Stitna zlezda

...e vidis taj povidon jod....upravo sam danas cula da su se kao navodno neki izlecili tako sto su u prostoriji gde najvise borave drzali povidon jod u nekoj posudi da isparava...i navodno
posle par nedelja su maltene izleceni...meni to malo bzvz....i bas sam htela da pitam ovde ima li neko bilo kakvu informaciju o tome....
..totalno mi je to nepoznato....

...lepo ja rekoh da je moja dr naglasila nista sto ima dodatka joda u sebi, ni slucajno....eto.....
...inace nisam jos bila na kontroli...

Da mene neko pita ja bih zabranio povidon jod i sve sto u sebi sadrzi jod. Ja vise ni ne jedem so bas zbog joda. Jer ok ajde ovi kojima ne steti ok ali cekaj ko je taj sto ce da igra ruski rulet i da dozivi ovo sto sam ja doziveo kako bi znao da je alergican na jod u krvi?? A pazi ja sam ranije i voleo da jedem slano znaci mozda kad ga unesem oralno meni ne mseta nego direktno preko koze, inkecije ili sluzokoze kad ga unesem direktno u krv izgleda da tad nemam odbranu, izgleda da je barijera negde u crevima a kad udje u krv kolaps. Stim da verovatno mnogi koji dodju u stanje u koje sam ja verovatno to ne bi preziveli.
 
Da mene neko pita ja bih zabranio povidon jod i sve sto u sebi sadrzi jod. Ja vise ni ne jedem so bas zbog joda. Jer ok ajde ovi kojima ne steti ok ali cekaj ko je taj sto ce da igra ruski rulet i da dozivi ovo sto sam ja doziveo kako bi znao da je alergican na jod u krvi?? A pazi ja sam ranije i voleo da jedem slano znaci mozda kad ga unesem oralno meni ne mseta nego direktno preko koze, inkecije ili sluzokoze kad ga unesem direktno u krv izgleda da tad nemam odbranu, izgleda da je barijera negde u crevima a kad udje u krv kolaps. Stim da verovatno mnogi koji dodju u stanje u koje sam ja verovatno to ne bi preziveli.

..iskreno ne znam, strasno je to sto si preziveo, i jedino mogu reci cuvaj se....
..ja so jako malo koristim, moju hranu uvek svi dosoljavaju...nikad i nisam jela slano..tako da mi je to olaksavajuca okolnost....nekad sam imala u kuci povidon jod u flasi koja je stajala
u frizieru pa sam deci mazala rane kad se povrede...posle presla na kantarion...nemam losih iskustava sa njim...
 
..iskreno ne znam, strasno je to sto si preziveo, i jedino mogu reci cuvaj se....
..ja so jako malo koristim, moju hranu uvek svi dosoljavaju...nikad i nisam jela slano..tako da mi je to olaksavajuca okolnost....nekad sam imala u kuci povidon jod u flasi koja je stajala
u frizieru pa sam deci mazala rane kad se povrede...posle presla na kantarion...nemam losih iskustava sa njim...

Kazes da si koristila povidon jod? A cekaj ti imas problema sa stitnom zlezdom? Pa sad neznam, nagadjam, mislim ja nisam nikakav doktor ali sam 2 godine o tome mnogo procitao zbog mog stanja pa mogu reci da sam "poluspecijalista" ha ha. Znaci ovo ti govorim sa velikim rezervama, a sta mislis da nije mozda urpavo to sto si cesto manipulisala tim povidonjodom u svojoj kuci uzrok tome sto sad imas problema sa stitnom? Mislim ko ce ga znati jer pazi mozda sam se ja Bogu hvala izvuko a mozda neko ko prodje to sto sam i ja ipak mu se stitna poremeti. Ja sam citao da sve zene na porodjaju premazu dole povidon jodom kako bi se dezinfikovale i sad kontam pa cekaj od tih 20, 30% koje su alergicne a neznaju da su alergicne dozive mozda tad a mozda i posle 5, 10 godina problema sa stitnom.

