Stitna zlezda

Stigli su mi rezultati ali moj doktor jos nije :dash:
T3 ... 1.9 /1.3-3.1/ i
T4 175.4 / 58-161/ i da napomenem TSH 0.056 .
Pretpostavljam da je opcija smanjenje doze Letroxa......Sofija ocekujem tvoje misljenje i pozdravljam te
 
Prije 5 godina sam operisala stitnjacu.Totalno su je odstranili zbog Papilarnog karcinoma.Prosla sam i zracenje radioaktivnim jodom.Posljednja scintigrafija prije 2 god.je pokazala neznatno nakupljanje joda u predjelu vrata.Hormoni su uvijek bili u granici normale.U februaru ove godine na kontroli je nalaz hormona u granici normale T3,T4,TSH,Tg,TgAt.Inace pijem Letrox 100.Prije par dana na mjestu ispod reza se pojavio otok,otezano gutanje i osjecaj knedle u grlu.Strasno se plasim.Zanima me sta bi to moglo biti.Koliko cesto se ponovno javlja Papilarni karcinom.Inace imam zakazan pregled za par dana zbog velikog broja pacijenata.Molila bih odgovor jer se osjecam strasno lose.Mnogo placem i plasim se.Molim vas da mi odgovorite.Pozdrav
 
Moze li mi neko reci nesto o mom problemu,ja naime imam problem sa stitnom evo vec nekoliko meseci,juce sam vadila ponovo krv i hormone,povisena antitela Anti TPO 270.6 a Anti Tg 24.7 ,,TSH 4.595 ,,to je sad kao smanjen nesto a bio je 6.960 pre 3 meseca.Inace se jako lose osecam,umorna sam stalno i pored toga sto mi je lekar dao da pijem etutirox od 50mg.Hvala puno unapred na odgovoru:D
Је л'ти постављена дијагноза? ;) Аутоимунске болести штитне жлезде се манифестују или кроз њен смањен рад или појачан или комбиновано- прво буде повишење па смањење.
Еутирокс ти је дат да надомести смањење рада жлезде. Али ако си и даље уморна иди код др-а и објасни му своје тегобе. Верујем да ће ти повећати дозу. :)

Stigli su mi rezultati ali moj doktor jos nije :dash:
T3 ... 1.9 /1.3-3.1/ i
T4 175.4 / 58-161/ i da napomenem TSH 0.056 .
Pretpostavljam da je opcija smanjenje doze Letroxa......Sofija ocekujem tvoje misljenje i pozdravljam te
Да, верујем да ће ти бити смањена доза. ;) Али не ради то сама на своју руку. Сачекај још који дан доктора.
Поздрав! :cao:

Prije 5 godina sam operisala stitnjacu.Totalno su je odstranili zbog Papilarnog karcinoma.Prosla sam i zracenje radioaktivnim jodom.Posljednja scintigrafija prije 2 god.je pokazala neznatno nakupljanje joda u predjelu vrata.Hormoni su uvijek bili u granici normale.U februaru ove godine na kontroli je nalaz hormona u granici normale T3,T4,TSH,Tg,TgAt.Inace pijem Letrox 100.Prije par dana na mjestu ispod reza se pojavio otok,otezano gutanje i osjecaj knedle u grlu.Strasno se plasim.Zanima me sta bi to moglo biti.Koliko cesto se ponovno javlja Papilarni karcinom.Inace imam zakazan pregled za par dana zbog velikog broja pacijenata.Molila bih odgovor jer se osjecam strasno lose.Mnogo placem i plasim se.Molim vas da mi odgovorite.Pozdrav
Знам да се у ситуацији као што је твоја увек мисли на најгоре, али немаш разлога.
Оток испод реза може бити и последица неадекватне лимфне дренаже. ;)
Опуштено и смирено сачекај заказани термин. :)
 
Pozdrav!

