Pismeni zadaci i sastavi - Strana 22

Pogledaj rezultate ankete: Sta mislite o sastavima iz srpskog?

Glasova
105. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

32 30,48%
  • Mrzim da pisem sastave.

17 16,19%
  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

17 16,19%
  • Rado pisem sastave za domaci.

8 7,62%
  • Obozavam da pisem sastave.

31 29,52%
Strana 22 od 28 PrvaPrva ... 12181920212223242526 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 526 do 550 od 697

Tema: Pismeni zadaci i sastavi

Aktivan član Morena_007 (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: Sastavi iz srpskog!!!!!!

Citat Original postavio dulce maria Pogledaj poruku
    Jel zna neko koje teme mogu biti za 3. pismeni u 1. godini gimnazije? Bice vezano za neke od ovih epskih pesama:"Uros i Mrnjavcevici", "Knezeva vecera", "Marko pije uz ramazan vino", "Dioba Jaksica", "Ropstvo Jankovic Stojana", "Boj na Misaru"
    ček' samo da bacim pasulj
    Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo. (Ivo Andrić)
    Vidovdan k'o večni plamen u našim srcima,
    Kosovskog boja ostaje istina

Zainteresovan član dulce maria (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio Morena_007 Pogledaj poruku
    ček' samo da bacim pasulj
    zanimljivo...nisam uopste od nekoga ocekivala da baca pasulj, nego da mi neko ko je vec imao pismeni ili je 2. godina kaze koje su bile teme

Obećava Leanina (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Uvek bude neka tema iz gradiva, a na pripremi za pismeni nama prof. uvek kaže iz koja dva dela će biti kao i jedna slobodna tema. Obično su likovi u pitanju, na netu nadješ, ako nemaš interpretacije! Oni koji nemaju talenta za pisanje, trebalo bi da uzmu temu iz gradiva uvek!

Nov član
    Učlanjen
    31.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ima li neko sastav za lik Vuka Isakovica??? Molio bih nekoga ako ima da mi napise... Hvala!

Nov član
    Učlanjen
    01.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jel ima neko sastav ili moze da mi napise na temu SIMBOLIKA MOSTA U ROMANU NA DRINI CUPRIJA ili JEDAN TRAGICAN LIK U ROMANU NA DRINI CUPRIJA? Imam sutra ujutru pismeni a tek sam krenuo da citam... Ako moze do ponoci... saljite na mejl: filipvidicki@yahoo.com Hvala unapred!!!
    Poslednji put ažurirao/la FILIP94! : 02.10.2011. u 18:53

Početnik
    Učlanjen
    12.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav ljudi,

Zeleo bih da vas iskreno zamolim za pomoc, ali nista preterano. Sutra imam pismeni iz srpskog (I razred gimnazije) i neke od tema ce biti vezane za Banovic Strahinju. Ako iko moze da mi posalje ono po njemu najvaznije i sto misli da ce ta nastavnica zeleti da cuje od nas, neka salje na nikola260896@gmail.com Ne mora to da bude sastav, samo par recenica koje sadrze neku sustinu. Zahvaljujem se unapred.

Nov član
    Učlanjen
    11.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Sastavi

ako imas sastav-osoba kojoj se najvise divim postavi treba mi za sutra pls

Nov član
    Učlanjen
    11.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni brzo treba sastav na temu dogadjaj sa refleksivnim osjecanjima i razmisljanjima

Sto pre to bolje

Nov član
    Učlanjen
    27.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Molim vas HITNO sastav iz srpskog.....da se radi o mom strahu od buba i paukova
    MOLIM VAS HITNOOOO treba mi veceras do 00:00 HITNO!!!
    Hvala Unapred!

