Stitna zlezda

ja skoro svakodnevno u jednom dijelu dana imam temp 37 do 37-2 nekad 3, pa se vrati u normalu 36,7ili 8 i tako u krug(to traje vise od 2 god). imam utisak da se vise javlja kad sam u pokretu i kad nesto radim...
nemam nekih tegoba, cak mi i ne smeta temp, jedino sto malo osjetim vrucinu u licu, sad mi je to i podsvjesno pa svako malo mjerim temp...
moze li ovo biti od stitne ili sta li vec moze bit drugo?
 
Poslednja izmena:
u zadnja dva tri dana imam osjecaj kao da mi je knedla u grlu, kao da me nesto steze u grlu...
gutam i jedem normalno...
da li ovo moze biti od moje bolesti stitne? i sta da radim?
ps. izvini sto te ovoliko smaram!
 
u zadnja dva tri dana imam osjecaj kao da mi je knedla u grlu, kao da me nesto steze u grlu...
gutam i jedem normalno...
da li ovo moze biti od moje bolesti stitne? i sta da radim?
ps. izvini sto te ovoliko smaram!
Може али под условом да ти је жлезда увећана. Наравно, не мора то бити голим оком видљиво увећање.
Иди код ендокринолога и отклони сумње. ;)
 
bio sam kod endokrinologa....kaze vjerovatno je od stitne, mada je meni sad vec bolje, manje imam taj osjecaj "knedle"...
dala mi je sad pored ptu da pijem milgamu do sledece kontrole... citao sam uputstvo i ne pise nista da ima neke veze sa stitnom vec da je za nervne bolesti!?...
ne znam da li uopste da je pijem, sta mislite?
 
ma ok, nego citah uputstvo lijeka, uopste ne vidim da ima veze sa stitnom (laik sam naravno)... bar da mi je objasnila za sta je dobar i zbog cega da ga pijem...
ako ti znas funkciju ovog lijeka u vezi moje bolesti stitne, molim te da mi predocis i objasnis... eto cisto informativno da znam...
 
Pozdrav!

Pojavio mi se neki cvor na mojoj desnoj strani vrata, kod Ademove jabucice, jos 2010. Taj period je bio stresan, radila sam gomilu posla 'na vrat-na nos'... Otisla sam kod ljekara ali nisam pridavala previse znacaja svemu, iako je trazio UZ vrata i zlijezde. Tek 2011. kad me je na jednoj sahrani taj dio zabolio otisla sam kod ljekara i dijagnoza je bila cvor na stitnoj zlijezdi. Hormoni su ok, tj. T4, T3, TSH. Kontrola za pola godine. Uradim analizu hormona i nakon pola godine, tj. za T3, TSH i sve je normalno. Sad treba da opet radim UZ stitne zlijezde jer je druga doktorica u pitanju i ona hoce da uporedi stari i novi snimak, valjda da vidi dal se povecava ili smanjuje.

Zasto se to sve desava? Koliko je uticao mozda stres na sve to? Gledam da izbjegavam stresne situacije mada to nije posve moguce danas nikom. Jel moguce da se cvor vrati sam od sebe u normalu? Dal se to nekom desilo, da je imao cvor i normalne hormone? Dal je analiza samo ovih hormona i UZ dovoljna?

Hvala!
 
ma ok, nego citah uputstvo lijeka, uopste ne vidim da ima veze sa stitnom (laik sam naravno)... bar da mi je objasnila za sta je dobar i zbog cega da ga pijem...
ako ti znas funkciju ovog lijeka u vezi moje bolesti stitne, molim te da mi predocis i objasnis... eto cisto informativno da znam...

Докторка би да се мало смириш. ;) Вероватно си нервознији по природи.
 
Pozdrav!

Pojavio mi se neki cvor na mojoj desnoj strani vrata, kod Ademove jabucice, jos 2010. Taj period je bio stresan, radila sam gomilu posla 'na vrat-na nos'... Otisla sam kod ljekara ali nisam pridavala previse znacaja svemu, iako je trazio UZ vrata i zlijezde. Tek 2011. kad me je na jednoj sahrani taj dio zabolio otisla sam kod ljekara i dijagnoza je bila cvor na stitnoj zlijezdi. Hormoni su ok, tj. T4, T3, TSH. Kontrola za pola godine. Uradim analizu hormona i nakon pola godine, tj. za T3, TSH i sve je normalno. Sad treba da opet radim UZ stitne zlijezde jer je druga doktorica u pitanju i ona hoce da uporedi stari i novi snimak, valjda da vidi dal se povecava ili smanjuje.

Zasto se to sve desava? Koliko je uticao mozda stres na sve to? Gledam da izbjegavam stresne situacije mada to nije posve moguce danas nikom. Jel moguce da se cvor vrati sam od sebe u normalu? Dal se to nekom desilo, da je imao cvor i normalne hormone? Dal je analiza samo ovih hormona i UZ dovoljna?

