Stitna zlezda

Da li neko zna kako regulisati kilazu ako je kilaza povecana a stitna uvecana.
Zamolila bih bez kojekakvih dijeta gde si stalno gladan ili koje kostaju kao pola plate i slicno.
pozzzzz

Jel zlezda samo uvecana ili su i hormoni u disbalansu?
A kratak odgovor glasi otprilike: svedes unos kalorija na oko 1600 kcal dnevno i umerena fizicka aktivnost.
 
nesto sto sam cuo od vremesne gospodje na fizikalnoj... :lol: u dokolici.

njoj je veoma pomoglo, kao i za neke koje ona pominje, po njenim recima.
u neku posudu se sipa kasika meda, zatim sa prelije kasikom semena koprive i tako nekoliko puta ponovi.
 
nesto sto sam cuo od vremesne gospodje na fizikalnoj... :lol: u dokolici.

njoj je veoma pomoglo, kao i za neke koje ona pominje, po njenim recima.
u neku posudu se sipa kasika meda, zatim sa prelije kasikom semena koprive i tako nekoliko puta ponovi.

svaka čast na volji i trudu za savjet...
ali obično te vremešne gospođe pričaju i vjeruju u budalaštine..doduše ima i mlađih..:lol:
 
dr Dabić?
ne troši vrijeme uzalud,nikakava ishrana ne može da izliječi štitnu..

Ne,u pitanju je doktor koji je iz mog grada,pricala sam sa covekom iz drugih razloga,i cini mi se da je ok posto daje normalne i razumne odgovore(za sada)za razliku od tamo nekih koji ti odrede ishranu po bog te pita kakvim rezimima i standardima a naravno kosta kao pola prosecne plate u srbiji ili se zasniva na "religiji" i "postu" i glupostima.
Inace ja verujem u sve sto deluje,i to sto je tamo neko rekao da ne moze,ne znaci da ne moze vec da je tako neko rekao.Ja lecim kod sebe daleko komplikovanije i brojnije stvari meditacijom i slicnim stvarima i hvala bogu ide na bolje.Dok bi me doktori proglasili ludom ili sta vec sto naravno nisam.
 
Sto moras da vadis? I sta si pokusavala pa kazes da drugo resenje ne postoji?

Lečena je od 1998 - 2000. lekovima, dali su rezultate što se tiče hormonskog statusa, ali je ostala uvećana. Uvećavala se neprimetno, tako da je sada ogromna, i počinje da mi pravi probleme prilikom gutanja, izaziva neka blaga gušenja, i dr kaže da samo može biti gore, bolje nikako. Izvesno je da ću morati da je odstranim, a po njenim rečima, bolje dok sam mlađa, i zbog same operacije i zbog oporavka. Pritom, na desnom režnju koji je od početka mnogo veći od levog, čvor koji postoji se takođe znatno uvećao u poslednje 2,5 godine.

Nisam pokušala ni sa kakvim alternativnim načinima lečenja, ako si na to mislila, nego prosto imam poverenja u svog endokrinologa i verujem joj šta mi kaže. Ono što je prevagnulo da ipak razmislim o operaciji je to što mi je rekla da u tako velikim štitnim žlezdama ume da bude zavučen neki "karcinomčić" koji se otkrije tek prilikom operacije.
 
guglaj dina tomica i citaj videces :) covek je legenda.inace ako mozes promeni doktora pokusaj sa drugim misljenjem,i jbg ako ni onda ne ide sta da ti kazem.
neki doktori "zive" za operacije a neki za spasavanje bez toga.
 
Lečena je od 1998 - 2000. lekovima, dali su rezultate što se tiče hormonskog statusa, ali je ostala uvećana. Uvećavala se neprimetno, tako da je sada ogromna, i počinje da mi pravi probleme prilikom gutanja, izaziva neka blaga gušenja, i dr kaže da samo može biti gore, bolje nikako. Izvesno je da ću morati da je odstranim, a po njenim rečima, bolje dok sam mlađa, i zbog same operacije i zbog oporavka. Pritom, na desnom režnju koji je od početka mnogo veći od levog, čvor koji postoji se takođe znatno uvećao u poslednje 2,5 godine.

Nisam pokušala ni sa kakvim alternativnim načinima lečenja, ako si na to mislila, nego prosto imam poverenja u svog endokrinologa i verujem joj šta mi kaže. Ono što je prevagnulo da ipak razmislim o operaciji je to što mi je rekla da u tako velikim štitnim žlezdama ume da bude zavučen neki "karcinomčić" koji se otkrije tek prilikom operacije.

