bluetooth vs. usb

  • Začetnik teme Nepismena_za_plave-zube
  • Datum pokretanja
N

Nepismena_za_plave-zube

Gost
imam nekoliko pitanja u vezi sa bluetooth tehnologijom. prvo i najbitnije: sta je bluetooth? koja je razlika izmedju bluetooth, infrared i usb kabla?
imam SE Z600 i zelela bih da ga povezem sa racunarom kako bih mogla da skinem fotografije na komp. kako? gde mogu da skinem program za ovo? program koji sam dobila ne prepoznaje telefon kada ga povezem preko usb kabla.

unapred hvala svima na pomoci
 
Nepismena_za_plave-zube:
imam nekoliko pitanja u vezi sa bluetooth tehnologijom. prvo i najbitnije: sta je bluetooth? koja je razlika izmedju bluetooth, infrared i usb kabla?
imam SE Z600 i zelela bih da ga povezem sa racunarom kako bih mogla da skinem fotografije na komp. kako? gde mogu da skinem program za ovo? program koji sam dobila ne prepoznaje telefon kada ga povezem preko usb kabla.

unapred hvala svima na pomoci
To sto je specijalno sa bluetoth je to sto mozes da komuniciras ili da prenosis podatke do nekih 200 m prave i otvorene linije sa nekim drugim mobilnim ili PCom koji ima bluetoth.Infra red radi na samo nekih 20-40 cm i to moras da uperis tacno ka odasiljacu inace nece da radi.Inace pazi se da ti je bluetoth iskljucen kad ga ne koristis jer ti drugi mogu uci u mobilni sa mobilnim sa bluetohom i uzeti ili izbrisati informacije koje su privatne.
Ako hoces da udjes na komp pomocu bluetotha onda tu ne pomaze samo program,moras kupiti bluetoth odasiljac koji se prikljuci na USB na kompu...
Ako treba jos nesto,samo pitaj...
 
Bluethooth ima domet od 15 m u vr' glave na otvorenom, a u zatvorenom prostoru oko 7-8 m. Nije namenjen da radi kao wireless mreza, nego ka wireless port, tj. da dva uredjaja razmene info kad su relativno blizu (cisto da se ne bi maltertirao sa kablovima, kao elegantno resenje)
 
hvala puno, Master_Chief...ali moram da pitam jos nesto. naime, postoje dve vrste kablova, bluetooth i usb kabl (sa velikom razlikom u ceni), pa me zanima koji je bolji (usb vec imam)i prakticniji za povezivanje mobilnog sa PCjem, i prebacivanje fotki?
 
Nepismena:
hvala puno, Master_Chief...ali moram da pitam jos nesto. naime, postoje dve vrste kablova, bluetooth i usb kabl (sa velikom razlikom u ceni), pa me zanima koji je bolji (usb vec imam)i prakticniji za povezivanje mobilnog sa PCjem, i prebacivanje fotki?

Ne, zlato, bluetooth nije kabl. Kao što je već neko rekao BT je standard za bežičnu komunikaciju različitih uređaja. Dakle, ako na mobilnom imaš BT, onda bi trebalo i za komp da kupiš BT. (To je dakle jedan mali, maleni radio primopredajnik). On se zakači na komp, najčešće na USB. I tako onda lepo komuniciraju PC (sa svojim nadodatim BT uređajem) i mobilni (sa svojim ugrađenim BT). I u tom slučaju, očigledno kabl nije potreban.

Druga varijanta je kupiti kabl, i direktno povezati PC i mobilni.

USB je ime za jednu vrstu konektora (od mnogih) na PC-ju. Kablovi koji spajaju mobilni i komp su najčešće napravljeni da se na komp kače na USB, ali moži na serijski (RS-232) port.

E sad, šta kupiti ? Ako razmišljaš samo o prebacivanju slika sa mobilnog na komp, najjeftiniji ti je običan kabl. A, ako imaš na umu da će u dogledno vreme BT doživeti ekspanziju, onda će ti svakako trebati BT na kompu. Za komunikaciju sa ostalim uređajima u kući. ( ? Ko zna, možda TV ili frižider, ili veš mašina ...)

Ako ti bilo šta nije jasno, slobodno ponovo pitaj.
 
hvala, zlato, i zvanicno se osecam kao debil. citava zabuna pocinje od ''strucnih'' dilera mobilnih telefona, koji mi nude BT kabl!

u svakom slucaju, puno hvala!
:wink:
 
Nepismena:
hvala, zlato, i zvanicno se osecam kao debil.
Nema razloga da se osećaš kao debil, zlato. Evo već posle ove kratke komunikacije, o BT i povezivanju mobilni-PC znaš više nego prosečan prodavac mobilnih. Nije sramota ne znati, sramota je ne pitati. A novi termini, standardi i tehnologije se pojavljuju sa 200 na sat.
 
Nepismena:
hvala, zlato, i zvanicno se osecam kao debil. citava zabuna pocinje od ''strucnih'' dilera mobilnih telefona, koji mi nude BT kabl!

u svakom slucaju, puno hvala!
:wink:
Mnogi ne znaju mnogo vaznije stvari,BT je tu samo da ti zivot u neku ruku bude laksi,nista nisi propustila ako nisi znala nesto vise o BT ranije.
 

Back
Top