Stitna zlezda

evo i ozbiljnije malo:)
6937b6096826beab1a2beacfe88b1228.jpg
 
U covece koji domino efekat, uzrocno-posledicne veze....

Ali tako je to u nauci... Svaki uzrok pravi neku posledicu a posledica postaje uzrok i iziskuje novu posledicu koja postaje novi uzrok za ...... ad infinitum.

I tako funkcionise citav j... univerzum i sve u njemu. :kpozdrav:

S tim da se kolicina entropije sa vremenom povecava hu hu hu hu. :mrgreen:
 
U covece koji domino efekat, uzrocno-posledicne veze....

Ali tako je to u nauci... Svaki uzrok pravi neku posledicu a posledica postaje uzrok i iziskuje novu posledicu koja postaje novi uzrok za ...... ad infinitum.

I tako funkcionise citav j... univerzum i sve u njemu. :kpozdrav:

S tim da se kolicina entropije sa vremenom povecava hu hu hu hu. :mrgreen:

i onda ljudi umesto da otklone uzrok koji ih je do posledice doveo, ``saniraju`` dodatnom terapijom samo posledicu, bez realne sanse za izlecenje
 
i onda ljudi umesto da otklone uzrok koji ih je do posledice doveo, ``saniraju`` dodatnom terapijom samo posledicu, bez realne sanse za izlecenje

Jeste ali ima tu jedna fora....To saniranje uzroka se mora desiti pre zapocinjanja svih posledica, a kada se to vec zahukti - ne samo da saniranje uzroka vise skoro i da ne "vrsi posao", vec se mora prvo i posledica sanirati sto pre, pa tek onda da se ide prema uzroku, i to da se ne bi stvorilo nesto novo, a mozda je vec i prekasno za saniranje uzroka....

U mnogim stvarima je tako - kasno je... Pogotovo u medicini lecenja organa, koji nisu mozak npr...

Kod nekih drugih stvari tipa - Psihicki zivot, koji je npr negativno uslovljen faktorima socijalne sredine - upravo vazi to pravilo - sanirati UZROK, pre nego posledice, i tu kada se sanira uzrok vidi se poboljsanje odmah, a posledice same po sebi splasnu....Jer saniranjem uzroka mozes napraviti da ti trenutno stanje ne ide u dalju, jos goru progresiju, ali mozda nikada vise nece biti isto kao sto je nekada bilo....jer mozda je nesto istroseno....bilo psihicki, metafizicki, bilo organski, realno.

Npr zena trpi nasilje pa se razvede od muza.....
Student prekine studiranje teskog fakulteta koji mu ne ide i nema vise tikova kao ni Ptsp ili distimiju.

Covek se odseli iz jednog grada u drugi, sa vecim brojem ljudi, vecom raznolikoscu i sl.....

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Pobegnes iz Srbije i kazes sa osmehom na licu - posledni nek ugasi svetlo. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Kada docekas dan kada keramicar konacno biva smenjen i ne zlostavlja psihicki vise zene da klecU. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
nemoj bre bezanje iz srbije :(
a za ovo se slazem, ako neko dozvoli da dodje do takvog poremecaja, mora kurativa, pa preventiva
samo, mnogo je velik broj onih koji uzimaju kurativu, a ne resavaju uzrok koji ih je doveo do toga
tu je onda tacka gde sve ode u ...
 
P.s. Ovaj tvoj dijagram trebaju da uce i primenjuju ZDRAVI LJUDI koji npr u porodici imaju istoriju ovih bolesti.....

A ovi bolesni? - Pa proso brzi voz....Ono, mogu i oni pokusavati, svaka minimalna pomoc je dobrodosla, al bojim se da je kasno vec, pogotovo da budu zdravi kao sto su nekada bili.

Nema, medicina je to....Da moze bolje bilo bi. Nemamo nista bolje od toga trenutno. Ali pozitivno je sto non stop napreduje i sto PRIZNAJE SVOJE GRESKE.