To isto I meni pricaju samo sto ja za sada bar tegobe nemam.
A koliko je to veliko, mislim koliko cm su ti cvorovi?
Predpostavljam da si radila punkciju, kakvi su ti bili rezultati?
 
evo ja guglao i izađe mi taj Dino zajedno sa Slađanom Velkov,i to na fb..:hahaha:
pitanje je veliko da li je taj lik uopšte i doktor,a sve čak i da jeste,garantovano je gramziviji lopov 10 puta od tih što ih proziva...
a šta reći o ovoj fukari Velkov,tog kriminalca bi ja u zatvor poslao..ali prvo je dobro spenkovati prutom po guzičini..
a oni likovi ispod što se javljaju su još krvaviji..kaže jedan da pravi neki bućkuriš od lišća,pomješan sa votkom
buhahahaha,i kao to pomaže,ovo još jače od one rakije sa orasima..:fdlan:
 
Poslednja izmena:
Možda ovo nekoga zainteresuje:

"Prirodno lecenje povecane funkcije stitne zlezde

Za lecenje povecane funkcije stitne zlezde pomoci ce caj i oblozi od ivanjskog cveca.

Caj pripremiti na uobicajen nacin, jednu malu kasiku ivanjskog cveca preliti sa jednom soljom klucale vode i ostaviti da odstoji svega nekoliko minuta. Piti tri puta dnevno.

Uporedo ispirati grlo (grgorati) sa nesto jacim cajem od ove biljke, sto cesce u toku dana.

Da bi efekat lecenja bio jos bolji, na vratu gde se nalazi stitna zlezda, stavljati obloge od ivaljskog cveca (najbolje svezeg). Oblog se priprema tako sto se cela biljka (u obliku malog buketica), samo na kratko prelije kljucalom vodom i odmah stavi na maramicu. Kada se malo prohladi drzati oblog na vratu, tako sto je biljka prislonjena direktno na kozu, oko sat vremena vise puta dnevno. Ako je moguce bolje bi bilo da bolesnik za to vreme miruje u krevetu.

Ovaj prirodni lek pomoci ce i kod uvecane stitne zlezde (gusavosti).

-----------------------------------------------

U poslednje vreme sve vise se prica o tome da biljka aronija, pored mnogobrojnih lekovitih svojstava regulise rad stitne zlezde. Nalikuje borovnici i mada je slabije poznata moze se naci i u nasoj zemlji. Cesto se desava da zene u periodu menopauze imaju poremecaj hormona ztitne zlezde pa se u oba slucaja (i kod smanjene i kod povecane funkcije), preporucuje upotreba cajeva od biljaka koje regulisu nivo hormona u organizmu kao sto su zalfija i bela imela."
___________________________________________________________________________________________________________________________
 
evo ja guglao i izađe mi taj Dino zajedno sa Slađanom Velkov,i to na fb..:hahaha:
pitanje je veliko da li je taj lik uopšte i doktor,a sve čak i da jeste,garantovano je gramziviji lopov 10 puta od tih što ih proziva...
a šta reći o ovoj fukari Velkov,tog kriminalca bi ja u zatvor poslao..ali prvo je dobro spenkovati prutom po guzičini..
a oni likovi ispod što se javljaju su još krvaviji..kaže jedan da pravi neki bućkuriš od lišća,pomješan sa votkom
buhahahaha,i kao to pomaže,ovo još jače od one rakije sa orasima..:fdlan:
Znam pouzdano da je on doktor,a to da li je gramziv to je njegova stvar,bolje je i njemu pare dati ALI CE TE IZLECITI I ZNACES NA CEMU SI nego kojekakvim lelemudima koji te vuku od kontrole do kontrole.Uostalom ne moras da verujes samo ti idi kod kojekakvih lelemuda bice ti ok :)
 
Idi idi slobodno kod osoba koje ti prepisuju lekove koji "teraju iz bolesti u bolest",jednu lece a drugu prave.Samo daj pare na gomiletinu lekova koje je neko (farm. kuca) platila da neko forsira.Ne branim ti ja,a mi cemo se leciti kod normalnih pa i "gramzivih" ljudi i videcemo kako ce ko proci.
 
