Levica

Mi samo znamo za ruski komunizam koji se je pokazao kao los posto su puno skrenuli s puta dok su teoriju pretvarali u praksu.Teorija komunizma je u najvecoj meri sprovedena u Svedskoj.
 
timmy:
Mi samo znamo za ruski komunizam koji se je pokazao kao los posto su puno skrenuli s puta dok su teoriju pretvarali u praksu.Teorija komunizma je u najvecoj meri sprovedena u Svedskoj.

Komunizam je sistem zasnovan na konfederaciji komuna,bez drzave i bez PRIVATNE SVOJINE.To je sistem slobode i jednakosti i uslov potpune emancipacije coveka.Da bi se taj sistem ostvario,potreban je prelazni period koji se ogleda u DIKTATURI PROLETARIJATA i PODRUSTVLJAVANJU SREDSTAVA ZA PROIZVODNJU.Sto se Svedske tice,to je jos jedna postindustrijska zemlja,ali sa visokim standardom koja kao i sve kapitalisticke zemlje(a Svedska to jeste)ima razvijeno slobodno trziste i privatna svojina je neprikosnovena,pa onda sledi da je prisutna i eksploatacija.
 
Десничар, Монархиста, конзервативац, про-капиталистички оријентисан, Православни Хришћанин, анти-комуниста.
Као такав, сападам у ону мањину од 2 % на форуму, будући да комунисти овдје коло воде.
 
Koliko sam protiv kapitalizma na američki način, toliko sam i protiv komunizma na ruski način. Inače blagi levičar sa jakim osećajem za socjalnupravdu (što u biti i jeste jedna od poenti leve politike)...
 
Najinteresantnije je da danas u Srbiji ne postoji zvanicna levica, nego je to PRERUSENA DESNICA.

...Što i nije toliko čudno, s obzirom na brdo preletača na političkoj sceni.

Gro današnjih srpskih levičara uglavnom čine školski pozeri i prikriveni nacionalisti iz komšiluka... i eventualno neki idealista-jugonostalgičar.
 
Поштујем ваш поглед из левог угла.
Исто тако бих ја из свог десног угла рекао да озбиљне деснице нема у Србији.

Србски покрет Обнове-као што колега Боља Србија рече данас је СПО "Мишоловка странка", тј. задужена је да откине 2 % десног бирачког тела и преда га бившим комунистима (ДС, СПС).
Демократска странка Србије-Поштујем је због изузетно образованих кадрова али толике године је провела заједно са најжешћом анти-десничарском странком, ДС.
Србска напредна странка- Иако сам њен симпатизер, морала би имати мало профилисанију политику и дати одговоре на нека питања.
Србска радикална странка- Чине је махом бивши југо-комунисти, почевши од Тодоровића. Сада је доста љевичарски тј. про-социјално оријентисана што се тиче економије. Изарзито анти-монархистичка и заговорник лоше идеје републиканизма.
Liberalno demokratska partija-Либерално демократска партија- јесте десна у привредном смислу али је противница Монархије, није конзервативна и резервна је странка љевичарске ДС. Њих, више их поштујем него ДС, Г17, СРС.
Геј 16- Та комби странка је имала срамну улогу у разбијању државне заједнице Србије и Црне Горе. И у економији је прешла пут од либерала до интервенционистичких неокензијанаца,
Демохришћанска странка Србије-Такође имала срамну улогу у разбијању СЦГ. Углавном сарађује са најжешћим антидесничарима (ДС, ЛДП, СПС).

Једина ПРАВА десница у Србији је Србски либерални савјет али они више не дјелују као странка, а и већ четири године немају представнике у Парламенту.
 
Poslednja izmena:

Back
Top