Stitna zlezda

Моје мишљење је да код тебе није проблем у штитној жлезди .
Без обзира на ТСХ који је на доњој граници, чињеница је да он и као такав одрађује посао коректно тј. вредности хормона штитне жлезде су ти добри.
Да ли су ти испитали хормоне коре надбубрежне жлезде?
 
...uzeh danas uput za UZ stitne, sutra treba da zovem i zakazem posto to rade samo pre podne...nadam se da ce
to biti u toku septembra....dobih uput i za Klinicki centar, endokrinologija, isto bi trebala da bude kontrola...eeee za
kad ce mi tek oni zakazati pitanje je veliko...videcemo....nesto mi se ne rade nalazi kod privatnika ako vec moze
besplatno....
 
Моје мишљење је да код тебе није проблем у штитној жлезди .
Без обзира на ТСХ који је на доњој граници, чињеница је да он и као такав одрађује посао коректно тј. вредности хормона штитне жлезде су ти добри.
Да ли су ти испитали хормоне коре надбубрежне жлезде?

Nisam nikada,tj nijedan lekar mi nije to predlozio. Definitivno cu potraziti pomoc endokrinologa. Ako neko moze da mi preporuci nekog bicu mu zahvalna,naravno ukoliko je to na ovom forumu dozvoljeno. Hvala Sofija puno na odgovoru!
 
Nisam nikada,tj nijedan lekar mi nije to predlozio. Definitivno cu potraziti pomoc endokrinologa. Ako neko moze da mi preporuci nekog bicu mu zahvalna,naravno ukoliko je to na ovom forumu dozvoljeno. Hvala Sofija puno na odgovoru!
Да, треба да те погледа добар ендокринолог.
Ја увек препоручујем Проф. др Божу Трбојевића
Центар за обољења штитасте жлезде
Начелник:
Проф. др Божо Трбојевић 3639-721
Главна сестра:
Драгица Катић 3639-722
То ти је Интерна Б клиника у улици Доктора Субботића ;)

Није ти хитно па можеш и региларним путем да закажеш преглед. Мало ћеш чекати јер је он баш тражен али нећеш се покајати. :)
 
...uzeh danas uput za UZ stitne, sutra treba da zovem i zakazem posto to rade samo pre podne...nadam se da ce
to biti u toku septembra....dobih uput i za Klinicki centar, endokrinologija, isto bi trebala da bude kontrola...eeee za
kad ce mi tek oni zakazati pitanje je veliko...videcemo....nesto mi se ne rade nalazi kod privatnika ako vec moze
besplatno....
Па добро се држиш, кад закажу-закажу. ;)
Само полако. :)
 
Па добро се држиш, кад закажу-закажу. ;)
Само полако. :)

...hvala:)
...zakazah UZ stitne za 25.9. nisam se ni nadala pre...
...e sad ne znam kad ce mi ovi iz KC zakazati njih cu sutra zvati...uh kad cuju da je to trebala da bude
kontrola jos u novembru ima da siznu...al ajde istrpecu te kritike....:lol:mada ne znam ni da li da pominjem
ista....
 
Да, треба да те погледа добар ендокринолог.
Ја увек препоручујем Проф. др Божу Трбојевића
Центар за обољења штитасте жлезде
Начелник:
Проф. др Божо Трбојевић 3639-721
Главна сестра:
Драгица Катић 3639-722
То ти је Интерна Б клиника у улици Доктора Субботића ;)

Није ти хитно па можеш и региларним путем да закажеш преглед. Мало ћеш чекати јер је он баш тражен али нећеш се покајати. :)

Hvala Sofija puno! Bacam se u akciju!:ok:
 
Imam 22 god, pre 4 godine su mi ustanovili hasimoto tireoditis, posle kraceg lecenja sama sam prekinula terapiju, sada sam uradila ultrazvuk stitne zlezde i nalaz je : Difuzno uvecana, nehomogene eho-strukture. U levoj paraistimicnoj regiji vidi se hipoehogeni nodus, dijametra 4 mm. isthmus 5mm. Na vratu nisu vidjeni uvecani limfni nodusi. Da li mozete da mi kazete sta to znaci? I da li je opasno? Hvala unapred...
 
