Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ali cela kuća! To možeš da *****š na 10 strana! Dok opišeš kuhinju, dnevnu sobu, spavaću, hodnik, wc... Bože glupe li teme... Bolje nacrtaj tehnički crtež, sa sve vratima i prozorima, i napišeš šta je šta i ćao...
 
Molim vas odgovorite mi na temu do cetvrtak uvece..tad mi je zadnji rok da napisem sastav na temu:"Ja znam ko sam".
Ovde treba da se pise o istoriji srpskog naroda ali da ne bude mnogo opsirno..treba mi samo nesto ukrarko..za 6 razred..molim vas pomozite mi..HITNO JE! :(
 
Izvini sta to treba da znaci.Ako hocete da znate,nisam ja neko ko ima sve jedinice.Imam sve petice,ali jednostavno ne znam sta da pisem na ovu temu.Prosle godine sam bio treci na republickom iz fizike,msm da to govori da nisam neki dzabalebaros.

To znači sledeće: Nemoj slučajno da nekog zamoliš, ne, lupi šakom o sto i reci da ti treba za sutra, ali da bude gotovo najkasnije do 20:00 jer ti posle tog vremena nećeš čitati predloge, i naravno, neka obavezno bude više različitih sastava, da odabereš najbolji... :lol:
 
Ja bih voleo od nekog ko lepo pise sastave ( srednjoskolac) napise u kratkim crtama kako sastav treba da izgleda . Rekao sam sebi da zelim da ucim da pisem sastave ali da ne shvatite pogresno, ne da pisem ne znam kako duboke recenice i to, ali eto neke osnovne cake . Sta treba, kako treba i koliko o necemu pisati kao i sta nikako ne treba, sta izbegavati ...

Ja se samo rukovodim recima svog profesora da je pisanje sastava nesto sto se uci i da to nije dar od Boga :lol:
 
Ja bih voleo od nekog ko lepo pise sastave ( srednjoskolac) napise u kratkim crtama kako sastav treba da izgleda . Rekao sam sebi da zelim da ucim da pisem sastave ali da ne shvatite pogresno, ne da pisem ne znam kako duboke recenice i to, ali eto neke osnovne cake . Sta treba, kako treba i koliko o necemu pisati kao i sta nikako ne treba, sta izbegavati ...

Ja se samo rukovodim recima svog profesora da je pisanje sastava nesto sto se uci i da to nije dar od Boga :lol:


Evo odprilike kako ja pišem, možda ti koristi...
1. NIkada ne počinjem sa onim klasicnim uvodom jer to mnogo smara.
2. Kada čujem temu razmislim kako da sve to konkretizujem na nekom primeru i da napravim više kao neku priču iz koje ja izvlačim zaključke, zato što ne umem da filozofiram na 5 strana, a da ništa ne kažem.
3. Ako pišeš neke opise isto konkretizuješ: umesto šareni cvet, pišeš crvena ruža itd...
4. Pazi na gramatiku i tako to...

Ne znam sada koliko ti je profa zahtevan... Ja nisam neki stručnjak za sastave, dobijam uglavnom 4 ili 5... Sastave ne možeš da naučiš da pišeš za 2 meseca, a i ovako si 4. godina, šta se sad cimaš, imaćeš još dva i kraj...
 
Evo odprilike kako ja pišem, možda ti koristi...
1. NIkada ne počinjem sa onim klasicnim uvodom jer to mnogo smara.
2. Kada čujem temu razmislim kako da sve to konkretizujem na nekom primeru i da napravim više kao neku priču iz koje ja izvlačim zaključke, zato što ne umem da filozofiram na 5 strana, a da ništa ne kažem.
3. Ako pišeš neke opise isto konkretizuješ: umesto šareni cvet, pišeš crvena ruža itd...
4. Pazi na gramatiku i tako to...

Ne znam sada koliko ti je profa zahtevan... Ja nisam neki stručnjak za sastave, dobijam uglavnom 4 ili 5... Sastave ne možeš da naučiš da pišeš za 2 meseca, a i ovako si 4. godina, šta se sad cimaš, imaćeš još dva i kraj...

Ne cimam se . Jednostavno imam zelju da naucim . Retko kada mene mozes videti da ucim zbog ocene :)
 

Back
Top