Eno, sad jos malo ce onom Kinezu presadjivati glavu na drugo telo. SF bre.

- - - - - - - - - -

Malo da razvedrimo temu...

Evo jedne veoma dobro osmisljene preventive.....

Kako ne iz Srbije bre?
Kod nas je takav sistem da samo ovakve akcije se osmisljavaju, u prevodu - da drzi vodu dok majstori ne odu, tj da lici na papiru na nesto pametno a u praksi da je totalna glupost:


- - - - - - - - - -

"Bezbednost u alkoholu" kako bi se smanjio stres gradjana ahhahahahha koji oksimoron.
 
pa zasto mi iz srbije da idemo, bolje njih da izbacimo :)

Pa ok bolje, al ko ce prvi da krene i da "isprlja ruke".... Svi kao na papiru bi nekog izbacivali a ovamo ni na forumu ili drustvenoj mrezi ne smeju da javno kazu keramicaru....*****.u oborio si helikopter odgovaraj...

Kako onda da izbacujemo? Svi hoce, ali zapravo niko nece....kada dodje onaj trenutak.

CAfMZjNUkAAqNqr.jpg
 
Pa ok bolje, al ko ce prvi da krene i da "isprlja ruke".... Svi kao na papiru bi nekog izbacivali a ovamo ni na forumu ili drustvenoj mrezi ne smeju da javno kazu keramicaru....*****.u oborio si helikopter odgovaraj...

Kako onda da izbacujemo? Svi hoce, ali zapravo niko nece....kada dodje onaj trenutak.

CAfMZjNUkAAqNqr.jpg

jao ovo me podssti msm da je u staroj grckoj bio sistem da se izglasa politicar koji je najvise stete naneo i protera na desetak godina iz zemlje:lol:i tako za svake izbore(ispravite me ako gresim)...

- - - - - - - - - -

ovo je ozbiljno koliko i "Politikin Zabavnik" :zcepanje:

de prosvetli nas sime..
 
e ovako ja sam godinu dana pila eut.25 i onda mi je tsh bio 5,26 pa mi je digla doktorka terapiju na e50,pa mi je posle 3m tsh bio 0.08(ft4 18,3),pa me je vratila na e25 i posle tri meseca mi je tsh 6.09(ft4 12.9) i sad mi je opet prepisala terapiju e50...
e sad problem je sto ja misim da bi mi najvise odgovarala jedna i po tabletica od e25 da me ne bi opet oterali u obrnuto stanje,al reko ona je strucnjak bolje zna od mene..a sad se mislim da sam trebala da ih cimam da me primi(posto nead primi nekad samo sestra da resenje sa rezultatima i predlozenom terapijom)
i da je pitam bas to,al i tada mi je u glavi bilo e ona ima na kompu sve to(istoriju terapija) i pogleda pre nego sto prepise dozu,mozda misli iz nekog razloga da mi se pogorsala situacija(tipa prosli put je islo na 5,sada na 6,mada je to po meni mala razlika,ili mozda nagli skok za 3m sa 0.08 na 6)i da je ipak bolje da gutam e50(tipa da je to tako normalno sa pocetnim dozama..)
i sad razmisljam da odem opet,pa da je uznemiravam pa nek me napusi sto sam nevernik(reano trebala sa odma:lol:)ili da ko streber pijem e50 i posle 3m uradim na svoju ruku test(jer su mi sasvim nelogicno zakazali za 6m kontrolu)a realno tad ce mi biti tsh -milion:lol:
e sad na kraju ove moje opcinjavajuce zalopojke ako ima strucnih(ko sto nema:lol:)
da vas pitam da li se ja suvise tripujem da oni tu istoriju svaki put provere ili vise rade po inerciji(prosli put je ipak gledala nakompu sta sam pila),i kakav moguci razlog osim boldovanog moze imati da mi da vecu terapiju koja mi je poslednji put smajila tsh na 0.08?msm moja
laicka tikvica ne konta pa ako ima neko da me prosvetli:mrgreen:

- - - - - - - - - -

i da kontam da cu da dobijem samo nagadjanja al i ona su dobrodosla:D

- - - - - - - - - -

mada mozda je najbolje trenirati zivce doktorima tako su mi ranije kad sam radila hormone na dr mestu napisali neke stvari duplo onda neku visak pa sam ih gnjavila da bi smo dosli do zakljucka da je bila njihova greska,al naravnosu me izvozali po zgradi:lol:al bitno je da me nisu opet busili:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
...gde se leces?

...ja sam svoju dozu fakticki sama podesila sto ti ne savetujem ali eto, ja sam tako, da je bilo do moje doktorke ko zna kako bi se zavrsilo....e sad treba da idem na kontrolu,
ali mislim da ce to da saceka jesen najverovatnije, a mozda i nece videcu kako budem raspolozena da uzmem uput za KCS pa da zakazem....
 
...gde se leces?

...ja sam svoju dozu fakticki sama podesila sto ti ne savetujem ali eto, ja sam tako, da je bilo do moje doktorke ko zna kako bi se zavrsilo....e sad treba da idem na kontrolu,
ali mislim da ce to da saceka jesen najverovatnije, a mozda i nece videcu kako budem raspolozena da uzmem uput za KCS pa da zakazem....

bolje ranije ako mozes,a moz i privatno kod mene su zadnji put tsh i slicno bili po 500dindzi,ako nisu dizali,za razliku od antitela koja su minimum duplo:thumbdown:(mada to jednom kad se uradi rektko kad treba opet)
 
bolje ranije ako mozes,a moz i privatno kod mene su zadnji put tsh i slicno bili po 500dindzi,ako nisu dizali,za razliku od antitela koja su minimum duplo:thumbdown:(mada to jednom kad se uradi rektko kad treba opet)

..pa radila sam krv pre operacije i bili su dobri hormoni, e sad bi trebalo samo da se konsultujem sa njom da li da pijem i dalje lek kako sad pijem ili da smanjim ili sta...ali za sve to mi
treba uput i da zakazem da bi dosla do nje....
 
ja mislim da sad samo oni koji su prvi put moraju bar dva meseca unapred,ovi ostali dodju sa uputom,u petak od 4-5(bar kod ove moje)ili svaki dan ujutru(za ovo bas ne znam jer idem stalno petkom lakse mi:D)ona ti da uput ti onda moras da zakazes vadjenje krvi,al posto ti imas rezultate kontam da ce ti odma dati terapiju...jedino posto osh da caskas s njom ne znam dal ce te primiti(ova moja nekad primi nekad samo odma dobijes papirce sa rezultatima) al obavezno ponesi poslednji papir,ma nabolje je sve,i pozovi ih preko fona da sve to lepo izvidis sta i kako da te ne bi cimali vise puta,jer ipak si ti stariji pacijent i ko zna ko ti je lekar sad..;)

- - - - - - - - - -

i naglasi da bi da te prime,ako ti nekim slucajem sestra samo prenese papir sa upisanom terapijom,mada ja iskreno msm da ce pricati sa tobom i pregledati te jer si ipak davno bila poslednji put;):lakunoc::*
 
ja mislim da sad samo oni koji su prvi put moraju bar dva meseca unapred,ovi ostali dodju sa uputom,u petak od 4-5(bar kod ove moje)ili svaki dan ujutru(za ovo bas ne znam jer idem stalno petkom lakse mi:D)ona ti da uput ti onda moras da zakazes vadjenje krvi,al posto ti imas rezultate kontam da ce ti odma dati terapiju...jedino posto osh da caskas s njom ne znam dal ce te primiti(ova moja nekad primi nekad samo odma dobijes papirce sa rezultatima) al obavezno ponesi poslednji papir,ma nabolje je sve,i pozovi ih preko fona da sve to lepo izvidis sta i kako da te ne bi cimali vise puta,jer ipak si ti stariji pacijent i ko zna ko ti je lekar sad..;)