Iskreno i meni je doktor nakon sto je pogledao analizu krvi i video da imam hipertireozu terao da pijem neke lekove za to ali ja nisam hteo jednostavno veroao sam svom telu i bio sam siguran da sam zdrav samo da me je zajebao taj povidon jod. Ja sam mu sve ispricao a on je reko da je to glupost i da to nema veze i da mram da pijem te lekove. Medjutim ja sam znao da je zbog povidon joda jer znam da je 5, 6 dana nakon koriscenja povidon joda to krenulo. Pro je krenulo sa malom povisenom temepraturom, imao sam 37.3 i onako kao da imam grip malaksao i onda posle 10 , 11 dana krenulo je to sa stitnom galopirajuce.

Da sam uzimao te lekove ko zna mozda bi i dan danas te lekove koristio jer ipak samo telo zna najbolje da se vrati u ravnotezu a ako dodajem lekove kontam da cu samo dodatno ljuljati to klatno i od oporavka nema nista jer zamislite trebalo mi je godinu ipo dana da se stabilise , dakle to su vrlo tanane oscilacije koje traju nedeljama i sad ko je taj ko ce umeti da izracuna tacnu dozu da moze da zaustavi klatno, pre ce biti da ce ga jos vise rastimuje. Dobro sad naravno ko potpuno nema te hormone ili stitna je obolela na neki nacin da stalno daje povisene hormone onda okto je druga stvar ali ja sa svo vreme bio siguran da sam zdrav. E sad ko ce ga znati mozda bas to sto se zene mazu dole na porodjaju mozda to posle prouzrokuje da se oboli od stitne. Mislim na kaju krajeva i da je tako ipak farmaicija je mafijaska industrija ne bi se oni tako lako odrekli profita i onda namerno sjebu ljude da bi ih posle lecili i maznjavali pare. Neznam kakva je istorija te bolesti, mislim pre 300, 400 godina jel su zene imale problema sa stitnom u tolikoj meri kao danas? A i dokazano je muskarce 10 puta manje oboljevaju od stitne nego zene, sto opet ima veze stim sto zene na porodjaju mazu dole povidonjodom.
 
Poslednja izmena:
U septembru mi je dijagnostifikovan Hasimoto, radjen je ultrazvuk i zlezda je normalne velicine, bez izdvajanja nodusa, nehomogena. Hormoni su u granicama normale, ali su anti tela povecana, blizu 700. Pitanje je, da li je moguce da se za par meseci zlezda uvecala posto primecujem izbocinu ili to moja hipohondrija i panika napipavaju svasta? I da li pojacana kandida (usled velikog pada imuniteta) moze da pogorsa stanje? Doktorka je rekla da dodjem na kontrolu nakon godinu dana. Pa sad, da li treba mozda ranije da joj se javim zbog ovoga?
 
U septembru mi je dijagnostifikovan Hasimoto, radjen je ultrazvuk i zlezda je normalne velicine, bez izdvajanja nodusa, nehomogena. Hormoni su u granicama normale, ali su anti tela povecana, blizu 700. Pitanje je, da li je moguce da se za par meseci zlezda uvecala posto primecujem izbocinu ili to moja hipohondrija i panika napipavaju svasta? I da li pojacana kandida (usled velikog pada imuniteta) moze da pogorsa stanje? Doktorka je rekla da dodjem na kontrolu nakon godinu dana. Pa sad, da li treba mozda ranije da joj se javim zbog ovoga?

Mnogo je jednostavnije da odes i pitas nego da se zderes godinu dana. Ne znam kakve veze ina kandida ni ima li uopste.
 
U septembru mi je dijagnostifikovan Hasimoto, radjen je ultrazvuk i zlezda je normalne velicine, bez izdvajanja nodusa, nehomogena. Hormoni su u granicama normale, ali su anti tela povecana, blizu 700. Pitanje je, da li je moguce da se za par meseci zlezda uvecala posto primecujem izbocinu ili to moja hipohondrija i panika napipavaju svasta? I da li pojacana kandida (usled velikog pada imuniteta) moze da pogorsa stanje? Doktorka je rekla da dodjem na kontrolu nakon godinu dana. Pa sad, da li treba mozda ranije da joj se javim zbog ovoga?

