Stitna zlezda

Ma ja kupujem na slobodno, nemam volje ici da cekam.
Uglavnom, ja sada popila Letrox .... sutra kupim Eutirox , pa bas vidim ....

..e pa da, nego mene zanima kako pijes lek, pridrzavas li se strogo uputstva da ga pijes "naste", sa sto manjom
kolicinom vode, i da pola sata po ispijanju leka nista ne pijes i ne jedes....???
..videces da sve to pise u uputstvu Eutiroxa....
..recimo ja moram cim otvorim oci da pijem kafu, pa de se ne bih nervirala i cekala tih pola sata, ja navijem sat
na recimo 6h, popijem lek pa nastavim dokle mi se spava...i od kad ga tako pijem najbolje su mi reakcije, ili bolje
receno ja se mnogo bolje osecam...
 
..e pa da, nego mene zanima kako pijes lek, pridrzavas li se strogo uputstva da ga pijes "naste", sa sto manjom
kolicinom vode, i da pola sata po ispijanju leka nista ne pijes i ne jedes....???
..videces da sve to pise u uputstvu Eutiroxa....
..recimo ja moram cim otvorim oci da pijem kafu, pa de se ne bih nervirala i cekala tih pola sata, ja navijem sat
na recimo 6h, popijem lek pa nastavim dokle mi se spava...i od kad ga tako pijem najbolje su mi reakcije, ili bolje
receno ja se mnogo bolje osecam...

Dugo sam pila , a da nisam procitala uputstvo, niti mi je dr., rekao . Prvoga dana popila sam duplu dozu, mislila sam da cu umreti od
vrucine, kao podlozena... ranije sam pila cim ustanem, nekada i posle jela, e sada stavim pored kreveta, pa cim se probudim popijem i
nastavim sa spavanjem... vidis, dobro da sam ovde pisala, ovo nisam znala .... a ja sada popila sa onolikom vodom :think: pa to kao i
da nisam popila.
Bas ti hvala .......

Pa ovde ima pola metra uputstva ....... i pise sa dovoljno tecnosti na prazan stomak , 30 minuta pre jela .
 
Poslednja izmena:
Dugo sam pila , a da nisam procitala uputstvo, niti mi je dr., rekao . Prvoga dana popila sam duplu dozu, mislila sam da cu umreti od
vrucine, kao podlozena... ranije sam pila cim ustanem, nekada i posle jela, e sada stavim pored kreveta, pa cim se probudim popijem i
nastavim sa spavanjem... vidis, dobro da sam ovde pisala, ovo nisam znala .... a ja sada popila sa onolikom vodom :think: pa to kao i
da nisam popila.
Bas ti hvala .......

..nema na cemu, ali ako si pila tako kako pises nista nisi ni mogla da dobijes od leka, vrlo je vazno da se pridrzavas uputstva za pijenje
leka.....potrosila si puno vremena i bzvz ga fakticki gutala.....

...pokusaj ovako kako sam ti rekla, i videces vrlo brzo reakcije na bolje...a znojenje ne znam koliko ima veze sa tim, znojim se i ja ali je
to vezano za klimax, a ne stitnu zlezdu....
 
..nema na cemu, ali ako si pila tako kako pises nista nisi ni mogla da dobijes od leka, vrlo je vazno da se pridrzavas uputstva za pijenje
leka.....potrosila si puno vremena i bzvz ga fakticki gutala.....

...pokusaj ovako kako sam ti rekla, i videces vrlo brzo reakcije na bolje...a znojenje ne znam koliko ima veze sa tim, znojim se i ja ali je
to vezano za klimax, a ne stitnu zlezdu....

O znojenju i klimaksu ne mogu ni pisati, mislila sam da ima veze i sa zlezdom . Od sutra postujem protokol ;)
 
Sonofgrafom mi je pronadjen cvoric na levoj strani zlezde. Doktorka kaze da joj je tekstura malo promenjena. Povremeno imam osecaj da me nesto steze u grlu.
FT4 @ 16,29
TSH @ 0,965
AMC-At (TPO) @ 12,17 - uvecan nivo
ATG-At @ 10,47
Sta da ocekujem i da li ova antitela imaju veze sa trudnocom? Hvala.

Мислите да ли су анти-тела повишена због трудноће?
Не би требало, ако то питате.

У сваком случају, нисте кандидат ни за какву терапију, још увек. Анти-тела пратити па ако не буду опадала, интерниста и хирург ће донети одлуку да ли је жлезда за операцију или није.
 
