STA JE PAMETNIJE?

zanima me jer svidjaju mi se svi ti modeli, ali gledam i zbog odrzavanja jer nezelim da kupim auto a ono kasnije dodje do nesto veceg kvara i onda nemam lovu da ga popravim pa mi stoji par meseci na parkingu!
 
Milojko Vasic:
Gogi 11:
... a ono kasnije dodje do nesto veceg kvara i onda nemam lovu da ga popravim pa mi stoji par meseci na parkingu!
Kad god kupuješ polovni auto, to ti je lutrija ! Nema pravila, nema garancije. A svaki auto može da se pokvari.

Znam to, ali na primer da se uradi servis '96-00 Passatu kosta oko 15,000 din, a isto to Pezou 407 je oko 7,000 din. Sto je razlika. Zbog toga se dvoumim.
 
Gogi 11:
Milojko Vasic:
Gogi 11:
... a ono kasnije dodje do nesto veceg kvara i onda nemam lovu da ga popravim pa mi stoji par meseci na parkingu!
Kad god kupuješ polovni auto, to ti je lutrija ! Nema pravila, nema garancije. A svaki auto može da se pokvari.

Znam to, ali na primer da se uradi servis '96-00 Passatu kosta oko 15,000 din, a isto to Pezou 407 je oko 7,000 din. Sto je razlika. Zbog toga se dvoumim.

Cekaj malo, jel mislis na Peugeot 407 ili 406? Vec 2x pises 407, koji je nov model, a brines za kvarove...???
U svakom slucaju, kupi sto noviji i ocuvaniji auto, da budes sigurniji i da bi posle, kad ga budes prodavao, manje izgubio nego kad bi vec sad uzeo nekog od 8-10 god.
Pozdrav
 
zorann:
Gogi 11:
Milojko Vasic:
Gogi 11:
... a ono kasnije dodje do nesto veceg kvara i onda nemam lovu da ga popravim pa mi stoji par meseci na parkingu!
Kad god kupuješ polovni auto, to ti je lutrija ! Nema pravila, nema garancije. A svaki auto može da se pokvari.

Znam to, ali na primer da se uradi servis '96-00 Passatu kosta oko 15,000 din, a isto to Pezou 407 je oko 7,000 din. Sto je razlika. Zbog toga se dvoumim.

Cekaj malo, jel mislis na Peugeot 407 ili 406? Vec 2x pises 407, koji je nov model, a brines za kvarove...???
U svakom slucaju, kupi sto noviji i ocuvaniji auto, da budes sigurniji i da bi posle, kad ga budes prodavao, manje izgubio nego kad bi vec sad uzeo nekog od 8-10 god.
Pozdrav

Mislim na 407. Ali 97-98 407 nije vise nov nov. Ali sto se tvog saveta tice stojim iza toga. Hvala
 
Gogi 11:
zorann:
Gogi 11:
Milojko Vasic:
Gogi 11:
... a ono kasnije dodje do nesto veceg kvara i onda nemam lovu da ga popravim pa mi stoji par meseci na parkingu!
Kad god kupuješ polovni auto, to ti je lutrija ! Nema pravila, nema garancije. A svaki auto može da se pokvari.

Znam to, ali na primer da se uradi servis '96-00 Passatu kosta oko 15,000 din, a isto to Pezou 407 je oko 7,000 din. Sto je razlika. Zbog toga se dvoumim.

Cekaj malo, jel mislis na Peugeot 407 ili 406? Vec 2x pises 407, koji je nov model, a brines za kvarove...???
U svakom slucaju, kupi sto noviji i ocuvaniji auto, da budes sigurniji i da bi posle, kad ga budes prodavao, manje izgubio nego kad bi vec sad uzeo nekog od 8-10 god.
Pozdrav

Mislim na 407. Ali 97-98 407 nije vise nov nov. Ali sto se tvog saveta tice stojim iza toga. Hvala
mislis na 406...97-98 je 406 bio jos relativno nov model, pojavio se krajem '95...Peugeot 407 se pojavio tek pocetkom ove godine, znaci nov model...pozdrav :)
 
Strajder:
Gogi 11:
zorann:
Gogi 11:
Milojko Vasic:
Gogi 11:
... a ono kasnije dodje do nesto veceg kvara i onda nemam lovu da ga popravim pa mi stoji par meseci na parkingu!
Kad god kupuješ polovni auto, to ti je lutrija ! Nema pravila, nema garancije. A svaki auto može da se pokvari.

Znam to, ali na primer da se uradi servis '96-00 Passatu kosta oko 15,000 din, a isto to Pezou 407 je oko 7,000 din. Sto je razlika. Zbog toga se dvoumim.