Mene zbog takvih kretena koji zakazuju na godinu od skoro leci doktorka opste praxe.
Hormoni divljaju zbog svega,zbog mece,zbog godisnjih doba,stresa.....
Preporuka je da se vade na svaka 2 meseca.
 
Za hronicne bolesti je odobreno 2x hodisnje kontrola i analize, tako da je to kao pogodnos ucinjen ustupak nama koji smo sram da nas bude bolesni. Mene zanima ako imas vise od jedne hronicne boljke sta onda? To moram da procackam malo, jer vecito te znacajne info., zabiju negde da bi sto manje ljudi znalo za njih, stoka.
 
Nisam siguran da razumem sta hoces da kazes. Meni ovo zvuci kao da mislis da lekari namerno izbegavaju da pregledaju pacijente, jer vole da bleje. A nisam nikad usao u cekaonicu, da je bila prazna.
 
Nisam siguran da razumem sta hoces da kazes. Meni ovo zvuci kao da mislis da lekari namerno izbegavaju da pregledaju pacijente, jer vole da bleje. A nisam nikad usao u cekaonicu, da je bila prazna.

Ne vec da izbrgavaju da daju upute za soevijslustu o lab. Svaki put moram da naglasim da imam Hasimoto i povrsinsku trimbozu da bi mi dali uput iako pise u kartonu, sad me bas zanima sta ce biti kad odem a na sve postojeve jos dodat vertigo :mrgreen: na sve to mi treba uput za invalidsku komisiju, koji em ne znam kako cu dobiti, em je pitanje kako cu tamo proci, moje boljke na srecu ili nesrecu (vise i ne znsm) ne vide bas spolja, pa kao ajd ti, nije ti nista :sad2:
 
pa nebitno je da li se boljke vide spolja, ti donosis valjanu dokumentaciju. ali je pitanje cime se bavis i da li te tvoje bolesti onemogucavaju da radis svoj posao, kao i da li priroda tvog posla doprinosi razvoju i pogorsanju tvojih bolesti. ako te objektivno ne onemogucavaju, onda realno neces bas sjajno proci.
 
Ja sam nezapodlena, ali otvarivanje tog nekog procenta invaliditeta kolikog god ostvsrujem pravo na prvenstvo za neke pislove, sto mi moze olaksati da dodjem do plate i lakse docekam penziju, a to sto donesem valjanu dokumentaciju nekad je dzaba kad me pitaju, cije vam je ovo. Videcemo.
 
nazalost, moraces da se pozalis ministru zdravlja, jer je zbog prevelikog broja pacijenata u odnosu na broj specijalista prosto nemoguce u nekim centrima da se kontrole zakazu na krace od toga, osim za slucajeve kada je to sasvim neophodno.
Pa vidi desavalo mi se jako cesto da dodjem vandredno jer imam lose simptome od leka i MORAM da ga menjam,i ONDA se prave ludi kao moram da zakazem.Eeeeee da nisam luda kao sto Jesam i bezobrazna cekala bih na tu godinu tamo ispod zelene trave.A ovako se makar kako lecim.


Za hronicne bolesti je odobreno 2x hodisnje kontrola i analize, tako da je to kao pogodnos ucinjen ustupak nama koji smo sram da nas bude bolesni. Mene zanima ako imas vise od jedne hronicne boljke sta onda? To moram da procackam malo, jer vecito te znacajne info., zabiju negde da bi sto manje ljudi znalo za njih, stoka.
Cackaj pa javljaj sta nadjes i btw prelistaj malo zakon o zdravstvenoj zastiti tu sam jako pogodne stvari nasla hehehe.

