Da li je Djilas dobar ili los gradonacelnik?

Da li je Djilas dobar u obavljanju svoje funkcije?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

1DaL

Iskusan
Poruka
5.531
Timski rad, recept za uspešnu prestonicu


Povodom dve godine od kako je izabran za gradonačelnika Beograda, Dragan Đilas je rekao da je zadovoljan dosadašnjim učinkom i za drugu polovinu mandata najavio brojne projekte...

Đilas ističe da je njegov i uspeh gradskog veća, kao i svih koji se nalaze na čelu gradskih institucija, u tome što funkcionišu kao tim.

djil-v.jpg


POLOVINA - Voditi Beograd znači baviti se životom. Zanemarili smo ko je iz koje stranke, jer za vođenje Beograda to nije bitno, važno je da se reše problemi građana. Najzadovoljniji sam zato što se za protekle dve godine broj rođene dece u Beogradu povećao sa 15.000 na 18.000 i što će se u novembru roditi prva beba iz drugog pokušaja vantelesne oplodnje koju je finansirao Grad - rekao je Đilas.
Kao najveće uspehe gradonačelnik je istakao infrastrukturne projekte, smanjene lista čekanja u vrtićima, izgradnju škola, socijalna davanja...
- Nije bilo lako donositi nepopularne odluke kao što su seča platana i raseljavanje Roma. Verovatno se ni građanima ne dopada što moraju da plaćaju Infostan i što su pojačane kontrole u gradskom prevozu, ali grad ne može da funkcioniše ako se ne plaća ono što mora da se plaća - istakao je Đilas.
Inače, Grad Beograd je sprovođenjem objedinjenih javnih nabavki tokom 2009. godine uštedeo 260 miliona dinara.


Šta je sve urađeno u protekle dve godine

Sport
- Realizovano više od 200 međunarodnih sportskih takmičenja, među kojima i Univerzijada
- Finansiranje sportskih klubova koji učestvuju na evropskim takmičenjima
- 30.000 učenika sredom besplatno ide na bazene tokom raspusta
- Sanacija SRC „11. april”

Zdravstvo
- Izgrađeni domovi zdravlja i kliničko-bolnički centri
- Poboljšana zdravstvena zaštita na rubnim delovima grada
- Finansirano 300 zahvata drugog pokušaja vantelesne oplodnje

Socijalna politika
- 3.000 nezaposlenih porodilja dobilo jednokratnu novčanu pomoć
- Oko 1.000 trudnica ostvari naknadu radi održavanja trudnoće
- Pomoć za 65.000 penzionera
- Raseljeno 114 porodica ispod Gazele

Infrastruktura
- Izgradnja mosta preko Ade
- Izgradnja petlje „Hipodrom”
- Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra
- Potpisan ugovor o izgradnji mosta Zemun–Borča
- Rekonstruisane brojne centralne gradske ulice
- Zonirani delovi grada za parkiranje

Stanogradnja i Urbanizam
- Počela izgradnja 1.001 socijalnog stana u Novom Beogradu

Vodovod i kanalizacija
- Izgradnja regionalnog vodovoda „Makiš–Mladenovac”
- Rekonstrukcija vodovodne mreže

Gradski prevoz
- Nabavljeno 100 novih autobusa
- Nabavljeni niskopodni trolejbusi
- 30 tramvaja stiže do 2012. godine
- Kreće linija Zemun–„Pančevačac”

Osobe sa invaliditetom
- Pokrenuta inicijativa za izgradnju projekta „Slobodno kretanje osoba sa invaliditetom u Beogradu”
- Izdvojena sredstva za nabavku i ugradnju platformi u podzemnim prolazima, fakultetima i školama.

Privreda i poljoprivreda
- Realizovani projekti u oblasti turizma: Beogradski gritersi, Novi turističko-informativni centri, Revitalizacija Skadarlije, Nove ture razgledanja grada...

Zelene površine
- Rekonstruisani brojni parkovi
- Internet parkovi u Obrenovcu, na Miljakovcu, kod Vukovog spomenika, na Topličinom vencu, u Studentskom i skejt-parku

Komunalni poslovi
- Obnovljene fasade na deset objekata pod zaštitom države
- Uklonjeni grafiti i plakati sa javnih površina i fasada
- Dekorativno osvetljen Hram Svetog Save i ostali objekti
- Postavljeno 39 reciklažnih ostrva
- Postavljeno 40 podzemnih kontejnera
- Smanjen broj pasa lutalica i izgrađeni azili za pse

Kultura
- U protekle dve godine realizovana 18.522 umetnička programa.
- Završena sanacija i adaptacija za 36 ustanova kulture
- Uređenje okoline Kule „Nebojša”
- Beograd podneo kandidaturu za kulturnu prestonicu Evrope 2020. godine

Sta mislite o ovome? :per:
 
na primer šta je on uradio za beograd, šta je to njegova zasluga?

2 mosta
rešen problem sa Romima ispod Gazele
uvođenje komunalne policije u Beogradu
renoviranje fiskulturnih hala u 20 i nešto škola
uvođenje video nadzora i školskog policajca u svim školama u Srbiji
regulisanje statusa i lokacije Zoološkog vrta
Omogućavanje besplatnog prevoza licima starijim od 65 godina
Besplatna letovanja za decu ljudi stradalih u ratu koja žive na području Beograda

Treba još?
 
Dobar je, čak odličan :D
Njegova lična krimogenost je jedno i svakako se treba baviti poreklom njegove imovine ali ono što radi kao gradonačelnik je više nego u redu.

a sta je u redu?

to sto je proneverio drzavne pare tj pare gradjana beograda i sa tim parama kupuje zgrade i propale firme mesto da resava infrastrukturne probleme grada?

jesi cula da je djilas parama grada beograda kupio zgradu INEX i PIK Zemun propalu firmu a da isto planira i da kupi IMLEK?

