Stitna zlezda

Drugu stranu medalje zivot filovan lekovima,i osecaj kad ti se u lice kaze "to je samo jos jedna tableta...."


Сигурно да је тешко да сваки дан човек гута по шаку таблета,али ако је то једино решење,не разумем зашто би некоме то била толика тескоба. Што каже Микело,неки би све дали,само да има лека за болести које су их снашле,или њихове најближе. Неки би све дали да рак претворе у хроничну болест,да уз мање проблеме живе колико-толико нормално,да одгаје своју децу и умру када за то дође време.
 
Ma neeeeeeee ne tretirate nas kao broj samo se tako cesljate.Nemoj mene molim te drugog moze za*ebavati tako.Moja psiha...Dodjem popricam vidim sta moze kako mogu da mi pomognu,ako moze teramo,ako izvrcu menjam lekara sto je logicno sasvim.Znam ja vise o svemu tome nego sto si ti ikada naucio samo iz zivota,sto ja kazem sa one strane medalje.Toliko ste divni i slatki da sam pri konsultaciji i razgovoru sa jednim,usla sam vandredno dozivela da mi pred pacijentom kaze da se tako ponasam zato sto sam zaljubljena pa me odbija pa zato menjam lekara?!?!?I naravno promenila sam ga a ovog izbegavam sigurno je neki manijak otkud znam.Divni ste nema sta.
 
Ovaj primer sto sam napisala za tog doktora sam stvarno dozivela ne zajebavam se i ja se cudim i nemam reci i dan danas.Ako je neko za psihijatra on je.Domacice....procitaj moje postove pisala sam razmisli,shvati,pisala sam ne pratis.
 
Da smatram tako,ali ne bas bukvalno pozitivnim mislima samo.Smatram da za to kao i za sve...ok skoro sve postoji neki okidac neka situacija u zivotu ili nesto sto treba da se resi i slicno,i kad to saniramo sanirali smo 90% bolest.Sad me neko razume?
 
Da smatram tako,ali ne bas bukvalno pozitivnim mislima samo.Smatram da za to kao i za sve...ok skoro sve postoji neki okidac neka situacija u zivotu ili nesto sto treba da se resi i slicno,i kad to saniramo sanirali smo 90% bolest.Sad me neko razume?

Радо бих Вас проследио на разговор једној Весни,која је писала на теми Онкологија 1,која је била тако ведра и оптимистична,сукобљена са јако агресивним типом карцинома дојке. Уз то је и лекар,гинеколог,била је свесна своје болести,и стадијума исте,до последњег минута живота се није предавала,али нас је упркос бескрајном оптимизму,напустила.И она је веровала у тај "окидач",међутим,од тога не би ништа.
 
Pa nekom to nije glupo nekome to pomaze zamisli jbt?!?!? Svasta kapirala sam da imas sire vidike a ono...Ok da se vratimo.Sta mislite gde je bolje raditi analize u drzavnoj bolnici ili privatno i zasto?Meni moj dr. stalno prebacuje posto radim privatno.
 
Radila sam UZ stitaste zlezde i sledeci su rezultati

Desni lobus:
AP dijametra 13,6mm, LL dijametra 15,6mm
Levi lobus:
AP dijametra 13,0mm, LL dijametra 13,5mm
Istmus je sirine 2,4-3.8mm
U desnom lobusu stitaste zlezde izoehogena okruglasta nodularna promena promera 5mm.

Cekam jos rezultate hormoma, ali bih htela da znam da li mi je sad uvecana stitasta ili ne? Posto tek kad dobijem te druge rezultate onda idem kod dokotra.

Hvala unapred!
 
a mene interesuje sta se desava kad je stitasta smanjena,a normalno radi.T3 T4 i TSH su mi super
imam smanjeno lucenje i pijem lek vise od 25 godina
uradila sam ultrazvuk i receno mi je da se obratim endokrinologu zato sto je smanjena zljezda,al da se raspitam dok ne odem kod dr
 
...evo ako mogu ja, koja pijem lek zadnje 3 godine...

...stitna zlezda se vraca u normalu, cvorici se smanjuju, bolje se osecam, lakse se krecem i imam mnogo vise energije
nego pre pocetka pijenja leka....metabolizam se takodje vraca u normalu, mada se ipak u nekim godinama bez obzira
radi li stitna kako treba ili ne mora povesti racuna koliko se kad i sta jede...tako da to ni ne mora imati puno veze sa
stitnom, a ipak ima ako je hipotireoza u pitanju...sve u svemu ja sam zadovoljna jako, samo se lek mora piti tacno kako
pise u uputstvu....

...mada ne znam o kom leku tacno mislis ima njih razlicitih, ja pijem eutirox i to je to....

...inace uzela sam uput za KC, treba da zakazem kontrolu, da bi radila labaratoriju i proverila hormone, koji su na prosloj
kontroli bili skroz ok, jediono su antitela i dalje visoka....
 
Hvala svejedno na odgovoru i ja pijem eutirox ali me zanima bas sta bude kad duze pijes ipak 25 i 3 godine nisu isto.Ali svejedno hvala. :)

nema veze koliko pijes lek,zato sto ti sa tim lekom samo nadomescujes hormon koji ti fali
nema nikakvih propratnih nus pojava
ja sam vitka,ali pazim,stalno sam dobro raspolozena,idem na redovne godisnje preglede,uvek je sve ok
ne znam sta te zapravo zanima.
a dok nisam pila lek bila sam kao olupina od coveka,ni da ustanem ujutru iz kreveta,ni da otvorim usta da nesto kazem
totalna depresija
 
nema veze koliko pijes lek,zato sto ti sa tim lekom samo nadomescujes hormon koji ti fali
nema nikakvih propratnih nus pojava
ja sam vitka,ali pazim,stalno sam dobro raspolozena,idem na redovne godisnje preglede,uvek je sve ok
ne znam sta te zapravo zanima.
a dok nisam pila lek bila sam kao olupina od coveka,ni da ustanem ujutru iz kreveta,ni da otvorim usta da nesto kazem
totalna depresija

Pa zanimaju me nuspojave,stanje organizma bilo kakve gluposti koje primecujes nebitno pozitivne ili ne.A to da nema veze koliko pijes lek gresis,ja sam licno cula od jednog neurologa da se mora pratiti stanje leka u krvi i raditi alt i ast i sve jer u suprotnom ode jetra.Ja bih trebala uskoro da vadim krv pa cu javiti.Nije da se plasim samo pazim. :)
 

Back
Top