Stitna zlezda

Kilaža se, bez obzira da li je štitna uvećana, smanjuje uvek isto - smanjenjem unosa ugljenih hidrata.

E sad, to što je štitna uvećana nam ne govori ništa - imaš li hipotireozu ili hipertireozu?
Ako imaš hiper, kilogrami će spadati kao ludi, ali budući da ti pitaš za dijetu - pretpostavljam da imaš hipotireozu, te ti je funkcija štitne žlezde, a posledično i celog organizma - usporena. Skidanje kg i u tom slučaju je isto, samo će ići malo sporije, ali i ne mora ako si na lekovima.

Mislim da je rekla da su joj vrednosti hormona u normalnim okvirima.
 
Pa kada dokazu, onda cu i ja da se slozim, naravno. Vidis, tako funkcionise mozak razumnog coveka - predoci mu neoborive dokaze i on ce se sloziti sa tobom. Do sad niko nije dokazao to sto ti tvrdis.
Znas kakva sam bila a znas kakva sam sada.Vodila sam se misljenjem koje sam napisala a ti se samo vodi svojim misljenjem videcemo ko ce dalje stici hahahaha.
Kilaža se, bez obzira da li je štitna uvećana, smanjuje uvek isto - smanjenjem unosa ugljenih hidrata.

E sad, to što je štitna uvećana nam ne govori ništa - imaš li hipotireozu ili hipertireozu?
Ako imaš hiper, kilogrami će spadati kao ludi, ali budući da ti pitaš za dijetu - pretpostavljam da imaš hipotireozu, te ti je funkcija štitne žlezde, a posledično i celog organizma - usporena. Skidanje kg i u tom slučaju je isto, samo će ići malo sporije, ali i ne mora ako si na lekovima.
Hvala ti puno.
 
Kilaža se, bez obzira da li je štitna uvećana, smanjuje uvek isto - smanjenjem unosa ugljenih hidrata.

E sad, to što je štitna uvećana nam ne govori ništa - imaš li hipotireozu ili hipertireozu?
Ako imaš hiper, kilogrami će spadati kao ludi, ali budući da ti pitaš za dijetu - pretpostavljam da imaš hipotireozu, te ti je funkcija štitne žlezde, a posledično i celog organizma - usporena. Skidanje kg i u tom slučaju je isto, samo će ići malo sporije, ali i ne mora ako si na lekovima.

očigledno nisi čula i za treću varijantu:uvećana sa normalnom funkcijom...:telefon:
 
Mislim da je rekla da su joj vrednosti hormona u normalnim okvirima.

Ahaaaaaam. Pa onda nema veze, šta ima veze ako je uvećana?

Onda se njeno pitanje svodi samo na pitanje o kilaži, a na to sam odgovorila.

očigledno nisi čula i za treću varijantu:uvećana sa normalnom funkcijom...:telefon:

Naravno, ali ne znam onda kakve to veze ima sa gubljenjem kg, ako štitnjača ne proizvodi hormonski disbalans?
 
To isto I meni pricaju samo sto ja za sada bar tegobe nemam.
A koliko je to veliko, mislim koliko cm su ti cvorovi?
Predpostavljam da si radila punkciju, kakvi su ti bili rezultati?

Ni ovo što ja imam nisu neke konstantne tegobe, ali imam povremeno gušenja, i od pre pola godine mi se dešava da me boli taj deo gde je štitna žlezda. Baš boli, kao zub.

U desnom lobusu je čvor bio 15,4mm pre 17 godina. Sada je 34x24mm.

Nisu mi radili punkciju, i ne znam da li će je i raditi, jer doktorka nema dilemu oko toga da li štitna žlezda mora napolje ili ne. Smatra da je jedino ispravno rešenje operacija.
 
Ahaaaaaam. Pa onda nema veze, šta ima veze ako je uvećana?

Onda se njeno pitanje svodi samo na pitanje o kilaži, a na to sam odgovorila.



Naravno, ali ne znam onda kakve to veze ima sa gubljenjem kg, ako štitnjača ne proizvodi hormonski disbalans?

nema nikakve,ali iz tvog posta se dalo zaključiti da tvrdiš da ako je uvećana,to obavezno znači ili hipo ili hiper..
a mnogi ljudi i sa hipotireozom nemaju uopšte problem gojaznosti,što je fenomen...

- - - - - - - - - -

A da malo procitate ono sto sam napisala o hormonima a ne da nagadjate?

čita sam te 2013-te,i dobro se sjećam da si švrljala tad da si na terapiji...a sad kažeš da nisi..jel se desilo čudo,ili si se zapetljala u svojim lažima?
a sjećam se dobro kad sam ja pisao da se treba boriti i eksperimentisati,ne bi li se skinuli sa tableta,i izliječili,ti si me tad proganjala,kao šta se ja plašim tabletica,i te priče..:lol:
 
A da malo procitate ono sto sam napisala o hormonima a ne da nagadjate?

