Stitna zlezda

Pa u kom smislu da je ocuva ako ne u smislu da snizi antitela, to jest da uspori autoimunski proces? Kako drugacije da je ocuva? Ne znam sta ti to znaci.
Mada, svejedno sta ti znaci, odgovor je da vezbanje ne pomaze tu.

Pa ta auto antitjela napadaju štitnu,kod mene već godinama žljezda odolijeva,znači o tome pričam,u tom smislu se pitam da li vježbanje može pomoći da ona što kasnije propadne,jer kod nekog počne otkazivati prije a kod nekog kasnije,ima slučajeva po više decenija da izdrži...
 
Ko zna čim se klepa i taj Hašimoto..:D
Pazi kako to zajebano zvuči,a ovo je neka najlakša bolest koja postoji...i ne provališ da je imaš i ne osjećaš se nešto bolesno,osim tog povremenog stezanja i tih pizdarijica:)
 
Pa ta auto antitjela napadaju štitnu,kod mene već godinama žljezda odolijeva,znači o tome pričam,u tom smislu se pitam da li vježbanje može pomoći da ona što kasnije propadne,jer kod nekog počne otkazivati prije a kod nekog kasnije,ima slučajeva po više decenija da izdrži...

Shvatam sad sta mislis, ali ne, ne pomazu tu vezbe, nego jbg, tok bolesti je razlicit kod razlicitih ljudi, pa otprilike sta ti zapadne.
 
izvinjavam se na upadu ko s tavana nego vidoh sad da pricate o preventivnom lecenju
moja dr nekadasnja ima isti problem, nema siptome normalni hormoni ali povisena antitela, i ona mi je pricala da nece da je lece preventivno, iako bi bilo pametnije preduprediti nego cekati da se zahukta problem...tako da izgleda ne lece kod nas pre nego se javi problem

E, tako je to kod nas. Čekaju da zagaziš u bolest, pa te onda leče.

P. S. Mojoj sestri su u Zemunu doslovce rekli da nemaju para da je leče i da ide privatno....
 
E, tako je to kod nas. Čekaju da zagaziš u bolest, pa te onda leče.

P. S. Mojoj sestri su u Zemunu doslovce rekli da nemaju para da je leče i da ide privatno....

Vjerovatno zato što ima normalne hormone,tako su i meni rekli na kontrolu na svakih 6 mj,to je zato što zvanična medicina misli da je neizlječivo..pa ako imaš samo povišena antitjela iskuliraju te...to jest čeka se trenutak kad žljezda prestane sa radom pa te prebace na hormonske tablete..
Ne smije se samo na zvaničnu medicinu osloniti,mafija je to,čast rijetkim izuzecima.
 
Vjerovatno zato što ima normalne hormone,tako su i meni rekli na kontrolu na svakih 6 mj,to je zato što zvanična medicina misli da je neizlječivo..pa ako imaš samo povišena antitjela iskuliraju te...to jest čeka se trenutak kad žljezda prestane sa radom pa te prebace na hormonske tablete..
Ne smije se samo na zvaničnu medicinu osloniti,mafija je to,čast rijetkim izuzecima.

E, to. Ludost. Al ae...
 
Pa neizlecivo jeste, za sada. Samo su ljudi needukovani pa misle svasta. Stvar je u tome da zivimo u siromasnoj drzavi i da se mora gledati kako te lekove rasporediti, nazalost, ali da su tvojoj sestri lekovi stvarno bili potrebni, oni jednostavno ne bi mogli da joj kazu to sto ti ovde nama sad prenosis, ako je ona pokrivena osiguranjem.
 
Pa neizlecivo jeste, za sada. Samo su ljudi needukovani pa misle svasta. Stvar je u tome da zivimo u siromasnoj drzavi i da se mora gledati kako te lekove rasporediti, nazalost, ali da su tvojoj sestri lekovi stvarno bili potrebni, oni jednostavno ne bi mogli da joj kazu to sto ti ovde nama sad prenosis, ako je ona pokrivena osiguranjem.

Pa, to ja i pričam da je država jadna, bedna i siromašna i da se zbog toga prave takvi kompromisi. Koji su po meni ludost.

Nije bila stvarno bolesna, e bila je samo malo bolesna. :roll: Što joj je privatni lekar dao terapiju? Mojne me.

I ne pričaj mi o ovoj državi više, ok?! Malo više mi je muka od iste!
 
Vjerovatno zato što ima normalne hormone,tako su i meni rekli na kontrolu na svakih 6 mj,to je zato što zvanična medicina misli da je neizlječivo..pa ako imaš samo povišena antitjela iskuliraju te...to jest čeka se trenutak kad žljezda prestane sa radom pa te prebace na hormonske tablete..
Ne smije se samo na zvaničnu medicinu osloniti,mafija je to,čast rijetkim izuzecima.
Ja pijem te hormonske tablete evo vise od 2 godine i nemam problema da ne ureknem.Zena mi je logicno sazvakala kako to sve deluje i picu ako treba celog zivota nije nista strasno.
 
Ja pijem te hormonske tablete evo vise od 2 godine i nemam problema da ne ureknem.Zena mi je logicno sazvakala kako to sve deluje i picu ako treba celog zivota nije nista strasno.

Auu sad kad znam da ti to piješ,još više sam zabrinut,to mora da ostavlja neke posljedice:malav:
Ma znam da nije strašno,ali hoću da budem 100% zdrav,i učiniću sve da do te faze ne dođe...
 
Pozdrav svima, javljam se posle malo duze pauze sa novim pitanjima.

Vec nekoliko meseci ne pijem euthyrox (prestala sam na svoju ruku da bih videla kakvi ce mi biti rezultati), ali danas sam bila na kontroli i moracu ponovo da pocnem sa terapijom jer su se rezultati pogorsali.
Malopre sam bila u apoteci i saznala da nema euthyroxa, kazu da je vec mesecima nestasica ovog leka i da mogu da pijem letrox jer je sastav isti. Samo da kazem da meni letrox i jeste prepisan, ali od samog pocetka sam koristila euthyrox i nije bilo nikakvih problema, pa bih bila sigurnija kada bih opet pila isti lek.

Znam da vecina ljudi pije euthyrox, retko ko letrox, a i cula sam da euthyrox daje mnogo bolje rezultate, pa se pitam da li da uopste pocinjem terapiju letroxom ili da malo obidjem apoteke i pokusam da nadjem svoj "stari, provereni" lek? Da li neko ima iskustva sa oba leka, da li je stvarno tacno da letrox nije bas toliko delotvoran?
Kako se vi snalazite, da li uspevate da nadjete euthyrox u apotekama?
 
Poslednja izmena:
Pa to je kao da pitas da li je bolji Bayerov Aspirin ili Plivin Andol. To je isti lek, samo mu proizvodjac da posebno ime da bi se razlikovao. Probaj pa vidi, ako ti ne odgovara iz nekog razloga, onda idi kod lekara pa pitaj. I ne prekidaj na svoju ruku da uzimas tako vazne lekove.
 

Back
Top