Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sve je ok, ne moraju svi sve da vole.
Važno je da budeš iskren u tome što ne voliš.

Recimo, ja ne volim da pišem školski dnevnik, pa ga onda otaljavam, pišem rukopisom koji ni sama ne mogu da pročitam, sažimam, izbegavam sve što se može izbeći, i pri tome sam potpuno spremna da snosim posledice svoje mržnje prema administraciji ako me neko ukeba i zameri mi na svemu tome.

Ono što ne bi bilo u redu je da, uprkos svojoj mržnji spram pisanja sastava, pokušavaš da na istima dobiješ peticu prevarom.
 
Putujem i posmatram

Kad sam imala 13 godina usnila sam san. Bilo je božanstveno.
Napolju je sneg napravio baršunasti tepih, kraljica zima je zaslepljivala svojom belinom, išarala je prozorska okna svojom ledenom glazurom,pahuljice su lepršale ko balerinice, pahuljice su imale bele staklaste balske haljine. A u sobi gde sam bila sa tadašnjom simpatijom kamin, pucketaju drva, na stolu večera,kavijar,dimljeni losos sa namazom od morskih plodova, čokoladni sufle za desert i vino, Šato Petrus berba '85. Od miline i slatkastog ukusa u ustima mi se prispavalo, pa sam zaspala u Kristijanovom naručju, a čaša s vinom mi je ispala nehotice i rasula se po persijskom tepihu, što sam kasnije primetila i zaključila.
Kako su mi se oči sklapale, tako mi se pred njima stvorila fascinantna slika, bilo je božanstveno, prelepo, prekrasno. Ulazim u vremeplov, a robovi sve muškarci(jedan je ličio na mog Kristijana) su prostirali crven sag da hodam po njemu dok ulazim krož glomazna vrata vremeplova.
Ušla sam, a moji polunagi robovi su zalupili vrata, ispostavilo se da jedan od njih zna i da pilotira a drugi kopilotira. Krenusmo, a jedan zid vremeplova je bio sav u staklu. Kao da je neko v ratio film unazad, od zagadjenog zadimljenog sveta ovdašnjice nekako za tili čas sve postade zelenije, svežije, zdravije. Skoro da je mirisalo zelenije. Bila je to 1950.a godina. Mislim da nisam u trenutku bila sigurna, ali pošto sam prethodnog dana dobila pet iz geografije( a i inače sam odlikaš) brzo sam prepoznala da se radi o centralnoj Australiji. Izašli smo, moji polunagi robovi su me izneli da udahnemo neispitanu Australiju dvadesetog veka. Jednog mi je roba iste sekunde pogodilo primitivno koplje posred levog oka, pa smo se brže bolje skupili svi resto i pobegli nazad u vremeplov. Gledali smo kroz staklo divljake, ljudoždere kako okupiraju brod, kao da je pečeni čova od dvesta kila.
Malo mi je bilo žao onog roba, jerbo bio je plavušan i svidjao mi se, ali dobro, imala sam još mnogo kmetova na raspolaganju, a i ovom je specijalnost bila da spravlja koktele, a to znam i sama dobro. Bili smo i zadovoljni jer smo saznali korisne informacije o neispitanim teritorijama, pa bismo to lepo unovčili kad se vratimo.
Ovog puta, nakon dužeg putovanja, našli smo se u , eto lude sreće Srbiji negde XVIII vek(nove ere) i videli smo Topka Ljubića na Rajiću kako brani srpsku zemlju i topove. Posle sam nešto činila sa robovima što ne mogu ovde da opišem jer mogu da dobijem keca ili ukor.
Onda smo se vratili u mezozoik, tamo nas umal pojo jedan tiranosaurus, fala onoj stvari pa smo imali automatske puške da ih savladamo. Uopšte nisu tako veliki kako se pričalo, mada ih ja i nisam nešto videla, pošto sam lakirala nokat na nozi, a moji zaposleni su rešavali sukob sa problematičnim dinosaurima.

