pooooomoooooc!

S

SINDI

Gost
Pozdrav svima! Moj decak od 2.5 godine ima problema sa kakenjem. :roll: Creva su mu lenja i jednostavno ne kaki po 2-3dana.Situacija se pogorsala od kako je krenuo na nosu. Doktorka mi je savetovala da mu dam na prazan stomak casu tople vode i malo meda, ali nema sanse da on to popije.Izbacili smo cokoladu, smoki, pijemo jogurt i supicu i nista ne pomaze. Da li znate neki narodni lek koji sme da se primeni na malo dete(a da nije preterano gadan :roll: )?
 
Mojа ћерка је нешто пре другог рођендана имала сличан проблем и трајало је неколико месеци. Чак се одвикла и од ноше ( на коју је пар месеци пре тога редовно ишла ), и добила је страх од седења на ноши.
У крајњим случајевима стављала сам јој Дулколакс, али су доктори рекли да га не користимо често, да се не би навикла. Њој је помагало грожђе и кувани кукуруз.После два-три месеца прошло је само од себе, и касније се поново без проблема навикла на ношу.
 
Imam isti problem sa mojom maleckom. Tako je od rodjenja. Ona sada ima 3,5 godine i ume da joj se desi da ne kaki po 5 dana. Jedva da se iskaki posle. A i kad su joj stolice redovne onde je to kao kod kozice, sitni klikercici. Problem je jos i taj sto ona nece da kaki nigde sem u svoju nosu. Tako da ako joj se i kaki u skolici onda istrpi i onda sebi napravi zatvor od nekoliko dana.
Pomaze joj topli sok od jabuke na prazan zeludac, vocni jogurt, sve od kukuruza, obavezan kuvani obrok bogat celulozom (grasak,kupus, boranija itd), kompoti. Nikad nisam koristila lekove da bih izazvala kakenje. Jedino sto jos pomaze su sljive u bilo kom obliku.

Meni je nas lekar rekao da ce to verovatno da potraje do njene neke 7 godine. Ako do tada ne bude dobro morace na intervenciju.
 
littlefoot:
Imam isti problem sa mojom maleckom. Tako je od rodjenja. Ona sada ima 3,5 godine i ume da joj se desi da ne kaki po 5 dana. Jedva da se iskaki posle. A i kad su joj stolice redovne onde je to kao kod kozice, sitni klikercici. Problem je jos i taj sto ona nece da kaki nigde sem u svoju nosu. Tako da ako joj se i kaki u skolici onda istrpi i onda sebi napravi zatvor od nekoliko dana.
Pomaze joj topli sok od jabuke na prazan zeludac, vocni jogurt, sve od kukuruza, obavezan kuvani obrok bogat celulozom (grasak,kupus, boranija itd), kompoti. Nikad nisam koristila lekove da bih izazvala kakenje. Jedino sto jos pomaze su sljive u bilo kom obliku.

Meni je nas lekar rekao da ce to verovatno da potraje do njene neke 7 godine. Ako do tada ne bude dobro morace na intervenciju.
Sve sto si nabrojala koristimo u velikim kolicinama, sem kukuruza kojeg je spomenula i Helen, a kompot od sljiva mu se ne svidja :roll: A i kod mog sina je ista stvar - on sve lepo donese svojoj kuci, gde god da se nalazi :wink: Bilo bi smesno da ga ne boli toliko.Pozdravljam vas
 
SINDI:
Pozdrav svima! Moj decak od 2.5 godine ima problema sa kakenjem. :roll: Creva su mu lenja i jednostavno ne kaki po 2-3dana.Situacija se pogorsala od kako je krenuo na nosu. Doktorka mi je savetovala da mu dam na prazan stomak casu tople vode i malo meda, ali nema sanse da on to popije.Izbacili smo cokoladu, smoki, pijemo jogurt i supicu i nista ne pomaze. Da li znate neki narodni lek koji sme da se primeni na malo dete(a da nije preterano gadan :roll: )?


KOMPOT OD SUVIH SLJIVA, OBAVEZNO JACE ZASLADJEN, SIGURNO POMAZE.
 
NenaS:
SINDI:
Pozdrav svima! Moj decak od 2.5 godine ima problema sa kakenjem. :roll: Creva su mu lenja i jednostavno ne kaki po 2-3dana.Situacija se pogorsala od kako je krenuo na nosu. Doktorka mi je savetovala da mu dam na prazan stomak casu tople vode i malo meda, ali nema sanse da on to popije.Izbacili smo cokoladu, smoki, pijemo jogurt i supicu i nista ne pomaze. Da li znate neki narodni lek koji sme da se primeni na malo dete(a da nije preterano gadan :roll: )?


KOMPOT OD SUVIH SLJIVA, OBAVEZNO JACE ZASLADJEN, SIGURNO POMAZE.