Sofija, pijem Letrox 50 , a sada dobih i Rinasek ... nisam obavestila dr., da pijem ovo prvo, to mi dao internista.
I na jednom i na drugom pise svasta nesto, jeli mogu piti i jedno i drugo , ja dva dana obustavila Letrox i stitna
mi se odmah uvecala.......
:ceka:
Лики, одговорила ти је Афродита. :lol:
Слободно их пиј заједно. ;)
 
Cula sam da se teze ostaje u drugom stanju ako su anti-tela uvecana. Na to se odnosilo moje pitanje. Nisam se najbolje izrazila. :)
U svakom slucaju, hvala na odgovoru. Sad mi je lakse. Vec sam videla sebe sa kesom lekova koju nosim sa sobom. Pozdrav.
 
da li odstranjivanje stitne radioaktivnim jodom (ili skidanje iste operacijom) utice na plodnost muskarca kasnije?
ps. malo su me pojedini iscimali oko ovoga, da pravim porodicu prije lijecenja jodom ili eventualno operacije
 
Добијаћеш супституциону терапију. ;)
Али како штитна жлезда утиче на метаболизам надбубрега који је важан за полне хормоне, не би било лоше да размислиш о тој идеји. :)
 
zasto mi se sve lijepo ne prezentira, pojasni sta moze biti,posledice i slicno?
valjda nije najbitnije izlijecit stitnu tj skinut je, pa za ostalo cemo lako... ne daj boze izgubiti plodnost nije ni malo mala stvar da bi se cutalo o tome... pocinjem malo ljut da budem na moje doktore

mozes li ti malo sve to da mi priblizis i pojasnis?
kako da znam da li stitna utice na metabolizam nadbubrega?
 
Штитна жлезда је важна за целокупан метаболизам у организму.
Утиче на све.
Не треба да бринеш превише, ако ти буду одстрањивали жлезду, добијаћеш терапију која ће надомештати ниво хормона. Али о потомству треба да размислиш јер без обзира на лекове они никад нису као прави хормон који направи сам организам.
Уз супституцију је мала шанса за акутну неплодност, али на дуже стазе нико не може да гарантује , а зашто ти то твоји доктори не говоре, не знам. ;)
 
Ne znam da li je moje pitanje na pravom mestu, ali zaista nisam znala gde da ga postavim sa obzirom na moj problem. Imam ceste bolove u grudima, lupanje srca, neku uznemirenost vec duze vreme. Obicno kad se savijem probode me ispod leve dojke i onda pocne lupanje srca. Posle toga satima stiskanje u grudima i grlu. Radila sam samo opste nalaze, bila na pregledima, u hitnoj, tvrdili su da sam anksiozna. Presolol da pijem, kasnije su mi promijenili na propranolol, , jedna cetvrtina dnevno, ja nisam htela d apijem jer mi se lupanje srca javlja povremeno, vec sa pila kad me bas 'uhvati'. Kad nisam mogla vise podneti bol, oko pola godine nakon prvog javljanja, odradila sam komplet nalaze i na njima je sve u redu izuzev: holesterol koji je 6. 32 i i LDL 3.51, imam 30 godina, visoka oko 1.68 i teska 51 kg. Isla sam kod interniste, ekg radjen 3 puta, uredan, blaga tahikardija, ne cuje se sum na srcu i on smatra da nije do srca , da ne radim UZ i sl. Radila sam EHO stomaka, sve u redu osim sto su nasli kamen u zuci. Pomislila sam da je problem od toga. Ali kako mi nadju nesto, ja pocinjem d aimam simptome od toga. :) Creva mi cudno rade, u zadnje vreme cesti gasovi, stolica normalna. Zatim su pomislili da je do zeludca i odradjena je gastroskopija. Inflamirana mukoza distalnog del jednjaka, mukoza korpusa i antrupa sa znacima fokalne hipremije. Angulus: n.o. Piklorus pravilan , prolazan, b. duodeni: znaci fokalne hipremije, mukoza DII : n. o. , terapija klometrol nedelju dana i controloc 3 sedmice i kasnije uz antibiotik. Pocela sam da pazim na ishranu i vidim d aima veze sa tim, ali d anije sve od toga , pazim kad jedem da ne legnem nakon toga, jedem samo kasasto ovih dana i bolje mi je, ali povremeno imam pulsiranje u stomaku, kao da mi nesto stoji u grudima i ta uznemirenost i treperenje u grudima je stalno. Cesce osecam glad , ali pretpostavljam da od terapije koju pijem se brze vari hrana. Takodje su mi nedavno stigli nalazi od stitne. TSH ( III gen.) 6, 33, T3 2, 3, FT4 15, 8, vidim po parametrima da je prvo poviseno. Ici cu naravno kod endokrinologa, ali me interesuje u medjuvremenu koliko hitno i imate li neki savjet za mene. Idem redovno kod lekara, ali ipak zelim da cujem vise misljenja. D ali ovo sto osecam moze da bude od trenutnog stanja na zeludcu ili smatrate da je nesto drugo. Dosta sedim, ne krecem se previse, pijem kontr. pilule DIANE 35, radjala sam, 2 norm., prir. poroda. Imate li neki savet za mene? Da li treba ipak da odradim EHO srca, jos neki nalaz. Dok sam koristila klometrol osecala sam neku hladnocu u grlu , sad ne.Znam da ce mi endokrinolog odraditi antitela, ali koliko po vama je ozbiljan ovaj problem sa zeludcem, koliko je visok moj holesterol i sta znaci zapravo moj nalaz hormona stitne, ako mozete narodski receno, d ami prevedete, narocito me interesuje za zeludac. Da li se slazete sa mojom rterapijom, da li po vama treba uz controloc da pijem (klometrol sam ispila) i prospanol ili kao sto ga ja uzimam , po potrebi, tj trudim se da ga ne uzmem ako mogu bez njega da se smirim nakon bola. Trenutno mi se mozda jednom dnevno javi blago lupanje srca, ali prosetam, udahnem vazduh i smiri se. Kad se savijem probode me ispod leve dojke. I dalje imam taj osecaj tezine u grudima, stiskanje u vratu, kao da me neko davi, mozda 2-3 sata dnevno, malo sam psopanija i umornija nego inace i imam cesto pritisak u usima. To je to! :)Da li moze uzimanje kontr. pilula d autice na ovaj nalaz stitne, pijem ih oko 2 godine uz nadzor ginekologa, radila sam horm. prije uzimanja i sve je bilo ok? Hvala unapred i izvinjavam se ako je moj post dugacak i nije sazet.
 
