Objasnite mi...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Da ne bi ispalo da opet pričamo o sudbini (znam da već ima), neka ova tema bude POJAŠNJENJE njenog pojma, uopšte.
Naime, vi se nalazite pred važnom odlukom, koja će vama ili drugima suštinski izmeniti život, a ne znate šta hoćete. Tu stanete i zamislite se: "Pa, šta god da odlučim, to je moja sudbina".
I, najzad odlučite... Dve minute pred, recimo, potpisivanje ugovora vi se predomišljate i odlazite. DA LI STE TADA VI UTICALI NA SUDBINU, IZMENILI JE? Da li je to primer fraze kako je čovek sam kovač svoje sudbine? Ili ima nešto smislenije?
Zašto čovek uopšte sumnja u postojanje sudbine?
Jednostavno je BILO SUĐENO DA SE PREDOMISLI!!!
Tvrdim da je jedini način da čovek sam utiče na svoj čivotni tok (SVESNO), t. j. da izmeni svoju sudbinu da IZMISLI VREMEPLOV i da učini ono što u prošlosti nije. Takođe ne verujem da uopšte postojimo mi u nekom drugom vremenu.
Sumnju u postojanje sudbine mogu da razumem jedino ako pojam sudbine svedemo na veliku knjigu koju Bog drži pored jastuka i svako veče pred spavanje ispiše poneku stranicu. A takav pojam sudbine mi deluje strahovito tužno.
Šta vi mislite?
 
Pa, vidim da se tebi definitivno više sviđa ova ideja o sudbini kao knjizi.
Mislim da mu je plava, bebi-plava posteljina, i tufnaste gaćice, ali nisam baš sigurna. :roll:
 
glupo je o tome razmishljati, tvoje je da funkcionises :I d aidesh na posao, ucish, itd
ev. mozes da se okrenesh unazad i da razmislish kao zasto sam ja bas ovde
i kao, e, da nisam otisao tamo, sta bi bilo
ali sve si to ti i to je neki put
kao knjiga sa vise zavrsetaka???
ma ko zna sta bude kad umres mozhda se vreatis ispocetka i negirash vreme koje ni ne postoji ko zna gde smo mi ali opet mozda smo mi samo neki eksperiment
to ej mnogo dobro razmisljati u trenucima kad ti se npr ne uchi i kad imash mnogo obaveza koje ne bi da uradis a opet nista se i ne mora. da li ste nekad pokusali da ne radite apsolutno nishta da npr odlezhite ceo dan? dokle ste doshli? ali i da prebrodite dosadu kad krene, da budete jachi i da nastavite da lezhite dok se ne pojavi nesto cemu ne mozete da se suprotstavite - neki podstrek. cesto smo 'robovi' raznih navika tipa jedi spavaj...da i spavaj pocinjem da sumnjam na spavanje
u sto bih volela da se neko zamisli ;))
 
u stvari i sad se svadjamo sve je borba ljudskihj sujeta i seks

.. ma najvaznije je da odlucis i teras dalje pa sta bude bude ko radi taj i gresi i da izvuces pouke ovo ej praktican savet
 

Back
Top