Ukrajinka umrla od AIDS-a

Gost118

Elita
Poruka
22.445
Zaražena sidom, bila sa političarima i biznismenima

Dvadesetjednogodišnja Olena Popik iz Ukrajine, koja je pre tri dana umrla od posledica side u bolnici u Mostaru, bila je žrtva trgovine ljudima i pre dolaska u Bosnu bavila se prostitucijom u Srbiji. Ovu teško obolelu devojku, u poslednjem stadijumu bolesti, u bolnicu je doveo nepoznati mladić za kojim sada policija traga, pokušavajući da otkrije lanac trgovaca ljudima koji je Olenu iz Ukrajine, preko Srbije, doveo u Mostar.

Olena Popik je, prema tvrđenju Fadile Hodžić, članice nevladinog ženskog udruženja „La Strada“, boravila u Mostaru poslednjih pola godine, i veruje se da je virusom HIV-a zarazila na desetine muškarca. Koliko je njenih „mušterija“ zaraženo u Srbiji, niko ne zna.

- Popikova se istim poslom bavila i u Srbiji, ali za sada se ne zna koliko dugo i u kom mestu. Bila je veoma mlada, jako lepa i verujem da su je veoma eksploatisali u tom mračnom biznisu. Poznato je samo da su njene mušterije bili i biznismeni, političari, policajci - kaže Hodžićeva.

Popikovu je nepoznati mladić doveo pred vrata KBC u Mostaru u 6 sati posle podne 1. novembra. Bila je jako slaba, imala je probleme sa disanjem i lekar je odmah po prijemu ustanovio da ima tuberkulozu. Tragajući za uzrokom tako teškog oblika tuberkuloze, ustanovljeno je da ima i sifilis, hepatitis C, ali i HIV.

Lekari su sledećeg dana obavestili policiju, kojoj je Olena rekla da je u Mostar stigla iz Sarajeva, a da je prethodno boravila u Srbiji. Otkrila je, takođe, da je dnevno imala prosečno osam mušterija, da je radila po hotelima i noćnim barovima.

Policija je objavila njenu fotografiju i savetovala svima koji su bili u kontaktu sa njom da urade hitnu analizu krvi. Organizacija „La Strada“ iz Mostara s druge strane pokušava da pomogne policiji, preko informacija od devojaka sa kojima su u kontaktu. Kroz njihovu sigurnu kuću prošlo je desetak devojaka poreklom iz Srbije koje su radile sa Olenom i preko njih će pokušati da saznaju gde je sve ona boravila.

- Sve te devojke koje su trenutno u Mostaru nisu starije od 21 godine. Ima ih iz Valjeva, Beograda, Leskovca, Zrenjanina i verujem da ćemo za tri dana saznati gde je Olena radila - kaže Hodžićeva.

Mediji u Mostaru javljaju da je u tom gradu zavladala panika i da se veliki broj muškaraca koji su bili sa Ukrajinkom javlja lekarima.

Pre nekoliko meseci Olena Popik se javila u mostarsku bolnicu. Tada je ustanovljeno da je trudna i da je zaražena virusom HIV. Lekarima je rekla da njene mušterije nisu koristile prezervative i da je dalje širenje zaraze bilo nesmetano. Pošto je abortirala, puštena je iz bolnice.
 
... rece djavo i sede golim dupetom u koprive...

Zalosno jeste, ali ipak ne mogu zaliti osobu koja nije svojim 'klijentima' rekla da ima AIDS, bez obzira sto takav lowlife (njeni 'klijenti') mozda i zasluzuje AIDS... Fazon je sto su to verovatno mahom ozenjeni ljudi, pa su mozda preneli isto njihovim zenama koje nisu ni krive ni duzne, a jos ako i zena 'svrlja sa strane' ko zna koliki je taj lanac...
 
Incognito:
... rece djavo i sede golim dupetom u koprive...

Zalosno jeste, ali ipak ne mogu zaliti osobu koja nije svojim 'klijentima' rekla da ima AIDS, bez obzira sto takav lowlife (njeni 'klijenti') mozda i zasluzuje AIDS... Fazon je sto su to verovatno mahom ozenjeni ljudi, pa su mozda preneli isto njihovim zenama koje nisu ni krive ni duzne, a jos ako i zena 'svrlja sa strane' ko zna koliki je taj lanac...