Izvini, ne možemo na svakoj temi listati unazad ili se prisećati, mada se setih za tebe da si pisala da nema hormonskog disbalansa, samo čvorić koji je nestao skidanjem karijesa.

Mene to zanima, moji hormoni su u haosu, hipotireoza, i svaki savet sem uzimanja joda je koristan, joda mi koji imamo tsj problem vec imamo viska.
Pisi ako te ne mrzi hvala.

Ne znam ni ko ti je preporučivao jod, moja mama je imala hipertireozu i pila je radioaktivni jod.
Kako misliš savet, pa piješ li lekove?

ema nikakve,ali iz tvog posta se dalo zaključiti da tvrdiš da ako je uvećana,to obavezno znači ili hipo ili hiper..

Moja greška, izvinjavam se; mislila sam da ako već pita za mršavljenje, sigurno ima hormonskih problema. Elementarno bi trebalo da zna da ako joj je štitna hormonski mirna, tj normalna, to veze nema sa mršavljenjem, u tom slučaju se ponaša kao svako ko ima problem sa kg, nije uvećana štitna nikakav izgovor niti problem u tom slučaju.
 
Ni ovo što ja imam nisu neke konstantne tegobe, ali imam povremeno gušenja, i od pre pola godine mi se dešava da me boli taj deo gde je štitna žlezda. Baš boli, kao zub.

U desnom lobusu je čvor bio 15,4mm pre 17 godina. Sada je 34x24mm.

Nisu mi radili punkciju, i ne znam da li će je i raditi, jer doktorka nema dilemu oko toga da li štitna žlezda mora napolje ili ne. Smatra da je jedino ispravno rešenje operacija.
Pa dobro, to jesu neke tegobe pitanje je da li I dokle to tolerisati. A cini mi se da si imala I odstupanja sa hormonima?
Ja imam cvor veliki kao I ti I savetuju mi vadjenje ali ja se opirem jer mi je funkcija savrseno u redu, hormoni su mi vec godinama tip top pa mi zao da vadim zlezdu koja dobro radi I pijem dozivotno sinteticke hormone. Pokusavam da nadjem neki nacin da taj cvor smanjim ali na netu ne nalazim nista. Obicno su sve alternativne terapije usmerene na hiper ili hipo funkciju a meni je funkcija u redu. Ja trazim nesto za smanjenje cvorova.
 
Pa dobro, to jesu neke tegobe pitanje je da li I dokle to tolerisati. A cini mi se da si imala I odstupanja sa hormonima?
Ja imam cvor veliki kao I ti I savetuju mi vadjenje ali ja se opirem jer mi je funkcija savrseno u redu, hormoni su mi vec godinama tip top pa mi zao da vadim zlezdu koja dobro radi I pijem dozivotno sinteticke hormone. Pokusavam da nadjem neki nacin da taj cvor smanjim ali na netu ne nalazim nista. Obicno su sve alternativne terapije usmerene na hiper ili hipo funkciju a meni je funkcija u redu. Ja trazim nesto za smanjenje cvorova.

Ja sam lečena od hipertireoze, i izlečena. Sada su mi hormoni u redu. Ono zbog čega dr insistira na vađenju je ogromna štitna žlezda, ne čvorovi koji se u njoj nalaze. Ona kaže da nema šanse da mi vremenom tolika štitna žlezda ne pravi probleme, da će me bukvalno ugušiti.

Moj stric je imao manje godina nego ja sada kada mu je odstranjena štitna žlezda. Sada ima 78 godina, znači da skoro 40 godina pije hormone. Moja tetka (očeva sestra) je odstranila jedan režanj i deo istmusa, napunila je 80 godina ove godine. Tako da nemam ja frku ni od operacije, ni od sintetičkih hormona, prilično lako sam pristala na operaciju.
 
Ono zbog čega dr insistira na vađenju je ogromna štitna žlezda, ne čvorovi koji se u njoj nalaze. Ona kaže da nema šanse da mi vremenom tolika štitna žlezda ne pravi probleme, da će me bukvalno ugušiti.

Moj stric je imao manje godina nego ja sada kada mu je odstranjena štitna žlezda. Sada ima 78 godina, znači da skoro 40 godina pije hormone. Moja tetka (očeva sestra) je odstranila jedan režanj i deo istmusa, napunila je 80 godina ove godine. Tako da nemam ja frku ni od operacije, ni od sintetičkih hormona, prilično lako sam pristala na operaciju.
U mom slucaju je velika stitna zlezda samo zbog cvora. Raste cvor- raste taj lobus zlezde. A predlog je da je izvade celu, bolje bi bilo kad bi mogao bar deo da mi ostane.
Dobro je sto ima I ljudi koji skroz ok zive sa tom terapijom. Ja znam za neke koji imaju tegobe, prosto to pijenje lekica nije isto kao I kad sama zlezda u nekim intervalima izlucuje hormone u krvotok. I nikako da im nasteluju dozu...Kaze mi endokrinolog da ima onih koji prosto tako, sa tegobama zive. Ja se jos nisam pomirila sa idejom operacije. Gde ces da se operises?
 
