adenokarcinom pluca

Marina molim Vas upomoc.Posle prve hemo, primljen je najzad u bolnicu, ima zapaljenje pluca, medjutim i pored terapije stalno temperatura, sto je najgore lekar kaze da je na snimku pluca video da se karcinom prosirio, dali je to moguce videti na rengenskom snimku, i posle hemo, ako jeste sta sada da radimo.
 
Marina molim Vas upomoc.Posle prve hemo, primljen je najzad u bolnicu, ima zapaljenje pluca, medjutim i pored terapije stalno temperatura, sto je najgore lekar kaze da je na snimku pluca video da se karcinom prosirio, dali je to moguce videti na rengenskom snimku, i posle hemo, ako jeste sta sada da radimo.

...da,može se na snimku videti da li se karcinom "širi"...Temparatura je najverovatnije od upale pluća što je relativno česta komplikacija s obzirom da su pacijenti imunokompromitovani - imaju pad imuniteta najčešće kao posledicu bolesti ali i toksične hemioterapije...To dalje komplikuje stanje, pacijent je vitalno ugrožen...Antibiotici treće ili četvrte generacije koji će poktiti gram negativnu floru, u kombinaciji sa antibioticima za anaerobne mikroorganizme...U svakom slučaju, od dalje hemioterapije nema govora dok se ovo ne sanira a i tada treba praviti procenu...U svakom slučaju- držim vam palčeve...
 
Hvala Vam, da se ne ponavljam, ali Vi ste ponos svoje struke, hvala na podrsci , ne mogu da verujem da sve ide ovako brzo i lose, sve manje nade imam, a znam da to ne valja i rudim se da budem hrabra pred njim, ali bespomocna sam, mogu samo bogu da se molim.
 
Samo da se javim, i dalje je u bolnici, nema bolova, ali temperaturu nemogu nikako da regulisu, svakoga dana, bez obzira na jaku terapiju ima i do 39, ulavnom nocu, doktor mu rekao na grudnom ja neznam sta cu sa tobom, a vreme prolazi, sta da radimo, niko nam ne kaze, samo masu glavama, cemu da se nadamo, sta Vi mislite, veliki pozdrav, ocajna Snezana
 
Naravno da panicim, ali ne pred njim i ne prensim to na njega, uz njega sam sto posto, ne zato da mu se oduzujem za bilo sta, nego sto ga volim i postujem, a sto se tice prognoza mene interesuje samo iskustvo drugih ljudi i sam tok bolesti, jer ne zelim da se muci ili sto je jos gore izgubi svoje dostojanstvo, mislim da me vecina koja ima slicna iskusva shvatila sta zelim,a to je da na ovakvom mestu iznesem svoje emocije i potrazim savet, drago mi je kada mi se bilo ko javi da mi, da neki savet, hvala Vam.
 
Molim ponovo Marinu da mi kaze sta misli, posle prve hemo, dobio zapaljenje pluca, lezao u bolnici dvadest dana, saniranio zapaljenje i data druga hemo 13.14.15.11, otpusten kuci, sda nema temperaturu ali je skroz izgubio snagu, ne moze da ustane, nema apetiti, osecaj ukusa, ima rane u ustima,oslabio vise od dest posto, a najnovije od danas ima bolove sa lebe strane stomaka, kaslje a kada spava cuju se neki strasni zvuci, molim Vas...
 
Predpostavljam da je II ciklus hemioterapije dat u terminu( verovatno se radi o protokolu Etopozide/Platina, s obzirom da ste naveli da je tri dana zaredom primao ). U svakom slučaju, upala pluća je težak oblik komplikacije bolesti i imunosupresije a gubitak više od 10% na telesnoj masi se smatra lošim prognostičkim faktorom i znakom progresije bolesti.To sve znači , prosto rečeno, da bolest napreduje promtno i da je hemiorezistentna (tumor se ne smanjuje na datu terapiju već naprotiv-raste i širi se) . U ovakvim slučajevima nije indikovan dalji nastavak lečenja hemioterapeuticima. dalja terapija je simptomatska. Žao mi je snežanasta...
 
promtno znači brzo....Simptomatska terapija je usmerena na ublažavanje tegoba i simptoma a ne na samu bolest, što će reći: ako ga boli- treba mu propisati adekvatnu analgetsku terapiju; ako ga guši- bronhodilatatornu; ako ima mučninu po povraćanje antiemetsku; zatim nešto za apetit...i to bi uglavnom bilo to...Da dočeka svoj kraj koliko je to moguće dostojanstveno a ne u muci i bolovima...
 
Hvala Vam, nisam sinoc mogla da odgovorim,mnogo mi je bilo tesko,nadala sam se da je sve ovo samo zbog hemoterapije i da ce proci kada prodje njeno dejstvo, a posle toga da ce ipak nekim cudom doci do operacije i poboljsanja,mada u dubini duse i gledajuci ga znam da je to nemoguce.Prvi put u zivotu znam sta je to ocaj.
 