Meni je nje zao...dvadeset godina samo...a dodirnuti samo dno ljudske bijede.. :roll: Zamisli ,hepatitis,sifilis,aids,,prostitucija,abortusi...mogu samo pretpostaviti njeno djetinjstvo i mladost... :roll:
 
Gazdarica:
Mediji u Mostaru javljaju da je u tom gradu zavladala panika i da se veliki broj muškaraca koji su bili sa Ukrajinkom javlja lekarima.
.....
Lekarima je rekla da njene mušterije nisu koristile prezervative i da je dalje širenje zaraze bilo nesmetano.


o trgovini ljudima se danas prica vise nego ikad pa se opet 700.000 ljudi godisnje "upeca" na primamljive ponude, iz njima znanih razloga. ako su necim primorani da se prostituisu, moze mi biti zao njih, ali nikako i onih koji svesno odlaze da se zaraze a nece da misle o tome. pre bih rekla da su sami sebe zarazili odlazeci kod nje, nije sigurno ona isla njima na vrata i nudila svoje usluge.

mostar ili bilo koji grad, ovo nije kameno doba da bi svest o zastiti od zaraze bila na tom nivou. dobiti neku infekciju od svog partnera je uzas, a dobiti to od prostitutke je izbor.
 
Tuzno je kada neko tako zavrsi , pa jos kada ima dvadesetak godina ...uzas ...
sve te devojke koje dolaze ko zna od kuda i pokusavaju da zarade prodajuci sebe , prolaze kroz pakao . . .
ipak , totalno je nesavesno i uznemirujuce da je i posle saznanja da ima AIDS nastavila sirenje iste...
 
To je pravi uzas!!! Ali ima i razlike. Ima onih devojaka koje to rade zbog para, a ima i onih koje su primorane silom (kidnapovane i odvedene daleko od kuce). A zamislite kad je taj neko ko vas je kidnapovao vash dechko ili neko jako blizak??? To su traume i drago mi je shto je pochelo na to da se vishe obraca paznja!!!
 
Djevojke mi je zao zbog njene mladosti i tragicne sudbine, za trgovce bijelim robljem uvela bih najostrije kazne, ali ono sto mi je najstrasnije u cijeloj prici, jeste ogromna potencijalna mogucnost zaraze, kako u BiH, tako i u Srbiji, buduci da je tamo ranije boravila... I nisu tu u pitanju samo ti muskarci s kojima je ona bila, nego i njihove supruge, djevojke, ljubavnice... Tu su mozda i ljubavnici njihovih zena, pa onda njihove zene i tako redom...
Ljekari kazu da su se, s obzirom u kom se stadijumu bolest kod nje nalazila, najvjerovatnije zarazili svi oni koji su, barem u zadnje vrijeme, bili s njom bez zastite...
Sa svim svojim bolestima i nacinom zivota, djevojka je bukvalno bila tempirana bomba... :?
 
[quote="IncognitoZalosno jeste, ali ipak ne mogu zaliti osobu koja nije svojim 'klijentima' rekla da ima AIDS, bez obzira sto takav lowlife (njeni 'klijenti') mozda i zasluzuje AIDS... [/quote]
da ali ako bi rekla izgubila bi "klijente" i ko zna sta bi se sa njom dogodilo ako bi ostala bez posla...
 
Gazdinko ne prepisuj, mori! :P

2 miss:

Cekaj, ona je znala da ima AIDS (definitivno bar u poslednjih godinu-dve) i da ce u svakom slucaju umreti... Pa je onda sa sobom povukla jos ko-zna-koliko ljudi? I ti se pitas 'ko zna sta bi se sa njom desilo'... Dakle da se meni nesto ne bi desilo ja bih trebao svesno da pobijem jos ko zna koliki broj ljudi (scenario koji sam vec napisao - nije to samo jednokratno prenosiva bolest)???

Sorry, meni jeste zao njene sudbine, ali njeni postupci, bilo iz kukavicluka ili egoisticnosti, se ne mogu opravdati...

