Порекло Исуса Христоса - Иран?

Poruka
4.252
Недавно сам читао интересантан интервју Драгоша Калајића и ево шта сам пронашао:

У једном од последњих интервјуа које је дао, Јасмина Кантарџиева, главни уредник тиражног македонског магазина ВИП Гала, питала је: „С годинама, међутим, чини се да сте суштински све ближе православљу. Вара ли утисак да се те две традиције, словенско-паганска и православна, ипак сједињују негде у дубини Вашег срца?”
„Запањен сам Вашим опажањем!” одговорио је Драгош Калајић. „То до сада нико није уочио и потврђује моје искуством стечено уверење да жене умеју располагати најдалекосежнијим спознајним моћима, сачињеним од интуиције, која је изнад разума. Подстакнут једном руском школом истраживања садржаја Новог завета, те након сопствених много ширих и даљих истраживања, доспео сам до непобитних сазнања да је хришћанство огранак древне иранске религиозности, те да је Исус Христос последња појава аријског Саошајанта, односно Спасиоца, који је такође рођен безгрешним зачећем и долази на крају циклуса од три хиљаде година да васкрсне мртве и поведе одлучну битку против зла. У светој књизи иранских Арија, Авести, стоји обећање: ,Када мртви буду васкрсли, живи Спасилац ће доћи без оклевања. По вољи живот ће бити преображен’ (Јашт, XIX, 11 и 89). Зато управо ирански свештеници први долазе на поклоњење Исусу Христосу, у знак посвећења његове улоге. Уосталом, и плаштаница из Торина, коју су крсташи отели у пљачки Константинопоља, почетком тринаестог века, сведочи стасом, ликом, косом и крвном групом да је Исус Христос био кавкаског, односно аријског порекла.
Јеврејски Месија је само карикатура иранског Спасиоца, преузета тек након вавилонског изгнанства, кад су они дошли у додир с иранском религиозношћу. Стари завет и његов бог су сушта супротност Новог завета и хришћанског бога, те је свака веза између те две религије не само неоснована и бесмислена већ и кобна за хришћанство. Сведоче протестантска јерес, односно приклањање морализму и материјализму Старог завета, те самоубиство Католичке цркве посредством Другог ватиканског концила. Ако га папа Рацингер не обеснажи, како се надам, остаје само православље, али да би победоносно процветало — мора бар пресећи све наметнуте и извештачене везе са Старим заветом које га трују.

Шта мислите о овој теорији?
 
Teorija je smesna, jer prvo hriscanstvo i slovenski-paganizam nikako ne mogu, osim vestacki da se priblize.
Hriscanstvo koje propagira pokornost i paganizam koji propagira ponos i junastvo, ne mogu da odjednom budu ista religija...
Ovakvim vestackim priblizavanjem moze samo da se desi da se izgubi ta ideja paganizma, a malo verovatno i hriscanstva
Novi zavet se nadovezuje na Stari (koliko god se to kome svidjalo)... Sam Isus je pricao da je bio Jevrejin i cak nejevrejima nije hteo ni da pomaze (dok se ne ponize)...
Potreba pojedinih ljudi da svoju veru koja je nastala medju Jevrejima, po svaku cenu udalje od Jevreja, nece nikad da mi bude jasna...
 
istraživanja pokazuju da je isus najverovatnije izgledao ovako

Screen-shot-2010-07-09-at-9.21.57-AM1-560x667.png



http://121youth.wordpress.com/2010/07/12/what-did-jesus-look-like-by-justin-taylor/
 
Недавно сам читао интересантан интервју Драгоша Калајића и ево шта сам пронашао:



Шта мислите о овој теорији?

Tri maga (mudraca) jesu iz Persije (Irana) i dosli su na poklonjenje Spasiocu ljudskog roda, a on je rodjen u Vitlejemu od djevojke Marije, Jevrejke iz roda Davidova.
 
Teorija je smesna, jer prvo hriscanstvo i slovenski-paganizam nikako ne mogu, osim vestacki da se priblize.
Hriscanstvo koje propagira pokornost i paganizam koji propagira ponos i junastvo, ne mogu da odjednom budu ista religija...
Ovakvim vestackim priblizavanjem moze samo da se desi da se izgubi ta ideja paganizma, a malo verovatno i hriscanstva
Novi zavet se nadovezuje na Stari (koliko god se to kome svidjalo)... Sam Isus je pricao da je bio Jevrejin i cak nejevrejima nije hteo ni da pomaze (dok se ne ponize)...
Potreba pojedinih ljudi da svoju veru koja je nastala medju Jevrejima, po svaku cenu udalje od Jevreja, nece nikad da mi bude jasna...

Može može.

Pa Konstantin veliki u ime križa pobeđivao junačio se...
 
Tri maga (mudraca) jesu iz Persije (Irana) i dosli su na poklonjenje Spasiocu ljudskog roda, a on je rodjen u Vitlejemu od djevojke Marije, Jevrejke iz roda Davidova.

Pa kako neće kad je od Perzije preko Kira krenulo obožavanje Perzijske verzije boga
i gradnje hrama njemu u čast u Jeruzalemu...
Ne čudi da su svoju braću došli da posete ................
 
