Problem sa stolicom

nacana

Obećava
Poruka
70
Procitala sam vec da postoji slicna tema kako resiti problem cvrste stolice kod male dece medjutim moja cerka 2god, ima isti problem, veoma cvrstu stolicu ali razlika je u tome sto je stolica redovna ima je svakog dana. Pri svakom izbacivanju stolice javljaju se tragovi krvi, ocigledno da prilikom defekacije dolazi do povrede rektuma. Probala sam sa svom vrstom hrane za koju sam znala da privlaci vodu. Ona sama pije vode u neogranicenim kolicinama, mleko ne pije ni previse ni premalo, jede i voce i povrce. Ovako tvrdu stolicu ima od rodjenja a od kakao je presla i na cvrstu hranu javlja se cesto i to kapilarno krvarenje. Molim vas za savet jer se bojim da to krvarenje ne napravi dalji problem. Ona takodje ima problem i sa cestim infekcija urinarnog trakta eserihijom koli, pa tek da spomenem i to mozda ima i to neke veze sa ne zadrzavanjem dovoljne kolicine vode u crevima. Ultrazvuk bubrega tek trebamo da radimo. Unapred hvala!
 
Mislim da je za ovakav tip problema najbolje da se obratite pedijatru, mozda cak i decijem gastrologu obzirom na krvarenja pri defekaciji. To bi bio najadekvatnji nacin da potrazite pomoc, jer svaki savet koji bi na forumu dobili svakako ne moze biti bolji od onog koji ce vam dati pedijatar nakon sto dete pregleda i uzme kompletnu istoriju bolesti, i po potrebi zatrazi dodatne analize, preglede i testove.
 

Back
Top