Imam 23 god i od pre mesec dana tegobe sa umanjenom fukcijom štitnjače. Sredinom juna počeo sam da osećam tegobe u vidu probada stiskanja povremenih u predelu pluća i sleve strane blizu srca. Tada sam imao 101kg (visina oko 190cm). Uradio sam prvu analizu krvi 4.jula: holesterol 6,2 glukoza 5,0 trigliceridi oko 1,5. Od tada krećem na dijetu i za nekih mesec dana spadam na 95kg i masnoću 5,9 šećer 4,5. trigliceridi 1,22. U medjuvremenu počeo sam da osećam i tegobe sa disanjem, pojavio se i zatvor. Nekako kao da sam počeo da gubim kondiciju. Smetale su mi sparne vrućine, pogotovo drugom polovinom jula. Konačno, 28. jula uradiio sam i rezultate za štitnu želzdu: FT4=4,02 TSH>100.Odmah sam dobio da pijem eutireks 50, pa 100mg. Na Čigoti sam radio 2.8. UZ žlezde:

"Štitasta žezda u celini umereno većih dimenzija, normalno položena, grublje gradje. Parenhim je izrazito hipoehogen, sa fibrozno-trakastim promenama, bez vidljivih folkalnih promena u vidu nodusa i cisti."

Istog dana, uradio sam ponovo rezultate: FT4=6,3 TSH>75 (DPS aparat) Anti TPO-Ab = 33,8.

U tom periodu, kada sam krenuo da pijem lek, počeo sam da osećam bolove u glavi, pritisak u njoj, probade i stiskanje u predelu bubrega, ledja, celokupnim zglobovima. Kad pomeram ruke, noge, glavu,... kao da drhte u zglobovima. U ušima osećam pritisak i povremene probade. Brzo gubim kondiciju.

Problem u celoj priči je što već nekoliko dana počinjem da osećam intezivnije stezanje u predelu vrata. Imam povremen kašalj na suvo, a jezik mi je dva meseca konstanto bele boje.Zbog svega toga, 10.8. ponovo radim rezultate na žlezdu i ostalo: FT4=8,34 TSH>100 Anti TPO (Anti (mc-Ab)=36,21 - prešla su granicu!

Uradio sam i sledeće rezultate (10.8, a u zagradi su rezultati i od 11.7 - čisto za poredjenje kako su išla kretanja nekih od njih):

PTH intact 30,98
KORTIZOL 521,6
FSH 2,48
SEDIMENTACIJA (nije direktno) 10
REUMA FAKTOR 6
GLUKOZA 4,6
HOLESTEROL 4,43 (opao znatno)
TRIGLICERIDI 1,13
MOKRAĆNA KISELINA 370,2
NATRIJUM 141
KALCIJUM (jonizovani) 1.26
FOSFOR (neorganski) 1.46

WBC: 5.8 (5,8) RBC: 5.18 HGB: 144 (135) HCT: 441 (413) PLT: 220 (264)
PCT: 172 (0.211) MCV: 85 (81.5) MCH: 27.9 (26.6) MCHC: 327 (326)
RDW:13 (11,9) MPV: 7.8 (8,0) PDW: 14.7 (15,8)

LYM: 26.6% (34.8%)........1.5 (2.0)
MON-MID:4.3% (8,7%)............0.2 (0,5)
GRA: 69.1%.....................4.1 (3,3)

Trenutno osećam bolove blagog tipa i stezanja u vratu, kičmi, zglobovima, mišićima, prostati. U glavi imam povremena pritiskanja i blage bolove (čelo, potiljak, cela glava). Kada legnem osećam pritisak u glavi i čujem kao da napolju pada kiša. Ponekad osećam probad duboko u ušima. Pred očima mi se javlja kao kad upadne voda. veoma sam nervozan i uplašen. Već dva meseca sam pod stresom zbog svih tih reakcija. Zanima me kad bi trebale da se smire. Imam zakazanu kontrolu na Čigoti 23.9.

Molim Vas, ako možete da mi pomognete odgovorom. Da li na osnovu ovih rezultata kod mene, osim upalnog procesa štitne žlezde, postoji još "nekakva bolest" ili virus? veoma sam uznemiren. Potrudio sam se da Vam na što precizniji način iznesem svoj problem. Ako Vas još nešto zanima - reći ću Vam bez problema. pritisak kad god sam merio bio je oko 120 sa 80 ili 110 gornji. UZ i EKG srca u redu. siman rentgenom pluća od 20.7. ne pokazuje nikakvo oboljenje.

