Stitna zlezda

Ok izmedju ostalog trazim i to,i?Ako ce neko da trpi neke gluposti svaki dan eto boze moj sitne su pa nikom nista ja vala necu.

Kakve gluposti neko trpi svakodnevno? Žena ti kaže kako se oseća sada kada pije lek, kaže kako se osećala dok ga nije pila, a ti pričaš o nekom trpljenju gluposti. Ja stvarno ne razumem šta hoćeš? Ti očekuješ da ovde neko napiše kako lekovi zapravo ne leče, nego razboljevaju.
 
Ok izmedju ostalog trazim i to,i?Ako ce neko da trpi neke gluposti svaki dan eto boze moj sitne su pa nikom nista ja vala necu.

...svako nesto trpi, neko voli da ga zuljaju cipele, a neko kupuje broj vece samo da ga ne bi zuljale..

..tako od prilike i ovo, mi pijemo lek jer znamo da radimo dobro za sebe, i bilje nam je od kad ga pijemo, da li cemo ga piti svakodnevno dok smo zive,
ili ne to i nije bitno toliko ako se oseamo dobro....ja sam bila od prilike kao Smokvica dok nisam ustanovila sta mi je, i zasto se tako osecam, pa i jedan
period kad sam pocela da pijem lek, dok on nije poceo da deluje kako treba i dok nije odredjena prava doza leka koji odgovara meni i mom ogranizmu...

..sticem utisak da ti ne zelis da se lecis, da trazis razlog da se svadjas, sa samom sobom i sa svima ma sta ti rekli, e pa vidis i to je jedan od simptoma
koje sam ja licno imala, svi su mi bili krivi za sve, i svi su bili navodno protiv mene, a ustvari sve je to bilo bas zbog loseg rada stitne zlezlde, sve su to
nus pijave koje skoro svi imamo i ispoljavamo na ovaj ili onaj nacin....ali su vremenom nestale usled dejstva leka....i sam lek je jednostavno samo hormon
koji nam nedostaje u dovoljnoj kolicini....iscitaj dobro uputstvo koje ide uz njega i pij tacno kako pise....vrlo brzo ces se bolje osecati ako ti je to cilj, a
ako mislis da nekom teras inat, to je vec tvoja stvar, i rad na sopstvenu stetu....
 
A je*em te ludu bre na pr. sa Lorazepamom sam se tako mucila svi su me ubedjivali da je ok lek,dok je meni puls isao do 141 cak sto nije nimalo prijatno,i jedva sam skapirala po sistemu i corava koka zrno ubode i promenila ga i resila se bede,pa isto tako pitam za ovo da me ne uhvati neka glupost slicna.Ne nisam ja "luda" sto se raspitujem vi ste ludi ako trpite.Samo napred neka vas tretiraju kao stoku i treba tako.Mene vala nece.
 
A je*em te ludu bre na pr. sa Lorazepamom sam se tako mucila svi su me ubedjivali da je ok lek,dok je meni puls isao do 141 cak sto nije nimalo prijatno,i jedva sam skapirala po sistemu i corava koka zrno ubode i promenila ga i resila se bede,pa isto tako pitam za ovo da me ne uhvati neka glupost slicna.Ne nisam ja "luda" sto se raspitujem vi ste ludi ako trpite.Samo napred neka vas tretiraju kao stoku i treba tako.Mene vala nece.

Слажем се. Ајд'што нас третирају као стоку,него и као број.... :rotf:
 
....prvo prosta si, i to je ruzno...

...Lorazepan i ostali lekovi koji se daju za smirenje ne deluju na svakog isto...a drugo pravo da ti kazem zabole mene licno ili bilo koga hoces li ti piti lekove
ili neces, tvoj izbor tvoja stvar....

...mi smo lude sto ga pijemo i bolje nam je, a ti si "pametna" sto neces da ga pijes, ma genijalno...:rotf:
 
Zdravo svima. Vec vise od 20 godina imam hipotireozu. Pijem eutirox od 75. Do sada su mi rezultati bilo ok, ali danas sam vec zabrinuta.
Povecan mi je Tg ab i on je 1061, a tpo 2400. Pre par meseci tpo je bio 72. Na ultrazvuku je bila jako uvecana pre par meseci, a sada je normalne velicine.
Zlezda mi se mnogo smanjila od djumbira i meda, ali ovi rezultati pokazuju nesto drugo.
Dok ne odem kod lekara ako mozete pomozite nekako. Spremam se za operaciju bubrega i ne bih volela da ovo poremeti nesto, ako uopste ima neke veze.
Hvala vam unapred.
 
da li neko moze da mi objasni ove rezultate ultra zvuka stitne zlezde ,jer nravo zakazano mi je tek za 5 meseci kod endokrinolga .