Pritisak ne merim precesto, merili su mi svih tih dana kad sam isla. Jednom je bio blago povisen kad sam trpela bol satima i otisla na hitnu posle 6 sati, kad su dali dijagnozu anksioznost. Tad mi ej puls bio 140. Ostala merenja, dobar pritisak.
 
Uh,malko sam se pogubio u ovolkom postu...U osnovi,da se ne bi igrali nagadjanja,kao prvo,moraju da se odrade antitela stitne zlezde pa tek posle toga moze da se prica o necemu.Sto se tice digestivnog trakta,postoji zapaljenje,ali nista strasno.Taj poviseni TSH moze da ukaze na hipotireozu,al kao sto rekoh,nek se odrade sve analize.Bas ste se komplet pregledali,svaka cast:)
 
Мелиса,
Колико видим, благу упалу у доњим партијама једњака и желуца, др лечи стандардно, дакле та терапија је сасвим коректна.
Што се тиче повишених вредности ТСХ, примарно се треба обратити пажња на хипофизу с обзиром да су остеле вредности хормона у реду.
Налаз са тахикардијом , боловима у грудима, нервозом, иде уз појачан рад штитне жлезде. Ја бих пратила хормоне на три месеца, а до тад кад год имаш напад лупања срца попиј лек који су ти ординирали.:)
 
Zdravo svima!
Prvi put sam na forumu zato vas molim da mi ne zamerite ako postavim pitanja o kojima ste vec diskutovali jer nisam stigla bas mnogo da procitam o ovoj temi.
Pokusacu da budem kratka!
Zbog neredovnih menstruacija godinama sam isla kod razlicitih ginekologa i nikada mi niko nije postavio konkretnu dijagnozu.Svi su na kraju dosli do zakljucka da treba da pijem kontraceptivne pilule (zbog regulacije ciklusa) a kada budem zelela dete da prekinem sa pilulama i nece biti nikakvih problema! Treba da napomenem da svo to moje traganje za dijagnozom datira od 2007 god.! Neki lekari su mi naravno trazili da uradim analize hormona stitne zlezde,prolaktina,estrogena,progesterona,ogtt test.... Uglavnom su mi problem bili estrogen i progesteron ali nikada mi niko nije skrenuo paznju da treba malo bolje da prekontrolisem stitnu zlezdu! Uvek sam proveravala T3,T4 i TSH i sve je bilo u granicama referentnih vrednosti. Skoro sam bila kod doktora koji je gledajuci moje stare rezultate primetio da mi je TSH uvek na donjoj granici,zbog cega me je uputio na detaljnije analize. Rezultate sam podigla ali pregled je zakazan za nekoliko dana. Rezultat je sledeci:
T3 1,42
ref.vred.1,3-3,1 nmol/l :think:

FT3 4,96
ref.vred. 3,10-6,80 pmol/l

T4 81,78
ref.vred .58-161 nmol/L

FT4 13,74
ref.vred.12,00-22,0 pmol/l

TSH 0,547
ref.vred. 0,40-4,00 μIU/ml :think:

AMC-At (TPO) 5,23
ref.rec. 0,0-10,0 IU/ml

ATG-At 13,82
ref.vred .0,0-25,3 IU/ml

Antitela na TSH-receptore <0,300
Negativan -<1,8 IU/l
Granično poz. 1,8-2,0 IU/l
Pozitivan >2,0- IU/l

Znam da je po referentnim vrednostima sve ok,ali me zanima da li ovakav rezultat moze da ukaze na postojanje nekog problema? Koliko sam uspela da procitam za ovo kratko vreme niko nema problem da su mu i TSH i T3 niski!
Inace sam mrsava,ne mogu da se ugojim,puls mi je ubrzan,pritisak nizak,zadnje 3 god osecam stalnu malaksalost i umor,nemam problema sa snom (cak naprotiv), pojacano se znojim i anksiozna sam.
Hvala vam unapred na savetima!:bye:
 

Back
Top