- - - - - - - - - -

i naglasi da bi da te prime,ako ti nekim slucajem sestra samo prenese papir sa upisanom terapijom,mada ja iskreno msm da ce pricati sa tobom i pregledati te jer si ipak davno bila poslednji put;):lakunoc::*

...meni ja josipovicka lekar, ona je mlada ne znam sto bi me prebacivalo do nje kod nekog drugog....ona me vodi od 2010-e.....ajd svraticu u ponedeljak kad zavrisim ovamo sta imam
da proverim sta i kako je sad.....

- - - - - - - - - -

..laku noc i tebi :cao:
 
Moja štitna žlezda je izvađena. Dr mi je rekla da je bila ružna i ogromna, i da joj nije jasno kako sam uopšte sa njom tolikom disala. Čekam hp nalaz, pa da mi endokrinolog odredi tetapiju.
Danas mi je treći dan posle operacije, i iskreno, očekivala sam da je mnogo bolnije. Videću šta me dalje čeka.
 
Moja štitna žlezda je izvađena. Dr mi je rekla da je bila ružna i ogromna, i da joj nije jasno kako sam uopšte sa njom tolikom disala. Čekam hp nalaz, pa da mi endokrinolog odredi tetapiju.
Danas mi je treći dan posle operacije, i iskreno, očekivala sam da je mnogo bolnije. Videću šta me dalje čeka.

nadam se da se bolke osecas i samo napred guraj i uzivaj u zivotu:ok:
 
Sad se nesto razmisljam, da li moze stitasta da daje blago povisenu temperaturu?

Da li patologija zlezde utice da osoba tesko dozivljava godisnja doba, tipa da ne moze u jednom slucaju da podnese hladnocu nenormalno (verovatno hipo stanje) odn da ne moze da izdrzi vrucine i leta (verovatno hiper stanje). Da li ovo zaista postoji ili se samo ti pacijenti "tripuju" ?
 
Sad se nesto razmisljam, da li moze stitasta da daje blago povisenu temperaturu?

Da li patologija zlezde utice da osoba tesko dozivljava godisnja doba, tipa da ne moze u jednom slucaju da podnese hladnocu nenormalno (verovatno hipo stanje) odn da ne moze da izdrzi vrucine i leta (verovatno hiper stanje). Da li ovo zaista postoji ili se samo ti pacijenti "tripuju" ?

negde sam procitala da merenjem temperature moze da se dijagnostikuje poremecaj u radu
 
Dragi svi koji ste hipertireozu sredili operacijom - kako vam je?

Nakon visegodisnje terapije lekovima konsenzus je da se na taj nacin necu izleciti. U principu na lekove dobro reagujem, mozda previse dobro. Na jacoj dozi lekovi me posle izvesnog vremena previse spuste, kako mi smanje terapiju hormoni opet pocnu posle izvesnog vremena da divljaju i tako vec evo peta godina.

Same operacije me nije strah- prihvatam to kao nesto od cega ce mi biti bolje. Moje pitanje je samo - hoce li?

Vi koji ste se operisali - jesu li prosli simptomi? Nervoza, tremor, znojenje, svaka stresna situacija okidac, lupanje srca... Moj najveci strah je zapravo da se mozda necu toga resiti

Ja sam operisala, ali navedene simptome nisam imala ni pre operacije, a nemam ni sada. Hipertireozu sam izlečila lekovima davne 2000 - te godine, i od tada su mi hormoni bili u redu. Operisala sam je jer je bila uvećana, i operacija se pokazala kao dobar potez. Jer je hp nalaz pokazao papilarni karcinom.
Za sada nemam nikakvih tegoba. Pijem 75mg eutiroxa dnevno. I to je to.
 

Back
Top