Dosta će mi biti samo da mi navedete bolesti koje mogu da idu (prate) oboljenje - upalu štitne žlezde. da li neki grip me napao i slično?

UNAPRED HVALA!!!
 
Имаш смањену функцију жлезде. И описане тегобе иду уз то стање.
Хормони, након увођења терапије, нису дошли у нормалу.
Мора се ићи ка повећању дозе.
А нормалана вредност је
12-22 pmol / L.
Што се анти-тела тиче она у твом случају указују на могућ аутоимунитет.
Ова анти-тела се налазе код великог процента људи оболелих од хроничног Хашимото тиреоидитиса који се такође манифестује смањеном функцијом жлезде.
Међутим, код тебе нису значајно повишена, али верујем да ће лекар то узети у обзир.
 
Hvala na brzom odgovoru i savetu!

Inače, zaboravio sam da napomenem da sam izmedju 50 i 100mg eutireksa, 3 dana uzimao dozu od 75mg - period 9.-11.avgust. 100mg sam počeo tek od 12.8, ali znam da ću verovatno morati da uzimam i "tabletu ipo" tj. 150mg.

Povremeno osećam i kašalj (suv), retko na dan - nekoliko puta. Dali to može da ima veze sa štitnom žlezdom, kao i jezik bele boje - već 2 meseca, pa se nekako hronološki poklapa sa početkom tegoba.

Još jedno pitanje: Mogu li zubi koje sam popravljao (plombe i vadjenje živca) da reaguju u ovom periodu "uskladjavanja organizma"? Zman da je žlezda pod upaljenskim proceskom, ali mnogo mi je važno da saznam ide li kakva prehlada, neki virus isl. uz to ili je uzorčnik svega toga.

U prethodnoj poruci postavio sam rezultate radjene 10.8, a u zagrade sam stavio one od 11.7. Ako izuzmemo štitnu žlezdu od njih, vidi se po rezultatima da nema nekog znaka oboljenja u organizmu. Medjutim, za oko mi je zapalo [B]značajnije smanjenje: Lymph, Mid(Mon), Gra i PLT.

Da li se na osnovu toga može konstatovati nekakav proces u organizmu?

UNAPRED HVALA
 
И кашаљ и бео језик могу и јесу последица хипотиреозе.
Што се зуба тиче, могу и они реаговати.
Штитна жлезда је важна за целокупан метаболизам, самим тим сви органи могу бити дотакнути.
Као и целуларни имунитет који у твом случају реагује смањењем одбрамбених ћелија. Једноставно, све ти се у организму успорава/смањује због хипотиреозе.

И наравно да запаљење жлезде може бити последица вируса или бактерије. С тим што твој опис више личи на вирусно. Једино недостаје оток жлезде, пошто нам ниси написао да га имаш, чак ни у благој форми.
 
Opet hvala Sofija na odgovoru! Veliko hvala!

