Stitna zlezda

Izvini, rodjace, ali ako hoces da navedes da postoje svetski ili nasi endokrinolozi koji nesto tvrde, onda navedes konkretno njihove tvrdnje, a ne saljes ljude na sajt neke organizacije koja tvrdi da endokrinolozi nesto tvrde.
Zabunu si stvorio sam, zato sto ne umes da izrazis svoje misljenje i ne umes da ga potkrepis cinjenicama.

Moje misli su kristalno jasne...a to što ste vi zbunjeni nije moj problem...:cool:
Evo šta kažu mnoga medicinska naučna istraživanja o uticaju joda na hašimoto pacijente,ozbiljna a ne nekakve Slađane Veljkov i ostale budalaštine tipa rakije od orasa itd... http://www.eje-online.org/content/139/1/23.full.pdf
Na engleskom je i ko solidno poznaje jezik ne bi trebalo biti problema...ima masu linkova i literature na ovu temu,evo dovoljan je za početak ovaj jer je jako relevantan..
 
Pozdrav svima,
Ja sam nova ovde pa da vam kazem svoj problem:-) imam 25 godina i sasvim slusajno sam otkrila problem stirne zlezde. Moji rezultati su:

TSH 5.68 REF.VR. 0.35-4.94
T4 105 60-160
T3 2.0 1.0-2.7
ANTI TPO 4.0 <5.6
ANTI TG 140.5 <4.1

Krvna slika je u savrsenom redu. Doktor mi je rekao da mi nije nista i nisam dobila nikakvu terapiju, da je bila neka upala. Ja sam i dalje u strahu, svasta sam ovde procitala :-( molim vas za savet! Hvala!
 
Pozdrav svima,
Ja sam nova ovde pa da vam kazem svoj problem:-) imam 25 godina i sasvim slusajno sam otkrila problem stirne zlezde. Moji rezultati su:

TSH 5.68 REF.VR. 0.35-4.94
T4 105 60-160
T3 2.0 1.0-2.7
ANTI TPO 4.0 <5.6
ANTI TG 140.5 <4.1

Krvna slika je u savrsenom redu. Doktor mi je rekao da mi nije nista i nisam dobila nikakvu terapiju, da je bila neka upala. Ja sam i dalje u strahu, svasta sam ovde procitala :-( molim vas za savet! Hvala!

Pa svi mi otkrijemo uglavnom slučajno neki problemčić sa štitnom,pogotovo muškarci...
Ne znam kako ti je rekao da ti nije ništa kad su ti povišena anti tg...,jer kad su ta anitijela povišena štitna je pod konstantnom upalom,a i tsh ti je malo iznad gornje granice...možda si izostavila neke informacije...:confused:
Pa jesu ti radili ultrazvuk štitne,ja bih na tvom mjestu otišao ipak kod još jednog endokrinologa...
Ma nije to ništa strašno,čak i da se ispostavi da imaš neki problem,ovo ti je laganica bolest koja se lako kontroliše..
 
Pitanje za hašimotovce...jel vam se dešavalo nekad da vam srce lupa i brže radi po nekoliko dana?To mi se desilo nedavno sa tim da je kulminiralo tako što je u jednom momentu puls bio preko 200 otkucaja u stanju mirovanja...Puno i pušim,pa sam u dilemi da li je od hašimota ili prokletog duvana...
 
...koliko ja znam ne ide temperatura, ali je meni uvek povisena sedimentacija bas zbog te upale...ja imam hronicinu...

Pa evo i ja imam hroničnu upalu,a sedimentacija mi je 2 u zadnjih godinu dana,od aprila prošle godine tri puta vadio krv i svaki put sedimentacija 2(referentne vrijednosti 2-12)
Hmm izgleda da nije kod svakog isto...ne postoje dva čovjeka sa potpuno istim simptomima i rezultatima krvne slike...:think:
A ***** mu kevu,baš me sve ovo zbunjuje...:dash: :D
I ***** ti ovog japanca kamikazu i ko ga izmisli...:lol:
 
Poslednja izmena:
..meni je sedimentacija stalno oko 25...jesenas bila i 60 pa smo ponavljali nalaz...al tad mi se pojavila ta povrsinska tromboza i verovatno je od toga...mada mi je i lekar
kad sam radila sintigrafiju rekao da od hronicne upale hoce to tako...ma...
 
Joj meni je radjena analiza privatno i ne snalazim se bas u citanju,znam da je za sedimentaciju se oznaka,ali kod mene to nema.Sta da trazim koju oznaku?Guglala sam malo i samo mi je mcv povisen tj na gornjoj granici normale,a eritrociti na donjoj granici,ostalo sve zlatna sredina.
 
26.11.2013 Tpo antitijela 139.3
Danas 131 juhuhu
Neznatno smanjena,ali titar antitijela nije porastao uopšte više od 7 mjeseci što je odličan pokazatelj da hašimoto ne napreduje...i da ovako bez tableta može da izdrži godinama pa i decenijama ako me nešto drugo prije toga ne strefi...:malav:
Sveo stres i nervozu na mimimum minimuma,postao kul,jeo sirovi đumbir zadnjih mjesec dana za koji isto tvrde da može da spusti titar anitijela...
Odoh sad da se urokam sa pivčinom,red je da se proslavi pa makar i ovo što stagnira...:pivce: juhuhu
 
..super:ok:

...kako si jeo taj djumbir? u salati ili? koliko?
...ajde kad te prodje eurofija napisi ako te ne mrzi....:)

Jeo sam svjež,ukus je baš ljut,ali jbg izdži se nekako,odsječem parče korijena otprilike 2 sa 2 cm,raspodjelim to na 2,3 parčeta i žvačem.
Mada kažu ne valja kao više od 5 grama,ali ja sam za svaki slučaj uzimao i malo više...:lol:
Nisam to jeo specijalno zbog štitne nego zbog sveukupnog zdravlja počeo,čitao neke naučne radove da je zdravo za imunitet(a mi u suštini imamo problem sa imunitetom)...i međutim kasnije naletim na temu o štitnoj na ana.rs i vidim njih troje,četvoro pišu kao da su značajno spustili titar anitijela uz pomoć đumbira,e to me je dodatno ohrabrilo i motivisalo da jedem iako je prilično ljut i neukusan...
ali njihov recept je:izrendati dva korijena đumbira i pomiješati sa 500 gr meda,mene mrzilo da ubacivam i med,pa sam nastavio samo đumbir da krkam..
Njih par kažu da su spustili anitijela i do nekoliko puta...ma koristan je đumbir za svašta,ne samo za imunitet...tako da nemaš šta da izgubiš,samo navali...
 
Nisam jeo uz jelo ni u salati,čisto onako kad mi šune,u bilo koje doba dana uzmem komadić i grickam...
Mada najvažnije je ne nervirati se,pogotovo ne dozvoliti sebi yebene osjećaje bijesa i emocije te vrste....istina je to što kažu za stres i štitnu,vidim sad i iz iskustva...
 

Back
Top