Saobracajna (ne)kultura

Lallo

Aktivan član
Poruka
1.396
Zmigavac,pokazivac pravca ,ono sto trepce u odredjenim intervalima i sluzi da pokaze nameru na koju stranu zelimo da idemo,hoces levo ili desno,da li je moguce da toliko ljudi ga ne koristi?
I gomila drugih pisanih i nepisanih pravila ponasanja,zasto se ljudi tako bahate?
Kad stanes da propustis pesake,uvek neka stoka pun gas krene da te obilazi,pa ne smes ni stati da ih pustis.
Katastrofa...
 
Poslednja izmena:
Uvek ih bilo i bice. . . Sve to treba jednog o jednog kaznjavati (po dzepu) pa dok se ne prokultivisu ili dok ne budu prinudjeni da prodaju kola kako bi poplacali sve kazne. . . Mnogi ljudi zaboravljaju da vozacka dozvolja nije pravo vec privilegija koja ti je data od strane drzave. . .
 
Kad stanes da propustis pesake,uvek neka stoka pun gas krene da te obilazi,pa ne smes ni stati da ih pustis.
Katastrofa...
Da... na pesackom prelazu (koji nema semafor) u blizini moje kuce ovog leta 1 osoba poginula i dve osobe povredjeno, bas ovako, jer se nekom bolidu zurilo...

Za prolazak kroz crveno, jurcanje kroz naselje, voznja u alkoholisanom stanju ili pod dejtvom opijata.... ne bih ja naplacivala kazne i oduzimala dozvole. Konfiskujes auto pa da vidis...

Kao pesak imam da kazem jos ovo: roditelji, usadite deci od malena saobracajnu kulturu. Nikada ali NIKADA ne pretrcavajte ulicu i ne prelazite kada je za pesake crveno. Umnogome od vas zavisi kako ce ono ponasati kao pesak i kasnije kao vozac.
 
Za to obilazenje kad' stanesh peshacima se slazem potpuno da je bezobrazno i nekorektno... ali migavci? :confused:

Shta ce ti uopshte, mislim ja ih dajem (jedino ne kada nema nikoga iza mene), ali ih uopshte ne primecujem kod drugih vozacha... samo stop svetla. Ne razumem uopshte shto ljude toliko nervira kada ih neko ne ukljuchuje, mislim uvek provalim i ovako i onako kada ce neko da skrene zato shto uspori... :)
 
Ne korištenje migavaca me iritira jer ga čekam kao budala da prođe, a on skrene bez migavca ili ga uključi u momentu kad već počne da mota. A ajd ga ti znaj da li će da skrene ili ne, imao situaciju gdje sam sam predpostavio da će skrene jer se vuko ko prebijen, ja krenuo kad on ide pravo. Sreća i ja nisam tako naglo krenuo nego polako.

Mnoge stvari kod nas vozači tako bezobzirno rade, neki nemaju osjećaja da nekom smetaju, druge boli briga kupio je neki skup i nabudžen auto pa misli da je Bog na ulici i saobraćaju, treći su kao ovi drugi samo što su još na nekoj poziciji itd.

Na ovu temu imao bi danima da pišem. :)
 
Aha da kada razmislim i ima to logike ako je u kontra pravcu... ili ako bash u tom trenutku ako hocesh da ga preteknesh... da, onda zaista moze da zasmeta.

Mada gore je mislim kada neko da migavac a ne skrece ili skrece na drugu stranu, e tada me zbuni. :lol: .. a bilo je i toga nije da nije. :)
 
Ima i takvih, koji zaborave na migavac.
I još mi mnogo smetaju pametnjakovići koji ostave auto na sred ulice, uplae sve četeri migavca i boli ih k....! Koliko se sjećam u zakonu stoji da se 4 migavca koriste samo ako si pokvaren i nemaš mogućnosti da se skloniš s puta. Za sva zaustavljanja koristiš desni migavac ako si na desnoj strani kolovoza i suprotno.
 
Mislim da bi proizvodjaci automobila ustedeli mnogo izbacivanjem migavaca sa automobila, i ovako ih niko ne koristi...
Jedina stvar koju vise mrzim od nedavanja migavca, je da ga daju u trenutku skretanja. Kako ne kapiraju da tad vise nije ni potrebno da ga daju... dzaba "trose" sijalice :confused:

A da, bilo je i situacija levi migavac, desno skretanje i obrnuto...