Znam da samdosadan sa svojim komentarima i pitanjima, ali smatram da ništa ne gubim ako pitam onog ko zna.
Živim u malom gradu koji ne bih da imenujem, i sam odlazak kod endokrinologa mi nije tako čest. Endokrinolog mi kaže da je "upaljenski proces" i da pijem eutireks. Ne pomije da li je još u toku i koliko traje. Jedino se pretpostavlja po prvobitnom rezultatu da je hronično oboljenje.
U razgovoru sa internistom, rečeno mi je da je moguća opcija da sam nekada preležao neki virus, možda grip, na nogama i da je kao posledica svega toga smanjena funcija štitnjače. To je po njemu "mogući scenario".
Endokrinolog mi je rekao da ispitam da li još nešto ide uz ovo - bolest, virus isl. Rekao mi je da se javim svom doktoru na opštoj praksi.
Možda sam zaboravio da napišem - već 5,6 dana osećam u predelu vrata zatezanje, blagi bol sličan kao kod vežbe istezanja. Javljaju mi se retke reakcije poput "igranja mišića" na vratu. Iz nosa imam ponekad pomalo curenje. Pre neku nedelju osećao sam stezanje u sinusima. Šlajma gotovo da nema. Vrlo retko i to uglavnom ujutro kada se umivam. Nema neku specifičnost izgleda.
Zanima me još nešto: kažete da Vam ovo liči na virusnu infekciju? Hteo bih da u sledećem periodu uradim jednu kompletniju analizu krvi, mokraće, ali i brisa grila, kako bih možda utvrdio ima li još nešto u organizmu.
Gotovo sam 99% siguran da sve ovo nije samo od žlezde, iako me svi kod kojih sam bio i pričao ubedjuju da nema ništa drugo. Iskreno, temperaturu nisam imao za ova 2 meseca, preko 37 stepeni.
Ako možete da mi kažete i posavetujete koje bi rezultate, imedju ostalih trebalo da uradim (iz krvi i mokraće)? Imam nameru da prekontrolišem i ostala anti-tela u organizmu, kao i test na neke teže bolesti virusnog porekla. Ako možete samo da mi navedete neke tipove npr. gripova koji se ispituju. Nisam upućen u medicinu, pa se izvinjavam na svojoj nestručnosti. Samo želim da znam pravo stanje.
Trenutno ujutro pijem eutireks 100mg - ove sedmice treba da povećam dozu, čim se čujem sa endokrinologom. Jedem dosta voća i povrća. Pijem prirodno ceđen sok od kupine. Kupio sam u apoteci i Oligogal Se, pa uzimam jednu dnevno.
Od reakcija koje trenutno, ovih dana naviše osećam je kada dugo ne jedem počinje drhtanje u zglobovima vrata, ruku, nogu. U glavi mi je često neki osećaj teškoće i pospanosti, pogotovo kada šetam. Pre nego što sam počeo da pijem terapiju i sada, kao da nemam toliko kondicije kao nekada. Ako treba nešto fizički da odradim moram prethodno da unesem pristojnu količinu ugljenih hirdata i šećera. To ranije, do pre 2 meseca nisam radio.
Još jednom se izvinjavam na oduzimanju vremena. Nadam se da me razumete.
Ako postoji mogućnost da komuniciramo preko e-mail, bio bih Vam veoma zahvalan.

VELIKI POZDRAV I HVALA!!!
 
Dosao doktor sa odmora …Promenio terapiju;umesto Letroxa 100 mikrograma-Euthyrox od 75 i 100 mikrograma, naizmenicno,jedan dan jedan,drugi dan drugi …i kontrola za tri meseca …inace -detaljan pregled-sve je ok; zamerka- nista ne pijem od lekova a osmica holesterol i pored mog ubedjivanja da zaista ne jedem nista masno, i sto se tice ishrane, zaista sam disciplinovana, ali nema veze,svesna sam svega, i genetike i godina , tako da od veceras sledi Sortis 10 mg, posto sam posle apoteke sa muzem ‘zaglavila’u kafanu /na moje insistiranje na veceru i vino ,da dam sebi oduska…/ :rumenko:tako da se terapija prolongira …Sofija pozdravljam te i nadam se da se ne ljutis za nacin pisanja /ovo vise lici na sumiranje dnev.desavanja u MOJ DNEVNIK, nego kao konstatacija i molba za misljenje strucne osobe
 
Opet hvala Sofija na odgovoru! Veliko hvala!