Znam pouzdano da je on doktor,a to da li je gramziv to je njegova stvar,bolje je i njemu pare dati ALI CE TE IZLECITI I ZNACES NA CEMU SI nego kojekakvim lelemudima koji te vuku od kontrole do kontrole.Uostalom ne moras da verujes samo ti idi kod kojekakvih lelemuda bice ti ok :)

Jedno je kad kazes da on tvrdi da se izlecio i da ce da te izleci, drugo je sad kad ti tvrdis da on moze da izleci. Ja jos nisam cuo za slucaj da je neko izlecio hronicnu bolest endokrinog sistema ishranom.
 
Znam pouzdano da je on doktor,a to da li je gramziv to je njegova stvar,bolje je i njemu pare dati ALI CE TE IZLECITI I ZNACES NA CEMU SI nego kojekakvim lelemudima koji te vuku od kontrole do kontrole.Uostalom ne moras da verujes samo ti idi kod kojekakvih lelemuda bice ti ok :)

ne idem ja niđe,jer mi nije ni potreba...

- - - - - - - - - -

Možda ovo nekoga zainteresuje:

"Prirodno lecenje povecane funkcije stitne zlezde

Za lecenje povecane funkcije stitne zlezde pomoci ce caj i oblozi od ivanjskog cveca.

Caj pripremiti na uobicajen nacin, jednu malu kasiku ivanjskog cveca preliti sa jednom soljom klucale vode i ostaviti da odstoji svega nekoliko minuta. Piti tri puta dnevno.

Uporedo ispirati grlo (grgorati) sa nesto jacim cajem od ove biljke, sto cesce u toku dana.

Da bi efekat lecenja bio jos bolji, na vratu gde se nalazi stitna zlezda, stavljati obloge od ivaljskog cveca (najbolje svezeg). Oblog se priprema tako sto se cela biljka (u obliku malog buketica), samo na kratko prelije kljucalom vodom i odmah stavi na maramicu. Kada se malo prohladi drzati oblog na vratu, tako sto je biljka prislonjena direktno na kozu, oko sat vremena vise puta dnevno. Ako je moguce bolje bi bilo da bolesnik za to vreme miruje u krevetu.

Ovaj prirodni lek pomoci ce i kod uvecane stitne zlezde (gusavosti).

-----------------------------------------------

U poslednje vreme sve vise se prica o tome da biljka aronija, pored mnogobrojnih lekovitih svojstava regulise rad stitne zlezde. Nalikuje borovnici i mada je slabije poznata moze se naci i u nasoj zemlji. Cesto se desava da zene u periodu menopauze imaju poremecaj hormona ztitne zlezde pa se u oba slucaja (i kod smanjene i kod povecane funkcije), preporucuje upotreba cajeva od biljaka koje regulisu nivo hormona u organizmu kao sto su zalfija i bela imela."
___________________________________________________________________________________________________________________________

ti si čovjek prolupa..nema smisla sa tobom voditi nikakav ozbiljan razgovor...
ti čak nemaš ni najmanju predstavu šta su autoimune bolesti..

- - - - - - - - - -

ivanjsko cveće...:dash:

- - - - - - - - - -

Radosave ima sam osjećaj da ćeš jednog dana početi da valjaš čajeve i na ovoj temi...:lol:
 
Jedno je kad kazes da on tvrdi da se izlecio i da ce da te izleci, drugo je sad kad ti tvrdis da on moze da izleci. Ja jos nisam cuo za slucaj da je neko izlecio hronicnu bolest endokrinog sistema ishranom.

To sto je neko tamo tako rekao da to jeste ne mora da znaci da je tako.Sutra ce da kazu drugacije i ti ces da tvrdis drugacije.hahaha
 
Da li neko zna kako regulisati kilazu ako je kilaza povecana a stitna uvecana.
Zamolila bih bez kojekakvih dijeta gde si stalno gladan ili koje kostaju kao pola plate i slicno.
pozzzzz

Kilaža se, bez obzira da li je štitna uvećana, smanjuje uvek isto - smanjenjem unosa ugljenih hidrata.

E sad, to što je štitna uvećana nam ne govori ništa - imaš li hipotireozu ili hipertireozu?
Ako imaš hiper, kilogrami će spadati kao ludi, ali budući da ti pitaš za dijetu - pretpostavljam da imaš hipotireozu, te ti je funkcija štitne žlezde, a posledično i celog organizma - usporena. Skidanje kg i u tom slučaju je isto, samo će ići malo sporije, ali i ne mora ako si na lekovima.
 

Back
Top