Stitna zlezda

caoste ja sam nova na sajtu, danas sam vadila krv da bi se proverio rad stitne zlezde i ovo su rezultati:
T3 1.4
T4 95.5
TSH 1.56
FT3 5.4
FT4 19.3
Anti-Tg-Ab 25.9
Anti-TPO-Ab >1000
imam od rodjenja uvecanu stitnu zlezdu.
da li je ovo nesto ozbiljno, jos se nisam konsultovala sa lekarom, tek sledece nedelje cu, ali me malo uhvatila nervoza zbog ovog poslednjeg?
Hvala:D
 
evo referentnih vrednosti ukoliko ce neko moci pomocu na osnovu toga:
T3 1.1-2.6
T4 66-174
TSH 0.27-4.2
FT3 2.3-6.3
FT4 10-24
Anti-Tg-Ab <40
Anti-TPO-Ab <35
Inace ja sam 21 godinu i od rodjenja imam uvecanu zlezdu sa kojom do sada nije bilo problema. molim za pomoc:(
 
Razumem da si nova na forumu, zato sam ti ostavila link koji treba iscitati.
Pacijent je mnogo vise od laboratorijskih pretraga, tu su osnovni podaci o pacijentu, njegova anamneza, tegobe koje ima, tu je pregled koji je neizostavan...
Na ove preglede te je neko uputio, zar ne?
Tvoj endokrinolog ce sa ovim rezultataima upotpuniti celu sliku a nama ovde to su samo brojevi na osnovu kojih mozemo da spekulisemo sta bi bilo kad bi bilo.
 
Uputio me endokrinolog,ali zato sto sam htela da se proveri da li je sve u redu, a od simptoma imam samo to da sam ponekad nervozna i da imam lupanje srca s vremena na vreme. U poslednje tri godine sam izgubila 20kg, sto ne znam da li je simptom za zlezdu ili se jednostavno desilo. Tek od nedelje idem kod endokrinologa, zato sam i ranije trazila pomoc
 
U laboratorijskim rezultatima za stitnu zlezdu koje sam danas podigao za moju 52-godisnju suprugu svi nalazi su u granicama normale sem TG koji iznosi 212, a normalne vrednosti su 40. Da li je to znak za uzbunu ili nije, jer kod lekara nalaze treba da nosi za 2-3 dana. Hvala za odgovor.
 
Kao sto smo vise puta ponavljali na forumu laboratorijske pretrage znace samo ako se tumace u sklopu cele klinicke slike, tegoba, nalaza u toku pregleda, anamnestickih podataka.
Izolovani ,samo za sebe mogu da znace svasta i nista.
Za 3 dana se nista strasno nece desiti, a lekar koji je uputio Vasu suprugu na pretrage zna ,za razliku od nas ovde, zasto ju je uputio na pretrage i na sta sumnja.
Spekulisanje sta bi bilo kad bi bilo moze doneti samo nepotrebnu uznemirenost a mi ne zelimo da ovaj forum funkcionise na takav nacin.
 
Juce nakon pregleda, doktorica je moju suprugu uputila kod doktorke Rade Milosevic iz Beograda radi toga da bih joj ona dala savete o nacinu ishrane i problemima stitne zlezde. Interesuje me da li je neko vec bio kod ove doktorke.
 
sanja78: Uradila sam analizu krvi i proveravala hormone štitne žlezde tako da mi je T3 1,62; T4 88,7 a TSH 8,19. Rekli su mi da mi je TSH duplo povećan pa me zanima da li neko može da mi kaže šta to znači, koji su simptomi i kako se to leči.
 
sanja78: Uradila sam analizu krvi i proveravala hormone štitne žlezde tako da mi je T3 1,62; T4 88,7 a TSH 8,19. Rekli su mi da mi je TSH duplo povećan pa me zanima da li neko može da mi kaže šta to znači, koji su simptomi i kako se to leči.

Detaljnim citanjem teme ces doci do mnogih odgovora.;)
P.S.A moras ostaviti i vise podataka,sto je sve objasnjeno u "lepljivo temi o postavljanju pitanja".
P.P.S.Ako te bas mrzi da citas,ukratko,leci se najcesce lekovima veoma uspesno.;)
 
Hvala, ja zaista nista ne znam o tome, a citajuci iskustva drugih ljudi sa foruma stekla sam utisak da je to bolest koja ne moze da se izleci u potpunosti vec samo da se kontroli[e lekovima tako da se ti lekovi konstantno piju, ako se ne varam to su uglavnom hormoni pa me iz tog razloga zanima po ovim mojim vrednostima pretpostavljam da je bolest tek u zacetku, na ultrazvuku se nije videlo uvecanje vec samo malo zadebljanje. sutra idem kod lekara urdili su mi neku analizu krvi valjda da provere antitela pa cu videti.
 
Neophodno je da rezultate pogleda endokrinolog, dijagnoza se ne postavlja na osnovu laboratorijskih analiza nego na osnovu celokupne klinicke slike pacijenta, tako da je nama nemoguce reci iz ponudjenih informacija sta bi one mogle da znace ukonkretnom slucaju. Javite se endokrinologu koji ce Vas uputiti u detalje oko eventualne bolesti, lecenja, lekova itd.
 
