Problem sa drajverima

Kole_strs

Početnik
Poruka
7
Video sam na forumu da je već neko imao ali mi njegovo rešenje nije pomoglo.Naime, kada sam brisao neki virus, obrisao sam i drajver za zvučnu karticu tako da sada uopšte nemam zvuk osim što se povremeno čuje iz kućišta pištanje umesto na zvučnicima.Skidao sam drajvere sa asusovog sajta, baš za moj model matične i nije pomoglo.
Asus Socket m2n-x plus je model matične
Nvidia Nforce 6100 410/420/430 je model zvučne kartice.

Unapred hvala.

P.S.

Po već pomenutim zvucima iz kućišta zaključujem da nije crkla zvučna kartica.
 
Brisanjem virusa ili čega već nisi obrisao stare drajvere,
verovatno si ih samo oštetio i onda si preko nih instalirao nove, predpostavljam...

Probaj da ručno obrišeš drajvere i obavezno restartuj komp... onda instaliraj nove...
 
idi u control panel-system-device manager vidi jel drajver zvucne pod zutim znakom (to je znak da ne valja) desni klik i idi uninstall. Ocisti registar ccleanreom ili vit-om ,resetuj ,pa instaliraj te sa sajta ili ako moze neka ih pronadje windows
 
idi u control panel-system-device manager vidi jel drajver zvucne pod zutim znakom (to je znak da ne valja) desni klik i idi uninstall. Ocisti registar ccleanreom ili vit-om ,resetuj ,pa instaliraj te sa sajta ili ako moze neka ih pronadje windows

Neće ga uspjeti deinstalirati na taj način jer uvijek u windowsu nešto zaostane i kada restartuje računar iskočiće prozor da je pronađen novi drajver i windows će odmah ubaciti ono štoje ostalo. Jedino ga može deinstalirati preko Control Panela> Add or Remowe, naravno ako ga tamo ima...
 
Hvala svima.Rešio sam problem tako što sam otišao u device manager i video da je jedna opcija za zvuk isključena.Verovatno se sama isključila kada sam oštetio neki drajver i ponovnim uključivanjem sam vratio zvuk.Hvala još jednom.
 

Back
Top