Stitna zlezda

verovatno ce ti doktor traziti da uradis Anti-TPO antitela, da utvrdi da li je u pitanju Hashimoto tireoiditis. To je bitno za konacnu dijagnozu, ali ti ces svejedno dobiti hormone kao lekove. Ta antitela mogu da se urade i privatno, ali to kosta cini mi se oko 1000 dinara.

PA I NIJE MNOGO ,NEGO STO OVDE KOD NAS NEMA GDE PRIVATNO TO DA SE URADI :) ZNACI U SVAKOM SLUCAJU ONA CE MI DATI TO DA URADIM :)
 
...jeste tako od prilike kosaju cela hiljadarka:mrgreen:

...inace meni je ustanovljen Hasimoto, i nisam prometila da se doktorka ili bilo ko potresao zbog toga, cak
sam antitela radila na svoju ruku pa se "gospodja dr" ljutila sto sam radila, sta mi je to trebalo...trtmrt prica,
i nikom nista...
..doduse ja ne primecujem nikakve promene kod sebe specijalno, lek pijem, dobro deluje, dobro se osecam,
pu pu da ne ureknnem...pa dok god je tako necu ni da mislim o Hasimotu..neka ga tamo..

a u mom slučaju je doktorka "skočila" upravo na loš nalaz tih antitela.
 
Pozdrav, cista mi se posle 8 meseci smanjia sa 21mm na 15mm, sta to znaci? Atitea su samo bila 130 prvi put pa se za dva meseca ili 3, smanjila na 90, sada nisam radio hormone, verujem da su u redu, interesuje me samo sta znaci smanjenje, oce i se sra.je povuci skroz?
 
Ne znam da li neko moze ovde to da ti odgovori,bolesti su komplikovane,uopsteno pricam,znam za par stanja nevezano za ovo u kom taman mislis da si se izvukao a ono prtz.Ne znam nahvataj nekog doktora da ti kaze,ovako se nerviras dzabe.
 
Ne znam da li neko moze ovde to da ti odgovori,bolesti su komplikovane,uopsteno pricam,znam za par stanja nevezano za ovo u kom taman mislis da si se izvukao a ono prtz.Ne znam nahvataj nekog doktora da ti kaze,ovako se nerviras dzabe.


ma ne nerviram se, cisto pitam, nemam zasto da se nerviram, davao krv pre neki dan, svi rezultati su mi komplet u redu, inace hormoni za stitnu su mi svi u redu takodje, to sad malo tih antitela sto ima, mora da napadaju cistu jer je strano telo, mislim da je razlika ako napadaju samu stitnu a bez cisti, onda je probem veci, a ovo kod mene, ipak je cista strano telo, sta znam... preporuka svima je da se bacite na fizicku aktivnost a narocito plivanje, voda otklanja stres a fizicka aktivnost najpovoljnije deuje, meni se cista smanjia upravo zbog toga, kontrolisite redovno i to je to
 
Moja dr endokrinolog dala mi je uput da uradim scintigrafiju štitne žlezde, da bi, kako mi je rekla, videla da li su nodusi koje imam topli.

Šta znači ako su topli, a šta ako nisu?

..ja sam to radila, po nalogu lekara sa Radioloskog tamo kod njih na klinici, a posle se moja dr endokrinolog sa KC ljutila kao sto sam to radila, i navodno
sama sam sebi "dala" vecu mogucnost da dobijem kancer stitne..e pa ajde sad.....bzvz....nadam se da tvoja nije tako surovo realna...meni su tad rekli da
imam hronicnu upalu stitne i nista dalje od toga....sto znaci ako je upala trebalo bi da su topli ti cvorici....

...e sad kad sam radila zadnji UZ stitne letos receno mi je da se ona vraca u normalu i da se cvorici smanjuju, kontrolu zakazali za godinu dana....

...nedavno sam dobila uput za kontrolu na KC-u ali nisam jos zakazala, kad god zovem zauzeto...a nesto nemam volje da idem i zakazujem...za sad
mi je izgovor da je skupa karta za gsp...:mrgreen:
 
..ja sam to radila, po nalogu lekara sa Radioloskog tamo kod njih na klinici, a posle se moja dr endokrinolog sa KC ljutila kao sto sam to radila, i navodno
sama sam sebi "dala" vecu mogucnost da dobijem kancer stitne..e pa ajde sad.....bzvz....nadam se da tvoja nije tako surovo realna...meni su tad rekli da
imam hronicnu upalu stitne i nista dalje od toga....sto znaci ako je upala trebalo bi da su topli ti cvorici....