Недавно сам читао интересантан интервју Драгоша Калајића и ево шта сам пронашао:

Један други текст управо од Драгоша Калајића, сам још пре месец дана поставио на блог. Прочитајте ово:

http://forum.krstarica.com/blog.php?b=17471

„Торинска Плаштаница је покренула и полемику о етничком или расном пореклу утиснутог лика. Амерички етнолог Карлетон Кун закључио је, на основу дуге косе, што се такорећи у плетеницама пружа до рамена, да је у питању Јеврејин јер су тада Јевреји носили такву косу, уз дугу браду, за разлику од етничких Римљана или романизираних, који су имали краћу косу и бријали су браду. Наравно, то не може бити неки коначни доказ већ само показатељ јер би, у противном, данас, примерице, могли закључити да су беле жене што носе афро-фризуре црнкиње или да су бели „репери”, који говоре и ходају налик афроамеричком пролетаријату, уз звуке одговарајуће музике, припадници потомака црних робова.
Полазећи од увреженог мишљења да је Исус био јеврејског порекла, поборници теорије што одбацују плаштаницу као фалсификат налазе свој последњи аргумент у ванредној висини оцртане фигуре, сасвим несвојствене Семите тог времена. Реч је о фигури високој преко 180 сантиметара. Анализа крви на плаштаници потврђује, непобитно, да то није семитски човек. У питању је крв групе АБ, карактеристичне за кавкаску (или белу) расу у тој зони мелтинг пота. Та чињеница осветљава низ места у Новом завету која посредно или непосредно дају до знања да су Јевреји тог времена у Исусу видели странца а не припадника њихове етничке и верске заједнице.“ Драгош Калајић




Међутим, мој омиљени писац Николај Велимировић записао је у "Новим беседама под гором" http://www.svetosavlje.org/biblioteka/vlNikolaj/NoveBesedePodGorom/Nikolaj0601.htm , да се Месија или Спаситељ о чијем доласку су пророковали старозаветни пророци, морао појавити баш у јеврејском роду, јер лекар увек лечи тамо где је најболесније, из чега происходи да су јевреји тада као народ били склони моралној кварежи више од других народа. О неморалности тадашњих јевреја, писао је Дион Касије Кокејан:

"У то време жидови, настањени у
околини Кирене, изабрали су за свог вођу неког Андрију, побили су све Грке
и Римљане, јели су њихово месо, омотавали су се њиховим цревима, мазали
су се њиховом крвљу и бацали су њихову кожу на своја леђа. Некима су чак
тестерисали лобање на пола, друге су бацали дивљим зверовима, или су их
приморавали да убијају једни друге у двобојима, тако да је број убијених
премашио два пута сто хиљада. Исто таква нечовечност била је учињена у
Египту и на Кипру, где је њихов вођа“
 
Poslednja izmena:
Међутим, како мој омиљени писац Николај Велимировић објашњава у Новим беседама под гором, Месија о чијем доласку су пророковали старозаветни пророци, морао се појавити баш у јеврејском роду јер лекар увек лечи тамо где је најболесније, из чега происходи да је јеврејски народ био склон моралној кварежи више од других народа.
Zanimljivo... a kada neko istakne anti-semitistički stav pomenutog vladike, onda se pravoslavci iščuđavaju. :think:
 
Zanimljivo... a kada neko istakne anti-semitistički stav pomenutog vladike, onda se pravoslavci iščuđavaju. :think:

Појам „антисемитизам“ је вишеслојан, а његова употреба многострука. Психолошки посматрано „антисемитизам“ је трик испирања мозгова, тј. потајног убацивања идеја, и несвесних и полусвесних реакција, у "Гојске" главе. Николај Велимировић није мрзео Јевреје као народ, пошто је био јеванђељски и свечовечански оријентисан ("нема више Грка ни Јевреја"), о чему су писали Ратибор Ђурђевић "Владика Николај о богоборним Јеврејима", Владимир Димитријевић "Владика Николај и антисемитизам" и Велибор Џомић "Владика Николај спасавао Јевреје". Уосталом најбоље је да прочиташ Николајева сабрана дела ( мада ће ти за то требати барем 2 године, има скоро 6 хиљада огромних страна, ја сам рецимо "Охридски пролог" читао 6 месеци) па да се и сам увериш, јер о Николају можемо да дискутујемо, само ако смо га читали, а не ако смо прочитали неки памфлет анархо-комуно-антифа активиста, разних "Хелсиншких одбора" и левичарских НВО...
 
Poslednja izmena:
Занимљиво да Драгош Калајић верује да је Исус Христ реална историјска личност, и да је торинска плаштаница аутентична. Исус Христ је несумњиво рођен (оваплоћен) на Земљи као Јеврејин по вери, зато што је Марија несумњиво била Јеврејка и по вери и по етничкој припадности, као и њен муж Јосиф. Е сад ту имамо и Свети Дух који је безгрешно оплодио Марију, тако да је целовито етничко порекло Исуса као човека интересантно питање, какви су то гени који долазе од Светог Духа, а морао је да придода мушки хромозом са генетским материјалом како би безгрешно оплодио Марију. Чињенице да је Исус Христ рођен (оваплоћен) као Јеврејин и да су персијски свештеници дошли да се поклоне Исусу говори да Хришћанство има општељудски значај, насупрот тврдњама нео-пагана да су га Јевреји подметнули Аријевцима.
 
Zanimljivo... a kada neko istakne anti-semitistički stav pomenutog vladike, onda se pravoslavci iščuđavaju. :think:
Пре бих рекао да се не ишчуђавају већ прихватају онај део који се слаже са православљем. Наравно, православци знају да смо сви грешни и да је владика такође човек.
Занимљивије је када се сви православци проглашавају за антисемите због наведеног разлога, зар не?
 

Back
Top