Stitna zlezda

Joj znam kako ti je,ja imam uvecanu stitnu,meni je pomogla koja casa kisele vode ne secam se ko mi je to rekao proslo je 2 godine vec,dok nisam otisla na kontrolu.Kao ima u sebi nesto sta ja znam.Inace lek koji mi je dala Eutirox pomaze i sto se mene tice ako budem pila ceo zivot picu ga posto jednostavno je bolje.Nemoj da se bojis neces umreti i to,samo ti je tako stanje jednostavno.Kad sam ja prezivela pulseve od 100-141 i ti ces ovo bice sve ok veruj mi.
 
da li bi neko mogao da mi pomogne, sta kada su nalazi svega dobri, tj. u granicama normale, samo je tireoglobulin skoro 3 x povisen nego sto je normalno? nigde ne mogu konkretno da nadjem samo za Tg
 
POZDRAV;u martu 2009. nalaz stitne zlijezde je bioTSH-8,16 _ref. vr. 0,47-4,68,FT3-3,96_ref.vr.4,26-8,10,FT4-8,75_ref.vr.10,0-28,2.Recena mi je dijagnoza -hypothyreosis,a UZ odgovara Hasimotovom tiroiditu.Pocela sam terapiju Letrox tabletama 100mikrograma,prvo 1/4,pa1/2,pa cijela .I sad pijem jednu tabletu dnevno.Ali ja se ne osjecam dobro,preumorna sam u bilo koje doba dana,ponekad mi nestane glasa i pojavi se blagi otok na vratu par minuta,kada se glas vrati otok nestane,osjetim stipkanje,gusenje u vratu .Ja nekako mislim ili mi terapija ne odgovara ili tako mora biti.Kada odem na kontrolu niko nista nece da objasni,samo kazu nastavi terapiju kontrola za 1-2 godine i sl.Zadjni nalaz je rađen 11.09. 2012.TSH_2,66_ref.vr.0,34-5,6,FT3-2,86-ref.vr.2,5-3,9,FT4-0,81-ref.vr.0,58-1,64.UZ stitne zlijezde-oba reznja uvecana,difuzna struktura hipoehogena,grublja sa hipererhogenim traccima.Molim Vase misljenje?Izvinite na ovako opsirnoj poruci,puno me toga interesuje o ovoj bolesti.POZDRAV:UNAPRIJED HVALA!!!!
 
Oni ne bi trebalo tako da se ponasaju,ako si u mogucnosti menjaj doktora,meni moja doktorka je jednom prilikom rekla kada sam bila jos u fazonu da samse razbolela neizlecivo itd itd itd i utripovala svasta a samo mi je povecana stitna,da mogu sve da je pitam i da ce mi objasniti sta god da me interesuje i da je najmanja glupost,i tako je evo vec vise od 2 godine.Znaci izvadim krv uzmem rezultate,odem i ona to pogleda i pita me kako se osecam,jel bilo promena u periodu do kontrole ili nije,sta ja mislim,onda je ja pitam vec sta imam,i tako,ako mi treba neki savet,i to je cela kontrola.Idem uskoro pa cu je pitati da uradim za onu tamo kontrolu ultrazvuk stitne posto nije radjen dugo,ono da vidim preventivno cisto,a ako ne mora necu raditi.Mnogo mi je krivo kada citam losa iskustva ljudi i uvek svima pisem da treba da se bore za sebe i sve.
 