Zainteresovan član malenaaaaaa (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    13

Post Pismeni

Treca godina srednje skole... i imam pismeni iz srpskog... no date su mi neki vodici...
    i profesorka nam je rekla da ce jedna od teme biti nesto iz:
    Pretpraznicko vece- Santic
    Vece na skolju
    Jablanovi- Ducic
    Zalazak sunca....
    no ceo dan gledam te cetiri pesme i ne mogu nista vredno da nadjem u njima.... a onda je citala neke od slobodnih tema i sve su i hmmm
    recimo neke koje je procitala :
    Sve mi je novo a ipak poznato
    Opsti pogled na zivot
    Kada sam bio mali
    Pogledi o meni
    Zivot obicnog coveka
    Plemenitost kao staklo zivota(ili Plemenitost, staklo zivota.. tako nesto)
    ....I tako se zivot nastavlja....

Meni su sve te teme nekako bezveze i nemam ideju sta bih mogla pisati na njih.... a inace jedna sam od boljih u pisanju sastava ali eto nemam ideju....
    Sve je kraj proslosti, trenutak sadasnjice i pocetak buducnosti....

Buduća legenda bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano Re: Pismeni

od knjizevnih tema najlakse ti je da *****š na šantića
    ne sećam se pesma, ali znam otprilike
    ono patetika, porodica, zal, otac, bas je razumljiva pesma
    a ove slobodne su sve u istom *****torskom fazonu
    pogotovo ova opsti pogled na zivot
    kad kazes da umes da pises onda valjda mozes na naseres jednu i pos starnu vezbanke na tu temu
    samo nemoj neke radikalne stavove da te ne zeza
    nešto u fazonu razmozavanje, ljubav, okretanje curiculum vitae

Učlanjen
    19.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    13

pa znam da pisem, al ne pada mi na pamet sta bih iz te cetiri pesme mogla izvuci.... kontamda ce nesto zajednicko izvuci ali ne znam sta :/

markons82 nije na forumu
    Ako ti ovo trezan kazem, da si mi samo ti potrebna, onda bih mogao pijan o tome da pevam
    Legenda markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Jao secam se Jablanova, mi sm to morali napamet da znamo... NEsto tipa Zasto nocas tako suste Jablanovi, Tako glasno....

U svakoj pesmi uzmi neku rec/recenicu koja mozda da bude simbol necega. Recimo jablanovi, vioski snazni, prkose vremenu... I onda razglabaj o tome...
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Domaćin
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    1321

Citat Original postavio malenaaaaaa Pogledaj poruku
    Treca godina srednje skole... i imam pismeni iz srpskog... no date su mi neki vodici...
    Vece na skolju
    Jablanovi- Ducic
    Zalazak sunca....
    no ceo dan gledam te cetiri pesme i ne mogu nista vredno da nadjem u njima.... a onda je citala neke od slobodnih tema i sve su i hmmm
    Opsti pogled na zivot
    Kada sam bio mali
    Pogledi o meni
    Zivot obicnog coveka

Meni su sve te teme nekako bezveze i nemam ideju sta bih mogla pisati na njih.... a inace jedna sam od boljih u pisanju sastava ali eto nemam ideju....
    Претпразничко вече... Колико тога можеш написати о томе. Не мораш се држати само композиције песме него уведеш и још мотиве, ликове, можда најбоље себе и свој живот. Некако повежеш Шантића и себе, ваше судбине и тако.
    А за ове слободне теме можеш писати много тога, рецимо "Општи поглед на живот" или "Живот обичног човека", пишеш о свом животу, можеш чак и неки доживљај или тако нешто.
    Ја често повежем теме из књижевности са слободним темама, рецимо "Погледи о мени" и "Претпразничко вече" можеш лако повезати.

Ја сам на тему "Кад те нико не чује, кад се сједине прошлост, сан и јава" писао како сам умро те идем на исповест Богу. Ваљда ће проћи.

Domaćin
    Učlanjen
    10.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Što, bre, ovi školarci nemaju bujnu maštu! Kako to nemaju ideju za pismeni?

