gde je greska

giovani

Početnik
Poruka
10
Posle instalacije XP-a, kada startujem jedan folder u T.komanderu javlja mi se prozor Warning: This directory contains
file names from a different code page. Not all operations possibile (e.g. zip,ftp).
Dalje kaze da bi trebalo u Control Panel-Regional Settings-Extended da podesim Unikod. Ja sam tu cackao, ali nije se nista promenilo, i dalje izlazi taj prozor. U Neru kada rezem ne vidi fajlove gde se nalaze ć,č,š..., valjda zbog tog istog problema.
Bio bih vam zahvalan kada mi rekli u cemu je problem, obzirom da sam pocetnik,jer me interesuje gde sam pogresio.
 
Incognito:
Imas fajlove koji ne sadrze standardan alfanumericki ascii u imenima... Dakle, ne pravi fajlove sa nasim slovima u nazivu i nema glava da te boli...

To je jedno od rešenja.
A zna li neko kako da se podesi windows da programi vide normalno te fajlove?
Znam da postoji mogućnost jer sam instalirao isti windows (sa istog CD-a) na dve mašine u oba slučaja sam (bar mislim da jesam) postavio ista podešavanja, i sad programi na jednoj mašina normalno vide fajlove sa 'našim' slovima (tj razlikuju npr. mašta.doc i masta.doc) u nazivu, a na drugoj imam isti problem kao giovani.
Takođe problem je i sa Office aplikacijama tekst kucan u unicode fontom sa serbian keyboard layoutom na prvoj mašini, na drugoj mašini izgleda kao da je korišćeno neko vanzemaljsko pismo, a u obrnutom slučaju sve je 'normalno'.

P.S.

Ako je o ovome bilo reči na forumu samo recite kliknuću na dugme pretraga. :oops:
 
Upravo tako. Taj fajl sam imao i pre reinstalacije i nije bilo nikakvih problema. Imao je u nazivu slovo "ć", kada sam ga prepravio u "c" sve je bilo u redu. Verovatno postoji neki nacin da se to podesi, pa ako neko zna neka se javi.
 
Instaliraj na masinu srpski cirilicu i latinicu, hrvatski i slovenacki ukoliko nemas. Ukoliko imas to ubaci u T.Commander srpski jezik i izvrsi podesavanje da ti cita sve fajlove.

Javi sta si uradio pa da vidimo dalje.
 
Nemam u comanderu srpski. Na opciji jezik u comanderu podeseno je na: English (wcmd_eng.lng). Imam citav krs stvari u kompu,tako da svaki cas moram da ispravljam slova, namestim na jednom, onda se pojavi na drugom mestu. Sta sad?
 
Predpostavljam da u Windowsu to trebam da podesim, jer taj fajl sam i ranije imao i nije bilo problema dok ga nisam reinstalirao. Pre ga je i Nero video, sada ne vidi ni jedan fajl sa č,ć... u Exploreu nema problema. Kaze datreba da podesim u Regional option -settings-extended. Ja sam pokusao ali nije bilo rezultata. Ako neko moze da mi kaze kako bi trebalo da stoji tu, mozda sam nesto propustio.
 
ISO standard nije u ljubavi sa Unicode rasporedom, tako da korišćenje "kuka i motika" nikako nije preporučljivo. Nije mi jasno zašto toliko insistiraš na tome? Milion puta sam video samo probleme sa unicode-om na CD-ovima. Taj problem je nerešiv trajno, bar dok se ne izmeni struktura CDFS-a i ne redefiniše ISO standard, pa to treba i izbegavati.

Pozdrav
 

Back
Top