Vanredno skolovanje

Moze li mi neko reci da li mogu upisati vanredno neku skolu u BG ?Imam zavrsenu 1.i 2. god usmerenog obrazovanja.Prvo zbog bolesti i operacija nisam tada mogla da zavrsim ,a kasnije zbog odlaska u inostranstvo.Postoji masinska skola koja upisuje odrasle vanredno,ali sve su to zanimanja za muskarce,ipak bih nesto malo zenstvenije.Zbog posla koji me ceka moram nesto da zavrsim,imam 41 god,malo me je sramota i zbog dece koja su srednjoskolci i odlicni djaci.Molim ako neko ima neki pametan predlog ili informaciju da mi pomogne.
 
imam 21 godinu upisala sam tehnicku skolu za konfekciskog tehnicara al cetvrtu godinu nisam zavrsila zbog zdravstvenih problema,i posto sad nemam para da placam sve ispite mene zanima da li ja mogu da se prebacim na trogodisnji smer krojaca posto su nam svi predmeti bili isti pa da polazem samo maturki ispit i dobijem diplomu? hvala unapred
 
Pozdrav...
Upisao sam medicinsku sk pre 4 god ali sam odredjeni uslova obnovio sam prvu i upisao fizioteraoeutski smer koji nema svake god nego svake druge. Posto sam obnovio prvu sad bih trebao da zavrsim trecu ali mi ostao 1 iz eng i na polagnju me je profesorka oborila. Interesuje me da li postoji mogucnost da upisem na bilo koji nacin cetvrtu god sa mojim odelj a da eng dam u dr ispitnom roku? Hvala unapred...
 
Ja sam učenik drugog razreda Srednje muzičke škole i Medicinske škole u Kruševcu.
Pošto ću sad u aprilu napuniti 17 godina, ja bih da III i IV razred Medicinske škole završim vanredno, a da Muzičku da završim redovno.
Kako ide procedura toga?
Da li će mi zajedničke predmete koje imam i u Muzičkoj i u Medicinskoj priznati u III i IV godini ili ću morati i iz tih predmeta da polažem ispite tojest da li ce mi se ocene iz srpskog, engleskog, fizickog itd. prepisati ili ću morati da polazem te predmete bez obzira na to?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, zavrsila sam gradjevinsku tehnicku skolu u Bosni, ali u Srbiji mi ta diploma nije priznata. Treba da radim nostrifikaciju i prekvalifikaciju jer ovde ne postoji opsti smijer gradjevinske skole. Posto vjerovatno moram polagati razliku predmeta moje skole i gradjevinske skole smijer visokogradnja zanima me koliko kosta jedan ispit i koliko bi ih otprilike imala?
 
Vanredno medicinska škola...prekvalifikacija moguća za sve koji imaju III ili IV stepen bilo koje srednje škole...Traje oko 12 meseci a može i pre ako ste vredni...http://prekvalifikacija.blogspot.rs/

- - - - - - - - - -

A da li je moguce da u III i IV godini idem u srednju muzicku redovno, a u medicinsku vanredno, inace sam druga godina i u aprilu cu napuniti 17 godina.
 
Завршила сам трогодишњy школу за кувара и желела би да упишем 4 ваднредно за кувара не знам који ce предмети полажу ,ако може тe да ми каже jer мe тo занима.Не знам у којим градовима може да се иде ванредно да ли може у Жабљу:D
 
Завршила сам трогодишњy школу за кувара и желела би да упишем 4 ваднредно за кувара не знам који ce предмети полажу ,ако може тe да ми каже jer мe тo занима.Не знам у којим градовима може да се иде ванредно да ли може у Жабљу:D

Možeš naravno da upises dokvalifikaciju i zavrsis IV stepen za kulinarskog tehnicara....ako ti nije problem da mi se javiš 0637710279 za vise info
 
Pozdrav clanovima fotuma,treba mi pomoc,a problem je sledeci,napustila sam prvu godinu ekonomske skole smer trgovac,treci stepen,iz jako glupavih razloga,necu da smaram,dakle imam zavrsenu samo osnovnu skolu.Htela bih da probam da upisem medicinsku vandredno,pa me zanima da li kod takvog skolovanja traze prijemni ispit i bodovanje od 5 do 8 razreda?Ja sam iz Krusevca ako nesto znaci....hvala puno.
 
Pozdrav clanovima fotuma,treba mi pomoc,a problem je sledeci,napustila sam prvu godinu ekonomske skole smer trgovac,treci stepen,iz jako glupavih razloga,necu da smaram,dakle imam zavrsenu samo osnovnu skolu.Htela bih da probam da upisem medicinsku vandredno,pa me zanima da li kod takvog skolovanja traze prijemni ispit i bodovanje od 5 do 8 razreda?Ja sam iz Krusevca ako nesto znaci....hvala puno.

I ja sam isto iz krusevca, idem u medicinsku, redovno, III god, ali sam i ja ranije razmisljao da upisem vanredno, jer idem uporedno i u srednju muzicku.Ako imas samo osnovnu, mislim da bi morala da polazes prijemni,pa na osnovu bodova. inace farmaceutski tehnicar sam, a koji bi ti smer volela da upises?
 
Dobar dan, ja sam ovde nova. Idem u saobracajnu skolu u Novom Sadu. Sada sam treca godina, i poslednjih mesec dana zelim da se prebacim na vanredno. Jednostavno mi je muka vise, padam u bedak, losije su mi ocene nego inace, a bila sam odlicna sa skoro svim 5. I NS nije moj rodni grad, a ja hocu da se vratim u moj grad, jako patim. A sa redovnim skolovanjem ne mogu bas. Posto bh puno izostajala. Pa me zanima da li vanredno tekso? jer ja ne znam kako to sve funkcionise, znam otprilike. Ima li puno za ucenje i da li cu moci sve sama da naucim? Da li je vanredno skolovanje lose? Da li mogu fax posle vanrendo zavrsene skole? Koliko ima da se uci? Molim vas pomozite mi. Ja sam donela cvrstu odluku, ali mi ljudi sa strane pune glavu kako je to 'sramota', da idem da guram dalje, da cu se kajati bla bla.. Pomozite mi.. JEdino me momak i ocuh podrzavaju. Majka je malo razocarana jer ne shvata da to vanredno uopste nije tako strasno i da nije sramota, kao sto je bilo u njihvo vreme. Srdacan pozdrav za sve! :confused::bye:
 

Back
Top