Da, probaj sa tim kompotom, pojačaj unošenje tečnosti, naročito voćnih sokova, i smanji količinu mleka.
Ako ni to ne pomogne, probaj kod specijaliste - da mu ispipa stomačić.
 
littlefoot:
Imam isti problem sa mojom maleckom. Tako je od rodjenja. Ona sada ima 3,5 godine i ume da joj se desi da ne kaki po 5 dana. Jedva da se iskaki posle. A i kad su joj stolice redovne onde je to kao kod kozice, sitni klikercici. Problem je jos i taj sto ona nece da kaki nigde sem u svoju nosu. Tako da ako joj se i kaki u skolici onda istrpi i onda sebi napravi zatvor od nekoliko dana.
Pomaze joj topli sok od jabuke na prazan zeludac, vocni jogurt, sve od kukuruza, obavezan kuvani obrok bogat celulozom (grasak,kupus, boranija itd), kompoti. Nikad nisam koristila lekove da bih izazvala kakenje. Jedino sto jos pomaze su sljive u bilo kom obliku.

Meni je nas lekar rekao da ce to verovatno da potraje do njene neke 7 godine. Ako do tada ne bude dobro morace na intervenciju.
Moje dete ima slican problem, pa me zanima sta podrazumevate pod intervencijom.
 
I moj maleni je neko vreme imao sličnih problema. Mi smo smislili da mu se to dešavalo od mnogo gumenih bombona i ostalih slatkiša, pa mu nekoliko meseci nismo davali ništa slično da jede. Bilo je malo nezgodno, ali dobro.
Ono što mu je sigurno pomoglo bili su glicerinski čepići. Oni ne stvaraju nikakvu vrstu zavisnosti (barem su nama tako rekli) i deluju nakon par minuta. Fantastična stvar. Kažu da su potpuno neškodljivi.
Probaj. Ili se barem raspitaj u apoteci.
Puno sreće!
 
moja keva je docekala penziju kao visa med. sestra, pedijatrijskog smera, znaci bar 30 god. iskustva.
kad je pitaju za to, savetuje izuzetno zasladjen caj od kamilice.
 
jagodica:
a je l se krece
Jagodice, duso, stvarno si vocka kad u 4 sata ujutro citac kako moja beba nece da kaki! :wink: Ma krece se , i masiramo stomacic, i pije litru soka dnevno, i ne jedemo ni banane ni cokolade, i jedemo kupus i karfiol, jednostavno on nece dok ne mora, a do tad prodje 3-4 dana i naravno da bude tvrdo pa boli...Posto sad svaki put boli, on sve vise nece, i tako u krug...I primetila sam da cim pocne da mu curi nosic, pocne da kuka da ga boli stomak. Da li je moguce da od te sluzi iz nosa njega pocne da boli stomak?
 
[quote="SINDI
I primetila sam da cim pocne da mu curi nosic, pocne da kuka da ga boli stomak. Da li je moguce da od te sluzi iz nosa njega pocne da boli stomak?[/quote]

Sindi, da li misliš da treba da uradiš laboratorijsku analizu stolice?

Da li je često prehladjen i pije sirupe - oni su uticali na zatvore moga deteta?

Ako je medicinski sve OK, da li dete možda bojkotuje nešto? Simbolički, zatvor znači da dete nešto ne da od sebe... kada je počeo da kaki na nošu i kako si ga navikavala?
 
Fantina:
[quote="SINDI
I primetila sam da cim pocne da mu curi nosic, pocne da kuka da ga boli stomak. Da li je moguce da od te sluzi iz nosa njega pocne da boli stomak?

Sindi, da li misliš da treba da uradiš laboratorijsku analizu stolice?

Da li je često prehladjen i pije sirupe - oni su uticali na zatvore moga deteta?

Ako je medicinski sve OK, da li dete možda bojkotuje nešto? Simbolički, zatvor znači da dete nešto ne da od sebe... kada je počeo da kaki na nošu i kako si ga navikavala?[/quote]
jeste, cesto je prehladjen. Ima treci krajnik, i do operacije nema pomoci - nosic mu je gotovo stalno pun. Mozda je u tome fazon. Primetla sam da kad mu curi nosic, hrana izlazi polu-svarena.Radili smo analizu stolice, nadjeno je malo kandide, ali su rekli da to nije nista narocito..
A na nosu ga nisam ni navikavala! On je dete koje ili nesto nece, ili hoce. Dok nije hteo na nosu, nije hteo ni da sedne(bukvalno). Onda smo bili na godisnjem, nedelju dana je bio napolju bez pelena, i kad smo dosli kuci bilo samo -mama, ja necu pelenu! I otad se nije upiskio u gace. S kakenjem je drugi slucaj! Posto je dok je kakio u pelene kakio u stojecem polozaju sa malo savijenim kolenima, sedenje na nosi mu se apsolutno ne svidja. Ma da ne davim populaciju vise, mislim da je to dosta cest problem kod male dece, i da se nekako resi sam od sebe za godinu-dve. Treba samo naci nacin da se taj period prebrodi bez jos vecih trauma. Pozdrav svima.
 
Sta mislis da probas nesto od alojinih proizvoda. Moja komsinica je imala isti problem sa svojom cerkicom i ona kaze da joj je to pomoglo. Doduse mislim da nije bas jeftino, ali........ Ako hoces mogu da vidim sa njom sta je konkretno koristila.
 

Back
Top