Moderator MathPhysics (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    83
    Reputaciona moć
    540

Vece na skolju
    Jablanovi- Ducic
    Zalazak sunca....
    Opsti pogled na zivot
    Kada sam bio mali
    Pogledi o meni
    Zivot obicnog coveka

"Pretprazničko veče" recimo može da ti bude osnov za sastav o usamljenosti, nekim tamnim slikama života podređenog samoći, ali i tome kako je umetnost zapravo odlazak od nje, pesme drugovi i porodica, a stvaralaštvo način da se zasnuje jedan ispunjeni život. Ako si upućena u Šantićevu biografiju, verovatno znaš čime je pesma podstaknuta i koliko je njen sadržaj blizak sa pesnikovom sudbinom, njegovim unutrašnjim jadima i utehom i opravdanjem koje nalazi u umetničkoj delatnosti. "Veče na školju" je jako lepa pesma istog pesnika i takođe je obojena jednim tonom mraka, u smislu onog "trne zadnji rumeni zrak" i sl. Ali ako ne osećaš ono što izbija iz sve te simbolike možda je bolje izabrati drugu temu.

Dučićevi "Jablanovi" mogu da ti posluže za pisanje o odnosu čoveka i prirode, što je ujedno i suština te pesme. Sa druge strane, i njegova pesma "Zalazak Sunca" može poslužiti za jednu simboličnu sliku zalaska, za neki tvoj doživljaj istog i tumačenje pesnikovih reči.

Što se opštijih tema tiče, "Sve mi je novo, a ipak poznato" recimo može da se predstavi kroz priču o nekom putovanju, kako negde daleko, u drugoj zemlji, druge kulture, sve izgleda novo, drugačije, impozantno, a ipak se svodi na isto, poznato i proživljeno. Zgrade su možda lepše, ali su ipak zgrade, ljudi govore drugi jezik, ali iste stvari.

"Opšti pogled na život" bi mogao da se zasniva na filozofiranju o njegovom smislu, o moralnim vrednostima, o očekivanjima, o nadama, uspehu, promašajima... Svemu onom što je sadržano u reči "život" i tvom doživljaju tog termina i pojave.

"Kada sam bio mali (bila mala)" može da se koncepira kao priča tebe kao starije osobe koja se priseća detinjstva, tadašnjih strepnji, zabluda, milsli, prohteva... Ili obratno, da se smesti u perspektivu malog deteta koje čineći prve korake u ozbiljan život suočava sa svim onim što on nosi i nagađa o svojoj budućnosti, naivno i lakomisleno, jedva nazirući šta mu ona donosi.

"Pogledi o meni", je tema koja bi mogla da se pretoči u razmišljanja o tome kakva si, a kakvom te drugi doživljavaju, ima li tu kvalitativne razlike, zbog čega, da li je čovek ono što jeste ili onakav kakvim se drugima čini, koliko drugima značiš i šta zapravo pogledi drugih o tebi govore, koliko dobro otkrivaju tvoju stvarnu prirodu i da li su je možda i bolje spoznali nego ti sama.

"Život običnog čoveka" je sastav koji može da veliča prosečnost, ili naprotiv da o njoj govori u negativnom smislu. Biti jedan od mnogih, ili prosto jedan, pripadnik mase ili individua. Da li je život običnog čoveka i život za tebe, da li su prolaznici koji izgledaju beznačajno i prosečno nekada težili da dostignu nešto više, a ipak su ostali prosek i ništa više od toga? Ili razmišljanje kako takav "običan život" sadrži sve ono što i život velikana samo u drugom obliku i ispunjen je podjednako koliko i njihovi.

Mislim da je ovo sasvim dovoljno. Naravno, teme i izlaganje treba prilagoditi tvom načinu razmišljanja, za koji ne znam kakav je. Ipak, mislim da su dovoljno kreativne i opšte da bi se u njima svako mogao pronaći.
    Find a truly original idea. It is the only way I will ever distinguish myself. It is the only way I will ever matter...
    (iz filma "Blistavi um")

Učlanjen
    19.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    13

Citat Original postavio marixa Pogledaj poruku
    Što, bre, ovi školarci nemaju bujnu maštu! Kako to nemaju ideju za pismeni?
    Pa dal imaju bujnu mastu ili ne nije btno.... al od silnog ucenja teorijskih predmeta i bubacenja napamet.... verujem da slabo sta neko moze prepustiti masti