Znam da samdosadan sa svojim komentarima i pitanjima, ali smatram da ništa ne gubim ako pitam onog ko zna.
Živim u malom gradu koji ne bih da imenujem, i sam odlazak kod endokrinologa mi nije tako čest. Endokrinolog mi kaže da je "upaljenski proces" i da pijem eutireks. Ne pomije da li je još u toku i koliko traje. Jedino se pretpostavlja po prvobitnom rezultatu da je hronično oboljenje.
U razgovoru sa internistom, rečeno mi je da je moguća opcija da sam nekada preležao neki virus, možda grip, na nogama i da je kao posledica svega toga smanjena funcija štitnjače. To je po njemu "mogući scenario".
Endokrinolog mi je rekao da ispitam da li još nešto ide uz ovo - bolest, virus isl. Rekao mi je da se javim svom doktoru na opštoj praksi.
Možda sam zaboravio da napišem - već 5,6 dana osećam u predelu vrata zatezanje, blagi bol sličan kao kod vežbe istezanja. Javljaju mi se retke reakcije poput "igranja mišića" na vratu. Iz nosa imam ponekad pomalo curenje. Pre neku nedelju osećao sam stezanje u sinusima. Šlajma gotovo da nema. Vrlo retko i to uglavnom ujutro kada se umivam. Nema neku specifičnost izgleda.
Zanima me još nešto: kažete da Vam ovo liči na virusnu infekciju? Hteo bih da u sledećem periodu uradim jednu kompletniju analizu krvi, mokraće, ali i brisa grila, kako bih možda utvrdio ima li još nešto u organizmu.
Gotovo sam 99% siguran da sve ovo nije samo od žlezde, iako me svi kod kojih sam bio i pričao ubedjuju da nema ništa drugo. Iskreno, temperaturu nisam imao za ova 2 meseca, preko 37 stepeni.
Ako možete da mi kažete i posavetujete koje bi rezultate, imedju ostalih trebalo da uradim (iz krvi i mokraće)? Imam nameru da prekontrolišem i ostala anti-tela u organizmu, kao i test na neke teže bolesti virusnog porekla. Ako možete samo da mi navedete neke tipove npr. gripova koji se ispituju. Nisam upućen u medicinu, pa se izvinjavam na svojoj nestručnosti. Samo želim da znam pravo stanje.
Trenutno ujutro pijem eutireks 100mg - ove sedmice treba da povećam dozu, čim se čujem sa endokrinologom. Jedem dosta voća i povrća. Pijem prirodno ceđen sok od kupine. Kupio sam u apoteci i Oligogal Se, pa uzimam jednu dnevno.
Od reakcija koje trenutno, ovih dana naviše osećam je kada dugo ne jedem počinje drhtanje u zglobovima vrata, ruku, nogu. U glavi mi je često neki osećaj teškoće i pospanosti, pogotovo kada šetam. Pre nego što sam počeo da pijem terapiju i sada, kao da nemam toliko kondicije kao nekada. Ako treba nešto fizički da odradim moram prethodno da unesem pristojnu količinu ugljenih hirdata i šećera. To ranije, do pre 2 meseca nisam radio.
Još jednom se izvinjavam na oduzimanju vremena. Nadam se da me razumete.
Ako postoji mogućnost da komuniciramo preko e-mail, bio bih Vam veoma zahvalan.

VELIKI POZDRAV I HVALA!!!

Нема потребе да плаћаш скупе анализе. на грип готово и да се не раде испитивања по лабораторијама. ;)
Све тегобе које наводиш везују се за смањену функцију жлезде. Стање може бити пролазно. А да ли постоји неко хронично запаљење, баш хронично, то је требао лекар да ти каже.
Оно што је сигурно јесте да бактеријско није. А лекова за вирусе нема. Просто, с већином вируса наш организам се добро бори. ;)
Мој савет ти је да радиш на подизању имунитета баш тако како си и почео.
Али не очекуј побољшање одмах. ;) Ипак мора неко време да прође.
 
Dosao doktor sa odmora …Promenio terapiju;umesto Letroxa 100 mikrograma-Euthyrox od 75 i 100 mikrograma, naizmenicno,jedan dan jedan,drugi dan drugi …i kontrola za tri meseca …inace -detaljan pregled-sve je ok; zamerka- nista ne pijem od lekova a osmica holesterol i pored mog ubedjivanja da zaista ne jedem nista masno, i sto se tice ishrane, zaista sam disciplinovana, ali nema veze,svesna sam svega, i genetike i godina , tako da od veceras sledi Sortis 10 mg, posto sam posle apoteke sa muzem ‘zaglavila’u kafanu /na moje insistiranje na veceru i vino ,da dam sebi oduska…/ :rumenko:tako da se terapija prolongira …Sofija pozdravljam te i nadam se da se ne ljutis za nacin pisanja /ovo vise lici na sumiranje dnev.desavanja u MOJ DNEVNIK, nego kao konstatacija i molba za misljenje strucne osobe

:lol:
Исто бих поступила.

Значи, доза је смањена на сваки други дан...очекивано. ;)
Све најбоље, надајмо се позитивном исходу да не мораш више да се гњавиш по амбулантама. :bye:
 
Sofija, veliko hvala još jednom!

