HEMIJA

P

pavle II

Gost
Imam problem sa takmicenjem iz hemije,odnosno ne znam koja bi mi knjiga(knjige)mogle pomoci za pripremanje za III razred srednje.
Zanima me gde bih mogao na netu naici na neki koristan site sto se tice hemije?Ako neko zna neka kaze.
 
Zadatke za srednjoskolska takmicenja zadaje Dusan Sladic, profesor sa Hemijskog u Bg. Najvazniji izvor su ti testovi sa prethodnih godina, a pojedini zadaci sa takmicenja su stampani u zbirci ciji je jedan od autora gore pomenuti. Zbirku izdaje 'Studentski trg', a njihova knjizara je kod zgrade PMF-a u Bg. Te zadatke moras obavezno da resis jer su dosta specificni, neki od njih zahtevaju poseban nacin razmisljanja i takvi se pojavljuju i sada na takmicenjima. Naravno korisne su ti sve zbirke i knjige koje se bave hemijom. Posto si treca godina, imas sest zadataka iz organske hemije, pa ce ti veoma koristan biti udzbenik organske autora P. Volharta, postoji prevod na srpski.

Osim zadataka moras da spremis i kvalitativno dokazivanje nekih katjona i anjona (postoji spisak) i kiselinsko-bazne titracije.
 
Hvala za pomoc! :) A sto se tice knjige Stehiometrija od Milana Sikirice da li je to dovoljno kvalitetna knjiga za pripremanje?
 

Back
Top