Pitanje br.2

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Postovanje,
Na ovim stranicama ima ljudi koji su upuceni u sve tajne svih naprednih tehnika koji su voljni da pomognu lajicima da koriste ono sto imaju i u to ime im hvala. Posto sam i ja jedan od malo upucenih imao bi nesto da pitam.
Objasnili su mi kako da snimim mp3 fajl u telefon i pomislio sam da je mojim mukama kraj ali avaj…Sve je dobro ali nece da pusti snimljeno da svira . Kada snimi fajl preko bluetuth porta
on ga smesti u inbox i odatle dozvoljava pomeranje samo u my folder i nigde vise. Bilo gde da ga ostavim tu nemogu da ga otvorim jer kaze nije podrzano a kad otvorim plejer on nemoze da udje u poruke gde stji fajl i tako se vrtim u krug evo nedelju dana (izgleda da nesto pogresno radim a neznam sta?).
A drugo pitanje bi bilo : nakoji nacin konfigurisati email – koji su parametri-moze li se koristiti postojeca adresa kod provajdera i da li ce poruke poslate stizati na telefon i na PC ako je adresa ista, ili to nema veze jedno s drugim i funkcionise zasebno.Kada se to uradi mogu li ja onda koristiti telefon da saljem i primam poruke kao sto to radim s PC (da li poruka poslata s mobilnog stize tamo nekom na PC i obratno ) Pokusavao sam da nadjem nesto o tome ali nisam uspeo pa ako ima vec objasnjeno dajte link ili adresu gde da o tome saznam nesto vise ali za mrezu 064 jer sam za 063 pronasao ali nisam njen korisnik.
Oba pitanja su vezana za mobilni Nokia3650.
Unapred zahvalan,
Lookeed

:roll:
 
Pa ovako ja vam mogu pomoci samo oko MP3 problema.Nokia 3650 nema hardwerski Mp3 enkoder tako da morate nabaviti softver za reprodukciju mp3 fajlova.Ti programi su komercijalni tako da morate nabaviti krekovani serijski broj(toga na netu ima i sigurno ce te ga naci uz pomocu malo googlanja).najbolji program za to je Ultra MP3 Player i mozete ga skinuti preko mobilnog ili kompa sve jedno ne znam tacno koliko je veliki ali nije preko 1mb sigurno.Zvuk u slusalici ce biti pri reprodukciji mono tako da ce to umanjiti kvalitet muzika ali tu nema pomoci(osim nabavke slusalica sto donekle resava problem).MP3 fajlove obavezno snimajte na MMC karticu kako bi vam symbian radio kako treba (symbian-operativni sistem koj koriste noviji mobilni telefoni kao sto su Nokia 3650,3660,6600, Sony Ericsson P900 itd.
Nadam se da sam pomogao
POZDRAV :D
 
Hvala na savetu ,
Ali problem je druge prirode,ja imam instaliran mp3plejer (UltraMP3) ful verziju ali kada snimim mp3fajl na mobilni taj fajl nemogu da ubacimu plejlistu plejera(nesto pogresno radim) naime snimljeni fajl se nadje u primljenim porukama i moze se pomeriti samo u moj folder i nigde vise a na tim mestima nemoze se otvoriti klasicno s komandom otvori jer kaze nije podrzano.
ZNACI PROBLEM JE KAKO SNIMLJENI MP3 FAJL PREBACITI U PLEJ LISTU PLEJERA DA BI GA ISTI SVIRAO. (svi programi su instalirani na sd memori kartu i stavljeno je da se sve poruke snimaju na memorisku karticu zbog komotnijeg rada telefona a i velikog kapaciteta memorije od 256mb)
Mislio sam da nesto nije u redu s plejerom pa sam instalirao i drugu mp3 gold ali situacija je ista : on pusti svoj demo fajl ali nemogu prici snimljenim fajlovima bolje receno ja to neznam da uradim ili to radim pogresno.
Pozrav svim ljudima dobre volje.
 
Dakle dečkonjo ti ćeš stvarno morati da platiš neko piće :D
Ovako, instaliraj Ultramp3 na telefonu. Prebaci neku pesmu preko bluetootha u inbox.
Pokreni Ultramp3 aplikaciju klikni
menu>edit playlist>menu>rescan file system i aplikacija ti pronađe sve mp3 u telefonu i stavi na listu. Možeš sve pesme da prebaciš u my folders čisto da ti se ne mešaju sa porukicama.

Što se tiče e-maila, za 064 mrežu, nisam siguran da može da se konfiguriše e-mail klient. Kod mobtela to može. Takođe možeš i da skidaš i da šalješ poštu (sa attachmentom) ako imaš nalog kod nekog provajdera, samo podesiš icoming mail server kao kod tvog provajdera i naravno user name i password i možeš da šalješ kao sa svog PC-ja.
 

Back
Top