U jednom momentu zbog panike i nervoze, hteo sam da radim test na sve ovo, pa šta bude:
- AFP, CA 15-3, CA 19-9, CA 125, CEA, hCG, PSA, fPSA, LDH
- ANA, LKM, ANTI-DNA, ASMA, AMA, CIC
- LYM, MON, GRA
- WBC, RBC, HGB, HCT, PLT, PCT
- MCV, MCH, MCHC, RDW, MPV, PDW
- T3, T4, FT4, TSH, ANTI TPO (ANTI MC-AB)
- PTH INTACT, KORTIZOL, FSH, LH,
- SE, TAG, HOLESTEROL (HDL, LDL), GLUKOZA, UREA, KREATININ
- RF, MOKRAĆNA KISELINA, ALKALNA FOSTFAZA
- Ca, Na, P, K, Fe, UIBC, TIBC, FERITIN,
- ALT, AST, GAMA GT, LDH (Laktat- dehidrogenza), PROTEINI (ukupni), KREATIN KINAZA
- S-ALFA AMILAZA, U-ALFA AMILAZA
- CK, CK-MB, TROPONIN T hs
- NEU, MONO, EOS, BASO
- LAP, ALBUMINI, ChE, INR
- FIBRINOGEN, PT

Znam da je ideja pomalo idiotski.
Izvini za oduzeto vreme. Uzgred, danas od reakcija osećam stiskanje u prostati, krcanje u ušima, vratu, probade u glavi u predeli oko ušiju, osetljivost u bubnoj opni - sve manjeg inteziteta. Ne pijem nikakva sredstva za bolove.
Svaki dan pijem i kožlje mleko, obavezno dobro prokuvano.
Nastojim da što pre budem kao nekad, ali znam da mora polako. U dosledno vreme ću otići i do zubara da zamenim stare plombe.
Pošto ne mogu da idem svaki dan kod lekara, ako budem osetio neku reakciju neobičnu - javiću.
Za sada toliko. Hvala i najveći pozdrav!
 
Sofija, veliko hvala još jednom!

U jednom momentu zbog panike i nervoze, hteo sam da radim test na sve ovo, pa šta bude:
- AFP, CA 15-3, CA 19-9, CA 125, CEA, hCG, PSA, fPSA, LDH
- ANA, LKM, ANTI-DNA, ASMA, AMA, CIC
- LYM, MON, GRA
- WBC, RBC, HGB, HCT, PLT, PCT
- MCV, MCH, MCHC, RDW, MPV, PDW
- T3, T4, FT4, TSH, ANTI TPO (ANTI MC-AB)
- PTH INTACT, KORTIZOL, FSH, LH,
- SE, TAG, HOLESTEROL (HDL, LDL), GLUKOZA, UREA, KREATININ
- RF, MOKRAĆNA KISELINA, ALKALNA FOSTFAZA
- Ca, Na, P, K, Fe, UIBC, TIBC, FERITIN,
- ALT, AST, GAMA GT, LDH (Laktat- dehidrogenza), PROTEINI (ukupni), KREATIN KINAZA
- S-ALFA AMILAZA, U-ALFA AMILAZA
- CK, CK-MB, TROPONIN T hs
- NEU, MONO, EOS, BASO
- LAP, ALBUMINI, ChE, INR
- FIBRINOGEN, PT

Znam da je ideja pomalo idiotski.
Izvini za oduzeto vreme. Uzgred, danas od reakcija osećam stiskanje u prostati, krcanje u ušima, vratu, probade u glavi u predeli oko ušiju, osetljivost u bubnoj opni - sve manjeg inteziteta. Ne pijem nikakva sredstva za bolove.
Svaki dan pijem i kožlje mleko, obavezno dobro prokuvano.
Nastojim da što pre budem kao nekad, ali znam da mora polako. U dosledno vreme ću otići i do zubara da zamenim stare plombe.
Pošto ne mogu da idem svaki dan kod lekara, ako budem osetio neku reakciju neobičnu - javiću.
Za sada toliko. Hvala i najveći pozdrav!

Наравно да не требаш да радиш све ове анализе. ;И
Твој лекар ће на бази твоје клиничке слике и тегоба тачно знати шта треба да се одради.
Не бацај новац улудо.