Juce je premionuo moj jadni Dule,zao mi je sto ovo pisem, posebno sto bidim da je veliki broj ljudi citalo i pratilo situaciju.Hvala bogu, da kada je vec to moralo da se desi da smo uspeli da mu obezbedimo dovoljno lekova a smirenje i bolove pa nije umro u mukama,nije ni znao do samoga kraja da ce umreti tako da je imao nadu da ce kada ovo prodje da radi ovo ili ono, i planove za buducnost.Zaspao je i vise se nije probudio.Hvala svima koji su saucestvovali i pomogli mi u mojim mukama a najveca zahvalnost gospodji Marini.Snezana
 
...U advokaturi možeš da biraš klijente, u medicini se pacijenti ne biraju...Bar to ne rade oni koji sebe smatraju kliničkim doktorima...Oni salonski - možda...

mozda si me pogresno shvatila...ili sam se ja pogresno izrazila...nisam mislila da biras pacijente po principu "ovog cu da lecim a ovog ne"..mislila sam da si umesto onkologije mogla da izaberes neku drugu oblast medicine...ajd da kazem neku laksu oblast gde je veca stopa prezivelih i gde se ljudi lece...ovo je sve pod pretpostavkom da si specijalista onkologije..
 
Zdravo :heart:
Kad covjek cuje. Rak pluca. Nista novo nema pomoci sve poznato. Prvo doktor sa svojim stavom od mesec do 5 .Vremena veoma malo jer onaj koji dobije 5 meseci odu najbrze. Familija umesto da se okrene medicini i da trazi pametne puteve je prva koja ima pametnije od doktora. Za neke je hemoterapija zlo a zracenje djavolje pecenje. Takvi se daju svog interesa radi u potragu za spasiocem i svi imaju istu pricu da su nasli spasioca. Spasioci su uvek isti. Travari,nadrilekari, energicari i drugi a ima ih na stotine titulasa. Vecina radi za sitno jer se boji zakona jer za sitno malo se odgovara ili nikako. Taj familijarni spasilac ne trazi racun jer je napravio plan da da malo a prikaze puno.Familiji prikaze visehiljadne sume. Ako ne uspe niko nista ne pita jer se zali za pokojnikom dok familijarni sarlatani zadovoljno ntrljaju ruke. Prvenstveno su bliske osobe sa pocinulim gde se posle njegove patnje i smrti prikazu kao dobrotvori i kao takvi borci vode bitku za nasledje uz obrazlozenje, gde sam ja bio dok ste vi sedeli, vidite li koliko sam se borio i koliko potrosio. To je istina u preko 70% slucajeva. Okrenite se ljudi realnosti. Ne okrecite glavu lekarima ali sa aspekta da Vam pomognu a ne da ga podmitite sa par Eura.a prikazete vise hiljada da bi ga kasnije olajavali.Pridjite da Vam nesto ucini svojom velicinom. Doktori znaju da se rak leci samo treba htenje i saradnja a ne, doktor ne zna nsta hajde dijete , hajde priroda. Kakve dijete kad se nema vremena. Ljudi sa porocima nemaju vremena za uskladjivanje. Taman se navikne na travu on umre. Ima dobrih kancer klinika u svetu gde ordiniraju nasi ljudi ili ljudi iz okruzenja jer nas veze isti jezik i svi oni saradjuju. U USA ima ima takvih strucnjaka kao u Mayo clinici Dr. Jovanovic,, Medical centar Seatle dr.Todorovic., UCLA Clinik Dr Raguz..Dana - Farber Clinik, Dr Potocar, Nemacka Leonardis Dr Asir Kopic i najblize u Skopju Cytomedica Dr Stakic i neki kazu najnovija Gerson terapija. Ima neko ko nema novca za takve poduhvate ali ti isti su krivci za svoju bolest. Umesto da sami razmisljaju i svoj deo novca usmere u pravom pravcu taj isti novac daju svom bliznjem koji ga kao svoj najbolje ubedi da drugi ne vrede. Ova zemlja ima nema moralnih nacela kad je bolest u pitanju. Prave se svadbe,ispracaji, godisnjice, kumstva, slave pa i rodjenje deteta a i teleta. Koliko se tu potrosi i hvala Bogu kad je covek ziv i zaradi.Smrt je kao radost, jednog nose na groblje a desetak nose sa groblja. Posto sam sama iskusila velike, velike muke od takvih dobrotvora i sva sreca da nisam pala na takve price, a najvise od svojih bliskih. Licno sam se obratila na sve strane sveta i niko mi nije nista naplatio sto nije ucinio. Ipak sam pametno delovala i moj tata zivi sa ovom bolesti od 1997 godine. :klap:
 
Pozdrav. Da li neko može da kaže nešto za sledeće: Adeno karcinom pluća periferno na desnom plućnom krilu, zahvaćena plućna maramica, stadijum 4, ostalo je čisto. U plućnoj maramici se skuplja tečnost i stvara jake bolove... Kakve su prognoze? Hvala puno!
 

Back
Top