Ne vec da izbrgavaju da daju upute za soevijslustu o lab. Svaki put moram da naglasim da imam Hasimoto i povrsinsku trimbozu da bi mi dali uput iako pise u kartonu, sad me bas zanima sta ce biti kad odem a na sve postojeve jos dodat vertigo :mrgreen: na sve to mi treba uput za invalidsku komisiju, koji em ne znam kako cu dobiti, em je pitanje kako cu tamo proci, moje boljke na srecu ili nesrecu (vise i ne znsm) ne vide bas spolja, pa kao ajd ti, nije ti nista :sad2:
 
Pa vidi desavalo mi se jako cesto da dodjem vandredno jer imam lose simptome od leka i MORAM da ga menjam,i ONDA se prave ludi kao moram da zakazem.Eeeeee



Cackaj pa javljaj sta nadjes i btw prelistaj malo zakon o zdravstvenoj zastiti tu sam jako pogodne stvari nasla hehehe.

Kakve pogodne stvari? Ajd ako te ne mrzi mozes i na pp ne moras ovde, bar u jratkim crtama o cemu se radi? Sta si nasla? Ili neki link pa da pogledam kad budem mogla. Hvala.
 
Ne vec da izbrgavaju da daju upute za soevijslustu o lab. Svaki put moram da naglasim da imam Hasimoto i povrsinsku trimbozu da bi mi dali uput iako pise u kartonu, sad me bas zanima sta ce biti kad odem a na sve postojeve jos dodat vertigo :mrgreen: na sve to mi treba uput za invalidsku komisiju, koji em ne znam kako cu dobiti, em je pitanje kako cu tamo proci, moje boljke na srecu ili nesrecu (vise i ne znsm) ne vide bas spolja, pa kao ajd ti, nije ti nista :sad2:

Ne bih se ja uzdala u invalidsku komisiju, da ćeš uspeti bilo šta da dobiješ. Samo bolesni od kancera uspevaju nešto da izdejstvuju, ostali jok. Moj brat je imao operaciju srčanog zaliska, nije na komisiji mogao da dobije ni dan bolovanja duže. O prevremenoj penziji da ne pričamo. Napisali su mu da bude prebačen na lakše radno mesto, on radi kod privatnika...šta da ti pričam.
 
Ne bih se ja uzdala u invalidsku komisiju, da ćeš uspeti bilo šta da dobiješ. Samo bolesni od kancera uspevaju nešto da izdejstvuju, ostali jok. Moj brat je imao operaciju srčanog zaliska, nije na komisiji mogao da dobije ni dan bolovanja duže. O prevremenoj penziji da ne pričamo. Napisali su mu da bude prebačen na lakše radno mesto, on radi kod privatnika...šta da ti pričam.

Ne uzdam se u invaliddku penziju, vec ona sa Biroa me salje na tu komisiju sa svim nalazima kad ih skupim, i sa njima mi je dovoljno i 10-20% procene invaliditeta usled tih boljki da bih ostvsrila pravo prvenstva pri zapisljavanju na neka radna mesta:ok: to su mi i u nekim firmama rwkli da to donesem i mogu da racunam na posao. Zasto ne bih probala? Inace tobje druga komisija od te za penziju. Uzas su svid to znam, mami su rekli dok god moze sama da se obuce nema pravo na tiju negu, a ja znam da je neki primaju, a mogi volu rep iscupati. Opey tata mi je svojevremeno odbijen bas kao taj tvoj rodjak, a ovi na Dedinju mu napisali da je 100% nesposoban za rad, imao dva infarkta, mucio se i jedva nekako dosao do te jadne penzije, nije je koristio ni dve godine :sad2:
 
Postovani, bolujem od hipertireroze, imam 26 godina. Sve je pocelo od meseca avgusta sa preteranim treptanjem, a zatim i naglim padom dioptrije, u septembru su ocne jabucice promenile svoj oblik "iskolacene". Ocni lekar me je uputio da proverim nalaze stitne zlezde, jer kako je rekao postoji ostecenje na desnom oku koje ne moze da protumaci. Uradila sam privanto nalaze T3 = 5,7, T4 = 247, s-TSH = 0,004, FT4 = 16,9, Anti TPO = 19, Autoantitela na TSH receptore = 21,5 . Stitna zlezda difuzno uvecana vise na racun desnog lobusa 28mm x 23mm, a levi 23mm x 17mm. Pijem tiastat, propanolol i selen. Sto se tice kilaze, ja se gojim, umesto obrnuto, a vid sve slabiji.
Volela bih da cujem strucna misljenja i preporuke kojoj klinici u Bg da se obratim, jer smatram da mi terapija nije odgovarajuca...
 
