da li se isplati nova kia ceed ili pro ceed 1.6

To ce ti objasni Signature 350.

koji sasvim slucajno nalece :D

pa evo neso, ja sam ponosni vlasnik, ajde pre ce biti korisnik nego vlasnik :lol: ,
proceeda 1,4 sa 110ks kupljenog 2008 nov. od pre godinu dana dobio je i plin u ovlascenom servisu.
uzeo sam ga zato sto je tada bio na akciji i jeftiniji od obicnog ceeda, a plus sto da prostis prejebano izgleda. nije obican ceed ruzan, pogotovu sad ovaj najnoviji malo restilizovan, ali pro je ipak poseban. plus sto proceed ima drugacije oslanjanje od obicnog ceeda - tvrdje i malo nize.

moja nema 7 god garancije, barem mislim, nego 5 god. tad je valjda tako bilo. sad je 7. nikakvog problema sa njom nisam imao naravno, tek je presla 20000km. potrosnja u gradu se krece 9 do 10 litara sto je za ocekivati buduci da auto prazan ima preko 1200kg. imajuci to u vidu, kada si sam u njemu zivahan je. ubrzanje je 11,5s sto znaci neces se trkati na semaforima sa besnim kolima, ali je dovoljno za razumno-zustru voznju. naravno oseti se razlika u voznji kada ti u autu pored tebe sedi jos 4 coveka...
ali kada si sam, kada ga gazis po krivinama i to - lezi ko na sinama, i ti kao vozac se osecas jako sigurno. dobar osecaj imas na volanu koji deluje malo, i pravi mali broj krugova od jednog do drugog kraja - primetices mozda, barem je meni u poredjenju s mojim megan karavanom, veci krug zaokretanja auta.
klima lepo obavlja svoj posao, sve kontrole su krajnje jednostavne. retrovizori su veliki srecom i dobro su pregledni. kazem srecom jer okretanjem unazad neces videti gotovo nista, ako si vozio oklopno vozilo, a nisi vrv :) , onda ti ovo nece biti cudno :D
ima visoko dupe i tesko ces bilo sta videti. jos ako obaras sediste dok vozis, kao ja (privucem volan i oborim sediste) onda ni sa strane neces videti zbog visokih bokova :D
ugradio sam parking senzore (otac zbog operacije nije narocito okretan u ledjima) pa je to resilo problem vidljivosti.

od opreme ima "sve": standardne stvari tipa serva, el retrovizora i prozora,podesavanja farova, klima, komande na volanu, mp3, retrovizori, racunar, sv za maglu, podesavanje grbe na vozackom sedistu... i ono sto je meni licno bitno kozni volan i menjac. tapacirung je krpen.
materijal komandne table i vrata je lepo uradjen, mekan je na dodir. medjutim neki plasticni delovi su onako malo... mislim nisu na nivou tih gumiranih delova. vrata su velika i teska, pa se nekad cuje malo skrip, ako jako cimnes za drsku iznutra. ali ponavljam samo ako bas cimnes, a tako nikad nes zatvarati vrata.

isao je dosad na redovan servis i nista nije otkazivalo - jedan deo je menjan i to prednji branik jer se spojler dole slomio nakon sto mu se na putu nasao nesretan kuca koji je pretrcavao autoput... nov branik je te 2009 kostao 80 i nesto hiljada, srecom kasko osiguranje... inace nebi ni bio menjan jer nije bilo nikakve deformacije samo naprslina koja se primeti detaljnijim posmatranjem.

moj otac se vozio u 1,6crdi sa 115ks i kaze da ide odlicno, lepse od ove moje.
mozda najbolji pokazatelj sta mislim o proceedu je taj sto se planira kupovina sledeceg, i to upravo 1,6crdi sa 115ks koji sad kosta manje nego koliko sam ja platio moj pre 2 god :)

nadam se da je pomoglo.
otvoren sam za pitanja :ok:
poz
 
jos bih dodao i to da je zvucna izolacija odlicna - motor ni ne znas da radi dok ne pogledas u obrtomer.
kada se nadjes u nekoj guzvi u gradu i neko te iznervira i ti sav vazan legnes na sirenu... izolacija malo spasava stvar, jer da si napolju cuo kako ta sirena zvuci - umro bi od sramote :lol:
ja u zivotu nisam cuo onoliko jadan i nejak zvuk, jugova je 5 uglavu za ovu. kad god treba da zatrubim meni se place. toliko jeftin i jadan zvuk da mi dodje da smesta otvorim haubu iscupam je i bacim u 3 pichque materine...
ali to cu resiti tako sto cu lepo kupiti neku lepu 2-3 tonsku pa je prisrafiti na nosac umesto ove - skida se na 1 sraf i stoji na izvolte izdignuta na metalni nosac :)
 
