Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Tema je bila "Tebi...." ja sam pisala "Tebi moja Bako" ....
Baka za koju sam bila nevjerovano vezana,koju sam voljela vise od mame i... ne znam....evo dio sastava cu napisat (jer nemam snage za citav) pa ce biti jasno...

Tebi moja Bako
Prvi Osmi mart bez tebe. Ove godine kupovacu jedan cvijet manje,a plakacu suzu vise.
Nedostaje mi tvoja toplina Bako.Nedostaje mi tvoja njeznost,sve tvoje. Nedostajes mi ti.
Budim se svakog dana sa tvojim slikom,razgovaram sa njom kao da si stvarno tu. Tvoja slika mi je jedini pravi prijatelj,jedino njoj mogu da otkrijem sve svoje tajne. Stojim pred njom satima jer osjecam tvoje prisustvo.
(...)
Uljepsala si svaki dan mog djetinjstva,svaki si cinila ljepsim i zanimljivijim. Svaka sreca uz tebe bila je veca,a svaka tuga upola manja.
Zasto sada nisi tu da zajedno docekamo moje punoljetsvo? Zasto nisi tu da mi uljepsas mladost kao sto si djetinjstvo?
Jos uvjek se nadam da ces se jednog dana pojaviti na vratima sa svojim mladalackim osmjehom,da ces me jos jednom zagrliti i da cu opet osjetiti tvoju toplinu. Nadam se da je dan kada se sjaj u tvojim ocima, koje su se zauvjek zaklopile,ugasio bio samo san.
(...)
Ipak cu kupiti bijele ruze koje si najvise voljela i odnijecu ih tvojoj vjecnoj kuci gdje spavas. Nadam se da si konacno nasla mir.
Sada si "gore" sa andjelima,jer bila si jedan od njih. Pamticu tvoje price o tome kako svi dobri ljudi nakon smrti "odu" na nebo i znacu da si tamo.
Neka te cuvaju andjeli,a ti cuvaj mene!
 
'' Prosecna duzina je od oko 18cm, mada negde ih ima kracih negde duzih zavisno od proizvodnje, u funkciji koju primenjuju oba pola, obicno se nalazi u visecem polozaju, slobodno, uvek spremno za akciju. Sastoji se od mnostvo dlacica skupljenih zajedno na jednom kraju i rupe na drugom. U sirokoj upotrebi skoro uvek se koristi stavljajuci se (nekad mrzovoljno nekad dobrovoljno) u topao, mesnat, vlazan otvor gde ulazi i izlazi vise puta, nekad brzo, propracen pokretima nekih delova tela.
Svako ko se nadje slusajuci zvuke koje stvara, prepoznace taj ritmicni, pulsirajuci zvuk kada konacno zavrseno, izvadjeno, ostavlja belu, lepljivu supstancu od koje ce biti potrebno ciscenje sa drugog spoljasnjeg otvora. Nakon sto su supstance prestale da teku, vraca se u svoj prvobitni polozaj, uvek spremno za jos jednu akciju. Najverovatnije u upotrebi 2 do 3 puta na dan nekada i mnogo manje...skoro uopste...Ali sta je to?
Pa nista drugo do cetkice za zube '' .


za temu je bila zagonetna licnost/stvar...
 
Moja mama predaje srpski, e kakvih tu bisera ima..
Jedan lik je na temu "moji snovi" ili tako nesto, pisao kako je sanjao neku farmu, pa sto nekih tripova, kako su "ribe plivale naopako" i tako to ( da bi u jednom trenutku prekinuo pricu time sto ga je tata probudio da ide u prodavnicu da kupi mleko, pa je opet zaspao i nastavio da sanja) i na kraju zavrsava recenicom : I kad sam se probudio video sam mamu, tatu i ostalu stoku :shock: :shock: :shock:
 
Alice:
Moja mama predaje srpski, e kakvih tu bisera ima..
Jedan lik je na temu "moji snovi" ili tako nesto, pisao kako je sanjao neku farmu, pa sto nekih tripova, kako su "ribe plivale naopako" i tako to ( da bi u jednom trenutku prekinuo pricu time sto ga je tata probudio da ide u prodavnicu da kupi mleko, pa je opet zaspao i nastavio da sanja) i na kraju zavrsava recenicom : I kad sam se probudio video sam mamu, tatu i ostalu stoku :shock: :shock: :shock:
priceless...!:lol::lol:
 
Mi na pismenom uglavnom imamo teme iz knjizevnih dela, retke su slobodne teme. Tako da tu nema puno bisera u pravom smislu te reci, jer je praksa da se gotovo ceo sastav prepise iz raznih kritika, pa se desi da bar njih deset ima identicne recenice i fraze koje inace sami ne bi nikad skovali. U vecini slucajeva nisu sigurni ni sta su zapravo napisali. Ja to ne radim jer u principu znam da pisem sastave, to mi je uvek dobro islo.
 
jeele:
ljudi - dobila sam smanjenu ocenu iz vladanja zbog onog sto sam napisala...malo sam onako...pa - zatecena
ja sam uvek primeran ucenik, ono 5,0 na kraju...

ali bas je originalno! mislim - nije nista uvredljivo!
zar ne?
To je glupo,cekaj ti si jos u osnovnoj...Pa mislim da za onako nesto nemaju osnova,pa to nije neki prestup,razumem da si se potuikla,polomila nesto,nergo sastav..Kakvih sve losih pedagoga ima po nasem skolstvu...
 
SENDI90:
ne serI da si ono stvarno napisala? :D :D

napisala ozbiljno...jest' da ja volim da se uzivim u moje sastave i da ih citam kako valja, pa kad je dosao onaj deo gde sve ulazi Cetkica Za Zube malo sporije citala...bila je dobra gluma u svakom slucaju ali nista Onako...

prijavila me srpkinja razrednoj koja je pukla od smeha, u blizini bio zamenik direktora koja je rekla da je ovo neprihvatljivo, i koleginice ne morate ovo da ocenjujete, dovoljno ce joj biti smanjena ocena iz vladanja - gde je moja reakcija bila .... :shock:
sto je najgore ja se nadala petici...
sad me svi zezaju...
 

Back
Top