Sto se tice pesackog, jednom sam se zahebao, prosao sam krajnjom levom i nisam video da su u desnoj stali da propuste pesake, pa sam ih skoro pokosio. Ne mogu da opisem koliko sam bio ljut na sebe i naravno, to se vise nikad nije desilo.
Kad ja stajem na pesackom, i primetim da je neko iza mene navalio da me obidje, dam levi migavac, tako da misli da cu da skrenem, pa ne moze da krene u obilazenje... :per:
 
Zaboravio sam da napomenem još one debile koji stanu na raskrsnici u desnu traku, a idu pravo. Pa tako blokiraju one koji imaju uslov za desno. Ajde i nekako shvatam nekoga iz manjeg grada gdje nema bulevara i ulica sa 3-4 trake ali oni koji žive u Novom Sadu, Beogradu i slično ne mogu da shvatim.
Ja sam jednom tako stao jer nisam ni obraćao pažnju, to mi je bila prva vožnja u Novom Sadu poslje Doboja gdje nema tako nešto pa nisam navikao. Po znakovima i ta desna traka je za pravo i desno ali ipak... Jeste da tad kad sam stajao bila nedelja pa nije bilo gužve i nikome nisam smetao, ali sam se živ pojeo što sam stao tu. A svakodnevno gledam takve idiote, i to najgore on jedan ide pravo, a iza njega njih 5 koji žele da skrenu desno mora da čekaju njega. I onda kada krene pravo gura se sa onim u srednjoj traci da se ubaci ispred ili da ga neko pusti jer.
 
Zaboravio sam da napomenem još one debile koji stanu na raskrsnici u desnu traku, a idu pravo. Pa tako blokiraju one koji imaju uslov za desno. Ajde i nekako shvatam nekoga iz manjeg grada gdje nema bulevara i ulica sa 3-4 trake ali oni koji žive u Novom Sadu, Beogradu i slično ne mogu da shvatim.
Ja sam jednom tako stao jer nisam ni obraćao pažnju, to mi je bila prva vožnja u Novom Sadu poslje Doboja gdje nema tako nešto pa nisam navikao. Po znakovima i ta desna traka je za pravo i desno ali ipak... Jeste da tad kad sam stajao bila nedelja pa nije bilo gužve i nikome nisam smetao, ali sam se živ pojeo što sam stao tu. A svakodnevno gledam takve idiote, i to najgore on jedan ide pravo, a iza njega njih 5 koji žele da skrenu desno mora da čekaju njega. I onda kada krene pravo gura se sa onim u srednjoj traci da se ubaci ispred ili da ga neko pusti jer.

Tako sam ja jednoga naćerao da skrene desno, iako je namjeravao pravo :hahaha:
 
Zmigavac,pokazivac pravca ,ono sto trepce u odredjenim intervalima i sluzi da pokaze nameru na koju stranu zelimo da idemo,hoces levo ili desno,da li je moguce da toliko ljudi ga ne koristi?
I gomila drugih pisanih i nepisanih pravila ponasanja,zasto se ljudi tako bahate?
Kad stanes da propustis pesake,uvek neka stoka pun gas krene da te obilazi,pa ne smes ni stati da ih pustis.
Katastrofa...
Kada se krene sa edukacijom dece, buducih vozaca, jos pre prvih skolskih dana, tokom celog skolovanja, sto od roditelja, preko skole za obuku vozaca /gde se posao nece otaljavati/, bice bolje nekada. :)
Dobro, da dadam, mada je to manje bitno, i kada se rebne po dzepu za takav prekrsaj...
 
Kada se krene sa edukacijom dece, buducih vozaca, jos pre prvih skolskih dana, tokom celog skolovanja, sto od roditelja, preko skole za obuku vozaca /gde se posao nece otaljavati/, bice bolje nekada. :)
Dobro, da dadam, mada je to manje bitno, i kada se rebne po dzepu za takav prekrsaj...

A od te edukacije djece čini mi se nema NIŠTA! Pušta im se Farma, Veliki brat i slične gluposti, više znaju ko se s kim posvađao i ko je šta kome rekao u koliko sati nego neke druge potrebnije stvari.
A i pretjerali su ga sa ograničenjima oko škole. Vozi 30 km/h, 10 ležećih policajaca itd bla, bla, bla. To je oko škole na 200 m, a šta je dalje, ne žive sva djeca 200 m od škole, neki idu i dalje. Svelo se sve da vozači moraju da paze, a djecu niko ne upozorava da se ne guraju pored ulice, ne moraju da paze. Prave ih debilima. Džaba i tih 30 na sat ako ti izleti na 2 metra od tebe nema vremena reagovat. Slažem se da treba povećana opreznost oko škola jer je tu najveća koncetracija mališana, ali bez obzira treba i njih edukovati o saobraćaju.
 
Zmigavac,pokazivac pravca ,ono sto trepce u odredjenim intervalima i sluzi da pokaze nameru na koju stranu zelimo da idemo,hoces levo ili desno,da li je moguce da toliko ljudi ga ne koristi?
I gomila drugih pisanih i nepisanih pravila ponasanja,zasto se ljudi tako bahate?
Kad stanes da propustis pesake,uvek neka stoka pun gas krene da te obilazi,pa ne smes ni stati da ih pustis.
Katastrofa...

ja obično počnem da se derem po takvog...misim...znam dan i to spada u saobraćajnu nekulturu, *******...
...al brate kad vidim da se evo na primer preko pešačkog klackaju po pola sata, ko da su na korzo...dođe mi da ga šutnem u dupe da malko požuri...
uglavnom me više iritira ponašanje pešaka, traktorista, biciklista, nego samih automobilista...
 

Back
Top