Ja sam na prethodnom autu imao vatrogasnu sirenu, bar se tako cula i dok drzis dugme ono pisti ko ludo, kad pustis, lagano staje. Ma kao sirene u bombardovanju, ustvari.

Inace, lep opis Kie, i ja i zena razmisljamo o ovom vozilu. Pa mislim, dal da u skorije vreme kupim polovnu Hondu opet, ili ovo potpuno novo. Ipak, nov auto je nov auto. Samo, moralo bi jos novca prikupiti. Mozda za par godina.

Sto se tice izgleda, stvarno Proceed izgleda odlicno, ali zbog porodicne upotrebe, mi bi isli na zadnja vrata, pa cak mi je i karavan veooma lep, iako ih ne volim.

Ja bih definitivno kupio 1.6 benzinca od 126 konja, o 1.6 dizelu sam citao u reviji SAT na onom testu od 100.000 km i mislim da je imao problem za garezi na ventilima, pa su ih valjda menjali, ili cistili, neznam kako bese, uglavnom, malo me to razocaralo pa ne razmisljam o njemu. Ipak, voleo bih da probam onaj 2.0 crdi od 140 konja.
 
Ja sam na prethodnom autu imao vatrogasnu sirenu, bar se tako cula i dok drzis dugme ono pisti ko ludo, kad pustis, lagano staje. Ma kao sirene u bombardovanju, ustvari.

Inace, lep opis Kie, i ja i zena razmisljamo o ovom vozilu. Pa mislim, dal da u skorije vreme kupim polovnu Hondu opet, ili ovo potpuno novo. Ipak, nov auto je nov auto. Samo, moralo bi jos novca prikupiti. Mozda za par godina.

Sto se tice izgleda, stvarno Proceed izgleda odlicno, ali zbog porodicne upotrebe, mi bi isli na zadnja vrata, pa cak mi je i karavan veooma lep, iako ih ne volim.

Ja bih definitivno kupio 1.6 benzinca od 126 konja, o 1.6 dizelu sam citao u reviji SAT na onom testu od 100.000 km i mislim da je imao problem za garezi na ventilima, pa su ih valjda menjali, ili cistili, neznam kako bese, uglavnom, malo me to razocaralo pa ne razmisljam o njemu. Ipak, voleo bih da probam onaj 2.0 crdi od 140 konja.

ja je preporucujem u svakom slucaju, karavan mi je isto lep. ne znam zasto neki ljudi imaju predrasude prema karavanima, ja vozim megan karavan i volim ga.

2,0crdi ide ko blesav u to ne sumnjam. i o njemu sam razmisljao al on je 4000 skuplji od ovog manjeg... sad bas da dajem 4000 vise i nebi. a chip tuningom ovog malog se dobiju Takve karakteristike. dobije se 144ks i nesto veci obrtni moment... ako je bas do trkanja.
primetio sam da potrosnja u gradu za 2,0 pise 7 i nesto /100km (kao megane) a ovaj mali da trosi ispod 6. jako mala potrosnja pise za njega u svim stavkama.
a 1,6 benzinac ce da posrce kolko god da sipas :)
 
brate za tu KIA-u uzmete HYUNDAI i20,i30 znate kakooo idu naspram ovog...auta...sta vec
pa izmislili su auto naspram KIA-e..
ali MEGANE 2005 je objasnio,znaci naj auto u kom sam se vozio,tako ako kupujete,lepo kredit pa megana za 4500 da birate...dizel 1.5
ostavite se KIA-e za koju do juce niko cuo nije
isti fazon ko DACIA...ajme meni
 
