Kegel

Kegelove vezbe

Najefektnija forma vezbi za zene sa orgazmicnom disfunkcijom je program direktne masturbacije. Podaci pokazuju da je masturbacija tehnika koja najcesce proizvodi orgazam kod zena.
Kegelove vezbe dobile su naziv po doktoru koji ih je osmislio (Kegel, 1952). Najvazniji efekat ovih vezbi je da povecavaju seksualno zadovoljstvo zena povecavajuci osetljivost vaginalnog predela.
One su smisljene tako da ojacaju misic koji se nalazi oko ulaza u vaginu. Da bi otkrile misic zene pocinju sa vezbom same, na WC solji, dok uriniraju (piske) pokusavaju da zaustave mokrenje. Taj misic koji zaustavlja mokrenje je isti misic koji se nalazi oko vagine, tzv. PC misic. Kada ga prepoznaju, trebalo bi 6 do 10 puta dnevno da stegnu taj misic. Vezbe se moraju raditi konstantno
 
Pjer_Nis:

Ove vežbe nisu samo za žene koje ne mogu da dožive orgazam. One se koriste kako bi ste doživeli mnogo jači orgazam nego inače. Takodje je koristan i za muškarce jer na taj način omogućava jaču erekciju, produženje odnosa i sl. Ja sam pomoću ovih vežbi došla u stadijum kada imam više orgazama jedan za drugim.
:lol:
Zanimaju me iskustva drugih!
 
ovim vezbama takodje mozete da smanjite obim .posle porodjaja misici se rasire pa ih ovim vezbama mozete vratiti u prethodno stanje.ja sam to radila i mogu reci da pomaze.najzgodnije je sto mozete da ih radite svuda i uvek:u busu na poslu u bioskopu...
 
pa jel su to vezbe ili jedna jedina vezba, da zategnes i opustis misic ?
vec zamisljam kako dobijam kondiciju...
:oops:
salim se, al vezbe su vezbe !pocinjem da se bavim sportom od danas . 8)

Dakle Sta je jos potrebno raditi, ko zna?
 
animsaj:
pa jel su to vezbe ili jedna jedina vezba, da zategnes i opustis misic ?
vec zamisljam kako dobijam kondiciju...
:oops:
salim se, al vezbe su vezbe !pocinjem da se bavim sportom od danas . 8)

Dakle Sta je jos potrebno raditi, ko zna?

Pokušaću detaljnije da ti objasnim.
Prvo moraš da pronadješ taj mišić, koji ćeš da vežbaš.
Mišić ćeš naći tako što kad budeš piškila zaustavi pišanje i taj mišić koji si upotrebila ustvari treba da vežbaš.
U toku dana radi vežbe tako što ćeš raditi 100-200 stisaka i opuštanja.Trudi se da ne stežeš i analni mišić u isto vreme sa PC. Ove vežbe možeš da radiš dok gledaš Tv, ili se voziš ili sl. U početku deluje neobično ali ćeš se vremenom navići.
Ako te zanima još nešto slobodno pitaj.
 
radim neshto slichno..nemam pojma ;) mozda sam manje ruzhna. kada smo radili grupno (zmureli smo) e tad je bio jachi efekat
ne radi se 10 puta..zamislish toplotu gde ti je materica i skupljash vaginu i kao da jaseh..dok sedis..to radis duze, ne znam koliko. onda promenis pa zamisljas hladno. kad ti je svega dosta zaustavis jahanje a zamisljas i dalje malo hladno
ja sam ovo nasla u Lori
trebalo bi da pomognu kod seksualnosti
 
:twisted:
he he znachi nisko :evil:
dakle ne, ali cini mi se da se bolje osecam. doduse, mogla bih mozda na nekoliko dana da prekinem da ih radim pa da vidim da li tripujem ili stvarno tu ima necega. mada ono sto sam citala, kao kod drugih se deshava svasta divno. u stvari preterala sam ne mora to stalno valjda....i odbijam neki pasivni promiskuitet, ne znam da li to ima s tim veze..bar za sada odbijam...
cula sam za prichu..kao da je neka baka radila stalno te vezbe i pojavila joj se menstruacija.. i kao nalazi su joj bili super a doktor je rekao kako je prijatna, da nije mrzovoljna..danas sam videla neku bakutu od 91 godina radila loru...super izgleda.
postoji josh jedna vezba.. hodajte nogu pred nogu po liniji, najbolje bosi.
 
ok, ja sma frigidno aseksualno i ruzhno bice, kod mene ne pomazhu. ali mozda kod tebe upale. iako ti sigurno nisu potrebne, kazhu da uvek mozhe josh bolje. i naravno, zavidim ti.
 
S obzirom da trenutno iščitavam sve sajtove vezane za trudnoću :P naidjoh i na Kegelove vezbe kao pripremne vezbe za porodjaj...

"Kegelove vežbe su jednostavne - napinjanje karličnih mišića. One pomažu u pripremama za porođaj.
Dobar način da isprobate svoje karlične mišiće je da raširite noge i da zaustavljate i puštate mlaz mokraće - to pokazuje koliko su vam snažni mišići. Još možete da probate da se stegnete oko (muškarčevog) penisa u erekciji tokom snošaja (ovo može biti veoma prijatno za njega, a može pojačati i vaše zadovoljstvo). Ili upotrebite jedan ili dva prsta.

Počnite vežbe sa napinjanjem mišića, prvo jako na sekund, potom potpunim opuštanjem. Ponovite ovu vežbu deset puta uzastopce. U toku jednog meseca pokušajte da odradite do dvadeset vežbi dnevno (oko sedam minuta ukupno). Ovo možete da radite u bilo koje doba- dok sedite u kolima ili u autobusu, dok pričate telefonom, ili čak kao vežbu za buđenje.

Neki od nas su primetili poboljšanje mišićnog tonusa, ponekad i povećanog zadovoljstva tokom seksa za samo nekoliko nedelja."
 
da ali izvodjenje kegelovih vezbi moze u toku procesa mokrenja ili u trenunku nagona za mokrenjem dad dovedu do retencije urina i stalne napetosti tih misica i sta onda raditi?
 

Back
Top