Da li vi zarađujete i koliko?

Mesecno, ja i moj decko/partner u proseku zaradimo oko £1000 mesecno, sto je oko 1.220 Evra

Web dizajn/development je njegov (tj.nas, ja radim sav marketing i nabavljam klijente i poslove) full-time posao, sto znaci to nam je jedini posao i jedini prihod. Kad se tako pogleda, to je dosta malo.
 
Ne možete da upoređujete prosečnu platu i zaradu webdizajnera. Ljudi sa prosečnim platama rade poslove za koje nije potrebno veliko znanje i svakodnevno usavršavanje. Koliko ide osoba koje mogu da rade u butiku na 10.000 stanovnika, a koliko onih koji znaju dobro da rade sajtove? Naravno da je malo, obzirom da ih je dvoje i da rade webdesign i development. Ali jeste dobro ako se ide lagano naviše, ako su u razvojnoj fazi.
 
Pa malo je, s obzirom da koliko sam razumeo tu zaradu dele njih dvoje.

Dakle ispada da rade za ~600 evra mesečno po osobi, a pri tom rade za sebe što znači da im te pare nisu sigurne i da (verovatno) u okviru tog novca nemaju plaćene doprinose i slično.

Zarani ne delimo kao tako, zivimo zajendo i sto vise ja nadjem klijenata i posla, to cemo visi imati novca da kupimo nesto sto nije najnuznije ( otplacivanje kola, izdaja stana, placanje racuna i hrana) i jos nam ostane nesto da sacuvamo svakog meseca.
 
Ne možete da upoređujete prosečnu platu i zaradu webdizajnera. Ljudi sa prosečnim platama rade poslove za koje nije potrebno veliko znanje i svakodnevno usavršavanje. Koliko ide osoba koje mogu da rade u butiku na 10.000 stanovnika, a koliko onih koji znaju dobro da rade sajtove? Naravno da je malo, obzirom da ih je dvoje i da rade webdesign i development. Ali jeste dobro ako se ide lagano naviše, ako su u razvojnoj fazi.

Naravno.

U Engleskoj, odakle se on preselio ovde, prosecam web designer/developer (oko 4-5 godina iskustva, ne 9 koliko on ima) zaradjuje oko 2.500-3.000 Evra mesecno. Tako da da, 1.200 je prilicno malo kada se uporedi sa time (da, 98% klijenata sa kojima radi su iz inostranstva, mahom UK i USA).

Ne bih da bude zabune, Zach radi sam web dizajn/development, dok ja radim marketing. Ja nemam veze sa web poslom.
 
prosecna plata u stbiji je oko 250-300€...malo...:think:

Mi, niti nas posao, nije 'prosek', kao sto sam rekla 98% Zach-ovih klijenata je iz UK i USA a prosecna plata tamo je.....poprilicno velika. Po tome nasa zarada je dosta mala. Ali, zajedno radimo tek 1 godinu, poslednjih 8 on je radio freelance u UK al je zaradjuvao oko 3 puta manje nego sad. Ja sam zlato za marketing, nadam se da cemo uskoro zaposliti nekoliko ljudi da pomognu kad ima previse posla i zaradjuvati najmanje 4.000 evra mesecno.
 
Zarani ne delimo kao tako, zivimo zajendo i sto vise ja nadjem klijenata i posla, to cemo visi imati novca da kupimo nesto sto nije najnuznije ( otplacivanje kola, izdaja stana, placanje racuna i hrana) i jos nam ostane nesto da sacuvamo svakog meseca.

Dobro nisam mislio da bukvalno sečete na pola, niti mislim da je bitno to što ste u vezi pa vam je primer specifičan - hteo sam da ukažem na to da je to profit koji pravi dvoje ljudi :)

Baciću ti kontakt na PM, možda ostvarimo i nekakvu saradnju :)
 
Ja sam tek napravio web sajt i to besplatno pa me interesuje da li vi zarađujete i koliko.Možete eto i pokazati vas web sajt i reci kako ste do zarade dosli.

Nisam te bas razumeo da li mislis na dizajnere ili na ljude koji imaju svoje sajtove? Ukoliko si dizajner onda treba da se sto vise procuje za tebe, da odradis nekoliko dobrih poslova i onda ce biti ok. Ukoliko mislis da zaradjujes od svog sajta prica je malo kompleksnija (i obicno tuznija).

Nemam pojma kome si napravio sajt i kakav je, ali nemoj to da radis bez obzira koliko voleo da ne bi dosao na glas "ma nije to njemu problem, zacas ce on" i slicno. Ne potcenjuj svoj trud, svoje vreme i posebno svoje znanje, ako harmonikas moze za 3 minuta da ti uzme 1000 dinara i da ti kaze "ali znas ti koliko sam ja vezbao" ili automehanicar sa slicnim izgovorom, nemoj ni ti da potcenjujes svoje znanje i trud, ko misli da je to lako neka odradi sam.
 

Back
Top