Stitna zlezda

dobro jer je i mene prvi put on operisao .Nije mi dao nista posle operacije bez obzira na pat.rez.posle 2 godine sam se obratila dzodicu u privatnoj klinici i za godinu dana me je ponovo operisao.osecam se super i imam redovne konteole.
 
Zna li neko da mi odgovori ili bar pomogne? Vrsila sam proveru stitne zlezde jpreko krvi i dobri su mi rezultati al na dopleru mi je uoceno da je nehomogene strukture! Inace nemam neke simptome pa me intresuje posto hocu da uzmem lek Endometril za odlaganje jer idem na more da li utice nekako na stitnu zlezdu ili mogu da se opustim i uzivam sa lekom na moru?
 
Zna li neko da mi odgovori ili bar pomogne? Vrsila sam proveru stitne zlezde jpreko krvi i dobri su mi rezultati al na dopleru mi je uoceno da je nehomogene strukture! Inace nemam neke simptome pa me intresuje posto hocu da uzmem lek Endometril za odlaganje jer idem na more da li utice nekako na stitnu zlezdu ili mogu da se opustim i uzivam sa lekom na moru?

Na vase pitanje jedini pravi odgovor moze dati doktor.Najbolje se konsultujte s doktorom da budete sigurni.Pozdrav.
 
Zna li neko da mi odgovori ili bar pomogne? Vrsila sam proveru stitne zlezde jpreko krvi i dobri su mi rezultati al na dopleru mi je uoceno da je nehomogene strukture! Inace nemam neke simptome pa me intresuje posto hocu da uzmem lek Endometril za odlaganje jer idem na more da li utice nekako na stitnu zlezdu ili mogu da se opustim i uzivam sa lekom na moru?

Prvo , saveti o lekovim se ne daju na forumu.
Drugo, javi se svom lekaru.
Jos uvek nemamo kristalnu kuglu da vas u njoj vidimo sa sve vasim medicinskim istorijama.
 
Pa nemam nikakve simptome samo me intresovalo da li moze taj lek da deluje na stitnu zlezdu posto je nehomogene strukture ali to dalje nisu ispitivali jer kazu da nema potrebe...Intresovalo me da li neko zna nesto o tom leku jer ginekolog ga dozvoljava!!!
 
Od početka ove godine imam problema koje sam okarakterisala kao lupanje srca i neprijatnog osećeja u vratu. Pošto mi niko u familiji nije imao problema sa štinom žlezdnom nije mi palo na pamet da je to. Ovakav osećaj sam povremeno imala i ranije, ali manjim intezitetom, a doktor mi je prepisao propranolol čisto da mi umiri lupanje srca. 1/2 propranolola bi zaista pomogao kod lupanja srca. Međutim ove godine mi više ništa nij pomagalo, vrlo često sam se osećela baš loše od tog "lupanja" u vratu i u grudima. Napokon mi neko spomenuo štitnu žlezdu i zaista po prvi put kada sam pažljivo pogledala vrat uvidela sam mali otok.
Jedva sam se rešila da odem da prekontrolišem hormone štitne žlezde. Rezultati su bili baš loši: T3 9.02 , T4 209.8 , TSH 0.039. Zakazala sam pregled na klinici Dragiša Mišović, gde je doktorka u roku od 5minuta pogledala rezultate, opipla vrat i prepisala lek PTU 3x100mg. Moram priznati da je baš na brzinu, zar ne!?
Odmah sam uradila i ultrazvuk gde kaže: Štitna žlezda izuzetno uvećana, asimetirčnog oblika, većeg levog lobusa, izrazito nehomogne eho strukutre sa masom mikronodusa difuzno i dosta vezivna tako da stanje liči na thireoiditis. Ne diferenciraju se druge fokjalne promene. Doktor na uzltrazvuku je samo huktao kada je snimao žlezdu. Mogu da pretpostavima da to ništa ne valja. Rekao mi je da se vratim kod doktorke sa nalazom, gde mi je ona samo rekla da pijem lek koji mi je prepisala.

Pošto sam nezadovoljna tretmanom, prinuđena sam da platim da bih mogla da saznam tačno šta mi je, šta treba da radim, da li treba da uradim još neke analize, šta da jedem itd.

Bila bih zahvalna ako bi neko od doktora i članova na forumu mogao da prokomentariše ove moje nalaze, a posebno me interesuje nešto o ovom leku koji sam dobila. Hvala unapred!
 
