kako da izbrisem folder

giovani

Početnik
Poruka
10
Napravio sam folder u koji sam prekopirao neku muziku da bih je narezao. Kada sam je narezao i pokusao da ga izbrisem pojavio se prozor: Cannot find the specified file. Make sure you specify the correct path and file name. Kada ga otvorim umesto muzickih fajlova, nalazi se folder u folderu. Npr. ako je bilo 20 muz. fajlova sada se u tom folderu nalazi 20 foldera jedan u drugom, npr. u folderu "strana muzika" umesto 20 numera se nalazi jos jedan folder "str. muzika", u njemu jos jedan, pa u njemu jos jedan... i sve tako 20 komada koliko je bilo i muz.numera ( fajlova), a fajlovi se ne vide. Probao sam da brisem i u komanderu i exploreru. Ne moze da se kopira. Kako da ga izbrisem, osim da formatiram ponovo disk (to mi se nalazi na "D" particiji).
 
E bas me zanima kako si to uspeo.
Kako si vrsio kopiranje na disk? Neka nestandardna varijanta?
To mi lici na debelo zaglupljivanje FAT tabele, ali je pitanje kako si to uspeo. Da li je bilo nekih neocekivanih gasenja racunara prilokom kopiranja, ili nekih poruka pri samom kopiranju?
Kakvi su naziiv pesama, ima li u njima nekih nestandardnih karaktera?
Je s li kopira na disk iz nekog kompreovanog fajla direktno (ZIP, ARJ, RAR, LZH itd)?
Hmm..
 
To se meni desilo mnogo godina unazad jednom. Otisla je zapravo cela FAT tabela iz nekog razloga, nikad nisam ustanovio sta je bilo. Naravno, po Marfijevom zakonu, bas mi je tada bilo veoma bitno da podaci budu ok. Mislim da je neko od kolega pokusao intervencijom u FAT tabeli nesto da ispravi, jer je brisanje fajlova bilo neuspesno (crkla struja), pa se sve u momentu "zamrsilo". Takodje koliko se secam, koristili smo one poznate programe za "kesiranje" diskova, pa "write after, write behind" nacine i tako to, sve u zelji da ubrzamo rad tadasnjih sporih diskova i racunara. To nam se eto tada obilo o glavu.
Da li koristis mozda kompresiju diska u XP? To bi mogao biti potencijalni problem
 
Ja mislim da je jedino objašnjenje za ovaj problem -
21.gif
 
Andreavk:
...a ja sam mislila da ako se kod formatiranja koristi file and folder compression to samo usporava disk acces... :shock:
M$ nece reci da to bas nesto usporava, ali bi trebalo da ti omoguci vise podataka na istom prostoru. Teorijski trebalo bi da neznatno usporava, zavisi od primenjenog algoritma ali i od vrste podataka koji se na disk snimaju. Mnogo faktora utice na brzinu accessa...
 
I meni se jednom desilo neshto slichno, pre nekoliko godina samo shto sam ja isprobavao viruse!? (bio sam manje normalan, i bilo mi je dosadno, a pri ruci sam imao disketicu sa nekoliko desetina virusa); pa sam onda morao da reinstaliram sve kompove u kabinetu ( u schooli), i da se nadam blagoj kazni.....
E jesam bio kreten, al sam barem ceo dan izostao sa nastave, jer sam morao da radim deves' osmice na 10 P dvojki :lol:
 
codemaker:
E bas me zanima kako si to uspeo.
Kako si vrsio kopiranje na disk? Neka nestandardna varijanta?
To mi lici na debelo zaglupljivanje FAT tabele, ali je pitanje kako si to uspeo. Da li je bilo nekih neocekivanih gasenja racunara prilokom kopiranja, ili nekih poruka pri samom kopiranju?
Kakvi su naziiv pesama, ima li u njima nekih nestandardnih karaktera?
Je s li kopira na disk iz nekog kompreovanog fajla direktno (ZIP, ARJ, RAR, LZH itd)?
Hmm..
Ta muzika mi je i ranije bila na racunaru. Samo sam je normalno prekopirao na drugo mesto. Nista posebno nije uradjeno.
 
FaXcooL:
Uh yebo te... Prvi put cujem za ovako nesto...
Ovaj Windows je pun iznenadjenja a?
Nista , mozes da probas da udjes u Safe Mode i odatle da izbrises...

Probaj pa javi... :wink:
Sto rece Daba 'shit happens all the time'.
Inace meni se to desilo samo jednom i bilo je 26 foldera (good memory), a u zadnjem su bili spotovi.
Stvorili su se niotkuda (mislim folderi) i nikad mi nije bio jasan razlog toga.
 
giovani:
Napravio sam folder u koji sam prekopirao neku muziku da bih je narezao. Kada sam je narezao i pokusao da ga izbrisem pojavio se prozor: Cannot find the specified file. Make sure you specify the correct path and file name. Kada ga otvorim umesto muzickih fajlova, nalazi se folder u folderu. Npr. ako je bilo 20 muz. fajlova sada se u tom folderu nalazi 20 foldera jedan u drugom, npr. u folderu "strana muzika" umesto 20 numera se nalazi jos jedan folder "str. muzika", u njemu jos jedan, pa u njemu jos jedan... i sve tako 20 komada koliko je bilo i muz.numera ( fajlova), a fajlovi se ne vide. Probao sam da brisem i u komanderu i exploreru. Ne moze da se kopira. Kako da ga izbrisem, osim da formatiram ponovo disk (to mi se nalazi na "D" particiji).

Skeniraj na viruse a pokusaj da izbrises sa DOS Controller DC - SK
 
Jeste. Imala sam problem slican ovom - u Recycle Binu je bio neki folder koji se nije mogao obrisati (npr posaljem u praznu korpu prazan folder a on tamo naraste na 30-tak kb. Brisala sam ga iz Dos-a ali kad se vratim u win nadjem ga ponovo ali pod drugim imenom - kao da se klonirao. Sa ovim programom sam obrisala ceo Recycle bin sa svim podfolderima. Posle restarta sam imala nov Recucle bin i resen problem.
 

Back
Top