...e sad kad sam radila zadnji UZ stitne letos receno mi je da se ona vraca u normalu i da se cvorici smanjuju, kontrolu zakazali za godinu dana....

...nedavno sam dobila uput za kontrolu na KC-u ali nisam jos zakazala, kad god zovem zauzeto...a nesto nemam volje da idem i zakazujem...za sad
mi je izgovor da je skupa karta za gsp...:mrgreen:

Ma ona je sada meni to preporučila, čini mi se, tek da se nešto dešava. :roll: Ja se odlično osećam, hormoni su mi u redu, tumor markeri takođe, rtg traheja isto tako, UZ je praktično isti kao i pre 15 godina, jedino je buni nov nodus u istmusu, koji je radiolog opisala "veličinom ispunjava skoro ceo prostor". Šta god to značilo.

I ništa mi ne pričaj o cenama, mene je do sada to kontrolisanje koštalo 10 000 dinara. A za 21. maj sam zakazala scintigrafiju u KC, pa za 1. avgust opet kontrolu kod nje na BK. Srećom, sa rezultatom samo TSH, jer jedino on mi nije u referentnim granicama.
 
Ma ona je sada meni to preporučila, čini mi se, tek da se nešto dešava. :roll: Ja se odlično osećam, hormoni su mi u redu, tumor markeri takođe, rtg traheja isto tako, UZ je praktično isti kao i pre 15 godina, jedino je buni nov nodus u istmusu, koji je radiolog opisala "veličinom ispunjava skoro ceo prostor". Šta god to značilo.

I ništa mi ne pričaj o cenama, mene je do sada to kontrolisanje koštalo 10 000 dinara. A za 21. maj sam zakazala scintigrafiju u KC, pa za 1. avgust opet kontrolu kod nje na BK. Srećom, sa rezultatom samo TSH, jer jedino on mi nije u referentnim granicama.

...o Boze, svasta...mnogo bre to placas:(

..ja cu od sledece nedelje da zakazem u kontrolu u KC konacno, pa neka mi da uput za hormone i sto treba vadicu kod njih,
ne pada mi na pamet da placam...i onako imam pravo na to kao ne zaposlena....UZ znaci tek iduce godine u septembru bi
treala da radim......ja se osecam dobro, lek pijem u minut tacno od kad sam pocela...nemam vise onog "stiskanja" za vrat
kao nekada, osim kad sam bas, bas tuzna ili nervozna.....jedina neka promena od kad imam saznanje da stitna ne radi kako
treba, su moje nesanice.....a opet lekari to pripisuju klimaksu tako da sam sto se toga tice opustena....

...nikad mi niko nije predlagao da radim tumor markere, niti za sad ima potrebe za tim, uput za sintigrafiju mi je rekoh vec dao
radiolog kad sam isla da radim mamografiju....i ni ne bi da ja nisam rekla da imam hipotireozu...da sam precutala nebi me ni
slali.....zato se dr u KC i ljutila....
 
"Obozavam" vas koje niste ni prismrdele kod lekara do nekih godina i onda se za*ebavate sa zivotom :whistling:

Malenanano1 molila bih te da se suzdrzis od ovakvih komentara,svako zna zasto nije bio u poseti lekaru ili zasto je bio,nisi ti ta koja ce ljudima odredjivati kako da organizuju svoje vreme i da rade na svom zdravlju.
Ukoliko imas nesto korisno da napises ti napisi a mi kao moderatori od sada ukoliko smatramo da su tvoji komentari besmisleni bice obrisani,isto tako od sada za svaku uvredu koju ovde napises bice sankcionisana.
 
Imam Greaves, tj autoimunu bolest stitne zlezde. Pijem tiastat i zlezda se smanjila skoro na normalu i osecam se dobro, jedino mi se broj belih krvnih zrnaca smanjuje vremenom, mada je u normalnim vrednostima po analizama. Pre 8 meseci sam primetio da su mi se limfni cvorovi u vratu uvecali, sto je na UZ i pokazano, 0.5cm. Doktorka ih je okarakterisala kao 'reaktivni'. Moze ko da mi objasni zasto se ovo desava, da li limfni cvorovi reaguju na antitela, tj zasto se uvecavaju? I zasto to nije bio slucaj na pocetku bolesti?

Takodje, zasto mi doktorka nikada nije trazila da se uradi analiza anti-tela koja su ustvari i uzrok ove bolesti? Ili se oni analiziraju zajedno sa krvnom slikom, pa ja od onih shifriranih naziva nisam skontao da je tu?

