nejasnoce...

могу онолико колико би и неко могао да докаже да концепција свемоћне тарантуле није створена од стране људи или да је пепељуга измишљотина, а не стваран догађај. дакле, не доказује се непостојање нечега, доказује се постојање.



није контрадикторно. када нешто критикујеш, критикујеш оно што у тој концепцији стоји, а то нужно не повлачи да верујеш у бога.
Слажем се, ја сам и питао за тврдњу да је концепт хришћанства створен од стране људи а не за тврдњу да Бог не постоји.
Значи, питам за постојање сигурног доказа да је концепт створен од стране људи.
Јасније?
 
slavljenje svetaca je kao da slavis druge bogove.
zasto je grcka religija mnogobozacka?
i oni su imali zevsa i gomilu ostalih POD NJIM...
nema tu neke velike razlike.
samo mi u ovom veku to drugacije posmatramo.
 
суштинска разлика је која?
Па прилична.
Ја не питам да ми докажеш непостојање, већ постојање.
Доказе да је хришћанство створено од стране људи. Пошто си навео "...ради се о концепту хришћанства, који сигурно да је створен од стране људи..." што представља постојање нечега а не непостојање.
Ако ни ово није јасно, боље да не настављамо...
 
Па прилична.
Ја не питам да ми докажеш непостојање, већ постојање.
Доказе да је хришћанство створено од стране људи. Пошто си навео "...ради се о концепту хришћанства, који сигурно да је створен од стране људи..." што представља постојање нечега а не непостојање.
Ако ни ово није јасно, боље да не настављамо...

on je rekao da su ljudi stvorili KONCEPT hriscansta.
hriscanstvo postoji.
za to imas gomilu dokaza.
:aha:
 
slavljenje svetaca je kao da slavis druge bogove.
zasto je grcka religija mnogobozacka?
i oni su imali zevsa i gomilu ostalih POD NJIM...
nema tu neke velike razlike.
samo mi u ovom veku to drugacije posmatramo.

Има итекаквих разлика.Свеци немају божанске атрибуте.А ако и имају нешто налик томе то је дар од Бога.На крају крајева сам циљ човеловог живота на земљи је спасење целог човека кроз обожење.Јер смо ми сви Иконе Божије.Односно ми смо Боголики.
 
Па прилична.
Ја не питам да ми докажеш непостојање, већ постојање.
Доказе да је хришћанство створено од стране људи. Пошто си навео "...ради се о концепту хришћанства, који сигурно да је створен од стране људи..." што представља постојање нечега а не непостојање.
Ако ни ово није јасно, боље да не настављамо...

као што рекох, то је исто. исто би било када би ја од тебе тражио да докажеш да је пепељугина прича створена од стране људи.
 
Има итекаквих разлика.Свеци немају божанске атрибуте.А ако и имају нешто налик томе то је дар од Бога.На крају крајева сам циљ човеловог живота на земљи је спасење целог човека кроз обожење.Јер смо ми сви Иконе Божије.Односно ми смо Боголики.

sustinski razlike nema.
samo su se detalji promenili.
ljudima jednostavno nikad nece biti dovoljno da imaju jednu silu u koju veruju
onda je to suvise jednostavno, ne vole ljudi jednostavnost.
 
sustinski razlike nema.
samo su se detalji promenili.
ljudima jednostavno nikad nece biti dovoljno da imaju jednu silu u koju veruju
onda je to suvise jednostavno, ne vole ljudi jednostavnost.

Суштински има разлике.По пореклу и ограниченим моћима и односу Светаца према Богу.Свеци се моле Богу као и ми.И они су људи као и ми само што су свако у својем лику достигли пуну меру духовног савршенства.И зато што су зависни од Бога.Одговори ми коме се Бог моли и од кога је зависан?
 
meni nije jasno kako je hriscanstvo jednobozacka religija?
msm jel u skladu sa tim slavljenje svetaca???
:dontunderstand:
Lepo si to primetila! ..naravno da slavljenje svetaca nije u skladu sa hriscanstvom.
To je vremenom uslo u ''pravoslavlje'' jer po njihovom verovanju kada covek umre nejgova ''dusa'' ide Bogu, pa svece smatraju ''advokatima'' koji imaju zadatak da zamole Boga da im oprosti pocinjeni greh (priznaces, smesno), jer kao oni nisu dostojni da traze pomoc od Oca, vec treba neko ko je ''svet'', ....to sto oni rade je velika hula!
Medjutim iz Biblije vidimo da su takva verovanja besmislena, a takodje nas Biblija upozorava sta ce se dogoditi ako se narod odvoji od Boga.
 
Smisao toga je da se mi Bogu okrećemo uglavnom kada je nevolja.U Carstvu Nebeskom neće biti potrebe da Bog nekoga "ispravlja".

Pa...ako ne bude nevolje, ljudi ce vremenom prestati da veruju u Boga i idemo ispocetka.


Па КАД ДОБИЈЕШ ПОМОЋ У НЕМОГУЋИМ СИТУАЦИЈАМА,А ЗНАШ ДА ТА ПОМОЋ НИЈЕ СТИГЛА ОД ЧОВЕКА.

Nije od coveka, a sta ako je od rogonje?:lol:

Inace, nije mi se desilo da mi misteriozni stranci pomazu.
 
као што рекох, то је исто. исто би било када би ја од тебе тражио да докажеш да је пепељугина прича створена од стране људи.
Што је твоје право уколико ја икада будем тврдио "сигурно" да је пепељугина прича створена од стране људи...
Ништа, мени је јасно, нема потребе за даљим објашњењима ове "нејасноће".
 
Суштински има разлике.По пореклу и ограниченим моћима и односу Светаца према Богу.Свеци се моле Богу као и ми.И они су људи као и ми само што су свако у својем лику достигли пуну меру духовног савршенства.И зато што су зависни од Бога.Одговори ми коме се Бог моли и од кога је зависан?

kome se zevs molio i od koga je bio zavistan?
svi su se ostali molili njemu...
na shvatas poentu moje price.
odakle nama, ljudima, pravo da ikoga proglasavamo svecem?
 
Што је твоје право уколико ја икада будем тврдио "сигурно" да је пепељугина прича створена од стране људи...
Ништа, мени је јасно, нема потребе за даљим објашњењима ове "нејасноће".

zasto svi koji se trude da nesto objasne pobegnu cim ih zvi ostali ne shvate iz prve???

:roll:
 
...треће, четврте....наравно, форум је место на коме може да се настави дискусија од стране осталих учесника, без сметње.

pa kao svi tako lako odustaju onda ostaju samo istomisljenici da klimaju glavama,
ili gresim?

nije to svrha...


:manikir:
 

Back
Top