rezanci za supu

Правиле су моја баба и мама. Сећам се да смо имали један нож, дугачак и танак, увек оштар и само за сечење резанаца. Ја сам почела да их правим када је деци супица била један оброк. Највише из страха да су куповни резанци жути захваљујући додатку боје. Израду сам осавременила утолико што тесто замесим у мултипрактику, а развијам и сечем помоћу машине.
Не знам тачну меру, а и немогуће је, обзиром на величину јаја. Али овако: у мултипрактик сипам око 200 грама брашна, додам 2 јаја и 2 жуманца, измешам и по потреби додам брашно. Тесто треба да је растресито, али не превише суво. Смесим га рукама у једну лопту и ставим у најлон кесу бар пола сата да одстоји. После га оклагијом растањим и трудим се да му дам што правилнији облик, као за четвртасту кору, не округао, да бих лакше секла траке које после пропуштам кроз машину до жељене дебљине и облика.
 
Правиле су моја баба и мама. Сећам се да смо имали један нож, дугачак и танак, увек оштар и само за сечење резанаца. Ја сам почела да их правим када је деци супица била један оброк. Највише из страха да су куповни резанци жути захваљујући додатку боје. Израду сам осавременила утолико што тесто замесим у мултипрактику, а развијам и сечем помоћу машине.
Не знам тачну меру, а и немогуће је, обзиром на величину јаја. Али овако: у мултипрактик сипам око 200 грама брашна, додам 2 јаја и 2 жуманца, измешам и по потреби додам брашно. Тесто треба да је растресито, али не превише суво. Смесим га рукама у једну лопту и ставим у најлон кесу бар пола сата да одстоји. После га оклагијом растањим и трудим се да му дам што правилнији облик, као за четвртасту кору, не округао, да бих лакше секла траке које после пропуштам кроз машину до жељене дебљине и облика.


Znaci:
* 200g brasna
* 2 jaja
* 2 zumanca
Zamesiti,po potrebi dodati brasno da testo bude rastresito,staviti u najlon kesu da odstoji najmanje pola sata, i seci.
 
Mirko u ono testo, nemoj da zaboravis, treba i soli.
Moj recept za testo je sledeci:
1 jaje, pola kasicice soli i brasno da se zamesi testo.Oklagijom se razvuce kora koja se ostavi da se prosusi oko 1 sat, umota se u rolnu i seku se rezanci.

Moja mama godinama pravi jufkice.
Testo: 15 jaja (koja se dobro izmute mikserom), 1/2 litre mleka (mlakog), 2 kasike soli i brasna da se umesi testo. Od testa napravi male komadice, oko 20, i svaki razvuce oklagijom.Na sto namesti stolnjak i na njega poslaze korice koje se na sunce osuse zacas, lep ispucaju i skupe se u neki sud, ali da nije od plastike i kuvaju se u zimu kao makarone.

Ja nikad nisam volela da jedem zato sto je stajalo vise vremena i kad sam pocela sama da pravim, zimi narocito, pravim po 3-4 korice, koje ostavim na sto preko noci i one se osuse do jutra.
 
evo Mirko ja pricala sa mamom...metoda je babska odokativna,idu samo zumanca pa otprilike na 10 zumanaca jedna kafena kasicica soli ravna i brasna po potrebi,mora da se umesi veoma cvrsto testo da se dobru utire brasno u njega kad ti se cini da je dobro probas da ga proturis kroz masinicu ako se lepi vadis i ponovo dodajes brasna.Kaze da je prvi put malo teze dok se pod rukom ne oseti kako to treba jer ne postoje mere ali da je najbitnije umesiti jako cvrsto testo koje ne sme da se lepi i da ne dodaje se voda niti bilo kakva twcnost uopste...znam da je dobro imati musku ruku pored sebe kad se to mesi...to su domaci rezanci iz mog kraja...
 
Rezance, domaće, za supu, pravi moja zaova. I moja mama, ofkors.

Prave ih tako što razbiju cela jaja, ne kao Dacina mama samo žumanca, u to dodaju brašno dok ne dobiju čvrsto testo. Ne stavljaju ga u najlon kesu, nego ga odmah oklagijom rastanje i iseku na komade cca 3 x 7 cm. Te komade stavljaju u mašinu za rezance koja ih istanji ( razvije) bar dva puta u dužinu. Tako dobijene trake ređaju na čaršaf, i ostave da se osuši bar pola sata. Zavisi od vremenskih prilika. Kada se prosuše te trake, onda ih mašinom seku na rezance. Tako isečeni se ostave dase prosuše,pokupe u kutiju, i mogu da stoje baš dugo.
 
Baš sam neki dan umesila određenu količinu, dakle, onako kako je moja baka uvek pravila.....odokativno istrese brašna na sto, napravi udubljenje unutra razlupa jedno jaje, posoli i krene da mesi dodajući po potrebi brašno. Nema nikakve filozofije, lepo se umesi da bude malo čvršće, prekrije krpom i ostavi da odmara jedno pola sata sat. Nakon toga razviješ testo tanko i staviš na neki stolnjak da se malo prosuši. Ona je imala neki prastari tanki nož i rolala je testo pa sekla tim nožićem divne rezance, ili bi na rende pravila taranu, retko je koristila mašinu a imala je, mi joj kupili. Ja testo kad razvaljam isečem u trake, pa istanjim još malo na mašini za testo i onda provlačim za rezance. Obaveno posle staviti na neku platnenu površinu da se lepo prosuši, nikako vlažno ne zatvarati, ubuđaće se
 
Pazi sad stosa.Postoji nekoliko recepata za testo koji se nalaze u kutiji masine za rezance.Znaci,kad otpakujes masinu,ispadne i ta mala knjizica.I sta je caka,u testo se dodaje i soda-voda?!
Hmm...italijanska receptura,a oni znaju sta je testenina.!!!
 
Evo, Mirko, pravljeni u utorak. Jedno jaje i nekoliko žumanaca (belanca zavšila u kori kolača), brašna po potrebi. Ovi su napravljeni uveče, sušili se preko noći, pa skupljeni ovako na gomilu čekaju da provri supa.
http://www.coolinarika.com/slika/477357/


Ne sumnjam da je dobro,kao i onima koji prave sa celim jajima,ali mene je zaintrigiralo to sto zabari dodaju soda-vodu,pored celih jaja.Ide voda u kolicini,zapremini,koliko su i jaja.Bas cu da probam pa da vidim na sta ce da lici.
 

Back
Top