Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
@ljubojem,jbt,ako ne znash da opishesh tvoju majku.......Kako neko drugi moze da je opishe??? :shock:

Ovo je napisao moj drug u 7. razredu:

Svako vreme ima svoje Feme
Poshto svako vreme ima svoje Feme,tako i ovo moje,odnosno nase vreme ima svoju Femu.I to musku Femu. Njegovo cenjeno ime je Vladimir Radojcic,u nasem odeljenju poznatiji kao Rota ili Kazimir,ili kako hocete. Za mene je on veoma slican pravoj Femi iz price,i sad cu da vam ga opisem.
Prva slicnost Femi je sto je vrlo nekulturan.Na sred casa,i to kod razrednog,cacka nos olovkom. Kad udje ili izadje iz prodavnice ne javi se,na ulici zeza prolaznike,i neku babu u svom komsiluku. U kuci bas ne verujem da je nekulturan zbog svojih roditelja,ali zato zeza babu,jadna zena,svaki dan vodi borbu s njim. Ja ne znam kako ga trpe roditelji,ali da sam mu ja roditelj,odmah bih ga se odrekao.
Druga slicnost Femi je to sto mnogo dzangriza.Kad god ja nesto kazem,on je uvek tu da doda nesto, da me ispravi i da mi soli pamet sto ja najvise mrzim. A kad pocne da soli pamet Pedji ili Paji,oni ga malo biju,ustvari malo vise,mozda cak i previse. Posle toga,on se malo smiri,a posle dva dana opet pocne pa ga ova dvojica opet biju i tako sve u krug.
Treca slicnost je ta sto je Rota vrlo bandoglav i tvrdoglav k`o mazga. Kad on nesto zapne,ni sam Bog ne moze da ga odvrati od tog misljenja. Ja ne znam kako on trpi samog sebe ,ali ja mislim da je od njega i Bog digao ruke. Ja mu preporucujem ,ako vec on to sam nije uradio,da ode u dusevnu bolnicu. Ima tu blizu Banje na stari Niski put jedna takva bolnica,koja bi mu,verujem,prijala. Ako nece da ode,ja cu mu platiti put,samo da ode vec jednom,i da nas sve lisi muka.
Ipak,nije on toliko los,koliko izgleda. Odlican je drug,a to shto ponekad malo skrene,moze da mu se oprosti. Fema uvek ima i uvek ce ih biti da budu teme ogovaranja i inspiracija piscima.
:lol:



@tema,ja mnogo volim da pisem sastave,jer uvek imam inspiraciju i volim knjizevnost. Uvek sam imala petice...
 
U drugom razredu (srednje, d ne bude zabune :) ) smo imali temu "Gledam sebe u ogledalu i vidim..." i jedan moj drug je pisao nesto u stilu: "Kad se ujutru probudim i pogledam u ogledalu, vidim bubuljicu i onda se zabrinem sta li ce o meni pomisliti devojka koja mi se svidja"... bilo je tu jos bisera, ali nazalost, ne mogu da se setim.. :)
 
Ovo sam našao na jednom forumu... Nisam mogao da prestanem da se smejem... Koji CAR!!!
PISMENI ZADATAK

U prilogu je pismeni zadatak jednog beogradskog gimnazijalca, jedne beogradske gimnazije, sad se prepricava, pa cujte je i vi !

*Napomena:
Pre nego pocnete da citate ovaj pismeni zadatak Vladimira Seve (pisan 12.10.1997.) - teme na pismenom su bile:

- "Kostana"

- "Svetlosti nesta, prestadoh da citam i tuga me obli: opet zivim"

Seva je izabrao ovu drugu...

Gledam, al' oci su mi sklopljene.

Osecam miris sveze lakiranog drveta.Pomislih kako je moj mrtvacki sanduk prilicno dobar za pare koje sam dao. Da, konacno sam umro.