Hvala!

Буди уверена да је стрес у питању. Штитна жлезда је орган који највише реагује на стрес.
Ништа чудно, многи имају чворове и нормалне хормоне. А то се поврати у нормалу чим се особа смири сама са собом.
УЗ и вредности хормона- сасвим довољно. :)
 
Jel moze neko da mi kaze kakvi su simptomi poremecenog rada stitne zlezde???Ja vec par dana osecam i to pretezno nocu kao neku tezinu u vratu,tu gde je jabucica....I cula sam od drugarice da moze biti problem stitna zlezda...E sad,ja sam pre 6 meseci vadila krv i ispostavilo se da mi je sve u redu sa njom,jel moguce onda ( da ako se ne daj boze nesto poremetilo ) da je sve to moglo da se desi u roku od sest meseci???
 
Може да се испоремећује брзо, проблем који наводиш био би од увећане жлезде. Измењене вредности хормона дају другачију слику.
Међутим, описано може бити и нервоза тј. њена последица.
У сваком случају, овако не можемо закључити да ли је жлезда или није. Мораш да одеш код доктора опште праксе по упут за ендокринолога. ;)
 
Може да се испоремећује брзо, проблем који наводиш био би од увећане жлезде. Измењене вредности хормона дају другачију слику.
Међутим, описано може бити и нервоза тј. њена последица.
У сваком случају, овако не можемо закључити да ли је жлезда или није. Мораш да одеш код доктора опште праксе по упут за ендокринолога. ;)

meni je to prestalo odmah sutradan,...sad ne znam da li da ipak za svakai slucaj odem i izvadim krv? :)
 
Meni je bio Tsh blago povisen, 5 i nesto. Lekar endokrinolog mi je rekao da se ne sekiram, da pustim bez terapije i da cemo onda videti. Posle mesec dana, Tsh je bio 3.2. Nisam isla vec dve godine na kontrolu. A trebala sam pre godinu dana. Sad osecam ponekad kao da teze gutam.... Mrsava sam od nervoze... Ne znam da li je to gutanje zbog grla ili? I zbog cega uopste dodje do poremecaja u radu stitne???
 
Sonofgrafom mi je pronadjen cvoric na levoj strani zlezde. Doktorka kaze da joj je tekstura malo promenjena. Povremeno imam osecaj da me nesto steze u grlu.
FT4 @ 16,29
TSH @ 0,965
AMC-At (TPO) @ 12,17 - uvecan nivo
ATG-At @ 10,47
Sta da ocekujem i da li ova antitela imaju veze sa trudnocom? Hvala.
 
Sofija, pijem Letrox 50 , a sada dobih i Rinasek ... nisam obavestila dr., da pijem ovo prvo, to mi dao internista.
I na jednom i na drugom pise svasta nesto, jeli mogu piti i jedno i drugo , ja dva dana obustavila Letrox i stitna
mi se odmah uvecala.......
:ceka:
 
Sofija, pijem Letrox 50 , a sada dobih i Rinasek ... nisam obavestila dr., da pijem ovo prvo, to mi dao internista.
I na jednom i na drugom pise svasta nesto, jeli mogu piti i jedno i drugo , ja dva dana obustavila Letrox i stitna
mi se odmah uvecala.......
:ceka:

...Liki nisam Sofija, ali mislim da mogu da ti odgovorim i ja, Letrox je zamena/dopuna za hormon stitne zlezde, bar je meni tako lekarka objasnila
a i pise na uputstvu, a Rinasek je neto rekla bih za prehladu....sto ne moze nikako da smeta Letroxu ni obrnuto....
...inace ja sam pila jedno vreme Letrox 50 pa u nestasici dobih Eutirox i mnogo sam zadovoljnija i bolje se osecam iako lekari tvrde da je sastav isti,
moja doktorka i sama kaze da su skoro svi pacijenti kometarisali isto....
 
...Liki nisam Sofija, ali mislim da mogu da ti odgovorim i ja, Letrox je zamena/dopuna za hormon stitne zlezde, bar je meni tako lekarka objasnila
a i pise na uputstvu, a Rinasek je neto rekla bih za prehladu....sto ne moze nikako da smeta Letroxu ni obrnuto....
...inace ja sam pila jedno vreme Letrox 50 pa u nestasici dobih Eutirox i mnogo sam zadovoljnija i bolje se osecam iako lekari tvrde da je sastav isti,
moja doktorka i sama kaze da su skoro svi pacijenti kometarisali isto....

A ja kao poludela, hocu samo Letrox ... sledecu turu uzimam ovaj ....
Pozz
 

Back
Top