Hvala
 
Nije da limfni cvorovi reaguju na antitela, nego se antitela stvaraju kao deo autoimunskog procesa, a limfni cvorovi su vazan deo imunskog sistema, pa tako i samog autoimunskog procesa u Gravesovoj bolesti, pa se tako desava da cvorovi postanu uvecani, i to ne samo u predelu vrata. Takodje, moze da se desi da i krajnici budu uvecani.

Za dijagnozu Gravesa su ti nekad verovatno uradjena i ta antitela, koja se rade analizom krvi. Negde na rezultatima, ako ih imas pri ruci, potrazi da li pise TSI ili LATS.
 
Jel to znaci da ce se limfni cvorovi vratiti u normalu samo u slucaju da organizam prestane da se bori protiv zlezde? Zasto doktorka ne pokusa da izleci uzrok bolesti, a ne samo posledice? Cak i da operisem stitnu zlezdu organizam ce se najverovatnije okrenuti necem drugom da napada, oci npr.
Citam neke textove na netu gde se pominje recimo da ljudi sa Gravesom imaju deficijenciju D vitamina, a testove na to nikada nisam radio.
 
Poslednja izmena:
Nazalost medicina jos nema nacin da izleci autoimunske bolesti, tako da tvoja doktorka ne moze da izleci samu bolest, vec samo posledice.
Sto se tice limfnih cvorova, iskreno ne znam da li postoji neko pravilo kada bi se oni smirili u Gravesu.
Procitaj simptome deficijencije vitamina D na netu pa vidi imas li neke od njih. U sustini, ne rade se analize bas na sve i svasta ako nisu potrebne, jer ti testovi kostaju a mi smo, nazalost, u prilicno siromasnoj drzavi.
 
d:
koji su simptomi oboljenja ove zlezde?

Ja sam prosle godine imao problema sa stitnom. naime imao sam grip i posle mesec dana nakon gripa stitnu mi je napao taj virus i ona je pocela da abnormalno luci hormone. Tad sam imao hiper tiroizu. Simptomi su bili jako lupanje srca, ubrzan rad srca, preskakanje srca, mrsavljenje, malaksalost u kolenima, nisam mogo ni da hodam koliko se brzo umorim itd. To je trajalo oko mesec dana posle toga se malo stabilizovalo ali posle toga jedno 2, 3 meseca sam imao hipotiroidu, to jest manjak hormona stitne zlezde. E mogu reci da je ta hipo mnogo zajebanija. naime kad sam imao hiper to je bilo isto zajebano jer imas osecaj kao da ces svakog sata doziveti srcani udar, malo hodas i srce ti izadje na nos a i isto imas osecaj uznemirenosti, straha, nervoze. Medjutim hipotireoza mi je bila mnogo teza jer prosto nisam imao zelju za zivotom nekako pospan si bezvoljan, kao da si avet. A gojis se a nista ne jedes. A ne gojis se onako normalno nego nekako si podbuo u licu oteko.

Znaci tek mogu reci nakon nekih 7, 8 meseci sve je doso na svoje mesto. A sto je najgore to doktori tesko dijagnosticiraju. Imao sam srece sto sam otiso kod privatnog jednog lekara koji je jako strucan (a kardiolog) i onda smo sproveli sve testove srca i sve je bilo u redu tako da je njemu ostala samo ta opcija da nesto sa hormonima uzbudjuje srce. Proverili smo hormone stitne i oni su bili astronomski. On je hteo da mi da lekove ali ja nisam hteo . Reko je da su hormoni stvarno mnogo skocili i da je rizik da srce oboli ali ja ipak nisam hteo. Zapravo on je posumnjao da mozda stitna nije ok ali pitao me kako je sve nastalo itd i onda posto sam reko da je sve nastalo malte ne preko nocu on je zakljucio da je od virusa i da ce to vremenom da se stabilise ali ne tako brzo. Do duse reko je da ce se stabilisati za nekim 2, 3 meseca ali na zalost ipak je tu pogresio, stabilisalo se tek za nekih 8 meseci onako da sam sav svoj.
 
Poslednja izmena:
Cao, samo hocu da vas pitam, imam povecano lucenje hormona, i cvorice na levoj strani zlezde, pijem lek tiastat, interesuje me samo kad treba da prestanem da ih pijem koliko dana unapred da bih uradila analize, t3, t4, tsh.. I jos nesto, jel cigarete uticu na stitnu zlezdu... Hvala
 

Back
Top