Stitna zlezda

Prosle godine u avgustu sam bila kod kardiologa zbog nekih tegoba i ustanovljen mi je prolaps srcanog zalistka, medjutim pored toga uradili su mi ultrazvuk stitne zlezde i otkrili nesto kao kuglicu velicine 5 mm, rekli su mi samo da dodjem na kontrolu za 6 meseci,a da to trenutno tako stoji. Ne znam sta mi je bilo,ali nisam pitala da li je moguce da se to poveca i sl. Inace nalazi za stitnu zlezdu su dobri. Samo me interesuje da li je neko imao iskustva sa tim, i da li je moguce da dodje do povecanja te kuglice, i od cega je ona mogla da se stvori tu? Inace nisam isla na kontrolu, nikako da nadjem vremena.:roll:
 
:dontunderstand:Moze li mi neko objasniti koliko se puta godisnje sme raditi skener
imam sarkoidozu pluca,lecim se vec osam meseci na VMA.Za par dana imam kontrolu a moj doktor mi za ovih osam meseci trazi da uradim treci CT grudnog kosa.Doktor moje cerke koja ima alergijsku astmu u jednom razgovoru mi je rekao da je to mnogo i da je CT potrebno uraditi samo na pocetku lecenja.Sarkoidoza je drugog stadijuma.Posto sam se ja zalila na umor,gusenje i zamaranje prvih sest meseci sam uzimala.................(pumpicu),............ od 30 mg(svake kontrole mi je smanjena doza bila za 10 mg) i ...........(300 MG svakog dana).ACE mi je na pocetku bio 89 pa osam meseci u granicama normale a sada blago povisen 59.Kalcurija 1.8 na pocetku a saa 5.Da li je moja terapija u redu
unapred zahvalna:dontunderstand:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako nemate poverenja u svog lekara mozete traziti promenu lekara. Terapije iz ordinacije ne komentarisemo na forumu, a sto se tice CTa, to je do procene lekara: koliko benefit za pacijenta prevazilazi rizike po pacijenta kada se radi neka dijagnostika ili terapija. Dakle, o Vasim sumnjama i zabrinutosti povodom CTa morate razgovarati sa lekarem koji VAs vodi i traziti od njega objasnjenje zasto trazi toliki br CTova i kakve to posledice moze po Vas da ima. Odgovor na to pitanje svakako ne mozete dobiti u virtuelnom prostoru jer VAs ovde niko ne poznaje kao Vas lekar koji zna VAsu istoriju bolesti.
 
Imam 33 godine.Danas je tri godine od moje operacije.Odstranila sam stitnu zlijezdu.Papilarni karcinom.Prosla sam i terapiju radio aktivnim jodom.Sad svakodnevno uzimam tablete Letrox 100.Nalazi hormona su u granici normale.Zelim da vas pozdravim i kazem da niste sami.
 
Dodala bih nesto.Naravno to je moje misljenje i imate pravo da mislite suprotno.Ukoliko lijecnik preporucuje operaciju poslusajte ga.Znam da nije lako,osjetila sam,ali tako je najbolje.Dugo cekanje ne rjesava nista.Bilo sta da je kad se na vrijeme otkloni velika je mogucnost izlijecenja.A i sto se tice nekih prirodnih lijekova oni ne mogu pomoci svima.S tim valja biti oprezan.Jako je vazno naci lijecnika koji ce vam posvetiti zasluzenu paznju.Ja tu srecu nisam imala kad sam prolazila kroz operaciju.Tako da tad mnoge stvari nisam imala koga pitati...Postovanje i borite se.
 
interesuje me da li je neko cuo i probao recept od zelenih orasa i meda....kako se pravi za hipotireozu sa hashijem.....

Ja cu pokusati da Vam nadjem recept.Pitajte lijecnika da li smijete uzimati.Ja kad sam isla na scintigrafiju cijelog tijela doktorka mi je naglasila da nista na bazi oraha nisam smjela uzeti 6 mjeseci prije toga.S toga mislim da se konsultujete s nekim strucnim oko tog.Postovanje.
 
Да ли неко може да ми каже, колико је времена потребно после операције штитне жлезде да се хормони врате у нормалу?
Мојој мајци(54 године има) је у фебруару извађена половина, операција је прошла супер, све је ок али је она тотално осетљива на све.
Нон-стоп је драматична, трагична, све доживљава лично и расплаче се на најмању ситницу, нон-стоп је у неком проблему и прави проблем тамо где га нема... Стално се жали... Плаче...

Људи, не знам шта је са њом?

Извињавам се на опширности, морала сам негде да се изјадам.:(
 
Да ли неко може да ми каже, колико је времена потребно после операције штитне жлезде да се хормони врате у нормалу?
Мојој мајци(54 године има) је у фебруару извађена половина, операција је прошла супер, све је ок али је она тотално осетљива на све.
Нон-стоп је драматична, трагична, све доживљава лично и расплаче се на најмању ситницу, нон-стоп је у неком проблему и прави проблем тамо где га нема... Стално се жали... Плаче...

Људи, не знам шта је са њом?

Извињавам се на опширности, морала сам негде да се изјадам.:(

Kako je meni receno oko 6 mjeseci je potrebno da se hormoni stabilizuju.Jer se terapija hormonima uvodi postepeno.Ja sam i danas,tri godine od operacije,ponasam kao i vasa majka.Doktor mi je preporucio da uzmem nesto za smirenje.A to mi se ne svidja i ne uzimam nista.Iako su mi hormoni uredni osjecam nervoze i pretjeranu osjetljivost.Cesto placem.Donekle se pomazem biljnim cajevima.Npr.maticnjak.Budite strpljivi s majkom.Ja je razumijem.Ako neko ima konkretnije rjesenje molila bih da ga izlozi.Pozdrav.
 
Kako je meni receno oko 6 mjeseci je potrebno da se hormoni stabilizuju.Jer se terapija hormonima uvodi postepeno.Ja sam i danas,tri godine od operacije,ponasam kao i vasa majka.Doktor mi je preporucio da uzmem nesto za smirenje.A to mi se ne svidja i ne uzimam nista.Iako su mi hormoni uredni osjecam nervoze i pretjeranu osjetljivost.Cesto placem.Donekle se pomazem biljnim cajevima.Npr.maticnjak.Budite strpljivi s majkom.Ja je razumijem.Ako neko ima konkretnije rjesenje molila bih da ga izlozi.Pozdrav.

Хвала пуно.
Трудићу се.
:bye:
 
moja mama je pre dve godine operisala benigni tumor na stitnoj zlezdi.Posle operacije na drugoj strani se pojavio ponovo cvor,koji je sada 6mm.Hormoni su joj svi u granicama normale .Radila je antitela na stitnu zlezdu i to je u redu a sada joj predlazu simtopgrafiju ili kako se to zove neznam.Kako se to snima i koliko je stetno posto sam cula da je to veliko zracenje?I u kojim se to slucajevima radi?Unapred zahvalna.
 

Back
Top