Je l ume neko koncizno ali sveobuhvatno da ispiste biohemijski kako to problemi sa stitnom zlezdom uticu na povecanje odn smanjenje kilograma? Na sta jos utice patologija stitne zlezde i njenih hormona sve?

Mislim ono, znam i sam dosta toga, ali trazim jos bolje neko da mi opise to ali ono - koncizno a kvalitetno i sveobuhvatno, kompetentno.
 
Izvini, ne možemo na svakoj temi listati unazad ili se prisećati, mada se setih za tebe da si pisala da nema hormonskog disbalansa, samo čvorić koji je nestao skidanjem karijesa.



Ne znam ni ko ti je preporučivao jod, moja mama je imala hipertireozu i pila je radioaktivni jod.
Kako misliš savet, pa piješ li lekove?



Moja greška, izvinjavam se; mislila sam da ako već pita za mršavljenje, sigurno ima hormonskih problema. Elementarno bi trebalo da zna da ako joj je štitna hormonski mirna, tj normalna, to veze nema sa mršavljenjem, u tom slučaju se ponaša kao svako ko ima problem sa kg, nije uvećana štitna nikakav izgovor niti problem u tom slučaju.

Nije niko, i sama znam da to ne treba piti u mom slucaju, pijem eutirox 75mg ali imam utisaj da to nije dovoljno. Savet u smisli nekog narodnog leka na to sam mislila.
 
Ovako za one sto ih mrzi da citaju a i one koji se vezuju za moje postove od pre 3 i vise godina.Moji hormoni su relativno u redu sem sto tsh nekad jako skace i pada,seta se izmedju dozvoljenih granica sto implicira da HORMONI NISU U REDU!
 
Idem na pregled štitne stim da je nalaz krvi pokazao da uredno radi ipak su uradili ultrazvuk i pronašli dvije kvrge . Iduće sedmice imam pregled da se vidi da li su tople ili hladne kvrge . Sad se ja iskreno nešto i ne brinem sem da je rečeno da je jedna odviše velika i ako je hladna kvrga moraće da punktiraju .
Da li je neko imo slično iskustvo ?
 
pijem eutirox 75mg ali imam utisaj da to nije dovoljno. Savet u smisli nekog narodnog leka na to sam mislila.
analizom krvi se banlasira gramaza leka +/-
sa jodom povecanim ili smanjenim unosom mislim da se samo moze pogorsati taj balans koji se pravi lekom
zato mi se cini da je vise zabluda o narodnim lekovima orahovaca isl. jer se moze stanje jos vise pogorsati
 
Je l istina da muskarci mnoogo manje oboljevaju od stitne zlezde jer su eto - muskarci (i zasto je to tako - dublje objasnjenje), ili je to jos jedan od mitova u oblasti medEcine od strane laika....
Jer ono, znam da muski oboljevaju cak i od kancera dojke, iako je za mnoge to nezamislivo i na to se gleda kao na "zenski tumor, tj tumor zena, a tumor prostate - muski tumor".
 
analizom krvi se banlasira gramaza leka +/-
sa jodom povecanim ili smanjenim unosom mislim da se samo moze pogorsati taj balans koji se pravi lekom
zato mi se cini da je vise zabluda o narodnim lekovima orahovaca isl. jer se moze stanje jos vise pogorsati

Da znam zato mi sa bipotireozom ne treba da koristimo te babske lekove, mi imamo vec vise joda nego sto nam je potrebno. Zato meni i uz lekove stitna na moru uspori, pa budem jis deblja nego sto sam.
 
Je l istina da muskarci mnoogo manje oboljevaju od stitne zlezde jer su eto - muskarci (i zasto je to tako - dublje objasnjenje), ili je to jos jedan od mitova u oblasti medEcine od strane laika....
Jer ono, znam da muski oboljevaju cak i od kancera dojke, iako je za mnoge to nezamislivo i na to se gleda kao na "zenski tumor, tj tumor zena, a tumor prostate - muski tumor".

istina je,nekih 7-10 puta manje oboljevaju..a prema nekim infomacijama,odnos je preko 10:1 u korist žena...
žene inače generalno mnogo češće oboljevaju od autoimunih bolest..
nema dubljeg odgovora na to pitanje,ko uspije da odgonetne to,dobiće Nobelovu nagradu..
 

Back
Top