Cekaj malo, jel mislis na Peugeot 407 ili 406? Vec 2x pises 407, koji je nov model, a brines za kvarove...???
U svakom slucaju, kupi sto noviji i ocuvaniji auto, da budes sigurniji i da bi posle, kad ga budes prodavao, manje izgubio nego kad bi vec sad uzeo nekog od 8-10 god.
Pozdrav

Mislim na 407. Ali 97-98 407 nije vise nov nov. Ali sto se tvog saveta tice stojim iza toga. Hvala
mislis na 406...97-98 je 406 bio jos relativno nov model, pojavio se krajem '95...Peugeot 407 se pojavio tek pocetkom ove godine, znaci nov model...pozdrav :)

E onda 406. I na kraju dali zna neko sta je pametnije uzeti?
 
Espanol:
NOV auto sa garancijom koji ćeš ti voziti od prvog dana! Neka te ne zavaravaju zvučna imena, od babe još niko nije napravio devojku. :wink:

Dobro slazems se. A sta ako nemam dovoljno para za nov auto. Znaci ja pricam za neku sumo oko 9-10 hiljada eura. Ali nezelim da uzmem manji nov auto kao na primer pezo 206, punto, hyundai getz i tako u tom fazonu, nego nesto vece. Nisam ni ja nesto mali :)
 
Gogi 11:
Espanol:
NOV auto sa garancijom koji ćeš ti voziti od prvog dana! Neka te ne zavaravaju zvučna imena, od babe još niko nije napravio devojku. :wink:

Dobro slazems se. A sta ako nemam dovoljno para za nov auto. Znaci ja pricam za neku sumo oko 9-10 hiljada eura. Ali nezelim da uzmem manji nov auto kao na primer pezo 206, punto, hyundai getz i tako u tom fazonu, nego nesto vece. Nisam ni ja nesto mali :)
Sa novcem kojim raspolažeš sasvim lepo možeš da uletiš u neku varijantu kredit- lizing i da slatko voziš novi auto sa par godina garancije uz pristojne otplate. Neko je već predložio Škodu Oktaviju, koja je zaista sjajan auto za pristojan novac i sigurno mnogo bolja varijanta od Pežoa i ostalih pomenutih starih nekoliko godina. Što reče čika Henri Ford, najbolji auto je nov auto! :wink:
 
Gogi 11:
Espanol:
NOV auto sa garancijom koji ćeš ti voziti od prvog dana! Neka te ne zavaravaju zvučna imena, od babe još niko nije napravio devojku. :wink:

Dobro slazems se. A sta ako nemam dovoljno para za nov auto. Znaci ja pricam za neku sumo oko 9-10 hiljada eura. Ali nezelim da uzmem manji nov auto kao na primer pezo 206, punto, hyundai getz i tako u tom fazonu, nego nesto vece. Nisam ni ja nesto mali :)
za 9-10k uvek novo...ni ja nisam u malom pakovanju(190/90)... i sa takvim budzetom u keshu uzmi dodatni kredit od 50-60e mesecno i vec si na ulasku u tzv. nizu srednju klasu :wink: ...a gore navedene "malisane" uvek bih pretpostavio polovnom BMW-u, Passatu itd...jer posle 150-200k km kada sednes u njih mozda oni jos uvek dobro vuku i mozda su jos uvek udobni, ali geometrija?...posebno ovo sto se kod nas prodaje...nadavaces se love da to dovedes u red (ako je uopste i moguce), ili ces voziti auto kod koga su sklopovi u labavom naleganju...a veruj mi sesti u nov auto zapadne (ili japanske proizvodnje) je mnooooogo lep osecaj...
 
Gogi 11:
Nova Honda Accord ili Nova Mazda 6?

Oho, znaci li to da si se ipak odlucio za novu masinu,a? Pa ti povecao svoj "limit" za preko 100%!
Ako se dvoumis izmedju ta dva auta, moj ti je savet da uzmes onaj koji ti je lepsi, jer su oba istog ranga i oba su jako dobri! Akord je nesto noviji model ali ne igra ulogu! Kad bih ja morao da biram izmedju njih, zaista ne bih znao koji bih pre uzeo, oba su mi lepa ali jedno je sigurno, neces pogresiti koji god uzmes, ako uzmes! :)
 
U svakom slucaju najbolje je novo, jos ako je u pitanju japanski auto....Pa gde ces bolje.... Mozda i neka Toyota da udje u izbor....
polovan auto u koliko god da je u dobrom stanju (cesci su vec izhabani ili ne daj boze izlupani automobili), ce se ipak kvariti, a troskovi servisa (pa i redovnog) su skoro isti kao za nov (koji je u garanciji).
Uzimajuci iskustva nekih kanadjana koji rade kao instruktori u autoskoli, najbolje je japansko vozilo.
Kazu, americka su losa, nemacka su dobra, ali japanska su jos bolja. nisu atraktivna kao BMW ili tako nesto, ali sve ostalo je verovatno cak i bolje...
Ja bih uzeo japanca toyotu (corola i nije tako mala), mazdu6 ili akorda
 

Back
Top