Nemoj se nervirati imala sam ja to,terapija mi nije odgovarala pa mi je smanjila i sve je ispalo kako treba,znaci nemoj nista da se plasis,kuvaj neke cajeve ili tako nesto zbog pulsa i bice ok.

meni je prošle godine ustanovljen čvorić ali hormonski nalazi su bili uredni. i kontrola je baš sad u septembru (trebala sam ranije da odem, ali avaj...)
međutim ja se već duže ne osećam dobro. prvo sam mislila da je stres , da su uticaji izvana koji me čine tako neraspoloženom, bezvoljnom, umornom...stanje slično depresiji.
sad mislilm da se možda vrtim u krugu štitna- stres i da više nisam sigurna šta koje izaziva.
hvala ti za savet, reci još molim te, na koje čajeve si mislila, ja pijem matičnjak (po preporuci za nesanicu, jer ima blago sedativno dejstvo) ali ne znam kako bih još sebi mogla da pomognem dok čekam tu kontrolu, rezultate itd.
 
Pa mislila sam na nanu i kamilicu sa medom ja to pijem recimo kad me to uhvati,a stvorila sam i ritual svako vece bez obzira koliko pila caja taj dan da popijem jednu solju isto sa bagremovim medom i lepse spavam i smirim se.Znam ja tacno na koju "depresiju" mislis prosla sam ja to veruj mi da nije nista strasno,kako moze da bude i ono znaci neces umreti ili sta vec tako tragicno,i mislim sad nesto,kod ove moje mozes da odes vandredno ali sa nalazima krvi i kucnes da pitas ako je bas hitno,ali na kraju radnog vremena da ispostujes pacijente koji su imali zakazano,pa razmisli mozda i kod tebe tako moze?Meni rec nije rekla sto sam ranije dosla i saslusala me i sredili smo stvar.
 
Bio na ultrazvuku,uvećana štitna,nema čvorića i drugih promjena.Nalaz hormona dobar,tpo antitjela povišena126.4(0.0-10.0),tg u normalnim vrijednostima.
Nekad mi grlo utrne tokom noći i kao malo me steže,traje par dana pa prođe,i tako već par godina samo kad se iznerviram i u trenutcima kad sam nadrkan...
Nešto sam guglao dok ne odem opet kod endokrinologa,miriše mi na hašimoto tiroiditis.Mada nemam te simptome,nisam umoran,osjećam se dobro,pun snage,imam osjećaj da bi moga istrčati maraton od 100 km,isto tako nisam gubio ni dobijao na težini...
Šta bi moglo da bude?:think:
 
Pa kako mi da znamo da li je hasimoto kad to ni dr ne zna bez analiza?A kako si zna da cu se ja javit?

A kako neću znati,ti si đavo koji vreba:hahaha:
Kod endokrinologa tek treba da odem sa ovim rezultatima,koji me zbunjuju,a vidim vi imate sličan problem pa zato pitam vas,vallda znate više od mene...
A ćurka na ultrazvuku mislila da imam zauške:dash:Kad sam oša kod orl,čovjek se čudi,kakve crne zauške..doktori uglavnom ne znaju ništa..
 
Kod endokrinologa tek treba da odem sa ovim rezultatima,koji me zbunjuju,a vidim vi imate sličan problem pa zato pitam vas,vallda znate više od mene...
A ćurka na ultrazvuku mislila da imam zauške:dash:Kad sam oša kod orl,čovjek se čudi,kakve crne zauške..doktori uglavnom ne znaju ništa..

A forumaši uglavnom znaju sve. :lol:

Moja rođaka ima hašimoto. Imala je neke nesvestice, dugo je spavala, nije imala problem sa kilažom nikad, mlada (17. godinica tada)...

Koliko sam upućena njoj su bila povećana antitela + T4, čini mi se... Pije lekove od tada, valjda će morati stalno... i ide na te kontrole i tako...

Idi kod endokrinologa i usput idi i kod kardiologa...
 
A forumaši uglavnom znaju sve. :lol:

Moja rođaka ima hašimoto. Imala je neke nesvestice, dugo je spavala, nije imala problem sa kilažom nikad, mlada (17. godinica tada)...

Koliko sam upućena njoj su bila povećana antitela + T4, čini mi se... Pije lekove od tada, valjda će morati stalno... i ide na te kontrole i tako...