No 1. Decembar je blizu, pa ne bi bilo lose da se svi provere ako ih je vec ovako blam ili ne zele da daju pare... Ja vec godinama dajem krv na analizu bez obzira sto sam dobar deo vremena bio na apstinenciji i uglavnom praktikovao safe sex... Ne samo zbog mene samog, nego i da ne bih neku devojku u buducnosti, ni krivu ni duznu literalno ubio.

Za neodgovorne ljude nemam razumevanja!
 
da li ste razmislili nekad....
akko internet moze biti idealno mesto za skupljanje sex-trafik zrtava??
malo opushtenog chata, maco aj se nadjemo - i cap
a?
meni palo na pamet
mozda sam sad dala nekom ideju??? ;))))
ali ono kao
uuuff :?
 
Gazdarica:
Pre nekoliko meseci Olena Popik se javila u mostarsku bolnicu. Tada je ustanovljeno da je trudna i da je zaražena virusom HIV. Lekarima je rekla da njene mušterije nisu koristile prezervative i da je dalje širenje zaraze bilo nesmetano. Pošto je abortirala, puštena je iz bolnice.
Ona je znaci jos pre nekoliko meseci evidentirana kao HIV zarazena... I nije mi jasno... sta radi zdravstvo? Kada dodje covek, oni konstatuju: "Vi ste HIV pozitivni, dovidjenja, prijatno"... Zar ne bi bilo logicno da vode nekakvu evidenciju o njima, da ih mozda cak i karantiniraju... koliko god to surovo zvucalo zbog onih koji su zarazeni slucajno, ne bi trebalo ostavljati obolelom na njegovu licnu savest da li ce resiti da zarazi pola populacije jedne zemlje, mozda iz cistog hira, indignacije, besa, nemoci... Ulog je preveliki za takvu vrstu humanosti.
 
Žao mi je svakog izgubljenog života,pogotovo tako mlad...pod zemlju.Ali...njoj bi da je kojim slučajem preživela bilo suđeno za ubistva sa predumišljajem.Znala je šta u sebi nosi i nije samo njena krivica,treba osuditi i te lekare koji su je pustili da ne ometano ubija ljude.Sada smo čuli za taj slučaj...i zatalasali smo malo...a koliko je naših najbližih već inficirano?Ko je sledeći?MI...to je zakon aritmetičke progresije. :roll:
 
Shag Ivory:
Zar ne bi bilo logicno da vode nekakvu evidenciju o njima, da ih mozda cak i karantiniraju... koliko god to surovo zvucalo zbog onih koji su zarazeni slucajno, ne bi trebalo ostavljati obolelom na njegovu licnu savest da li ce resiti da zarazi pola populacije jedne zemlje, mozda iz cistog hira, indignacije, besa, nemoci... Ulog je preveliki za takvu vrstu humanosti.

pretpostavljam da bi bilo idealno, da im se otprilike vrelim gvozdjem na chelo utisne HIV +, i da se onda proteraju u dolinu gubavaca :?: :!: :roll:

valjda ja naivno pretpostavljam da je na sopstvenoj 'savesti',zdravom razumu, i razmishljanju uopshte o bilo chemu, da li ce neko koristiti usluge prostitutki, i da li ce mu eventualno, mozda sasvim sluchajno pasti na pamet da koristi kondom prilikom seksualnog kontakta sa istom...

meni ne bi palo na pamet da krivim bilo koga za sopstvenu neodgovornost ( u sluchaju crvenog pechata na rezultatu testa), znate kako kazhu... posle 'ebanja nema kajanja.... :?
 
limunada:
Incognito:
... rece djavo i sede golim dupetom u koprive...

Zalosno jeste, ali ipak ne mogu zaliti osobu koja nije svojim 'klijentima' rekla da ima AIDS, bez obzira sto takav lowlife (njeni 'klijenti') mozda i zasluzuje AIDS... Fazon je sto su to verovatno mahom ozenjeni ljudi, pa su mozda preneli isto njihovim zenama koje nisu ni krive ni duzne, a jos ako i zena 'svrlja sa strane' ko zna koliki je taj lanac...

Meni je nje zao...dvadeset godina samo...a dodirnuti samo dno ljudske bijede.. :roll: Zamisli ,hepatitis,sifilis,aids,,prostitucija,abortusi...mogu samo pretpostaviti njeno djetinjstvo i mladost... :roll:

Za nju je nebo definitivno lepše mesto....
 

Back
Top