Иначе, мислим да си се преоптеретио својим стањем. И да знаш, и то уме да шкоди. ;)
 
Ubuduće umesto Posetilac88, biću KapitalMan.
Morao sam da menjam e-mail.
Opet moram prve tri poruke da šaljem ;)

Sofija, molim te ako možeš da mi pomogneš sledeće:
Do sada od kada imam ove probleme sa žlezdom, osećao sam i teškoću u glavi, stiskanje oko sinusa, pritisak u ušima, očima, nosu. Celoj glavi (izmedju ostalog).

U četvrtak 18.08. bio sam napolju pre podne sve negde do oko 13h. Nisam bio dugo na direktnom suncu, već ono - vruć vazduh. Tokom dana popio sam oko litar borovnice u tetrapaku.

U 13h ušao sam u kuću. Oko 16h rukom sam zakačio s leve strane nos i potekla mi je krv sa te strane. Ona je naravno stala. Posle nekih pola sata, malo više, u jednom momentu osetio sam probad u temenu glave, malo na levo. Od tada

Od tada, pa sve do dans, kao da su "jače" reakcije u levoj strani! Steže me vrat levo, ponekad mi levo uho zapišti, A na levo oko (vidim i čitam jasno), kao da je ponekad ono kad updne voda. Da budem iskren, reakcija postepenih ima i u desnoj strani, ali nekako manje.

Osećam i ošamućenost u glavi, tera me da legnem, kao da sam smoren. Osećam malo veći pritisak u levom delu nosne kosti.

Da li je neka čudna reakcija? Nekoliko puta sam merio pritisak, uvek su oba malo ispod 120 sa 80 - oko 116,117 sa 77,78.

Šta mi se dešava sa glavom? Da li je nešto opasno?

Srce nekoliko dana kada sam u stanju mirovanja da pravi 80-85 otkucaja. Do sada je bilo 60-80 u mirovanju.

Još nešto važno: Lek eutireks sadrži laktozu. Ja nisam siguran da li sam "tolerantan". Znam ranije dok sam bio mladji, ali i sada ponekad kada popijem malo više mleka, do 1 litar, osećam neku mučninu u stomaku, glavi. Kolika je to količina u leku i da li može da mi pravi probleme?

UNAPRED VELIKO HVALA! :)
 
Sofija,

Meni je po poslednjem rezultatu TSH>100, a FT4=8,34. Da li je meni hipofiza u redu?
Zašto lekari ne traže rezultat FT3?

Ne razumem se u medicinu. Ako možeš da objasniš šta su:
T3,T4, FT3, FT4, TSH?

Veliki pozdrav!
 
Већ сам ти написала да мислим да превише размишљаш о тегобама које имаш. ;)
Мислим да све те тегобе које имаш у глави су базиране на твојој нервози и страху од проблема који имаш са штитном жлездом.

TSH ти је повишен због смањене функције тироидне жлезде, а не зато што ти хипофиза није у реду.
А да би разумео објашњења за ове хормоне морао би да разумеш рад штитне жлезде, а то не могу да ти појасним у пар редака. ;)
Суштина је да су то све хормони које или продукује штитна жлезда или утичу на њену продукцију.
 
Šta da radim, za taj strah su mi i svi doktori i prijatelji predočili da se opustim :neutral:

Internista kod koga sam išao privatno, pogledao mi je snimak pluća, UZ i EKG srca i rekao da su u redu. :rtfm:

Pitao sam ga i za glavu, ali kaže da tu nema problema. Jedino u mojoj psihi.
:mazi:

Nisam siguran još po pitanju laktoze. Znam da nekada kad pijem mleko (kravlje, kožlje) osetim pomalo mučninu i nekako osećaj na povraćanje.

Eutiroks i Tivoral imaju je u sastavu, za Letroks ne znam.

Ukoliko imam neki stepen itolerancije, da li se onda uzima neki preparat?
:bye:
 
Zdravo.Porodicni ljekar je mog sina poslao na konrolni pregled stitnjace.Dijete ima 12 godina.Ustanovljeno je da mu je TSH povisen.Ultrazvuk nalaz:Oba reznja su blago nehomogene u osnovi lagano hipoehogene strukture sa po nekoliko hipoehogenijih zonica.Dijete se osjeca dobro samo ima visak kilograma.Ostale hormone ce kontrolisati tek za 4 mjeseca.Zanima me sta znaci visak TSH u toj dobi.Unaprijed hvala.
 
