jezik

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
141.626
možda je tema bila, ako jeste, nisam je propratio jer nisam redovan na politici...

...interesuje me - misim...da sad ne bi slao pp adminima...možda i vi znate...

...da li je zvanično zabranjeno korišćenje nekog stranog jezika na forumu Krstarice...?
 
a jezici nacionalnih manjina, koje mi ne razumemo...recimo slovački, rusinski, vlaški, albanski...?


...molio bih i moderatore da mi odgovore, pošto su oni direktno odgovorni za kažnjavanje nekoga ko govori jezikom manjina, koje su koliko znam priznate i čiji jezik smeju da koriste...
imam namere da kontaktiram admina...
 
a jezici nacionalnih manjina, koje mi ne razumemo...recimo slovački, rusinski, vlaški, albanski...?


...molio bih i moderatore da mi odgovore, pošto su oni direktno odgovorni za kažnjavanje nekoga ko govori jezikom manjina, koje su koliko znam priznate i čiji jezik smeju da koriste...
imam namere da kontaktiram admina...

Valjda samo ovi domaci sr-hr-bo-cg jezici plus engleski.
 
ne razumem zašto engleski jezik više vredi od grčkog, italijanskog, slovenačkog, švedskog, ukrajinskog...

...svi vi znate engleski, znam i ja...ali prave patriote ne uče strane jezike...

...prave patriote vole svoju zemlju, ali poštuju druge...
...samim tim bi trebalo da poštuju i tuđe jezike...jezike drugih naroda...da li grešim...?

da li korišćenje stranog jezika, makar kroz jednu rečenicu, može da rezultuje banovanjem sa foruma i zašto ako ista nije vulgarna, niti ikoga vređa...? Baj d vej, kako moderator zna da li je strana rečenica (a da nije na engleskom) napisana na forumu uvredljivog ili bilo kakvog drugog nakaradnog karaktera...?

..
 
Poslednja izmena:
Ma mozemo mi da se borimo za prava ljudi ***** palac, ali evidentno je da 98% ljudi na forumu govore sr-bih-hr-cg jezicima (ako mogu uopste da ih nazovem razlicitim) i samim tim je ovaj forum takoreci srpski, a za sve one koje ne govore srpski da bi sporazumevanje bilo lakse je uveden engleski i tacka, nemojte vise da se proseravate ;)
 
Zato sto forumasi uglavnom pisu na srpskom (engleskom) i kao sto vec neko rece, izmisljenim jezicima. Odes negde na neki albanski, madjarski ili turski sajt i nemas problema

ali da sam ja mod, za ovo bi dobila C1, jer omalovažavaš druge narode, njihovu kulturu i što je najgore jezik, a favorizuješ srpsko-hrvatsko-bosansko-crnogorski...

...a najgore je kad o tome počne da bulazni neko ko živi u Vojvodini...
 
ali da sam ja mod, za ovo bi dobila C1, jer omalovažavaš druge narode, njihovu kulturu i što je najgore jezik, a favorizuješ srpsko-hrvatsko-bosansko-crnogorski...

...a najgore je kad o tome počne da bulazni neko ko živi u Vojvodini...

:eek:
More, idi pa pitaj gde treba,ja nista i nikoga ne omalovazavam, i gde sam ja uopste pomenula hrvatski, bosanski, crnogorski, ja sam citirala drugog forumasa koji je te jezike nazvao izmisljenim, jer i jesu!
 
....hvala na odgovorima, ma kakvi da su

...suviše smo nacionalno ostrašćeni ovde, moja je procena...

...moraću da pitam supermoderatore i administratore...oni ne bi smeli sebi da dozvole luksuz koji vi kao obični korisnici možete...
 
to što je u široj upotrebi, ne znači da je više vredan od recimo grčkog...:confused:
...labavo ti obrazloženje...

...

Ne znači, ali znači da je u široj upotrebi, što sam i rekao.

Dakle, to što je u široj upotrebi ne znači da je vrijedniji, ljepši, zanimljiviji i šta sve ne...ali znači da ga koristi veći broj ljudi, a cilj je da se komunikacija olakša, a ne oteža.
 
da li korišćenje stranog jezika, makar kroz jednu rečenicu, može da rezultuje banovanjem sa foruma i zašto ako ista nije vulgarna, niti ikoga vređa...? Baj d vej, kako moderator zna da li je strana rečenica (a da nije na engleskom) napisana na forumu uvredljivog ili bilo kakvog drugog nakaradnog karaktera...?

..

E tu vec dolazimo do potpuno naopakih i nesuvislih moderatorskih kriterija koji su posebna i vrlo opsirna tema.
 
E tu vec dolazimo do potpuno naopakih i nesuvislih moderatorskih kriterija koji su posebna i vrlo opsirna tema.

bravo...

...a čemu doprinosi ostrašćeno ponašanje moderatora po pitanju korišćenja jezika naroda i narodnosti na forumu...?
...da li to ugrožava popularnost i posećenost istog...?
...da li to podleže sankciji od strane admina...?

...da li bi trebalo...?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top