Potrebno mi je Vase misljenje oko terapije.Jedan doktor misli da trebam uzimati EUTIROKS dok drugi misle da netreba.Pisem Vam iz Skolje i izvinjavamse sbog jezicne greske koje cu najverojatnije napraviti ali se nadam da cu biti dovoljno razumljiva.
Imam vrtoglavice,bolove u vraru,pritisak i neka zasamucenost.Za sada pijem samo DEMETRIN.Osecam malaksanost,ponekad tesko disem i napravila testove krvi ,cak sam napravila i KTM i sve je uredu osim vratne spondiloze .Molim za vase misljenje,dali je moguce da sa thyoriditis hashimoto imam ove tegobe.
 
Potrebno mi je Vase misljenje oko terapije.Jedan doktor misli da trebam uzimati EUTIROKS dok drugi misle da netreba.Pisem Vam iz Skolje i izvinjavamse sbog jezicne greske koje cu najverojatnije napraviti ali se nadam da cu biti dovoljno razumljiva.
Imam vrtoglavice,bolove u vraru,pritisak i neka zasamucenost.Za sada pijem samo DEMETRIN.Osecam malaksanost,ponekad tesko disem i napravila testove krvi ,cak sam napravila i KTM i sve je uredu osim vratne spondiloze .Molim za vase misljenje,dali je moguce da sa thyoriditis hashimoto imam ove tegobe.

Koliko vidim u prethodnom postu Vi ste u mirnom stanju sto se tice laboratorijskih pretraga.
Ali ljudi nisu brojevi, uz svaku laboratoriju ide i klinicka slika te u vezi sa tim lekar(i) koji su Vas pregledali i imaju Vasu kompletnu anamnezu sigurno da mogu da daju bolji savet nego neko u virtuelnom svetu ko Vas nikada nije video.

Ono sto mene zanima je na ciju preporuku uzimate demetrin?
Vrtoglavice mogu biti u vezi sa kicmom ali i ne moraju.
Jedino sto Vas mogu posavetovati je da sa svojim lekarom opste medicine ispitate i druge sisteme, da uradite pregled kod neurologa, kod otorinolaringologa, psihijatra...ako niste.
 
Od početka ove godine imam problema koje sam okarakterisala kao lupanje srca i neprijatnog osećeja u vratu. Pošto mi niko u familiji nije imao problema sa štinom žlezdnom nije mi palo na pamet da je to. Ovakav osećaj sam povremeno imala i ranije, ali manjim intezitetom, a doktor mi je prepisao propranolol čisto da mi umiri lupanje srca. 1/2 propranolola bi zaista pomogao kod lupanja srca. Međutim ove godine mi više ništa nij pomagalo, vrlo često sam se osećela baš loše od tog "lupanja" u vratu i u grudima. Napokon mi neko spomenuo štitnu žlezdu i zaista po prvi put kada sam pažljivo pogledala vrat uvidela sam mali otok.
Jedva sam se rešila da odem da prekontrolišem hormone štitne žlezde. Rezultati su bili baš loši: T3 9.02 , T4 209.8 , TSH 0.039. Zakazala sam pregled na klinici Dragiša Mišović, gde je doktorka u roku od 5minuta pogledala rezultate, opipla vrat i prepisala lek PTU 3x100mg. Moram priznati da je baš na brzinu, zar ne!?
Odmah sam uradila i ultrazvuk gde kaže: Štitna žlezda izuzetno uvećana, asimetirčnog oblika, većeg levog lobusa, izrazito nehomogne eho strukutre sa masom mikronodusa difuzno i dosta vezivna tako da stanje liči na thireoiditis. Ne diferenciraju se druge fokjalne promene. Doktor na uzltrazvuku je samo huktao kada je snimao žlezdu. Mogu da pretpostavima da to ništa ne valja. Rekao mi je da se vratim kod doktorke sa nalazom, gde mi je ona samo rekla da pijem lek koji mi je prepisala.

Pošto sam nezadovoljna tretmanom, prinuđena sam da platim da bih mogla da saznam tačno šta mi je, šta treba da radim, da li treba da uradim još neke analize, šta da jedem itd.

Bila bih zahvalna ako bi neko od doktora i članova na forumu mogao da prokomentariše ove moje nalaze, a posebno me interesuje nešto o ovom leku koji sam dobila. Hvala unapred!

To da li ste zadovoljni tretmanom ili niste to je prica za neku drugu temu, sustina je da ste dobili terapiju.
Kad nesto vristi, a Vasi nalazi vriste u prilog hipertireoze izbor lekova nije bas veliki i brzo se mogu ordinirati pacijentu.
Lekove ne komentarisemo na forumu ali na googlu mozete naci veliki broj informacija vezano za lek cije puno genericko ime je propiltiouracil.