Onda me je iznenada iz sna trgnuo Kristijan, ni ovaj deo ne merem vam ispričati da me se ne bi familija odrekla.
To je moje putovanje na kojem sam mnoge stvari zapazila i inovacije naučila. Ima tu mnogo nekih varijacija. Imala sam u planu da pišem o svom putu na Tahiti i u San Francisko, ali šta, to i nije tako zanimljivo. Mislim da je ovo najbolje putovanje na svetu.
 
Da l ineko moze da mi pomogne? Treba da napisemo sastav (za sredu) o "Smrti Omera i Merime", ali NIKAKO NE SMEMO DA PREPRICAMO vec da napisemo neko nase misljenje, nesto ovako: -Da l icu ja kada se budem udavala da gledam da li je moj muz bogat, poznat...ili da li ga volim...

Sastavi mi dobro idu, ali ovog puta :dash::dash::dash:

Neznam sta ova nova nastavnica hoce....
 
Da l ineko moze da mi pomogne? Treba da napisemo sastav (za sredu) o "Smrti Omera i Merime", ali NIKAKO NE SMEMO DA PREPRICAMO vec da napisemo neko nase misljenje, nesto ovako: -Da l icu ja kada se budem udavala da gledam da li je moj muz bogat, poznat...ili da li ga volim...

Sastavi mi dobro idu, ali ovog puta :dash::dash::dash:

Neznam sta ova nova nastavnica hoce....

Evo ja cu ti napisati plan pa ti razradi...
Uvod: Ukratko(sto znaci u 2-3 recenice), ispricaj sustinu balade "Smrt Omer i Merime"
1. pasus: Ispricaj nesto o ljubavi: ali pravoj, istinskoj, ljubavi koja nije zasnovana na materijalnom vec na dusevnom bogatstvu.
2. pasus: Ispricaj danasnju situaciju o ljubavi: treba da napomenes da sve vise devojaka(i zena) se udaje iz koristi, da se radjaju deca koja nisu plod ljubavi, vec jednostavno, stvorena iz necistog cilja.
3. pasus: Iskazi svoje misljenje o ljubavi i materijalnom bogatstvu - pokazi da u danasnje vreme te dve stvari nisu spojive, zatim iskazi misljenje o tome da li roditelji treba da odlucivaju o sudbini mladih, o tome u koga ce se zaljubiti, i koga ce voleti.
Zakljucak: Stavi tacku na i - da li je vredno okoncati zivot zbog toga sto si u vezi s nekim koga ne volis, tj da li mislis da je Omer pravilno postupio i zasto?
Javi sta se desilo sa sastavom... ;)
 
PLISSSSSSSSSS TREBA MI SASTAV NA TEMU '' KAKO SAM PREVAZISAO NESPORAZUM " POMOZITE DO SUTRAAAAA PLISSSSSSSSSS

Pisem ti plan ti razradi:
Uvod: Napisi o tome kako ljudi u danasnje vreme cesto dolaze u nesporazume, i da prilikom tih nesporazuma, cesto se upotrebi sila.
1. pasus: Opisi situaciju u kojoj je nastao nesporazum.
2. pasus: Reci kako si zeleo da razjasnis situaciju i nisi hteo da nesporazum preraste u neku vecu svadju.
3, pasus: Mnogo si razmisljao a potom si u razgovoru sa nekim dosao do ideje kako da resis taj nesporazum. Nesporazum je resen.
Zakljucak: Posto zivimo u vremenu kakvom zivimo, gde svi sve shvataju bukvalno moramo paziti sta govorimo jer sitan nesporazum moze da nas dovede do ogromne svadje.
Javi kako je proslo... ;)
 
Pa makar je Antigona zanimljiva , je bemu majku u pi čku, ako ti nije interesantno da čitaš o tome kako se čova ženi svojom majkom a da ni ne zna da mu je majka i na kraju se ubija, prava sapunica al s antičkim šmekom.
Meni ta antika u kombinaciji sa egiptom nevidjeno dobra, u svakom smislu, za sve.
 

Back
Top