Citat Original postavio MathPhysics Pogledaj poruku
    "Pretprazničko veče" recimo može da ti bude osnov za sastav o usamljenosti, nekim tamnim slikama života podređenog samoći, ali i tome kako je umetnost zapravo odlazak od nje, pesme drugovi i porodica, a stvaralaštvo način da se zasnuje jedan ispunjeni život. Ako si upućena u Šantićevu biografiju, verovatno znaš čime je pesma podstaknuta i koliko je njen sadržaj blizak sa pesnikovom sudbinom, njegovim unutrašnjim jadima i utehom i opravdanjem koje nalazi u umetničkoj delatnosti. "Veče na školju" je jako lepa pesma istog pesnika i takođe je obojena jednim tonom mraka, u smislu onog "trne zadnji rumeni zrak" i sl. Ali ako ne osećaš ono što izbija iz sve te simbolike možda je bolje izabrati drugu temu.

Dučićevi "Jablanovi" mogu da ti posluže za pisanje o odnosu čoveka i prirode, što je ujedno i suština te pesme. Sa druge strane, i njegova pesma "Zalazak Sunca" može poslužiti za jednu simboličnu sliku zalaska, za neki tvoj doživljaj istog i tumačenje pesnikovih reči.

Što se opštijih tema tiče, "Sve mi je novo, a ipak poznato" recimo može da se predstavi kroz priču o nekom putovanju, kako negde daleko, u drugoj zemlji, druge kulture, sve izgleda novo, drugačije, impozantno, a ipak se svodi na isto, poznato i proživljeno. Zgrade su možda lepše, ali su ipak zgrade, ljudi govore drugi jezik, ali iste stvari.

"Opšti pogled na život" bi mogao da se zasniva na filozofiranju o njegovom smislu, o moralnim vrednostima, o očekivanjima, o nadama, uspehu, promašajima... Svemu onom što je sadržano u reči "život" i tvom doživljaju tog termina i pojave.

"Kada sam bio mali (bila mala)" može da se koncepira kao priča tebe kao starije osobe koja se priseća detinjstva, tadašnjih strepnji, zabluda, milsli, prohteva... Ili obratno, da se smesti u perspektivu malog deteta koje čineći prve korake u ozbiljan život suočava sa svim onim što on nosi i nagađa o svojoj budućnosti, naivno i lakomisleno, jedva nazirući šta mu ona donosi.

"Pogledi o meni", je tema koja bi mogla da se pretoči u razmišljanja o tome kakva si, a kakvom te drugi doživljavaju, ima li tu kvalitativne razlike, zbog čega, da li je čovek ono što jeste ili onakav kakvim se drugima čini, koliko drugima značiš i šta zapravo pogledi drugih o tebi govore, koliko dobro otkrivaju tvoju stvarnu prirodu i da li su je možda i bolje spoznali nego ti sama.

"Život običnog čoveka" je sastav koji može da veliča prosečnost, ili naprotiv da o njoj govori u negativnom smislu. Biti jedan od mnogih, ili prosto jedan, pripadnik mase ili individua. Da li je život običnog čoveka i život za tebe, da li su prolaznici koji izgledaju beznačajno i prosečno nekada težili da dostignu nešto više, a ipak su ostali prosek i ništa više od toga? Ili razmišljanje kako takav "običan život" sadrži sve ono što i život velikana samo u drugom obliku i ispunjen je podjednako koliko i njihovi.

Mislim da je ovo sasvim dovoljno. Naravno, teme i izlaganje treba prilagoditi tvom načinu razmišljanja, za koji ne znam kakav je. Ipak, mislim da su dovoljno kreativne i opšte da bi se u njima svako mogao pronaći.
    E ovo je bas lepo receno puno hvala

Domaćin
    Učlanjen
    10.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Pa dal imaju bujnu mastu ili ne nije btno.... al od silnog ucenja teorijskih predmeta i bubacenja napamet.... verujem da slabo sta neko moze prepustiti masti
    Pa baš zato, zbog tih silnih predmeta, opustite malo mozak na pismenim iz srpskog, istražite hrabro šta čuču u vama

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Zavisi i kakva ti je profesorka, i do sada bi trebalo da znaš kako razmišlja pa filozofiraj na onaj način koji ona voli.