Redovno uzimajte lekove, i javljajte se na kontrolu svom lekaru. Lecenje hipertireoze zahteva vreme, odmarajte se, lagana setnja, lagana ishrana i budite malo strpljivi sve ce to doci na svoje.
Samo polako.
 
dr:
To da li ste zadovoljni tretmanom ili niste to je prica za neku drugu temu, sustina je da ste dobili terapiju.
Kad nesto vristi, a Vasi nalazi vriste u prilog hipertireoze izbor lekova nije bas veliki i brzo se mogu ordinirati pacijentu.
Lekove ne komentarisemo na forumu ali na googlu mozete naci veliki broj informacija vezano za lek cije puno genericko ime je propiltiouracil.

Redovno uzimajte lekove, i javljajte se na kontrolu svom lekaru. Lecenje hipertireoze zahteva vreme, odmarajte se, lagana setnja, lagana ishrana i budite malo strpljivi sve ce to doci na svoje.
Samo polako.


Hvala! Jesam malo nastupila nervoznije, ali možda možete da me razumete. Vaš ton deluje umirujuće i završetak izlaganja optimistično. Puno mi znači. Potrudiću se da poslušam vaše savete. Moj najveći problem je stres na poslu, ali čovek mora da nauči da se ne nervira ni u najgorim okolnostima. Počela sam da uzimam Presen na neko vreme. Da li je to ok? Spomenuli ste laku šetnju, da li smem da plivam i da vozim bicikl? Ove godine planoram da idem na more, iako sunce kako kažu nije zdravu, to je jedino mesto gde mogu potpuno da se opustim i da budem srećna. Naravno, vodiću račua da ne budem na suncu i vrućini.
 
Poslednja izmena:
Znate kako, stres na poslu...moja omiljena tema.
Iz iskustva cu Vam reci, svi smo mi zamenljivi a to shvatimo tek kada nas nesto udari po glavi pa moramo na bolovanje.
Posao ce se zavrsiti i sa nama i bez nas...nema svrhe da gubimo zivce za stvari koje ne mozemo promeniti.
Hipertireoza inace donosi pojacanu razdrazljivost i nervozu.
Dok lekovi ne pocnu da deluju a i u daljem periodu za resavanje stresa na poslu, u porodici, na ulici, u prodavnici... savetujem Vam da nadjete dobrog psihoterapeuta i da napravite sebi jedan ventil za praznjenje.
 
Uzimam DEMETRIN na preporuku neurologa ifizeoterapeuta .Bila sam i kod
otorinolaringologa (OK).
Uz DEMETRINA nekako funkcionise,dok AD nemogu da podnesem,kao da imaju kod mene
kontraefekat.Neznam vise kome da seobratim za pomoc.Dali je moguce
da zbog eventualnog nedostatka vit.B12 imam tegobe koje sam navela u predhodnim postom
 
Naravno da sam bila.Neuropsihijatrija-patofiza-fizikalna terapija (zacareni trokut).Tako vec cetiri godine.
TRI u JEDNO i JEDNO u TRI? A mozda ima i cetvrto, da nisam mozda meteoropat?
Znam da postoje" hiljadu " razloga za vrtoglavice (centralni) ali ja dosad nisam nasla pravi!
A da ne spominjem mucnine.Sedativi i poneki eglonil pomazu ali kako strucnjaci kazu -TO NE LECI.
Mozda" VREME" leci...Moze ovo a moze i ono ili i ovo i ono i sve skupa pa to je vec ZACARENI KRUG.

P.S A da nisu mozda godine u pitanju (43)
 
Neuropsihijatrija je stara specijalizacija, vec godinama postoje dve odvojene specijalizacije, neurologija i psihijatrija.
Dakle ono kako se meni cini jeste da Vama treba psihijatar , sve drugo ste probali zar ne?
 
Znam da nije tema ovo što ću pitati. Tetka mi je bila na terapiji hemoterapiji, kad je trebala da primi poslednju nije mogla jer joj je nizak nivo trombocita ili tako nešto, pa su joj dali da pije DEKSAZON, međutim kod nje se javljaju sve moguće nuspojave, oticanje tjela, vene po stomaku, fistule, sad joj je počelo gušenje i naglo ih je bacila a dr su rekli da ne smije naglo, međutim kod nje se to iskompilovalo pravo tako da je morala, sad je guši i nema sange da ode ni do wc-a, pa me interesuje da li je to normalno od tih tableta odnosno da li je to gušenje i malaksalost od tih tableta i kako se može ubrzati oporavak od njih. pozdrav
 

Back
Top