Zivot poslije smrti

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Ako bih temu postavio na religiji, vecina bi odgovorila da vjeruje, a an filozofiji da ne vjeruje u zivot poslije smrti, pa cu ovo ostaviti ovde, jer mi forum ne djeluje pristrasno, a opet je povezan sa vjerovanjem.

Dakle, da li vjerujete u zivot poslije smrti? Kratko - da ili ne.
 
Covek je jedino bice na svetu koja ima svest o svojoj smrt.

Tako da se velik broj nada zivotu posle smrt, u kakvom obliku on i bio.

Uz te nade se ukljucuju price ljudi koji su bili vec klinicki mrtvi i povartili se.

I ja sam bila klinički mrtva celih dva minuta. Nemam nikakvo sećanje čak ni nekakav običan najobičniji san.
Ne verujem da postoji neki drugi život posle smrti, a oni koji bi nam to potvrdili ili negirali, pa oni su tamo negde zar ne?;)
 
I ja sam bila klinički mrtva celih dva minuta. Nemam nikakvo sećanje čak ni nekakav običan najobičniji san.
Ne verujem da postoji neki drugi život posle smrti, a oni koji bi nam to potvrdili ili negirali, pa oni su tamo negde zar ne?;)

Pa nije kod svih isto.

Inace da sanjas nemozes kad si klinicki mrtva.

Nisam reko dal verujem ili ne, voleo bih ko najverovatnije svi mi.
 
nisam vernik, ali verujem u neku zakonitost, da je sve vecno i povezano u jednu celinu i da svaki delic te celine prelazi iz jednog oblika energije u drugi ali da nikad ne nestaje.....
u onom smislu da cu postojati ja kao ja kakva sam sad ne verujem, postojacu kao delic univerzuma vecno ovako ili onako.
zabole me glava od pokusaja da objasnim koji je moj trip, nije mi bas najasniji :mrgreen:
 
nisam vernik, ali verujem u neku zakonitost, da je sve vecno i povezano u jednu celinu i da svaki delic te celine prelazi iz jednog oblika energije u drugi ali da nikad ne nestaje.....
u onom smislu da cu postojati ja kao ja kakva sam sad ne verujem, postojacu kao delic univerzuma vecno ovako ili onako.
zabole me glava od pokusaja da objasnim koji je moj trip, nije mi bas najasniji :mrgreen:

Meni je jasno šta si htela reći. U dubini duše i ja verujem u isto, jedino što ne verujem da ćemo biti ljudi i u nekom nazovimo ga tako sledećem životu. Toliko smo nesavršeni i u biti zli da ne mogu da verujem da bi nas tvorac, ma ko to bio, dvaput pustio da bitišemo na ovom svetu.
A čak i kada bi sve to tako bilo kako neki kažu, citiraću Desanku Maksimović: "možda ću ja u nekom sledećem životu biti španska kraljica, ali šta mi to vredi ako neću imati svest da sam bila Desanka Maksimović"
 
Meni je jasno šta si htela reći. U dubini duše i ja verujem u isto, jedino što ne verujem da ćemo biti ljudi i u nekom nazovimo ga tako sledećem životu. Toliko smo nesavršeni i u biti zli da ne mogu da verujem da bi nas tvorac, ma ko to bio, dvaput pustio da bitišemo na ovom svetu.
A čak i kada bi sve to tako bilo kako neki kažu, citiraću Desanku Maksimović: "možda ću ja u nekom sledećem životu biti španska kraljica, ali šta mi to vredi ako neću imati svest da sam bila Desanka Maksimović"

mozda smo potencijalno sposobni da imamo svest o tome kakve je veze nas delic te celine uspostavljao sa ostalim delicima, kakve su se sve nebrojene kombinacije desavale...
zanimljive su teorije o multiuniverzumu i postojanju svega u isto vreme u svim mogucim kombinacijama
ali da ne remetim ovog genija docicu malo kasnije da vidim do koje dubine je stigla tema. :mrgreen:
 
Pa nije kod svih isto.

Inace da sanjas nemozes kad si klinicki mrtva.

Nisam reko dal verujem ili ne, voleo bih ko najverovatnije svi mi.

Pa ne znam baš za te snove. Moja prijateljica je nedavno imala infarkt i bila je klinički mrtva, pričala mi je više puta šta je za to vreme "sanjala". Nikakvu svetlost, već jedan određeni dan iz detinjstva kad je bila kako reče veoma, veoma srećna.
 

Back
Top