brate za tu KIA-u uzmete HYUNDAI i20,i30 znate kakooo idu naspram ovog...auta...sta vec
pa izmislili su auto naspram KIA-e..
ali MEGANE 2005 je objasnio,znaci naj auto u kom sam se vozio,tako ako kupujete,lepo kredit pa megana za 4500 da birate...dizel 1.5
ostavite se KIA-e za koju do juce niko cuo nije
isti fazon ko DACIA...ajme meni

strucnjace:
hyundai i20 je auto nize klase...tu stajem.
i30 je auto na istoj platformi kao i ceed. cak i na patosnicama originalnim pise "for hyundai i30 and kia ceed".
motori su im isti. dizajn unutrasnjosti dosta slican... to su prakticno isti automobili pa kome se sta vise svidi... tako da ne lupetaj.
npr novi sportage i ix35 su takodje isti.

uostalom, Hyundai je vlasnik Kije:roll:
 
strucnjace:
hyundai i20 je auto nize klase...tu stajem.
i30 je auto na istoj platformi kao i ceed. cak i na patosnicama originalnim pise "for hyundai i30 and kia ceed".
motori su im isti. dizajn unutrasnjosti dosta slican... to su prakticno isti automobili pa kome se sta vise svidi... tako da ne lupetaj.
npr novi sportage i ix35 su takodje isti.

uostalom, Hyundai je vlasnik Kije:roll:

kao sto je renault vlasnik dacie,tako isto i za ovaj primer...
reno sigurno nije glup da stavlja delove istog kvaliteta u daciu i u reno vozila... :dash:
a sto se tice i20 da je auto nize klase...mozes reci samo ako se nisi vozio u njemu...
a da je i30 isto sto i pro ceed... samo cu staviti ovaj smajli :dontunderstand:
jer samo se vozio i u jednom i u drugom kao taxi...
tako da mogu da kazem da je hyundai ne da je izmislio auto za pro ceed nego ima i vise dizajnerskog ukusa,a i unutrasnjost je mnogo iskoriscenija i lepsa...po meni
 
kao sto je renault vlasnik dacie,tako isto i za ovaj primer...
reno sigurno nije glup da stavlja delove istog kvaliteta u daciu i u reno vozila... :dash:
a sto se tice i20 da je auto nize klase...mozes reci samo ako se nisi vozio u njemu...
a da je i30 isto sto i pro ceed... samo cu staviti ovaj smajli :dontunderstand:
jer samo se vozio i u jednom i u drugom kao taxi...
tako da mogu da kazem da je hyundai ne da je izmislio auto za pro ceed nego ima i vise dizajnerskog ukusa,a i unutrasnjost je mnogo iskoriscenija i lepsa...po meni
koji si ti kralj...
i20 JESTE automobil nize klase jer da nije nebi postojao i30 :dash:
ti si se vozio kao taxi, a ja vozim ovo a razmotrio sam i i30 prilikom kupovine.
i to JESU prakticno isti automobili jer ih ista firma pravi na ISTOJ platformi.
jesi nekad cuo za redukciju troskova u proizvodnji?:rtfm:
 
koji si ti kralj...
i20 JESTE automobil nize klase jer da nije nebi postojao i30 :dash:
ti si se vozio kao taxi, a ja vozim ovo a razmotrio sam i i30 prilikom kupovine.
i to JESU prakticno isti automobili jer ih ista firma pravi na ISTOJ platformi.
jesi nekad cuo za redukciju troskova u proizvodnji?:rtfm:

ne :dash:
ok,necu se svajdam,nek ti bude...po meni je i30 po tebi kia bolja...100 ljudi 100 cudi
 
To za sise, potpuno podrzavam! Obema rukama! A, Popkeeee, da ti objasnim malo slikovitije klase vozila: KIA Ceed i i30 jesu jedan te isti auto, ovo nije nagadjanje, ovo je cinjenica, i nema razlike u kvalitetu, to ti je C segment vozila, a i20 jeste klasa ispod i to B segment, kako se to zvanicno zove. Nema razloga za svadju, ovo su cinjenice i oko toga nema potrebe diskutovati.
 

Back
Top