Stitna zlezda


:( Odlicno napisano. Ja nekima ne mogu da objasnim sta sve stitna radi organizmu...Moj dr kaze da se opredelio za specijalizaciju, kad je video sta tako mala zlezda (on je zove leptiric) moze da uradi i da utice... Sacuvala sam "pismo" da prosledim.

Ja sam negde zakljucila da je vrlo moguce da ne reagujem na lekove jer u glavi nikako ne prihvatam bolest (subklinicka hipotireoza, TSH nije u normali, ostalo jeste), i sve se nadam, tj. nadala cudu. Nikako da prihvatim...Da je to, to, do kraja zivota lekici, disciplina, dijeta, fizicka aktivnost-obavezna, uprkos umoru, borba, kakvi partizani...
Sad molim Boga da ostane na ovom. Jer sam DDK, i dok god su mi antitela dobra, mogu da dajem krv (dadoh neki dan), znaci skoro sam skroz "zdrava".
Iako mi hemoglobin vec pada (u odnosu na ranije), holesterol malo premasio granicu, pritisak uvek nizi...doduse tek mi je ove godine otkriveno.
Duplo vise truda, odricanja, snage...za iole normalan zivot. Znam da sve ima gore od goreg, ali taj glupi umor, pad koncentracije..., muka mi. :(
 
ja imam jedno pitanje pa ako neko moze da mi odgovori.posto ja imam ciste dosta cista na stitnjaci dal neko zna neki caj nesto tako prirodna sto bi mogla da pijem da mi to prodje???

Jednom sam srela zenu, dok smo cekale nalaze, i ona rece da joj je dr rekla da ne sme da uzima lekove, a ima cvorice, ne znam zasto, ne mogu da se setim, i da joj je dr odobrila da uzima med i cuvarkucu. Ima neki recept, tacne mere. Njoj pomaze.
Mada, bolje ti prvo kod lekara, nemoj na svoju ruku.
 
Meni draga osoba (37 godina,ženski pol) ima povišen pritisak.Rađen joj je "Hormonalni status štitnjače".Vrijednosti koje su dobijene su
T3 = 2,40 (referentne vrijednosti 1,06-2,60 nmol/L)
T4 =176 (referentne vrijednosti 58,0-161,0 nmol/L)
TSH =1,38 (referentne vrijednosti 0,40-4,00 mlU/L)
Molim sve one koji nešto više znaju o poremećaju štitne žlijezde da daju svoj komentar i na tu vrstu bolesti i na nalaze.
 
Poremecaji funkcije stitaste zlezde su brojni, nije samo jedan. Konkretno u ovom slucaju, vrednosti njenih hormona su oko gornje granice, ali na osnovu samo ovih rezultata, ne deluje da je problem sa stitastom zlezdom. Ne moze se nista sa sigurnoscu reci, jer postoje i neki drugi parametri koji ovde nisu navedeni, ali na osnovu ovoga, povisen pritisak nije povezan sa ovom zlezdom.
 
moj problem je : ,devojka mi ima tumor stitne zlezde ali nece da mi kaze koliko je velik dal je maligni ili benigni ,uopste neki rezultat ,,samo mi veoma malo rekla o tome ,znam samo da treba na operaciju da ide za desetak dana pa me interesuje gde su najbolji strucnjaci po pitanju toga ali problem je kod nju sto je i secerni bolesnik pa dal nece ima to uticaj na tumor na organizam nesto,,,totalno sam neupucen,citam po internet razne stvari,iskustva ali za ovo u kombinaciji nisam nasao, zato vas molim ako neko ima neki podatak da me informise da mi javi ili u komentaru ili na mail. ljuba.78@gmail.com ako imate broj od nekog doktora koji je strucan na polju tumora stitne zlezde bio bih vam zahvalan mnogo
dopuna:rekla mi je jos kao neku velicinu 42,3 na levoj strani ali to su nalazi iz oktobar ili novembar,,,citao sam po forumima ,,,ja mislim da je jos tada trebala na operaciju zato sto to bas nije malo ,,,,,,kolika je normalna velicina,,,
u totalu sam neupucen,ona ne zeli da razgovara o tome ,nervira se
ako moze endokrinolog kod vas ,da me malo uputi da mi da neki savet kako da joj pomognem bio bih vam zahvalan i ako mozete da im prosledite ovaj e-mail

jer stvarno vise neznam sta da radim




unapred zahvalan Ljubomir Petrovic
 
ja mogu samo da ti kazem da tvoja devojka nije normalna zato sto ti lepo nije sve objasnila neko moras da molis ljude po internetu da ti objasne njenu bolest.. mislim ok je da na primer ni ona ne zna da joj doktori nisu sve najbolje objasnili to je ok al koliko vidim njoj je sve jasno a nece da ti kaze ni malo mi nije jasno zasto!! zasto ne pitas njene roditelje o cemu se tacno radi??
 