Ukratko,prosle nedelje su uradjene analize na hormone stitne zlezde,rezultat jos nisam videla,jedino sto mi je dr rekla da je T4 157 a sve ostalo i ph u redu.Poslednjih par meseci imam blage smetnje prilikom gutanja.
 
Evo i ja da pitam za savet.Vec pola godine osecam nervozu,lupanje srca i to obicno uvece.Isla sam na pregled srca sve je u redu.imam povecanu mokracnu kiselinu pa su me poslali na pregled stitne zlezde.
TSH 3.55
FT4 17.96
ANTI TPO ANTITELA 70.30
zanima me sta znaci kad su anti tela ispod normale jer mi pise da su referentne vrednosti od 80-150.
Hvala unapred
 
Bolujem od poremećaja štitne žlezde godinu i po dana.Imam usporen rad i pijem Euthyrox 50 mg.Na zadnjoj kontroli T4,T3,TSH su bili u normali ali antitela su mi jako visoka...jedna su 600,a druga 230. Moje pitanje je da li terapiju mogu da nastavim u trudnoći tj.ovi hormoni neće smetati bebi?Planiram trudnoću pa ne želim da se desi nešto loše...Hvala
 
I zene sa poremecajem stitaste zlezde ostaju trudne i radjaju lepe i zdrave bebe.
Tvoj ginekolog pre ostanka u drugom stanju treba da bude upoznat sa tvojim stanjem i takva trudnoca se odvija pod intenzivnijom kontrolom ginekologa i endokrinologa.
 
Zanima je jedna stvar uradila sam analize i hormoni su dobri ali su antitela povećana 207 a treba da budu 70 doktor je dijagnostikovao smanjenu funkciju stitne zlezde ali mi nije dao nista od lekova a ja imam skoro sve sipmtome, rekao je da hoce da proveri rezultate za 2 meseca, pa sad me interesuje da li postoji mogucnost da se to nekako sanira samo od sebe odnosno da li se desavalo da se stanje poboljsa bez lekova,jer me plasi to sto sam procitala da ako se ispostavi da je to hronicno da se lekovi piju dozivotno. Samo me interesuje da li ima zabelezenih slucajeva da je to proslo samo od sebe. Takodje sta mi savetujete sta da radim ova 2 meseca, poludecu dok ne uradim analize ponovo, da li na svoju ruku da kupim nesto priordno ili da povecam unosenje joda da li bi to pomoglo?
 
Imam 24 godine i ovo je moja prica:

Sa deset godina sam prvi put operisala stitnu zlezdu. Bila sam mala i nisam imala pojma sta mi se desava. Takodje, lekari su bili skrti na recima, pa sve sto su moji roditelji znali o tome je bilo "cvorici na stitnoj zlezdi, najbolje da se cela ukloni, da posle ne bude problema"..
Medjutim, sa 19 godina nalazi opet nisu u redu, posle nekih pretraga, punkcije i scintigrafije lekar mi opet preporucuje operaciju. Bolest se vratila. Operacija protekla u najboljem redu, mada mi je hirurg na budjenju iz anastezije rekao nesto otprilike ovako "ko zna, mozda se ponovo vidimo"..bas utesno.. :) Na sledecoj kontroli, lekar gleda patohistoloski nalaz i kaze: "pa da, pet od pet.." Pitam sta to znaci, kaze od pet zlezda koje su izvadjene, svih pet je bilo maligno. Super. Tek tad, posle ko zna koliko stotina poseta lekarima saznajem da sam u stvari imala tumor. Papilarni karcinom.
I onda jedna terapija radioaktivnim jodom, medjutim ne u potpunosti uspesna, pa druga i evo me sad kuckam ovde. ;) Hvala Bogu, vec 4 godine je sve u najboljem redu. Normalno, uz dozivotnu terapiju hormonima.

Nego, poenta ove price je: treba da budete optimisti, ja sam sve vreme bila pozitivna, nikad nisam kukala, nisam se plasila, nisam imala nikakve traume. Verujte da ce se sve zavrsiti dobro. I smejte se sto vise.. ;))))
 
Svaka cast Sunce, ako si pratila postove i ja sam operisala tiroidu, benigni tumor, ali sam kukala, do nedavno... Kada sam skontala da imam za koga da se borim i da imam osmeh na usnama...moje dete. I jeste tako, moramo se sto vise smejati, jer smeh je lek...
 
Tek sad sam nasao ovaj forum. HITNO je. Moja supruga (42 god) vec par godina jako tesko dise, mnogo se zamara, problemi sa srcem... Od nove godine su nasli da je problem sa stitnom zlezdom. Stitna je malo uvecana, neravnine na nekom Ultra zvuku. Jako su bile uvecane vrednosti T3 i T4, TSH je bio minimalne vrednosti. Davali su neke lekove i T3 i T4 su u normali. Ali TSH je 0,020 tj, gotovo i da ga nema. 'Hitno' su joj sada rekli da ide na Zlatibor. Jedva ide, jedva dise, zamara se - kaze telefonom. I dalje je nervozna. Mozda je i bilo slicnih slucajeva, ali oprostite sto nisam stigao sve da procitam, citacu cele noci. Please, ako neko zna sta je ovo i kako da regulise taj TSH ako je on problem. Menjala je lekara, ali su oni ravnodusni...
 

Back
Top