Имаш чворић у жлезди. Ништа није опасно док се не докаже супротно. ;)
Ићи ћеш даље на претраге. Из наведеног се не може ништа посебно закључити.
Али колико видим, ти тегобе немаш?
 
Treba mi savet..Od bilo koga ko ista zna o tome.Povisen mi je fsh prvo vadjenje je bio 16(radjeno jer sam dobila menstruaciju na 17 dan do tada mi je bila redovna) drugo radjeno nakon mesec dana radi provere bio je 52,prolaktin mi je takodje povisen ali malo oko 600,Imam hashimoto thyroiditis,lecim se nekih 6 meseci euthyrox-om 50mg.Sledeca menstruacja je isla a 24 dan,ova sada na 31...znaci zadnja tri meseca totlni haos!Receno mi je da ulazim u preuranjeni klimaks...Imam 31 godinu i nemam dece te me zaima kakve su mi sanse za trudnocu(do sada nisam pokusavala da ostanem trudna)?Sve me zanima,medicina,preporuka pouzdano dobrih endokrinologa,gineologa koji se oviom problematikom bave u Srbiji,alternativna lecenja...Sve sto znate,dobro je doslo.
 
koliko se najduze vremenski moze koristiti PTU u lijecenju hipertiroze i da li njegovo dugotrajno uzimanje ima nekih nus pojava i nezeljenjih posledica?
Све док жлезда сам не почне да ради у границама нормалног.
Нежељена дејства су ретка али мора се контролисати крвна слика. Може да снизи број гранулоцита па да будеш подложнији инфекцијама. ;)
 
Treba mi savet..Od bilo koga ko ista zna o tome.Povisen mi je fsh prvo vadjenje je bio 16(radjeno jer sam dobila menstruaciju na 17 dan do tada mi je bila redovna) drugo radjeno nakon mesec dana radi provere bio je 52,prolaktin mi je takodje povisen ali malo oko 600,Imam hashimoto thyroiditis,lecim se nekih 6 meseci euthyrox-om 50mg.Sledeca menstruacja je isla a 24 dan,ova sada na 31...znaci zadnja tri meseca totlni haos!Receno mi je da ulazim u preuranjeni klimaks...Imam 31 godinu i nemam dece te me zaima kakve su mi sanse za trudnocu(do sada nisam pokusavala da ostanem trudna)?Sve me zanima,medicina,preporuka pouzdano dobrih endokrinologa,gineologa koji se oviom problematikom bave u Srbiji,alternativna lecenja...Sve sto znate,dobro je doslo.
Верујем да још увек имаш шансе. Само, пожури!
Теби треба добар ендокринолог и гинеколог, тимски да те воде.
 
Све док жлезда сам не почне да ради у границама нормалног.
Нежељена дејства су ретка али мора се контролисати крвна слика. Може да снизи број гранулоцита па да будеш подложнији инфекцијама. ;)

znaci moze se piti i duzi niz godina 4-5 godina (vec ga pijem 2,5god)? razmisljam da odlozim radioaktivni jod, jer su mi sa ptu ok hormoni, bolje mozda da sacekam jos koju god, bar dok porodicu ne osnujem... pitam za nezeljene posledice jer sam negdje cuo da dugotrajna upotreba ptu moze da osteti jetru?
 
poz
ako neko zna, pomoc bi mi dobro dosla jer tamo gde sam trebao da je dobijem i nisam bas nasao pravi odgovor :)

otkrio sam da imam problem sa stitnom zlezom (mozda od stresa mozda od neceg drugog) tako sto sam imao sasvim obican kasalj-prehladu(koji jos uvek imam)

ukratko cu i kaslju i ako mozda nije mesto za to....delovalo kao sasvim obicna prehlada, lecen panklavom bezuspesno, ostala krvna slika sve u redu, posle poslat kod endokrinologa, antibiogram negativan, lecen od gljivica bezuspesno, alergotest negativan probavam sa pressingom i dalje nista....