DESNI REZANJ STITNE ZLEZDE UVECAN,LEVI REZANJ I ISTMUS VELICINE U GRANICAMA NORMALE ,STITNA ZLEZDA U CELINI JE GRUBE NEHOMOGENE STRUKTURE SA SITNIM HIPOHOGENIM ZONAMA PROZETA FIBROZNIM TRAKTOM .

INACE ZBOG OVOIH REZULTATA SU ME SLALI NA ULTRAZVUK :

ft4 17.7 - 10.3-25.8
THS 17.84 - 0.30-6.20
ft3 5.44 - 2.14-6.43

HVALA
 
Mozes li samo da nam napises da li ti ovaj drugi i treci broj u svakom redu predstavljaju granicne vrednosti?
Ako to jesu granicne vrednosti, onda:

Stitna zlezda ti ne luci normalno hormone. To su te hipoehogene zone koje slabije rade. Zbog toga ti je TSH (tireotropin stimulisuci hormon) povisen. On se luci u hipofizi i tera stitnu zlezdu da vise luci hormone. Zato su ti T3 i T4 u granicama normale, jer ih TSH tera da se luce vise. Medjutim, to onda dovodi do uvecanja same stitne zlezde.
U tom slucaju, lecenje se sprovodi zamenama za hormone stitne zlezde i tada TSH pada na normalu jer nema potrebe za njegovim pojacanim lucenjem, a sama zlezda prestaje da se uvecava.

Medjutim, ne znam napamet te granicne vrednosti, a one koje sam ja pronasao se ne poklapaju sa ovima, pa zato ne garantujem da je ovo sto sam napisao tacno.
 
Poslednja izmena:
Mozes li samo da nam napises da li ti ovaj drugi i treci broj u svakom redu predstavljaju granicne vrednosti?
Ako to jesu granicne vrednosti, onda:

Stitna zlezda ti ne luci normalno hormone. To su te hipoehogene zone koje slabije rade. Zbog toga ti je TSH (tireotropin stimulisuci hormon) povisen. On se luci u hipofizi i tera stitnu zlezdu da vise luci hormone. Zato su ti T3 i T4 u granicama normale, jer ih TSH tera da se luce vise. Medjutim, to onda dovodi do uvecanja same stitne zlezde.
U tom slucaju, lecenje se sprovodi zamenama za hormone stitne zlezde i tada TSH pada na normalu jer nema potrebe za njegovim pojacanim lucenjem, a sama zlezda prestaje da se uvecava.

Medjutim, ne znam napamet te granicne vrednosti, a one koje sam ja pronasao se ne poklapaju sa ovima, pa zato ne garantujem da je ovo sto sam napisao tacno.


ft4 17.7 - 10.3-25.8
THS 17.84 - 0.30-6.20
ft3 5.44 - 2.14-6.43 ove prve vrednosti su moji rezultati ,a ovo su normalnme vrednosti od - do ,ako me razumes :)
 
Bice tebi sve ok sa lekom,cak meni koja imam hiperosetljiv stomak mi ne smeta i sve se smiri,znaci neces "umreti" niti ce slicno biti,ali bih ti savetovala da odes n kvarno i kucnes i zamolis da pogleda rezultate da resis to sto pre.A i nije mi jasno ako ti je kontrola za 5 meseci a sad si vadila krv onda ce ti zastariti rezultati?!?!Nemoj sebi to da radis bre!Meni uvek naglase da moraju da budu svezi rezultati inace nece da pricaju samnom,proveri ti to meni tu nije jasno to. p.s.Ne znam za tebe verovatno je isto a zamisli miran pms i sve jbt sa tim lekom :)))))))) Meni se i to stabilizovalo.
 
Pa evo sta ja mislim: naravno da je bolje da su rezultati svezi, ali mislim da nece zlezda najednom poceti da radi normalno, pa ce ono sto ovi rezultati pokazuju i dalje biti tacno za njeno stanje za 5 meseci. S druge strane, valjda je normalno da ona krene sa lecenjem sto pre :)
 

Back
Top