Ako ima neko strucan?

Pre godinu ipo dana sam imao dijnozu od endokrinologa Hypothireosis (hashimoto)
terapaija mi je bila Euthirox (50, pa 75mg)
- tada sam imao TSH 6.68, TPO 773

- pre sest meseci TPO 183.90 (ostalo dobro TSH,T3,T4) godinu dana sam pio Euthirox

- danas TPO 106.10 (ostalo dobro TSH,T3,T4,Tg) namerno sam prestao nekoliko dana sa Euthiroxom da vidim da li ima uticaja na ove rezlutate

e sad zanima me da li mogu ili moram, da prekinem ili nastavim sa Euthiroxom?
i da li moram kod endokrinologa?
Postavi sam ovde pitanje jer na pergled kod lekara moram da cekam 6 meseci ne mogu da dobijem neki telefonski savet…
Kao sto sam rekao ako ima neko sturcan ili da me uputi negde de mogu da dobijem odmah bar savet da ne cekam 6 meseci na pregled
hvala unapred na pomoci :)
 
Ako ima neko strucan?

Pre godinu ipo dana sam imao dijnozu od endokrinologa Hypothireosis (hashimoto)
terapaija mi je bila Euthirox (50, pa 75mg)
- tada sam imao TSH 6.68, TPO 773

- pre sest meseci TPO 183.90 (ostalo dobro TSH,T3,T4) godinu dana sam pio Euthirox

- danas TPO 106.10 (ostalo dobro TSH,T3,T4,Tg) namerno sam prestao nekoliko dana sa Euthiroxom da vidim da li ima uticaja na ove rezlutate

e sad zanima me da li mogu ili moram, da prekinem ili nastavim sa Euthiroxom?
i da li moram kod endokrinologa?
Postavi sam ovde pitanje jer na pergled kod lekara moram da cekam 6 meseci ne mogu da dobijem neki telefonski savet…
Kao sto sam rekao ako ima neko sturcan ili da me uputi negde de mogu da dobijem odmah bar savet da ne cekam 6 meseci na pregled
hvala unapred na pomoci :)

...sta znaci nekoliko dana? kolio dana nisi pio lek?
...pitam zato sto znam da ako si pre toga uredno pio lek, hormon koji si uneo ostaje u organizmu do 15 dana, tek posle toga
je vec bez njega, pa bi mozda tek tako mogao da znas kakvo je stanje ako ne pijes lek....
..i ne znam sta je problem da se lek pije, kako to tako iz cista mira prestanete da pijete lek, a znate da vam zlezda ne radi
kako treba i da ne luci hormon...nece ona naprasno poceti opet da ga luci, vec se on mora unositi u organizam stalno...nije
to zezanje...ali neka svako radi kako misli da mu je pametno...

...i kakav ti je TSH, moju dr samo to zanima, i iako mi je na posednjoj kontroli bio dobar, nije ni pomenula da prekinem da uzimam
lek, bas zbog gore anvedenog, ali to znaci da lek deluje kako treba i da je vratio zlezdu u normalno stanje, i da je terapija pogodjena,
a ne da sad lek treba iskljuciti...:ok:
 
ok tnx to mi je od prilike trebalo
jer nisam znao za taj period od 15 dana, probao sam 4 dana...
nije problem da se pije ali normalno da je lakse da ne pijes nego da znas da moras dozivotno da ga pijes
cuo sam za neke slucjave da posle 2 3 godine moze da se vrati u normalu
TSH mi je zadnja 2 puta bio normalan (znaci u granicama dozvoljene vrednosti)
za anti tela sam cuo da nije moguce da se uklone?... i ako sam imao smanjene vrednosti
ne znam ali verovatno uticu direktno na zlezdu samim tim i na hormone...
zanima me isto da li je bilo nekih slucajeva da je moguce da se izleci tj da se prekine sa odredjenom terapijom
jer sam na prvom pregledu dobio instrukcije na dozivotno konzumiranje euthiroxa :)
 
