Srpstvo - šta je to???

Chancho

Početnik
Poruka
41
Mnogo često na temama politički orjentisanim nalećem na veliki broj ljudi koji često nemaju šta drugo pametnije da rade pa izmisle neki nepostojeći spor i svađaju se a u tim razgovorima naiđem na izraz "srpstvo" kog neki nazivaju i "Srbstvo" braneći taj pojam kao da brane sebe, naravno samo preko foruma, pa me interesuje šta ustvari podrazumeva pojam srpstvo, šta je to, na šta se odnosi?
 
Mnogo često na temama politički orjentisanim nalećem na veliki broj ljudi koji često nemaju šta drugo pametnije da rade pa izmisle neki nepostojeći spor i svađaju se a u tim razgovorima naiđem na izraz "srpstvo" kog neki nazivaju i "Srbstvo" braneći taj pojam kao da brane sebe, naravno samo preko foruma, pa me interesuje šta ustvari podrazumeva pojam srpstvo, šta je to, na šta se odnosi?

Kad sa toliko godina nisi skapirao dzaba da ti mi sad objasnjavamo...
 
Consi i ja se ne razumemo uopste, on je neki cudan covek. :kafa:
objasni mi ti Misi

Vrlo je zanimljivo, da ne postoji NEmačstvo, Holandstvo, РУСТВО чак ???
Али зато постоји Српство, и нико га на свету и код нас не разуме, сем пар битанги из страначких лидерских опција, и неколико академика који се баве са српством на исти начин ко са амебама, пуноглавцима и спирогирама.
 
Поштовање темеља на коме овај народ почива. У негативно смислу српство је све оно што немају другосрбијаши, хашишари, тетке у црном, бабе сребренице, б92 хашишари, разне чеде и остали цигани као и они што кажу да не разумеју овај израз.
 
Poslednja izmena:
Vrlo je zanimljivo, da ne postoji NEmačstvo, Holandstvo, РУСТВО чак ???
Али зато постоји Српство, и нико га на свету и код нас не разуме, сем пар битанги из страначких лидерских опција, и неколико академика који се баве са српством на исти начин ко са амебама, пуноглавцима и спирогирама.

Postoji nego se drugacije zove na tim jezicima. Svaki narod ima svoje Srpstvo...
 
Consi i ja se ne razumemo uopste, on je neki cudan covek. :kafa:
objasni mi ti Misi

Vrlo je zanimljivo, da ne postoji NEmačstvo, Holandstvo, РУСТВО чак ???
Али зато постоји Српство, и нико га на свету и код нас не разуме, сем пар битанги из страначких лидерских опција, и неколико академика који се баве са српством на исти начин ко са амебама, пуноглавцима и спирогирама.
Srpstvo je vid nacionalizma i kao svi nacionalizmi promoviše afirmativan odnos prema svome narodu,istoriji i kulturi.Kome se ne sviđa da bude srpski nacionalista može da bude neko ili nešto drugo i proglasi sebe kosmopolitom(što je tek forma tikve bez korena) i tako da zadovolji svoje mazohističke potrebe.:lol:
 
Srpstvo je vid nacionalizma i kao svi nacionalizmi promoviše afirmativan odnos prema svome narodu,istoriji i kulturi.Kome se ne sviđa da bude srpski nacionalista može da bude neko ili nešto drugo i proglasi sebe kosmopolitom(što je tek forma tikve bez korena) i tako da zadovolji svoje mazohističke potrebe.:lol:

Није да се никоме не свиђа, ево свиђао се : покојном Хусеину, оном малоумно, кловну ЖИРИНОВСКОМ; Лукашенку помало, карикатуристи ЛЕ ПЕНУ и тд.
 
Поштовање темеља на коме овај народ почива. У негативно смислу српство је све оно што немају другосрбијаши, хашишари, тетке у црном, бабе сребренице, б92 хашишари, разне чеде и остали цигани као и они што кажу да не разумеју овај израз.


jel srpstvo znaci biti hrabar i direktan ili iz prikrajka dobaciti? :kafa:
 
meni je jako zao ljudi kojima su neki uspeli da isperu mozak, koji odbrambeni mehanizam ovog naroda nazivaju klerofasizmom.. gledam neki dan prebili nemaca na adi kaze to su fasisti a sto su nas ti isti nemci bombardovali, sto su slali oruzje albancima i sto su tradicionalno bez i jednog razloga protiv srba to nema veze jel da? ovaj narod je napadnut i okupiran a nije mu dozvoljeno da se brani tako da ce ovakvih stvari sve vise biti a oni koji nam ne dozvoljavaju da se branimo na bojnom polju to nazivaju faiszmom itd.. nije meni ni do cega, jedino sto su pojednci dozvolili da im kojekave bezmoralne individue isperu mozak i utemelje neke nenormalne vrednosti.
 
Грдно се варају сви који мисле да националног опредељења нема код других народа и да га они не истичу. Пример: Кад уђете у продавницу неке од држава ЕУ, свега има, али... ако је Немачка у питању стајаће натпис: "Немачко је, најбоље је". Исти случај је и са Скандинавским земљама које слове за високо демократсеке. Даље, анимозитета између "сродника" (бивши викинзи), Данаца, Норвежана и Швеђана је напретек и свако од поменутих итекако истиче припадност својој нацији.
Уосталом, како објаснити да се националне заставе у поменутим земљама лепршају на све стране, посебно када је рођендан, крштење или свадба.
Америка је посебан случај... тамо децу од малена индоктринирају горе но стаљинисти што су чинили.

Е сад, по чему то Срби треба да се стиде своје националне припадности, да препусте "другосрбијанцима" срБски (Вука никад нисам волео) барјак. Јер, докопају ли се ликови из "друге србије" нац. барјака, угасили смо га начисто.
 
Mnogo često na temama politički orjentisanim nalećem na veliki broj ljudi koji često nemaju šta drugo pametnije da rade pa izmisle neki nepostojeći spor i svađaju se a u tim razgovorima naiđem na izraz "srpstvo" kog neki nazivaju i "Srbstvo" braneći taj pojam kao da brane sebe, naravno samo preko foruma, pa me interesuje šta ustvari podrazumeva pojam srpstvo, šta je to, na šta se odnosi?

Mnogo chesto? Ne treba ti mnogo.

E sada... shta je to srpstvo?

To je, najjednostavnije recheno, lichni dozivljaj pripadnosti.

Nadam se da sam da je sada jasnije. :)
 
gledam neki dan prebili nemaca na adi kaze to su fasisti a sto su nas ti isti nemci bombardovali, sto su slali oruzje albancima i sto su tradicionalno bez i jednog razloga protiv srba to nema veze jel da?

Ti Nemci sa Ade sigurno nisu bacali bombe na nas a polomiše ih od batina.

Tema je srpstvo a ne nemstvo.

Поштовање темеља на коме овај народ почива.

Izem ti temelje ako su odvojeni od naroda pa moramo da ih takve pazimo i poštujemo kao nekog zamišljenog kućnog ljubimca. Onda i nisu stvarno toliko vredni.
Vredno je ono što je istovremeno i neodvojivi deo naroda, sve ostalo je zamišljeno.
 

Back
Top