sto se tice stitne zlezde.....pre mesec dana
S-TSH - 13.06
S-T4 - 71.8
S-T3 - 2.07
danas..
fT4 - 15.75
TPO At - 324.1
za mesec dana imam UZ i kontrolu, pijem Euthyrox 50mg...
ne znam koja mi je dijagnoza? koju terapiju trebam da imam? da li mogu da imam neke posledice dalje? i da li ovo moze da ima veze sa kasljem?
Hvala :bye:
 
poz
ako neko zna, pomoc bi mi dobro dosla jer tamo gde sam trebao da je dobijem i nisam bas nasao pravi odgovor

otkrio sam da imam problem sa stitnom zlezom (mozda od stresa mozda od neceg drugog) tako sto sam imao sasvim obican kasalj-prehladu(koji jos uvek imam)

ukratko cu i kaslju i ako mozda nije mesto za to....delovalo kao sasvim obicna prehlada, lecen panklavom bezuspesno, ostala krvna slika sve u redu, posle poslat kod endokrinologa, antibiogram negativan, lecen od gljivica bezuspesno, alergotest negativan probavam sa pressingom i dalje nista....

sto se tice stitne zlezde.....pre mesec dana
S-TSH - 13.06
S-T4 - 71.8
S-T3 - 2.07
danas..
fT4 - 15.75
TPO At - 324.1
za mesec dana imam UZ i kontrolu, pijem Euthyrox 50mg...
ne znam koja mi je dijagnoza? koju terapiju trebam da imam? da li mogu da imam neke posledice dalje? i da li ovo moze da ima veze sa kasljem?
Hvala
 
Наравно да има везе с кашљем. ;)
Један од првих симптома увећања штитне жлезде је управо кашаљ. :)
Ти имаш хипотиреозу тј. жлезда ти ради смањеним капацитетом. зато хормоне надомешташ терапијом.
Уз терапију, последица неће бити. :)
 
Наравно да има везе с кашљем. ;)
Један од првих симптома увећања штитне жлезде је управо кашаљ. :)
Ти имаш хипотиреозу тј. жлезда ти ради смањеним капацитетом. зато хормоне надомешташ терапијом.
Уз терапију, последица неће бити. :)
da li ti znaci da cu da kasljem sve dok mi ne budu ti hormoni u normalnoj vrednosti? :)
i da li terapija treba da mi bude samo Euthyrox ?
 
Кашљаћеш све док ти се штитна жлезда од терапије не смањи толико да престане да иритира трахеју или народски речено гркљан. ;)
Па да, еутирокс је лек за твоје стање.
 
Sofi, ja isto imam čvoriće, na štitnoj. Pisala sam već tu na temi, ali hoću reći...da se u zadnjih par meseci strašno opet gušim. Zadnjih dana, baš dosta. Nekako se bila stabilizovala, prate se čvorići na štitnoj, još nisu promera, da je endokrinolog za operaciju...ali, kada opet krene to sa gušenjem, pogotovo kada sam pod pojačanim stresom, kao pre dve godine unazad, a i sada, da li misliš, da bih možda trebala samo da izvadim sada opet Tsh, ili i T3 i T4, da bi se videlo, kako ona opet (ne) radi? Jer nekako mi brže da sve obavim u privatnoj, nego da čekam u državnoj, jer je toliko sveta, da neću ni do decembra stići samo na pregled. Jer sada već zakazuju za kraj decembra. Mogao bi to biti znak, da je štitna opet "poludela"? :(
 
...mene redovno davi kad se malo vise iznerviram...:(
...pijes li nekku terapiju?

...ja licno ne idem vise kod privatnika da radim nalaze, bolje malo da cekam pa da uradim za dz, nego da me oni
"osisaju" za 3-4000 dinara...neka hvala....
 

Back
Top