Slusam popa koji narice i decu koja se deru: "Kuku! Strikooo!" Odlucih da se malo prosetam, da vidim je l' mi baba Bosa dosla na sahranu.
Zacudio sam se kad sam shvatio koliko se lako krecem. Moram priznati da sam zadovoljan. Sahrana je prilicno dobro uradjena.
Mile, prvi gucevacki trubac sa svojim pleh orkestrom dobro je obavljao posao. Svinja se okretala na raznju, dok se moj pijani zet valjao u blatu.
Baba Stana je sa dedom Milojicom zamisljeno gledala u moj grob i uzdisala.

Poceh da vicem: "Sta kukas stara, nije Omoljica mrtav, opet zivim", ali se setih da ne moze da me cuje.
Pogledah jos jednom moje sirote unucice i pomislih: "E deco, deco, ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti."

Osetih u tom trenutku kako me nesto vuce na gore: "E pa dodje vreme da se rastajemo". Putovao sam, mogu vam reci, dobrih pet sati.
Na vratima raja stajao je Sveti Petar.
"Zdravo Petre, pa dodje vreme da se i mi ispricamo".
Petar me je mrko gledao, ali konacno prozbori:
"Ne pise ti se dobro, Omoljice, puno si gresio. Bog te ceka."
Priznajem, malo sam se uplasio, jer ovo mi je, znate, bio prvi susret sa Bogom, a to nije mala stvar. cutim ja, cuti on.
I tako cutimo mi jedno pola sata i konacno se odvazih pa rekoh: "Dobar dan, Boze!". Opet cutimo, a mene vec pocele i noge da izdaju. Znate, ne umire covek svaki dan.
Konacno Bog popravi kravatu, promeckolji se malo na svom oblaku i rece: "Kazi Omoljice." Ovaj govor sam prilicno dugo spremao pa sam resio da mu kazem sve od prve do zadnje rec:
"O Boze, vladaru carstva nebeskog, Ti koji nebom hodas, Tvorcu mog psa Marka, sinova Mirka i Zuje, baba Bose i deda Radovana, mog kuma Spasoja i
izvinjavam se ako sam nekoga u svoj brzopletosti zaboravio da spomenem..."
Tu stadoh i primetih da se zbunio. Zamislite - Bog tako veliki, ja tako mali , pa se zbunio preda mnom. Medjutim nasao je nekako prave reci, pa rece:
"Jesi li ti Omoljice procitao "Kostanu"?
- Nisam - velim ja.
- A jesi li, Omoljice, primetio da svetlosti nesta?
- Nisam - opet cu ja zbunjeno.
- Da li te tuga obli, Omoljice?
- Ne Gospode - rekoh - a zasto?
- Zato sto je to, Omoljice, tema ovog pismenog zadatka, i bojim se da si promasio temu.

Bog je mocan - pomislih u sebi...

**Dobio je 5!!!**
 
@ljubojem,jbt,ako ne znash da opishesh tvoju majku.......Kako neko drugi moze da je opishe??? :shock:

Ovo je napisao moj drug u 7. razredu:

Svako vreme ima svoje Feme
Poshto svako vreme ima svoje Feme,tako i ovo moje,odnosno nase vreme ima svoju Femu.I to musku Femu. Njegovo cenjeno ime je Vladimir Radojcic,u nasem odeljenju poznatiji kao Rota ili Kazimir,ili kako hocete. Za mene je on veoma slican pravoj Femi iz price,i sad cu da vam ga opisem.
Prva slicnost Femi je sto je vrlo nekulturan.Na sred casa,i to kod razrednog,cacka nos olovkom. Kad udje ili izadje iz prodavnice ne javi se,na ulici zeza prolaznike,i neku babu u svom komsiluku. U kuci bas ne verujem da je nekulturan zbog svojih roditelja,ali zato zeza babu,jadna zena,svaki dan vodi borbu s njim. Ja ne znam kako ga trpe roditelji,ali da sam mu ja roditelj,odmah bih ga se odrekao.
Druga slicnost Femi je to sto mnogo dzangriza.Kad god ja nesto kazem,on je uvek tu da doda nesto, da me ispravi i da mi soli pamet sto ja najvise mrzim. A kad pocne da soli pamet Pedji ili Paji,oni ga malo biju,ustvari malo vise,mozda cak i previse. Posle toga,on se malo smiri,a posle dva dana opet pocne pa ga ova dvojica opet biju i tako sve u krug.
Treca slicnost je ta sto je Rota vrlo bandoglav i tvrdoglav k`o mazga. Kad on nesto zapne,ni sam Bog ne moze da ga odvrati od tog misljenja. Ja ne znam kako on trpi samog sebe ,ali ja mislim da je od njega i Bog digao ruke. Ja mu preporucujem ,ako vec on to sam nije uradio,da ode u dusevnu bolnicu. Ima tu blizu Banje na stari Niski put jedna takva bolnica,koja bi mu,verujem,prijala. Ako nece da ode,ja cu mu platiti put,samo da ode vec jednom,i da nas sve lisi muka.
Ipak,nije on toliko los,koliko izgleda. Odlican je drug,a to shto ponekad malo skrene,moze da mu se oprosti. Fema uvek ima i uvek ce ih biti da budu teme ogovaranja i inspiracija piscima.
:lol:



@tema,ja mnogo volim da pisem sastave,jer uvek imam inspiraciju i volim knjizevnost. Uvek sam imala petice...

:lol:xa,xa...
 
Pa ne, ja sam uvodni post shvatila ovako. Ako neko zna neki smesan sastav, tj. da je neko bas nesto posteno izlupao (a pisali su takve vec u ranijim postovima) da napise ovde.

Ovo -potreban mi je sastav-deluje kao da zahteva od mene da joj sad napisem sastav.
Ah, ne uzrujavaj se Jelena, ne uzrujavaj se...
 
Boga mi Stojane, ja svoje sastave sama pisem.
I trebala je malo drugacije da formulise recenicu.
Ko da je neko dokon da sad sedne da pise nekome sastav.
I ajde kad si ti tako dobar, napisi joj ti.
I ja ne serem! :evil:

Pa ti si pametnica pa mozes da pises svoje sastave, oni su glupi i ne mogu, ako neces da im pomognes ne moras da ih smaras i glumis uciteljicu!:evil:

Ja necu da joj pisem, ali isto tako nisam dosao da im pametujem zbog toga!

Ne seres, jesi sigurna? :rotf::rotf::hahaha:
 
Pa ti si pametnica pa mozes da pises svoje sastave, oni su glupi i ne mogu, ako neces da im pomognes ne moras da ih smaras i glumis uciteljicu!:evil:

Ja necu da joj pisem, ali isto tako nisam dosao da im pametujem zbog toga!

Ne seres, jesi sigurna? :rotf::rotf::hahaha:

Da, ja sam pametnica, one nisu glupe, samo treba da razmisle.

Nemoj da pises, ali ja hocu da pametujem.

Ne s****, apsolutno sigurna.

U ostalom, ima milion sajtova sa nekim delovima iz drugih sastava, moze da posluzi kao podsticaj, tj. da bude ideja kako da se dalje radi.
 
Da, ja sam pametnica, one nisu glupe, samo treba da razmisle.

Nemoj da pises, ali ja hocu da pametujem.

Ne s****, apsolutno sigurna.

U ostalom, ima milion sajtova sa nekim delovima iz drugih sastava, moze da posluzi kao podsticaj, tj. da bude ideja kako da se dalje radi.

Nisam mislio bukvalno glupe vec lenje, nema sta a razmisljaju ako su lenji.

Pametuj, ko te yebe, zbog toga teras druge da te mrze...to se odavno zna.

Ok, ti onda cak nisi ni covek, barem smo to dokazali ako nista drugo...

Stvarno?!? A mogla si to odmah da im kazes umesto sto pametujes, sta mislis??:eek:

Kako dodjavola da joj napisem sastav "Sta za mene predstavlja porodica" kad ja cak ni ne znam njenu porodicu!

Stastavi su uglavnom izmisljanje, to cak i nastavnici kazu. Da je tema "Upoznao sm boga" sta bi ti pisala? Rekla bi da ga nisi upoznala i cao, a?
 

Back
Top