....ne znam sta bih ti rekla, meni to nesto ne predstavlja problem, otvorim oci oko 6h, progutam tu tableticu sa 3 kapi vode, i nastavim
da spavam bar jos tih pola sata koja moram da sacekam kako bi pila kafu..
...ne znam za te slucajeve koji su se tako izlecili, ali znam da ljudi piju po 20 godina i ne kukaju da im je to neka muka, ako vec znaju
da je to nacin da zive zdravo, ne zove se to za dzaba "gospodska" bolest..progutas tu jednu tabl.dnevno i cao zdravo...
...moja vise ni ne trazi nalaz za natitela, niti ih pominje kaze tu su pa su tu, bitno je da je tsh normalan..i guraj dalje, vodi racuna o
ishrani, da se ne debljas, zbog holesterola, to drzi u nekoj normali i zivi normalno...
 
nastvicu da gutam to da neke kontrole, dok mi lekar ne bude rekao nesto novo sto ne znam :) eventualno neka promena doze

ovo sam nasao slucajno:
Kod:
Tačno je da je hipotireoza doživotno stanje i da zahteva doživotni supstituciju (dopunu) tiroksinom. Bolesnik će ako se ne leči ponovo da dodje u stanje koje je imao i pre početka lečenja (ali bolest neće biti teža nego pre lečenja)
Kod link

kolko sam skapirao od ovih hormona je normalno da ti se poveca voda u organizmu i dodje do gojenja...holesterol jos nisam proveravao

jos jedna stvar me zanima za sad ...procitao sam da ovi hormoni "povećavaju bazalnu potrošnju kiseonika" dal moze neko ako zna da objasni
"prostije" ovu potrosnju kiseonika u organizmu?
 
Kada sam pitala lekara onako naivno, i dobro koliko treba da pijem ovaj lek, da li da popijem celu kutiju? On me covek pogleda, nasmeja se i kaze gospodjice ovaj lek pijete do kraja zivota, samo ce se doze menjati po potrebi...meni to zazvucalo kao uzasna informacija, ali nekako se naviknes. Nema sansi da zaboravim da ga popijem ili da odem na neki put a da ga ne ponesem..ne znam kako...a sta god sam pila ranije od lekova tipa antibiotici, folna..znaci ako ne navijem telefon ili ne popijem tog momenta kada zazvoni alarm nema sansi da se setim. Puj puj da se ne ureknem...Sledece nedelje idem da vadim krv pa na kontrolu....
 
Kada sam pitala lekara onako naivno, i dobro koliko treba da pijem ovaj lek, da li da popijem celu kutiju? On me covek pogleda, nasmeja se i kaze gospodjice ovaj lek pijete do kraja zivota, samo ce se doze menjati po potrebi...meni to zazvucalo kao uzasna informacija, ali nekako se naviknes. Nema sansi da zaboravim da ga popijem ili da odem na neki put a da ga ne ponesem..ne znam kako...a sta god sam pila ranije od lekova tipa antibiotici, folna..znaci ako ne navijem telefon ili ne popijem tog momenta kada zazvoni alarm nema sansi da se setim. Puj puj da se ne ureknem...Sledece nedelje idem da vadim krv pa na kontrolu....
Savremena medicina se bavi simptomima, pa i ne treba da nas čudi njihovo neznanje.
Naravno da čovek može da prestane sa upotrebom lekova ukoliko se odrekne života koji ga je doveo do bolesti.
Poslušaj iskustvo žene koja se izlečila od hašimota:
 
jesam li ja osporavao negde da moze? samo pitam da kaze kakve je probleme imala posto "gin. problemi" samo po sebi ne znaci mnogo tim zenama koje ona zeli da upozori.

Da, to sam i ja htela da pitam. Na sta se konkretno misli? Poremecaj ciklusa, ili pojacan sekret, gljivice kao kod antibiotika, ili nesto trece?
Nikakva upozorenja nisam dobila od lekara u tom pravcu, doduse moja doza je jako mala mozda zbog toga nista dr nije pominao a za ovih 1.5 godinu nista nisam ni primetila da nije ok, al nije na odmet znati?
 

Back
Top