Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ljudi molim vas napisite mi sastav na temu ''Ceznja za daljinom'' :worth: :worth: :worth: U petak imam pismeni ...
UNAPRED HVALA


VERUJEM U MENTALITET SRBIJE :flert:

Ljudi, kako ne razumete? Ne morate svi vi da imate petice iz svih predmeta pošto-poto.
Sedi i napiši desetak rečenica onako kako ti misliš da je najbolje. Ako li i dobiješ 2,
znaćeš da si tu ocenu dobio na pošten način, a sledeći put će sigurno biti bolje.
 
Evo odprilike kako ja pišem, možda ti koristi...
1. NIkada ne počinjem sa onim klasicnim uvodom jer to mnogo smara.
2. Kada čujem temu razmislim kako da sve to konkretizujem na nekom primeru i da napravim više kao neku priču iz koje ja izvlačim zaključke, zato što ne umem da filozofiram na 5 strana, a da ništa ne kažem.
3. Ako pišeš neke opise isto konkretizuješ: umesto šareni cvet, pišeš crvena ruža itd...
4. Pazi na gramatiku i tako to...

Ne znam sada koliko ti je profa zahtevan... Ja nisam neki stručnjak za sastave, dobijam uglavnom 4 ili 5... Sastave ne možeš da naučiš da pišeš za 2 meseca, a i ovako si 4. godina, šta se sad cimaš, imaćeš još dva i kraj...
Ijao sastavu.
 
Ljudi treba mi hitno sastav na temu: Xumor u Nusicevom delu "Sumnjivi lice" ??? Zna li neko mozda... Pomozite mi,molim Vasss..pozzz svima i hvala Vam unapreddd...Samo pomagajte... :(:rtfm::heart:

Xumor je lik koji se u Nušićevom delu "Sumnjivi lice" uopšte ne pojavljuje.
Pa ipak, naziv ove teme ukazuje na to da tog lika tamo ipak ima. Možda je nešto šifrovano, ono, kao, čitaš svaku sedamdeset osmu reč i otkriješ skrivenu poruku o tome šta je pisac hteo da kaže. Tako je verovatno i sa tim Xumorom.
Upravo zbog toga što je njegov lik i delo skriven u ovom avanturističkom romanu kao šifra, tajanstveni gospodin Xumor postaje sumnjivi lice.
Sumnjivo je, naime, da je Nušić pisao baš na taj način, kao da zna da će za nekih trista godina profesori srpskog davati teme po njegovim delima.
A da je znao, verovatno ih ne bi ni napiso, jer je poznato da je i sam Nušić prezirao nastavu srpskog jezika, što se može zaključiti na osnovu čitanja njegove autobiografije, ili na osnovu toga što vam je brat od strica koji je to čitao ispričao da je to zaključijo, kao što je bijo slućaj u mom slućaju.
I to je ono najsmešnije kod Nušića - da ga učimo iz predmeta koji je on sam mrzeo.
 
treba mi sastav....sto pre moze....na temu COVEKOVA SUDBINA KAO OGLEDALO DUSE
nes kao povezano sa prokletom avlijom i dervis i smrt....molim vas pomozite.... :\\:confused::neutral::neutral::neutral:

Moja baba koja mi i nije rođena baba nego je mojoj strini ujnina sestra od tetke, ume da baja.
Ona baja u pasulj, u soc od kafu, u pileća crevca i u topljeno olovo.
Ume da radi prosto vrtanje ko nikoj drugi u celem okrugu.
Al najvole da gleda sudbinu u ogledalo duše.
Ako je čoek duševan, štoćereći ako ima dušu, moja baba (koja nije baš prava baba kao što je ranije objašnjeto) ume po osnovu njegoveg odraza od ogledalo da čita sudbinu, ki što moj ćale ume da iščita novine od a do š za po sata, ili od a do ž ako su latinične.
Kad čovek ima dušu, onda ona kaže da se u ogledlo nešto razbistri, kao što se razbistri fleka na odelu s venišem, ili ona voda pod pritisak što izađe bela pa se posle slegne.
Razbistri se u ogledalo i prošlos, i budućnos, i ne samo ovi tren što se samo jedini on vidi kod ljudi koji nemu dušu.
I onda im ta moja baba, što nije baš prava mi baba, čita sudbine. Sve gi kaže: i kuj će im dođe na svinjsku daću, i šta će im donese, i ko će zaradi praseći virus u selo, i ko da se ne pentra po merdevine jer će se strmekne, i sve tako ... Preicznost zagarantovana!
E, to gledanje je dvostruki pokazatelj, kaže baba, jer s jednu stranu pokazuje sudbine, a druge strane dušu.
Jer, ako se čoek pogleda u ogledalo, a ono se ne razbistri, to znači da taj kuj gleda i nema dušu.
Pa koj želi da mu se primeni duševni detektor nek se javi mojoj babi, koja mi baš i nije prava, da mu ona to u detalje utvrdi.
Samo nemojte nedeljom, tad ne radi, zbog greha.
 
Ljudi molim vas napisite mi sastav na temu ''Ceznja za daljinom'' :worth: :worth: :worth: U petak imam pismeni ...
UNAPRED HVALA


VERUJEM U MENTALITET SRBIJE :flert:

Razni ljudi pate zbog raznih stvari. Neki pate od neuzvraćete ljubavi, neki od ekonomske krize.
Ja patim kad me bije Stole iz četvrtog ce.
Stole mi se zakači, pa nikako da se odlepi. A lema, samo tako.
I dok trpim batine, u meni se rađa čežnja za daljinom. Za Stoletovom daljinom. Zamišljam da se odselio u drugi grad, državu, kontinent.
maštam o tome kako ga kidnapuju trgovci organima, i raznose na sve četiri strane sveta: bubreg u majamiju, dupe na Madagaskaru, a ove kvrgave ručerde, jedna u Tokiju, a druga na vrh Popokatepetla.
A ja šetam svojim gradom slobodan, i oslobođen. Lak kao pero.
Sve dok se ne pojavi neki novi Stole koji će u meni nanovo probuditi čežnju za daljinom.
 