Postovani, bolujem od hipertireroze, imam 26 godina. Sve je pocelo od meseca avgusta sa preteranim treptanjem, a zatim i naglim padom dioptrije, u septembru su ocne jabucice promenile svoj oblik "iskolacene". Ocni lekar me je uputio da proverim nalaze stitne zlezde, jer kako je rekao postoji ostecenje na desnom oku koje ne moze da protumaci. Uradila sam privanto nalaze T3 = 5,7, T4 = 247, s-TSH = 0,004, FT4 = 16,9, Anti TPO = 19, Autoantitela na TSH receptore = 21,5 . Stitna zlezda difuzno uvecana vise na racun desnog lobusa 28mm x 23mm, a levi 23mm x 17mm. Pijem tiastat, propanolol i selen. Sto se tice kilaze, ja se gojim, umesto obrnuto, a vid sve slabiji.
Volela bih da cujem strucna misljenja i preporuke kojoj klinici u Bg da se obratim, jer smatram da mi terapija nije odgovarajuca...

Ovde nema doktora samo se pacijenti pomazu.
 
Pozdrav svima!
Necu da okolisim, zelim da kazem da sam operisna pre 15 dana i da su mi odstranili celu stitnu zlezdu. Operacija je dobro prosla, rana polako zarasta, ali nisam jos videla da neko pominje otok na vratu oko rane. Ja imam otok koji se malo smanjio, ali jos uvek je prilicno vidljiv i povremeno mi smeta kod govora i kod gutanja. Ima li neko ovakvo iskustvo i koliko bi ovakav otok mogao da traje? Da li ce da splasne? Nadam se da hoce.
 
Pozdrav svima!
Necu da okolisim, zelim da kazem da sam operisna pre 15 dana i da su mi odstranili celu stitnu zlezdu. Operacija je dobro prosla, rana polako zarasta, ali nisam jos videla da neko pominje otok na vratu oko rane. Ja imam otok koji se malo smanjio, ali jos uvek je prilicno vidljiv i povremeno mi smeta kod govora i kod gutanja. Ima li neko ovakvo iskustvo i koliko bi ovakav otok mogao da traje? Da li ce da splasne? Nadam se da hoce.

imaš na forumu Ana.rs temu o štitnoj...tamo ima dosta tvojih sapatnika,ovdje teško da će te neko posavjetovati u vezi te problematike..:kpozdrav:
 
Pozdrav svima!
Necu da okolisim, zelim da kazem da sam operisna pre 15 dana i da su mi odstranili celu stitnu zlezdu. Operacija je dobro prosla, rana polako zarasta, ali nisam jos videla da neko pominje otok na vratu oko rane. Ja imam otok koji se malo smanjio, ali jos uvek je prilicno vidljiv i povremeno mi smeta kod govora i kod gutanja. Ima li neko ovakvo iskustvo i koliko bi ovakav otok mogao da traje? Da li ce da splasne? Nadam se da hoce.

...to je bolje da konsultujes lekara...mada bi onaj sprej od alije sigurno mogao da pomogne oko povlacenja otoka i zarastanja rane...da se sto pre sanira...srecno...
 
Za 1 iskopirala sam:
ehogenost je pojam vezan uz ultrazvuk. Ultrazvuk se radi tako da sonda odašilje visokofrekventne zvučne signale i prima ih nakon što se odbiju od ciljanog ograna/tkiva/čegaveć....što je to "odbijanje" izraženije govori se da je nešto hiperehogeno odnosno hipoehogeno u suprotnom slučaju.
Znači pojam ehogenost bilo bi svojstvo nečega, u tvom slučaju jetre ili dijela jetre, da odbija ultrazvučne valove u većem ili manjem opsegu što dijagnostičar može interpretirati kao normalno tkivo, cistu, solidni tumor, cirozu....
__________
a drugo waljda znaci da je nejednaka str.pogl na netu za nehomog.
 
Poslednja izmena:

Back
Top