A jesi cula isto da skoro 30% beograda nema kanalizaciju?

I mesto da se tim ljudima uvede kanalizacija, sto je duznost grada, oni bacaju pare na kupovinu raznoraznih gluposti, zgrada za djilasove privatne firme(list Press je u INEX-u) i slicno.
 
2 mosta
rešen problem sa Romima ispod Gazele
uvođenje komunalne policije u Beogradu
renoviranje fiskulturnih hala u 20 i nešto škola
uvođenje video nadzora i školskog policajca u svim školama u Srbiji

ništa od navedenog nije posledica njegovog mozga.
svi gorepobrojani projekti su postojali u raznim sekretarijatima grada, od njega lično nije inicirano: ništa.
 
2 mosta
rešen problem sa Romima ispod Gazele
uvođenje komunalne policije u Beogradu
renoviranje fiskulturnih hala u 20 i nešto škola
uvođenje video nadzora i školskog policajca u svim školama u Srbiji
regulisanje statusa i lokacije Zoološkog vrta
Omogućavanje besplatnog prevoza licima starijim od 65 godina
Besplatna letovanja za decu ljudi stradalih u ratu koja žive na području Beograda

Treba još?

a jel te sramota sto u "metropoli" Beogradu de stoluje djilas , 1/3 "gradjana" skoro nema kanalizaciju koja je izmisljena i koriscena jos u doba Rimljana? I ne znam jos koliko "gradjana" Beograda nema asfaltirane ulice .

Znam recimo na Altini, zivi tamo jedan drug nemaju osnovne stvari kao recimo adsl internet
 
2 mosta
rešen problem sa Romima ispod Gazele
uvođenje komunalne policije u Beogradu
renoviranje fiskulturnih hala u 20 i nešto škola
uvođenje video nadzora i školskog policajca u svim školama u Srbiji
regulisanje statusa i lokacije Zoološkog vrta
Omogućavanje besplatnog prevoza licima starijim od 65 godina
Besplatna letovanja za decu ljudi stradalih u ratu koja žive na području Beograda

Treba još?

Pa to sam ja i nabrojao
Ovi za 30 godina nisu ni jedan most napravili, a on dva za dve godine :lol:
Msm uradio je dosta stvari, kolko ja mogu da primetim
 
Pa to sam ja i nabrojao
Ovi za 30 godina nisu ni jedan most napravili, a on dva za dve godine :lol:
Msm uradio je dosta stvari, kolko ja mogu da primetim

koji je to most napravljen? mislim jesi prosao preko tog mosta? z:D

nego niko jos da mi odgovori kako je moguce da skoro 30% beograda i beogradjana u 21 veku nema jos kanalizaciju ?

u kojem veku to planirate Tadicevci da resite?

u 55tom ?
 
Odličan je, najbolji gradonačelnik posle Branka Pešića.

Prvi gradonačelnik posle mnogo godina koji ne vodi visoku politiku i ne meša se u sve i svašta, već rešava probleme Beogradjana.

Samo da im ne padne na pamet da ga unaprede...to za Beograd ne bi bilo dobro.

p.s.

Za sve ove koji još kukaju za platanima, obaveštenje da su iskopani i betonirani otvori u koje će biti posadjena nova stabla.
 
Odličan je, najbolji gradonačelnik posle Branka Pešića.

Prvi gradonačelnik posle mnogo godina koji ne vodi visoku politiku i ne meša se u sve i svašta, već rešava probleme Beogradjana.

Samo da im ne padne na pamet da ga unaprede...to za Beograd ne bi bilo dobro.

p.s.

Za sve ove koji još kukaju za platanima, obaveštenje da su iskopani i betonirani otvori u koje će biti posadjena nova stabla.

sto 1/3 beograda nema kanalizaciju ?

u mom kraju kanalizaciju imaju i po selima a vi u "metropoli" jos zivite sa septickim jamama
 
Pa iz Teslića, Han pijeska, Drniša, Like, Korduna, Zemunskog magistrata itd.
Zanimljivo je to, što čoveku ama baš ništa ne treba u životu, a prihvatio se posla koji traje 18 sati dnevno.

ma jok ne treba mu nista osim sto gradskim parama kupuje za svoj racun neke zgrade od 10.000 kvadrata i firme koje imaju u svom posedu hektare i hektare ekstra atraktivnog zemljista ko PIK Zemun :mrgreen:

ne znam kako je kod vas, al kod nas ovamo kada bi predsednik opstine kupio neku zgradu opstinskim parama i u zgradu uselio sopstvenu firmu - odmah bi bio proglasen za lopovcinu :mrgreen:
 
koji je to most napravljen? mislim jesi prosao preko tog mosta? z:D

nego niko jos da mi odgovori kako je moguce da skoro 30% beograda i beogradjana u 21 veku nema jos kanalizaciju ?

u kojem veku to planirate Tadicevci da resite?

u 55tom ?

Pa dobro, konstrukcija mosta prijateljstva je u toku, i bice mozda najbolji most u BG-u, toliko o tome, samo nisu nista spomenuli onaj metro sto treba da se gradi, nzm de su to izostavili, msm bas je veliko.

A preko mosta cu preci cim dobijem vozacku z:shock:
A sto se tice kanalizacije, siguran sam da ce se to srediti, ta jebaga ne moze sve odma, vidis da rade punom parom :per:

Al, hm, "beogradjani" :lol:

Svidja mi se rezultat ankete, Srbi se polako opamecuju!
 

Back
Top