Srpski automati najbolji na svetu

Naravno da sluze, inace ne bi bili tu, nekom mozda smetaju na pocetku, ali se covek na to nauci za kratko vreme i ubrzo je sve sasvim normalno. Sve ima svoju primenu.

Tebi je zakon M 72 sa drvenim kundakom, sto mozda govori kakav vid borbe ti vise lezi (svapski bunker na Omaha Beach 1944 i ozezi :lol:).

Meni je br 1 bila i ostala M70 AB2, prva puska koju sam zaduzio, volim i M72, i nasu verziju Krinkova - M92, ali prva ljubav je prva ljubav, neki kompromis izmedju Krinkova i M 72 recimo.

imam je u svojoj..kolekciji.....moja..ja je zadužio..došla iz Varaždina..;)..

3jpgt1-1.jpg
 
Naravno da sluze, inace ne bi bili tu, nekom mozda smetaju na pocetku, ali se covek na to nauci za kratko vreme i ubrzo je sve sasvim normalno. Sve ima svoju primenu.

Tebi je zakon M 72 sa drvenim kundakom, sto mozda govori kakav vid borbe ti vise lezi (svapski bunker na Omaha Beach 1944 i ozezi :lol:).

Meni je br 1 bila i ostala M70 AB2, prva puska koju sam zaduzio, volim i M72, i nasu verziju Krinkova - M92, ali prva ljubav je prva ljubav, neki kompromis izmedju Krinkova i M 72 recimo.

ne gresis.Odrzavati pusku u terenskim uslovima je podvig.Drveni kundak ti garantuje da ce ti leci na rame 100% fiksirana.Daleko je sigurnja sa podcevnim bacacem granata, ili prilikom opaljenja tromblonske mine. u sustini za svaki VeS ide cev po potrebi.Preklapaca je zbog svojih osobina dobra za vozace,artiljerce,...za klasicnog pesadinca nije.
Recimo imas sliku zastave sa pikantini sinama optikom,lampom,...mozda je dobra za SAJ ili PTJ,ali sta ce klasicnom cistacu takve zaje8ancije?Pa on pre nego udje u "prostoriju "pokuca" na vrata kasikarom pa tek onda udje.Prigusivac bez odgovarajuceg metka gubi svoju primarnu funkciju.Ako je potrebno imas coveka u timu sa malim vintorezom koji protivniku nece dati ni promil sanse da prezivi.
Pogresno je sto sa jednom puskom M72 ili M21, pokusavaju napraviti opcije za sve potebe.Osnovno pesadijsko M21,za specijalne potrebe ima daleko boljih i kvalitetnijih opcija
 
Nego, srblje, je li istina da neke vase policijske (vjerojatno specijalne) jedinice koriste americku M4?

Zna li netko nesto o tome?

imaju ovi SAJ, karabine SIG-552 sa sve "10" picatinny sina i svim onim taktickim svetlima, prednjim rukohvatom, optikom i ostalim dziza-bidzama koji im sluze za CQB da se uzimaju i karabini M4 (cije kvalitete ne osporavam) jer je to po meni cisto proцeravanje. Pa i ako je nabavjeno 5-10 Coltova M4 opet je neopravdano, moglo se nesto drugo za te pare uzeti.
 
imaju ovi SAJ, karabine SIG-552 sa sve "10" picatinny sina i svim onim taktickim svetlima, prednjim rukohvatom, optikom i ostalim dziza-bidzama koji im sluze za CQB da se uzimaju i karabini M4 (cije kvalitete ne osporavam) jer je to po meni cisto proцeravanje. Pa i ako je nabavjeno 5-10 Coltova M4 opet je neopravdano, moglo se nesto drugo za te pare uzeti.

Čuo priču u istinitost ne ulazim, Montgomerijeva zahvalnost za čuvanje ambasade su M4 i ACU
 
imaju ovi SAJ, karabine SIG-552 sa sve "10" picatinny sina i svim onim taktickim svetlima, prednjim rukohvatom, optikom i ostalim dziza-bidzama koji im sluze za CQB da se uzimaju i karabini M4 (cije kvalitete ne osporavam) jer je to po meni cisto proцeravanje. Pa i ako je nabavjeno 5-10 Coltova M4 opet je neopravdano, moglo se nesto drugo za te pare uzeti.

Iskreno sam iznenadjen da su uzeli americku pusku, ne zato sto nije dobra (jer dobra je) nego zato sto imate svoju industriju a i okrenuti ste rujama tradicionalno.
 

Back
Top