Posto neki ljudi ne shvataju da nisu svi talentovani za pisanje, pa nece da pomognu nego se ovde po forumu prave pametni, evo tebi za sledeci put kada ti bude trebalo jedan odlican link:
https://www.facebook.com/group.php?gid=114830221879980 povezes se lepo preko fejsa sa njima, jeste da ne rade za dzabe, ali nisu uopste skupi, a dobijes kvalitetan originalan sastav!!!
I sto je najbitnije niko te ne proziva zbog toga sto ne znas da pises! Ajde, pozdrav! Sve najbolje!
 
Posto neki ljudi ne shvataju da nisu svi talentovani za pisanje,
Pa ti što nisu talentovani nek pišu za dvojku ili trojku.
Nisam ni ja talentovana za hirurgiju, pa ne tražim da mi neko preko neta "pomogne" da kupim diplomu koja će mi omogućiti da vrššim operacije na otvorenom mozgu.

pa nece da pomognu nego se ovde po forumu prave pametni,
Ne, ti što traže sastave traže ih da bi mogli da se prave pametni.
A mi što im se smejemo ne moramo da se pravimo.

evo tebi za sledeci put kada ti bude trebalo jedan odlican link:
https://www.facebook.com/group.php?gid=114830221879980 povezes se lepo preko fejsa sa njima, jeste da ne rade za dzabe, ali nisu uopste skupi, a dobijes kvalitetan originalan sastav!!!
Pljuc.
Nisu ni blizu originalni ko ovo moje.
 
Ne znam da pišem dobro sastave. Uvek su prosečni radovi.
Ocena je ili 3 ili 4, ali nikad ne varam, da li sam ja budala?
Nisi.
zašto bi bio?

Bio bi budala kada bi tražio da ti neko drugi napiše sastav.

Mada, bez obzira na to koliko si talentovan da sročiš zanimljiv tekst, vidim da si pismen.
Tako da na osnovu toga verovatno možeš da izvučeš bolju ocenu iz srpskog.
 
Poslednja izmena:
Ja bih voleo od nekog ko lepo pise sastave ( srednjoskolac) napise u kratkim crtama kako sastav treba da izgleda . Rekao sam sebi da zelim da ucim da pisem sastave ali da ne shvatite pogresno, ne da pisem ne znam kako duboke recenice i to, ali eto neke osnovne cake . Sta treba, kako treba i koliko o necemu pisati kao i sta nikako ne treba, sta izbegavati ...

Ja se samo rukovodim recima svog profesora da je pisanje sastava nesto sto se uci i da to nije dar od Boga :lol:

meni nikad niciji saveti nisu pomogli. samo vezba. ipak, ima nekoliko stvari na koje treba da obratis paznju:
-ne pisi predugacke recenice
-izrazavaj se jednostavno
-ne ubacuj previse prideva
-izbegavaj da pocinjes sastav opisom vremenskih prilika, ili recenicama koje pocinju tipa "svi ljudi...", "svako na svoj nacin...", "svi mi...", itd.

meni, licno, se vise svidjaju sastavi koji nisu ulizivacki, ili koji na temu odgovaraju na malo drugaciji nacin nego sto se ocekuje. kada vidis temu, razmisli na sta te jos ona asocira, osim onog ociglednog, i videces da ce ti na pamet pasti mnogo zanimljivijih i daleko kreativnijih ideja.

toliko od mene ;)
 
EEEE BRTE MOZE NEKI SASTAV NA TEMU ,,LIK KANJOSA MACUNOVICA''PLS EEEE ALI STVARNO MI TREBA I TO STO PRE BIO BIH VAM PUNO ZAHVALAN...:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:

Može kratak sastav?

Otprilike ovako:

"Svi misle da je Kanjoš bio lik.
Al ne, brate, Kanjoš je bio LIKČINA!
Car, tebra.
S njim nije bilo zajebavanja, šano dušo, ovoono.
Reci "Kanjoš je moj guru", il ti u vugli izbušim puru.

Munze konza! "


... mislim da bi za ovo mogao da izvučeš dvojku, trojku eventualno. Ako je profanka iz Zemuna, mož' da pucaš i na veće ocene.
 
Može kratak sastav?

Otprilike ovako:

"Svi misle da je Kanjoš bio lik.
Al ne, brate, Kanjoš je bio LIKČINA!
Car, tebra.
S njim nije bilo zajebavanja, šano dušo, ovoono.
Reci "Kanjoš je moj guru", il ti u vugli izbušim puru.

Munze konza! "


... mislim da bi za ovo mogao da izvučeš dvojku, trojku eventualno. Ako je profanka iz Zemuna, mož' da pucaš i na veće ocene.

Ti bre.... Ahahhah. .. E umirem, zivota mi :))))
 
Jel zna neko koje teme mogu biti za 3. pismeni u 1. godini gimnazije? Bice vezano za neke od ovih epskih pesama:"Uros i Mrnjavcevici", "Knezeva vecera", "Marko pije uz ramazan vino", "Dioba Jaksica", "Ropstvo Jankovic Stojana", "Boj na Misaru"
 

Back
Top