Meni ste odgovorili na pitanje prije par dana na post iznad.Bila sam kod doktora.Svi nalazi hormona i ultrazvuk su mi dobri.Osim hormona T4 koji je malo visi.Pozdrav za Sofiju :)
 
Poslednja izmena:
Upravo sam pronašao na netu sirovinski sastav Letroks-a!

Kao što sam i mislio - NEMA LAKTOZU!!! :rtfm:

Od kako sam krenuo da pijem eutireks, imam glavobolje! Nisam ih osećao pre toga!
To su posvedočili i ljudi na drugim forumima! :dash:

Sutra (idem na Čigotu) da uradim rezultate FT4, TSH I ANTI-TPO i sa njima odmah do endokrinologa - pošto su na Čigoti samo internisti.

Videću da pređem na Letroks. Nadam se da će iglavobolja onda prestati!

Sofija, zanima me koji lek ostali pacijenti bolje podnose: Eutireks ili Letroks?
 
Zdravo.Porodicni ljekar je mog sina poslao na konrolni pregled stitnjace.Dijete ima 12 godina.Ustanovljeno je da mu je TSH povisen.Ultrazvuk nalaz:Oba reznja su blago nehomogene u osnovi lagano hipoehogene strukture sa po nekoliko hipoehogenijih zonica.Dijete se osjeca dobro samo ima visak kilograma.Ostale hormone ce kontrolisati tek za 4 mjeseca.Zanima me sta znaci visak TSH u toj dobi.Unaprijed hvala.
Налаз ултра звука каже да дете има неколико зоница које су мање густине од регуларне густине жлезде, а то у преводу значи да постоји шанса да ти делови жлезде смањено продукују хормоне. :)
Уз повишену вредност TSH и гојазност зиаста на прву лопту и иде сумња на неку субклиничку хипотиреозу (смањену функционалност). Али да би се коначна дијагноза поставила мора се ипак имати вредност Т3 и Т4, а можда ча и слободна фракција Т4. ;)
Буди без бриге, чим се дете добро осећа значи да и ако постоји неки проблем, још није узео маха.

Meni ste odgovorili na pitanje prije par dana na post iznad.Bila sam kod doktora.Svi nalazi hormona i ultrazvuk su mi dobri.Osim hormona T4 koji je malo visi.Pozdrav za Sofiju :)
Поздрав! :cao:
 
Upravo sam pronašao na netu sirovinski sastav Letroks-a!

Kao što sam i mislio - NEMA LAKTOZU!!! :rtfm:

Od kako sam krenuo da pijem eutireks, imam glavobolje! Nisam ih osećao pre toga!
To su posvedočili i ljudi na drugim forumima! :dash:

Sutra (idem na Čigotu) da uradim rezultate FT4, TSH I ANTI-TPO i sa njima odmah do endokrinologa - pošto su na Čigoti samo internisti.

Videću da pređem na Letroks. Nadam se da će iglavobolja onda prestati!

Sofija, zanima me koji lek ostali pacijenti bolje podnose: Eutireks ili Letroks?

Што се интолеранције на лактозу тиче, да би знао да ли јеси или ниси, мораш да урадиш тест на то. ;)
Људи који имају интолеранцију не смеју да узимају лактозу ни у траговима.
мислим да се данас сви лекови праве без лактозе.

Што се тиче реаговања на лекове, то је индивидуално.
Писали смо о томе већ, два поменута лека имају исти састав, само се разликује концентрација активне супстанце од дозе до дозе.
У чему се још разликују? У томе што је један на позитивној листи- дакле, не плаћаш га него добијаш на рецепт. А други ије на позитивној листи и плаћа се комплетно. ;)
 
Zdravo svima, verovatno je bilo ovakvih pitanja, ali ja za sada to ne vidim, pa vas molim da mi neko odgovori :-)
Kako se radi biopsija štitne žleezde, jer se daje neka anestezija,koliko traje to uopšte, kako se radi.. ako je neko radio? Unapred hvala!
 

Back
Top