Idi kod endokrinologa i usput idi i kod kardiologa...

Bio sam već kod endokrinologa,sutra opet ako se uspijem ubaciti...
Srce o.k osim što ponekad lupa kad sam nervozan i tako to..
Ko zna šta je,te autoimune bolesti su i za nauku velika zagonetka:D
 
Bio sam već kod endokrinologa,sutra opet ako se uspijem ubaciti...
Srce o.k osim što ponekad lupa kad sam nervozan i tako to..
Ko zna šta je,te autoimune bolesti su i za nauku velika zagonetka:D

...jesu, ja imam Hasimoto, stalno povisenu sedimentaciju, nekad visu nekam manju, ali uvek imam, kad je na 20 super je...ide cak preko svake normalne mere,
a ja se osecam ok...pijem Eutirox 75mg...na zadnjoj kontroli endokrinolog mi je rekla da je nalaz dobar i da ako i sledeci bude takav kontrole ce biti na godinu,
osim ako se ja ne budem lose osecala....UZ stitne takodje sve bolji i bolji, ja cak imam cvorice koji se smanjuju lagano....
...to lupanje srca i to gusenje koje povremeno osecas je upravo zbog nervoze koja je i prouzrokovala nepravilan rad stitne, lekar to zovu "gospodska bolest" ,
cak kazu da ste birali bolest ne bi ste bolju izabrali...mada i mene ta antitela plase, jer ko zna kad i sta mogu od organa da napadnu (bar ja tako o tome razmisljam)
nisam mogla dr bas mnogo da zadrzavam bila je uzasna guzva...ali sve u svemu to je to, kao opusti se, a ako to ne uspes sam, onda trazi od lekara da ti odredi
neku terapiju, koja bi ti pomogla da preguras stresne situacije sa sto manje nevoze...ili ti neke "sarene pilule" :)
 
...jesu, ja imam Hasimoto, stalno povisenu sedimentaciju, nekad visu nekam manju, ali uvek imam, kad je na 20 super je...ide cak preko svake normalne mere,
a ja se osecam ok...pijem Eutirox 75mg...na zadnjoj kontroli endokrinolog mi je rekla da je nalaz dobar i da ako i sledeci bude takav kontrole ce biti na godinu,
osim ako se ja ne budem lose osecala....UZ stitne takodje sve bolji i bolji, ja cak imam cvorice koji se smanjuju lagano....
...to lupanje srca i to gusenje koje povremeno osecas je upravo zbog nervoze koja je i prouzrokovala nepravilan rad stitne, lekar to zovu "gospodska bolest" ,
cak kazu da ste birali bolest ne bi ste bolju izabrali...mada i mene ta antitela plase, jer ko zna kad i sta mogu od organa da napadnu (bar ja tako o tome razmisljam)
nisam mogla dr bas mnogo da zadrzavam bila je uzasna guzva...ali sve u svemu to je to, kao opusti se, a ako to ne uspes sam, onda trazi od lekara da ti odredi
neku terapiju, koja bi ti pomogla da preguras stresne situacije sa sto manje nevoze...ili ti neke "sarene pilule" :)
Misliš na sedimentaciju eritrocita?To mi je 2(2-12),znači normalno..
Izguglao sam mnogo u dva dana,ali opet mi mnogo toga nije jasno:confused:Hormoni i tg-at su normalni,jedino mi je povišen tpo 126,2(0.0-10.00 norm.vr.),pa se pitam da li je moguće da ja nemam taj hašimoto,i da li je ovo neka privremena upala?
Kao neka knedlica da mi stoji u grlu,ne boli ništa i kao da me malo steže vrat,a ponekad ponoći u krevetu mi utrne grlo,traje oko minut,kako kad pa prestane.To već tako sigurno 3,4 godine,sa prekidima po par mjeseci,i to samo kad sam pod nekim velikim stresom,kad se jako iznerviram..
 

Back
Top