Jako mi je drago što mi odrasli ne moramo periodično da pišemo ovakve sastave i da pogađamo šta će nekoj profesorki da se dopadne (a pri tom ona niti je psiholog niti filozof pa da je njeno mišljenje stručno ili važno - studirala je srpski jezik kao i ja biologiju). Posle nekoliko životnih ciklusa i padanja u depresivne faze i izlaženja iz njih, reakcija na ovo "veče na školju" mi je "jednostavno život je takav, ima puno dosadnih stresnih perioda".

Nov član
    Učlanjen
    19.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sastav za pismeni "zlocin i kazna"

jel ima neko da mi da sastav za pismeni tema je vezana za roman "zlocin i kazna"? tacnije tema je "slika drustva u romanu "zlocin i kazna"" treba mi za sutra.. hvala unapred posaljite mi na mail drasko.stankovic@hotmail.com

Obećava Katiee (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    14

Podrazumevano Re: Pismeni zadaci i sastavi

imamo temu Pre nego što pođete da tražite sreću, proverite - možda ste već srećni
    , i to mi treba za sutra, do dva popodne.
    ne mora ceo sastav , može i par rečenica, samo da imam neku ideju, od čega da počnem, ali bilo bi lepo da bude malo više
    hvala unapred

Obećava Katiee (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    14

Podrazumevano Pre nego što pođete da tražite sreću, proverite - možda ste već srećni

imamo temu Pre nego što pođete da tražite sreću, proverite - možda ste već srećni
    ne mora ceo sastav , može i par rečenica, samo da imam neku ideju, od čega da počnem, ali bilo bi lepo da bude malo više
    hvala unapred

Starosedelac kreptoman (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    554

Podrazumevano Re: Pismeni zadaci i sastavi

tema ti je smeh, potrudi se malo
    Art is the invincible design.

Starosedelac Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Južno od Bagdada, na putu za Vavilon....!
    Reputaciona moć
    1903

Podrazumevano Re: Pre nego što pođete da tražite sreću, proverite - možda ste već srećni

Citat Original postavio Katiee Pogledaj poruku
    hvala unapred
    Voliš okrunjeno,ha ?
    Mi da ti smišljamo sastav,
    a ti da bereš lovorike !?
    Zagrej dupe !
    "Mora da je teško onima koji u autoritete gledaju kao u istinu,
    umesto u istinu kao jedini autoritet !"
    Dž. Mesi, egiptolog.

Primećen član _Snow Queen_ (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    21

Podrazumevano Re: Pre nego što pođete da tražite sreću, proverite - možda ste već srećni

Citat Original postavio Katiee Pogledaj poruku
    hvala unapred
    "Postoji legenda da se Sreca krije iza 7 gora i 7 mora, na vrhu Raspukle planine, na suvom drvetu, u pticjem gnijezdu...Za tu legendu culi su Brat i Sestra koji su zivjeli u svojoj skromnoj kolibici jedva se prehranjujuci nakon nesretne smrti njihovih roditelja. Imali su malo, ali imali su jedno drugo."...
    Onda pleti o njihovim nedacama na putu u potrazi za Srecom i kako su srecu nasli kad su se ponovo sreli. Lako ti je to!
    ‎" U prirodi ne opstaju ni najpametniji ni najjaci, opstaju samo oni koji su uspjeli da se prilagode." -Carls Darvin.

Slične teme

1. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 21.01.2011., 20:43
  2. Sastavi, radovi, zadaci i sl.
    Autor symbad u forumu Škole
    Odgovora: 2378
    Poslednja poruka: 09.05.2010., 13:40
  3. PiSmEnI zAdAcI
    Autor 933tasic u forumu Škole
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.12.2009., 16:29
  4. Pismeni zadaci